forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Sabrina (Nick Drnaso) u izdanju VBZ-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/03/2022 : 17:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ima li ovdje fanova Nicka Drnase?



https://www.vbz.hr/book/sabrina/



And like that... he's gone.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2022 : 18:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Za sada ne znam.
Ali ni 'po muke' da se postane ako je ovo ok...
Uzet cu, pa vidjeti.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/03/2022 : 19:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Imam britansko izdanje. Dobar, ali vrlo mučan strip.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25754 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/03/2022 : 20:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vizualno mi je neprivlačan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 14/03/2022 : 21:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
vrebao sam ga u knjižari znanje u zagrebu jedno vrijeme,imali su barem pet engleskih primjeraka tamo.drago mi je da ipak dolazi hr izdanje.hvaljen strip na sve strane
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/03/2022 : 05:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
A ovo nije strip o Sabrini što peva "boys, boys, boys"?!

Ja pomislio da je to, a vidim čudna mi nešto naslovnica, uopšte ne liči na nju...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/03/2022 : 07:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jel to po onom filmu sa Audrey Hepburn?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2022 : 09:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

vrebao sam ga u knjižari znanje u zagrebu jedno vrijeme,imali su barem pet engleskih primjeraka tamo.drago mi je da ipak dolazi hr izdanje.hvaljen strip na sve strane


Već je došlo, samo što je skuplje od engleskog (kojeg btw još uvijek ima u Znanju).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/03/2022 : 14:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ovo. A ono, distanciran, hladan strip u kojem se glavni junak - Sabrinin dečko - bori sa bavi posljedicama nestanka/otmice te Sabrine, pričama koje je nestanak uzrokovao, teorijama zavjere itd. Dosta aktualan strip, pogotovo jer je imao tu temu fake newsa/teorija zavjere prije nego što je ona eksplodirala. Temu obrađuje na neholivudski način, znači nema tu rasprava, akcije nego sve neke tišine, neizrečena pitanja, potiskivane emocije. Interesantno ali neveselo. Malo vuče na Jimmy Corrigana ali bez humora i igre postavkama stranica i načinima pripovijedanja.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/04/2022 : 15:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Neki dan u knjižnici gledam policu sa stripovima kad mi teta knjižničarka turi Sabrinu pod nos i kaže: ovo je novo došlo, vrlo je hvaljeno. E sad, kako ona zna da je hvaljeno kad ionako na svakoj knjizi ili stripu piše da su hvaljeni

U svakom slučaju pročitao sam je još jednom, na hrvatskom. Dobar je strip, preporučam ga. Nekako je drugačiji od stripova koji dominiraju našim tržištem, dosta je .. literaran. U smislu da je napisan više kao neki suvremeni roman nego kao klasičan strip koji je najčešće žanrovski.

Crtež ima neki vektorski izgled, kao da je crtan u Corelu. Nije lijep ali je funkcionalan. A priča je baš ono mračna, depra.. taj Nick Santoro je kao američki Dalibor Matanić. Na početku ta Sabrina nestane, kasnije se sazna i da je ubijena i onda pratimo utjecaj tog njenog nestanka na likove. Samo ubojstvo i istragu priča uopće ne dotiče.

Strip je pun onako, pomalo podebljih ljudi praznih izraza lica koji većinom šute ili govore nekakve površne rečenice. Na poslu je sve programirano do visoke razine, radna okolina je nekako antiseptična. Izvan posla su svi nekako površno ljubazni. Ljudi su okruženi sve nekim lošim vijestima i pomalo paranoični. Onda se tu umješa ta neka radiopostaja koja širi teorije zavjere, a ti govori se zapravo čine najkoherentnijima, najnormalnija u cijelom stripu (ne po sadržaju nego jer su strukturirane rečenice, ostale priče između likova su sve nepovezane i frustrirajuće)... i sad strip dalje istražuje utjecaj tog otuđenja, loših vijesti, interneta na likove do antiklimatičnog kraja.

Sabrina je neka najsumornija vizija Amerike šta može bit, a najjače je što tu sumornoću postiže prikazom svakodnevinice, bez grafičkog prikaza nasilja i šoka. Jebate, koja je to različita vizija Amerike, kad se usporedi npr. Asterios Polyp, sa svim onim temperamentnim, ekscentričnim likovima i ovi umrtvljeni ljudi!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/04/2022 : 16:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod depresivnih stripova, tu su ćuvene Sclavijeve Uspomene nevidljivog. Ali tamo su svi oni likovi, iako nesretni, opet živi, komuniciraju, idu na kurve, pričaju, pate, krvare i na kraju se sve to skupa ćini skoro veselim u odnosu na ove ovdje šutnje, prazne poglede i taj otuđeni svijet premrežen visokom tehnologijom.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 27/09/2022 : 12:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Strip o nestanku mlade djevojke i medijskoj pozornosti koju taj slučaj dobije. No, iako premisa možda daje naslutiti da je riječ o konvencionalnoj drami, ipak je ovo moderan, vrlo indirektan i intiman spin na cijeli medij stripa. Ne pratimo baš detektivsku pozadinu slučaja, već su u prvom planu ljudi iz najuže okoline, ali polako se otkriva i šira slika, odnosno internet i sve ono što se skriva ispod toga. Slučaj nestanka je zapravo samo izgovor kako bi se autor na vješt i povremeno brutalno izravan i neugodan način bavio tematikom naših vjerovanja, zavjerama i masovnim pokretima.
Povrh toga, na jako neobičan i gotovo jeziv način, vidimo i emotivan učinak cijele te histerije na one koji su bliski sa žrtvom. No, ono u čemu je ovaj strip bio najefikasniji je stil i kako to stvara atmosferu. Crtež i kadriranje su jako jednostavni i minimalistički, dok su likovi bez izraženijih emocija, u gotovo autističnom izdanju. Jako me često podsjetilo na Jimmyja Corrigana. No, upravo u ovakvom ogoljenom i naoko nerealnom i hermetičnom stilu se stvorila jaka i duboka impresija ovim stripom. Na momente vrlo depresivno, ponekad i jezivo je bilo čitati. Sam finiš možda malo drukčiji od očekivanja i slabiji od ostatka stripa, ali mogu razumijeti autorove odluke vezane za to.
Sve u svemu, velike preporuke za ovo. Neće biti svakome po volji i neće biti ugodno za čitati ga, ali smatram da je strip pravo postignuće i jako relevantan za današnja vremena.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000