forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Albumi 2022. godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2022 : 17:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Potaknuo me Jocko s onim svojim topicom da se vratim mini-osvrtima trenutno aktualnih albuma. Sličnu sam stvar tri godine pisao na Darkwood forumu pa bih i ovdje mogao nešto slično, makar vjerojatno neću imati niti blizu isto toliko vremena za obraditi ogroman broj izdanja.

Međutim, stvarno volim otkrivati novu muziku, pogotovo dok radim tako da mi nije problem tu i tamo napisati pokoji osvrt... Dakle, da krenemo, od ovogdišnjih albuma sam za sada poslušao ovo:

- Tony Martin: Thorns
Koliko god volio Martinovu eru Black Sabbatha (pa čak i ona dva solo albuma što je do sada objavio), ovaj treći mi nije baš legao. Nije problem u samom Martinu, tj u njegovoj vokalnoj izvedbi koja je još uvijek barem studijski dobra, već u neinspiriranim i poprilično generičnim pjesmama.

- Sonata Arctica: Acoustic Adventures vol. 1
Sonata Arctica već godinama tapka u mraku, a kvalitetan album nisu izbacili tko zna od kada tako da sam se ponadao da će ova promjena izričaja donijeti nešto zanimljivo, ali nula bodova... Dosadno preko svake mjere.

- Praying Mantis: Katharsis
Par dobrih pjesama i to je to, ukoliko volite malo čvršći AOR mislim da vam ne bi trebalo biti loše, no nije ovo ni blizu njihovih najboljih albuma dok je Dennis Stratton svirao gitaru. No svejedno, sasvim pristojno.

- Saxon: Carpe Diem
Za razliku od gomile drugih ljudi ja nisam nešto ekstra oduševljen sa zadnjih 6-7 albuma Saxona jer mi zvuče poprilično zaboravljivo, no na svakom se nađe poneka dobra stvar. Ista stvar je i s ovogodišnjim albumom koji slijedi praktički jednaku formulu kao svi još tamo od Lionhearta.

- Corpsegrinder: Corpsegrinder
Nisam znao šta bi mogao očekivati od Corpsegrinderovog solo albuma, pogotovo jer ga je radio s Jamiem Jastom, no na kraju sam dobio sasvim solidan moderni death/thrash album koji skroz korektno zvuči. Mislim da bi ovo moglo super funkcionirati uživo.

- Guns N' Roses: Hard Skool
Iskreno, nije mi jasno šta rade Axl i ekipa. Ovo niti valja, niti djeluje moderno, a bome niti djeluje old school kako bi se možda očekivalo s obzirom na ovaj preskupi reunion. Mislim da im je bolje jednostavno nastaviti funkcionirati kao live bend jer su studijski već par desetljeća mrtvi.

- HammerFall: Hammer of Dawn
Suprotno svim očekivanjima Hammer of Dawn je ispao sasvim dobar album i moram priznati da sam zapravo skroz uživao slušajući ga. HammerFall ovdje zvuči energično, svježe i naprosto zabavno, baš onako kako bi od njih i očekivao, dok su stvari poput Brotherhood ili No Son of Odin nevjerojatno zarazne i pamtljive.

- Scorpions: Rock Believer
Eh... Scorpionsi kao Scorpionsi... Jedan sasvim okej hard/heavy album za pozadinsko slušanje dok se radi nešto drugo, no osim toga nema tu nekih pamtljivih trenutaka. Ako ništa drago mi je vidjeti da je Mikkey Dee još uvijek aktivan nakon završetka Motorheada.

- Sabaton: War to End All Wars
Sjećate se vremena kad je Sabaton imao prave riffove, a ne gitare koje služe kao bezlična pozadinska buka? E ja se sjećam i znam da sam nekad volio takav Sabaton... Međutim to je davno prošlo vrijeme, a ovo što nam sad serviraju već godinama ne liči na ništa. Ovogodišnji album je upravo takav, jedna velika hrpa ničega.

- Achachak: Planet Hashish
Domaći stoner metal iz Sinja me skroz ugodno iznenadio sa svojim novim albumom koji je pun zanimljivih riffova, originalnih vokalnih melodija i zaraznih refrena. Još kad se tome nadoda i nedavna odlična svirka u Splitu, rekao bih da ih vrijedi držati na oku.

- Inciter: Against the Grain
Inciter je domaći metal bend koji sam vjerojatno najviše slušao u zadnjih 15ak godina i uvijek mi je gušt kad izbace novi album. Against the Grain je sasvim solidno ostvarenje koje realno nije nikakvo remek-djelo, no sasvim je ugodno za slušanje i traži da ga se zavrti više puta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2022 : 22:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve moze i ne mora...
Ali mighty Saxon ???
Ha, za razliku od ostalih velikana NWOBHM, oni su preposteni i mocni rock/HM stroj! Jaci duplo od Maidena na svakom slijedecem albumu, (iako i njima svaka cast i slava na postenju). U rangu Judas ostvarenja pa ponekad cak i zesce s obzirom na kontinuitet i kvantitet...iako su mi metal bogovi neprikosnoveni...
A uzivo...ha, svako toliko odgledam Maiden, Judas, Saxon, i tako desetljecima... a ovi potonji daju zaista znoj, krv i suze! Neovisno koliko su mi Maideni dragi a Judas najdrazi.
Sa Saxonom je zaista casno zivjeti.
Nadam im se bar jos par puta hodocastiti, prije nego odemo na cistinu na kraju puta!
Evo odmah prilike na promociji sjajnog novog albuma.
Long live mighty Saxon!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2022 : 22:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Saxon uživo je mašina, švicarski sat i naprosto su fenomenalni. Studijski? Vrlo dobri, no ne izuvaju me iz postola... Nešto slično ko moderni Overkill ili Accept recimo. Svaki album im je na isti kalup, ne samo kompozicijski, već i produkcijski zvuče isto, tj. pomalo sterilno i to mi baš i ne leži. Kažem, još od Lionehearta (2004. ako se dobro sjećam) svaki sljedeći album zvuči previše slično i teško mi se neke pjesme izdvajaju iz cjeline. Sve je to super za slušati dok svira, al čim završi ja to vrlo brzo zaboravljam (mada evo već dugo ne mogu izbiti iz glave Made in Belfast, koja jebena stvarčina!).
Uživo su, naravno, skroz druga stvar.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2022 : 22:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Paralela recimo na magicnu cetvorku Rocka; AC, Motorhead, Ramones, ZZ... mada dvoje nazalost vise ne prase, od njih se i nije ocekivalo i ne ocekuje da se mijenjaju! Tako kako je, treba i biti.
Tako ni od Saxonaca.
Da i od Accepta! Uzivo, pa to je to! Tako se ne samo svira, nego i zivi! U pravom smislu rijeci stil zivota!
Inace imao sam srecu pa u paketu dobio cak tri puta u zivotu Judas/Accept zajedno. To su misticni momenti. Jednom cak u Ateni na svoj rodendan Accept/Saxon/Judas! To je neponovljivo...(sutradan su bili Volbeat i Maiden)
Jedno 7 sati zaredom old schoola prvi dan, a sutra cca. 5 uri! Mogu ti reci da sam ja vec bio u raju!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 03/04/2022 23:01:28
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2022 : 23:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ali mijenjaju se, tj mijenjali su se ZZ Top recimo s prva dva albuma zvuči skroz drugačije nego na Eliminatoru ili El Loco, a onda kasnije opet drugačije na npr. Mescalero... Motorhead da i ne govorim, recimo Bomber i Inferno zvuče dosta drugačije (makar se idalje vidi da je to isti bend, naravno), AC/DC možda albumski ne zvuče toliko raznoliko no nekad su imali gomilu raznolikih pjesama. Ramonese ne znam, nisam baš neki ljubitelj izuzev 10ak hitova. Accept sam gledao uživo ima nekih 10 godina (jadna majko, zar je već toliko prošlo? ) u Močvari, taman im je friško došao Tornillo na vokal i jebeni su bili. Preporodili su se s albumima Blood of the Nations i Stalingrad, odlični su od početka do kraja...
Međutim kasnije su već počeli imati taj jedno te istu produkciju koja mi baš i ne leži. Za sve je to zaslužan Andy Sneap koji je igrom slučaja producirao i zadnjih 4-5 Overkilla, a i Firepower od Judasa. Jednostavno svaki taj album zvuči isto, mehanički i pomalo sterilno. Ne kompozicijski, već produkcijski, a to mi poprilično ubija gušt.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 03/04/2022 23:06:40
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2022 : 23:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Accept u Mocvari ZG, je stvarno bio odlican nastup. Mozda smo i bili blizu...je, stvarno je puno proslo.
I nastup u Domu Sportova prije Sabatona je bio vrhunski, Zagreba sto se tice.
A cuj na Firepoweru je 50% produkcije i Tom Allom, a on je meni car Screaminga i Defendersa primjerice, da ne spominjem Unleashed, British, Turbo, Priest live... i prva dva od Sabbatha, a lik zna sto radi...
Meni kako god, ona moja pobrojena 4 klasika R'nR-a, koliko god bili albumski ponekad drugaciji uvijek su mi isti. Sto i volim i cijenim u smislu neprikosnovenosti i ne robovanju 'novitetima' na trzistu. Osim Another perfect day, koji je malo spominjano remek djelo, a sve zahvaljujuci takoder malo spominjanom Brianu Robertsonu, za kojeg je i Lemmy svojevremeno kazao kako je vrhunski gitarist i perfekcionist ali slabo je mogao popit pa je isao ca...jbg.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/04/2022 : 08:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Beth Hart: A Tribute to Led Zeppelin
Očekivao sam da će Beth dati nekakav svoj pečat Zeppelinovim pjesmama, no ovo praktički zvuči identično kao i originali tako da ne vidim nekog smislenog razloga zašto bih ovo preslušao više od jedanput te se nakon toga vratio originalnim izvedbama.

- The Weeknd: Dawn FM
S obzirom da je na prethodnom albumu imao par zanimljivih pjesama na tragu synthwavea odlučio sam provjeriti i ovogodišnji Dawn FM, no izgleda da na njemu nema ničega dovoljno zanimljivoga. Singlovi mu tako zvuče poprilično generično i šturo, dok je ostatak albuma nezanimljiv i gotovo instantno zaboravljiv.

- Medieval Steel: Gods of Steel
Obično kad se prastari bendovi opet okupe i nakon par desetljeća snime novi album to sve skupa ne zvuči baš najbolje, no izgleda da Medieval Steel ipak mrvicu iskaču iz tog prosjeka. Gods of Steel je jedan sasvim pristojan čistokrvni heavy metal album koji prolazi iznenađujuće tečno i iako vjerojatno neće ostaviti neki pamtljivi hit, može poslužiti za sasvim ugodno slušanje ukoliko ste raspoloženi za "klasiku".

- Korn: Requiem
Kornovo par desetljeća dugo šaranje po raznoraznim žanrovima mi se nikad nije sviđalo i sa svakim sljedećim albumom se nadam da će se vratiti na stil prvih 4-5 albuma, no nažalost ništa od toga. Requiem također ostavlja potpuno ravnodušan osjećaj nakon slušanja i ne mogu reći da mi se ijedna pjesma izdvaja kvalitetom. HC fanovi će vjerojatno naći štagod vrijednoga, no izgleda da ovdje nema ništa za mene.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/04/2022 : 10:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Beth Hart je po meni bas s postovanjem odradila Zeppelin stvari. Meni se svida kako to zvuci. No ona mi je uvijek posebna i draga a od suradnje s Bonamassom i izvanredna pa sam tu subjektivan.
Korn mi je jedna od najgorih grupa svih vremena, skoro da bi rade poslusao Valjak nego njih, pa su mi stoga i svi njihovi albumi losi. Dapace od svih koncerata koje sam pohodio, njima sam okrenuo leda. Jednom zgodom u Grazu stave njih izmedu Accepta i Judasa i kad su poceli svirati ja se okrenem i odo na kraj poljane. Okrenutih leda sve dok nisu zavrsili. Od tisuca koncerata to sam samo njima uradio. Nisam mogao to izdrzati, jbg.
Nesto poslije izljecio me Judas, fala Bogu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Glori
Starting Member

37 Posts

Member since 05/03/2013

Posted - 04/04/2022 : 11:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Glori a Private Message  Reply with Quote
- Achachak: Planet Hashish

https://www.youtube.com/watch?v=zjqGyJHIsmQ

Meni isto jako dobar
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 04/04/2022 : 12:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Meni je novi Saxon baš legao.
Beth Hart - tačno, nema tu nekih inovacija u odnosu na original, ali mi je nekako legao njen glas, dosta me podsjeća na Planta.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/04/2022 : 14:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doktor78

Meni je novi Saxon baš legao.
Beth Hart - tačno, nema tu nekih inovacija u odnosu na original, ali mi je nekako legao njen glas, dosta me podsjeća na Planta.


Ma sjajna stvarcina! Ko iz najboljih dana...
https://youtu.be/BgjJf-WpEis

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/04/2022 : 22:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- John Mellencamp: Strictly a One-Eyed Jack
Sasvim korektan i pristojan album i virujem da će svi oni koji vole americanu naći ovdje nešto za sebe. Nađe se tu nekoliko baš lijepih stvari poput otvarajuće 'I Always Lie to Strangers' ili meni možda i najbolje s albuma 'Streets of Galilee', no zanimljive su i one tri na kojima gostuje Springsteen. Opuštajuća, lagana i baš onako popodnevna muzika.

- Kampfar: Urkraft (EP)
Kampfar nam ove godine donosi kratki EP koji zasigurno neće nikoga raspametiti što se tiče kvalitete, no virujem da se to od njega ni ne očekuje. Već godinama guraju svoj đir black metala koji zvuči više sasvim solidno, no ukoliko tražite nešto malo drugačije, morati ćete ipak pogledati negdje drugdje.

- Sakis Tolis: Among the Fires of Hell
Izgleda da je Tolisa uhvatila nostalgija za srednjom (po meni i najkvalitetnijom) fazom njegovog matičnog benda Rotting Christ tako da se kroz ovaj solo uradak upravo dao u takve mid-tempo atmosferične pjesme s primjesama goth metala. Ako ste već prethodno slušali recimo 'A Dead Poem' ili 'Sleep of the Angels', ovdje možete otprilike očekivati sličan đir. Nije loše, šta je je.

- Red Hot Chili Peppers: Unlimited Love
Tragedija od albuma, eto šta. Izgleda da Fruscianteov povratak nije donio ama baš ništa pozitivnog s obzirom da je Unlimited Love jedan ispodprosječan, dosadan, razvučen, monoton i zaboravljiv album koji jedva da nudi 2-3 pjesme vrijedne spomena. No i ta nekolicina je utopljena u moru mediokriteta koji se razvlači i razvlači i razvlači preko sat i deset minuta...

- Shadow Dungeon: Gæstgerýne
Ne mogu se baš pohvaliti nekim znanjem o black metal sceni u Bosni i Hercegovini (izuzev nelošeg benda Krv) tako da me sasvim slučajno otkriće ovog one-man projekta ugodno iznenadilo. Atmosferični black metal s primjesama dungeon syntha sasvim lijepo funkcionira, produkcija je taman dovoljno šporka da se sve dobro čuje, a opet da ne zvuči ispolirano i moderno. U 45 minuta koliko traje album dobili smo tri autorske stvari i jednu obradu Burzumovog klasika. Meni sasvim dovoljno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2022 : 11:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
John Cougar Mellencamp je izbacio bas u pravom znacenju rijeci, ugodan album! Manje uspjesan Springsteen ili manje poznat Springsteen kako ga nazivaju u Americi je napravio jako dobar i kvalitetan posao. A i gostovanje pravog Bossa na albumu daje dodatan pecat. Jako dobar album i dobro su se njih dva snasla.
RHCP, tja, zaista nisam mogao zamisliti da cu ovo napisati, ali album, em ne valja nista em je dug i zamoran. Dosadan. Izrecikliran. Uvijek otvoreno radno mjesto za Frusciantea, koji kad god pozeli ode i vrati se u bend, ovdje se pokazalo kao nedovoljno jak argument. Iako i on i ostali sviraju odlicno sve skupa ne valja nista! Steta, jer je Black Summer najavljivo nesto dobro. Nisam doduse sve preslusao jer je album predugacak, ali i ovo mi je dovoljno za sud. A mozda je Frusciante jednostavno prestao uzimati dobru 'robu' pa nije sve sjelo na mjesto. Steta kazem, jer idu na turneju a uzivo su pakleno dobri, pa cu sad kao i mnostvo drugih cekati da odsviraju 'one stare i dobre'...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/04/2022 : 21:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ma pazi ti samo ove metalce headbangere što kritikuju papričice

Slažem se da je minutaža problem, dobilo se na dužini ali izgubilo na kvalitetu jer pojedine pesme jednostavno nisu toliko upečatljive. Kada već hoćeš da radiš takav album onda uradiš dupli album kao što već znamo da mogu sa Stadium Arcadiumom.

Ali najbitnija stvar je da se umesto Klinghoffera vratio Frusciante, po meni su najbolji albumi RHCP-a kada je on bio u bendu jer sa njim ponovo imaju onaj prepoznatljiv, specifičan zvuk koji ih izdvaja od ostalih srodnih bendova i zbog čega se i vole i cene papričice uostalom. Unlimited Love je drastično bolji od prethodna dva albuma. Preslušah album 4,5 puta i za sada favoriti su Poster Child, It's only natural, Whatchu Thinkin, Veronica, dok Black Summer komotno ulazi u top 20 best of pesama.

A ne moram posebno naglasiti kako nakon pandemije, sukoba u Ukrajini i fenomenalnih izbornih rezultata u Srbiji, mi je leglo slušanje jednog rock albuma koji slavi zajedništvo, život, pre svega LJUBAV

Vredi Unlimited Love
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/04/2022 : 00:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stadium Arcadium je svemir za ovaj poluproizvod koji su sada plasirali Mislim ajde, RHCP mi nikad nisu bili među dražim bendovima, ali imaju gomilu fenomenalnih stvari i to im se ne može osporiti, no Unlimited Love mi je baš katastrofa, čak mi ni Black Summer nije toliko napeta koliko je se uzdiže. Poster Child daleko najbolja na albumu, no i ona se može sakriti ispred bar polovice pjesama sa Stadiuma. Ove albume između, bez Frusciantea nisam niti slušao...

Btw, jebeš ti sve ovo, nek napokon odsviraju Fight Like a Brave na koncertu!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2022 : 06:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da. Stadium Arcadium je bar 5 puta bolji album. Ili bar pet kopalja ispred.
Da. Mogli su ga, ako ne skrariti, a ono uraditi dupli album, ali opet bi bio los. Nisu se bas nasli.
Da. Slave ljubav, lijepo je to, i sviraju fenomenalno, ali nisu uspjeli bas napraviti pjesme. Eto, fali 'ono nesto'.
Da. Uzivo su nenadjebivi. Moram bas ovako napisati. Bas su takvi. Fenomenalni! Imao sam ih priliku gledati usred Singapura 2019-e na Formuli 1. u paketu s the Muse, mogu samo reci dvije veceri za pamcenje! Malo sam sto tako s ushicenjem uzivo ispratio. Ok atmosfera je zaista bila carobna jer su svirali usred strogog centra grada koji su ogradili i zatvorili za sav promet, da bi bolidi mogli 'arlaukati' po danu, a navecer koncertni dio. (Formule, trening, kvalifikacije i trke nisam ni pogledao, samo sam ih cuo, ali koncertne veceri su im bile nevjerovatne, cak je izmedu ta dva fantasticna nastupa i Gwen Stefani bila onako-nelosa, koju sam odsjedio na travi u parku sa par pivica ispred sebe)
Uglavnom, najaca moguca koncertna preporuka!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/04/2022 : 08:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ah nikada prežaljeni Stadium Arcadium, ponovo ga slušavao ovih dana i dalje sjajna stvar. Kud već proleti 15god...

Slušao papričice kada su bili u Srbiji '07 ali ono je bio jedna od najlošijih live svirki na kojoj sam bio. Više je do organizacije negoli do benda zbog očajnog ozvučenja, i kada je došla ona oluja i počela kiša ljudi se spakovali i otišli, a jedva da su svirali i sat vremena
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/04/2022 : 08:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Reckless Love: Turborider
Nekoć su obećavali i slovili kao jedan od zanimljivijih glam-metal revival bendova, no izgleda da im je šestogodišnja pauza između ovog i prethodnog albuma ipak došla glave. Od metala ovdje nema ni 'm' tako da je Outrun skoro pa najobičniji pop album s produkcijom 80'ih godina prošlog stoljeća, no ni to ne bi bio problem da su pjesme kvalitetne. Nažalost, ovdje teško da išta iskače iz ikakvog prosjeka i jedva sam se natjerao poslušati ga do kraja.

- Wolf: Shadowland
Wolf je bend koji je "preduhitrio" revival klasičnog heavy metala koji su dobrih 9-10 godina kasnije pokrenuli Enforcer, Skull Fist, Steelwing i slični tako da nikad nisu uspjeli uhvatiti jednaku razinu popularnosti, no kvalitetom su uvijek bili tu negdje pri vrhu te su svojevremeno napravili neke od najboljih heavy metal pjesama 20. stoljeća (Evil Star, Devil Moon, Moonlight, itd...). Ovogodišnji Shadowland nastavlja u istom điru i donosi gotovo sat vremena pitkog i zanimljivog heavyja koji bi trebao više nego dobro sjesti svima koji traže ovakvo nešto.

- Jethro Tull: The Zealot Game
Koliko god bilo lijepo ponovno čuti Iana Andersona pod Jethro Tull imenom, moram priznati da me The Zealot Gene poprilično smorio. Prve dvije-tri pjesme još i ajde, stvarno nije loše, ali brate album se razvlači preko svake mjere i djeluje puno duži od ovih 45 min koliko zapravo traje. Jethro Tull je nekad bio zanimljiv i inovativan bend od kojega se moglo dobiti svega i svačega, no izgleda da su to davno prošli dani.

- Dreamtale: Everlasting Flame
Power metal one najgore vrste, s puno kičastih klavijatura i iritantnim vokalima bez pravih i konkretnih riffova. Mislim ajde, nekad mi i odgovara takav đir, ali Dreamtale definitivno ne spadaju u bendove kojima ću se ikako vraćati. Poprilično monoton album.

- The Hellacopters: Eyes of Oblivion
Eyes of Oblivion je jedan pravi čistokrvni moderni heavy rock album i koji donosi pjesme dušu dale za poslušati ih uživo. Još od prve, motorheadaste 'Reap a Hurricane' album postavlja udaran tempo koji ne popušta sve do samog kraja. Vidi se da Nicke Andersson itekako zna što radi i uživa u tome (iako je već i vrijeme za novi Entombed ako se mene pita) te bi ih bilo super negdje uhvatiti na koncertu.

- Michael Romeo: War of the Worlds // Pt. 2
Prvi Romeov 'War of the Worlds' album od prije četiri godine mi se činio kao donekle razvodnjena verzija njegovog matičnog benda Symphony X, a sličnu formulu slijedi i ovogodišnji nastavak. Ne kažem da je album loš (jer stvarno nije), no iskreno nisam neki preveliki ljubitelj stila kojim je Symphony X, a time i Romeo, krenuo na zadnjih par albuma i više bi volio da se vrate onom progu po kojem su i postali poznati. Vokale ovaj put preuzima jedan od najvećih proljeva domaće glazbene scene, Dino Jelusić, koji, iako ga ne mogu očima vidjeti, svoj dio posla obavlja odlično i rekao bih da mu je ovo najbolja vokalna izvedba života. No, čak i kad to uzmemo u obzir, ne mogu se oteti dojmu da bi sve ovo zvučalu puno, puno bolje da je za mikrofonom Russell Allen te da recimo Michael Pinella unese malo raznolikosti i melodioznosti svojim klavijaturističkim umijećem. Ipak, stvari poput 'Divide & Conquer' ili 'Just Before the Dawn' svakako zaslužuju da ih se posluša i više puta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2022 : 09:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jethro Tull sam bas i poslusao prvih par pjesama i nije mi se ucinulo lose. Nisam stigao do kraja...morat cu.

The Hellacopters sam skroz zaboravio u zivotu, moram to odslusati ako kazes da su ok. na novom albumu. Bas me zanima.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2022 : 09:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije album, ali cini mi se vrijednim da napisem ovdje...
Upravo sam saznao da ce Iron Maiden od polovine travnja do skoro pola svibnja, nekih 20-ak dana uvjezbavati svjetsku turneju u Splitu. U Lori. Stvarno neocekivana vjest. Kad bi jos 'opalili' koncert ovdje kao sto su to Mark i Dire Straits uradili 85-e, nakon sto su takoder uvjezbavali turneju u Splitu i proveli ovdje mjesec dana...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/04/2022 : 09:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
To sam baš sinoć vidija. Triba nekako uvatit raspored tih proba pa otić slušat, samo nemam pojma kako doć do te informacije, a Split mi nije toliko blizu da mogu skoknit svako minut do tamo provjerit

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2022 : 10:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Di si? U Makarskoj?
Vidit cu ti ja, pa cu ti rec, ako ko od mojih iz Lore ubere nesto. Bas smo se vec jutros oma poceli dogovarat kako da ih vizitamo. Bija bi bas dir, a moredu nas odma i povest ca, da in nosimo pojacala, bagaje, stagod... po svitu na turneji... oma bi isa.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/04/2022 : 11:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zamalo Podgora, pokraj Makarske.
Ajd super, hvala ti, šibni poruku saznaš li išta korisnoga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/04/2022 : 08:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Madrugada: Chimes at Midnight
Tek je četvrti mjesec, ali čini se da već imam jednog od favorita za album godine. Ukoliko ih niste prije slušali, Madrugada je norveška alternative rock grupa koja me naprosto oduševljava svojim sporim, staloženim i hladno melodičnim pristupom muzici. Od dvanaest pjesama koliko ih ima na Chimes at Midnight, prvih šest je apsolutno fenomenalno i teško mi se odlučiti za favorita, dok ni drugih šest ne zaostaje puno. Divota jedna, savršen album za jutro ili predvečer, već sam ga zavrtio više puta i čini mi se da će ići na repeat ispočetka i ispočetka.

- Satan: Earth Infernal
Iako Satan slovi za jedan od kvalitetnijih ponovno okupljenih NWoBHM bendova, ovaj me album baš i nije izuo iz postola. Sve je to okej i korektno, no nakon slušanja mi niti jedna pjesma nije zapela u uhu niti mi je iti jedan riff djelovao baš pamtljivo. Šteta, jer prije ovoga su imali seriju stvarno dobrih albuma, mada se ni oni ne mogu približiti onim najvećim hitovima iz '80ih.

- Abbath: Dread Reaver
Daleko je kvalitetom Abbathova solo karijera od vremena kad je bio dio Immortala. Dread Reaver je (ja mislim) treći njegov solo album i nema se tu šta puno za reći. Ponovno imamo jednu solidnu dozu black/thrash koji zasigurno odlično funkcionira uživo, no studijski me ne oduševljava previše. Vrijedi za jedno slušanje i to je to.

- Keops: Road to Perdition
Ovo mi je prvi susret s Keopsom, domaćim heavy metal bendom sa sporadičnim bombastičnim simfoničnim upadima, a ako je suditi po ovogodišnjem albumu, izgleda da se nećemo družiti u dogledno vrijeme. Nema mi ništa mrže od ovih bezidejnih, ispraznih albuma koji zapravo i ne zvuče toliko loše koliko su baš bezlični i nemaju ama baš nikakvi autorski pečat.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2022 : 12:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hu, hu, hu... dobar je ovaj Madrugada album. Blagodarim! Cujem ja ovdje svasta-nesto, od nedavno nam preminulog Marka Lanegana do sporovoznog Tiamata i Englunda...
Vrlo lijepo i ugodno. Vrtit cu ovo jos... nice!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/04/2022 : 13:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ja novu Madrugadu preslušao dva puta i izbrisao. Dvije dobre pjesme a ostatak nekako mlitav i spor. Baš mi je falila neka brža bjesma da razbije ravninu.
Prvi i The Deep End ostaju vrh. Mada svi valjaju

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000