forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Scott Pilgrim
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/04/2022 : 12:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Scott Pilgrim želi da mu Ramona Flowers bude cura. Nažalost, ona nosi prtljagu u obliku sedmero zlih bivših koje Scott mora poraziti kako bi osvojio njezino srce! Prva dvojica su Matthew Patel (i njegove hipsterske demonice) i Lucas Lee (filmski glumac koji se proslavio… skejtanjem?). Može li se Scott dovoljno koncentrirati da ih pobijedi?

„U svom najboljem izdanju, Scott Pilgrim je mnogo više od onoga kakvim se na prvi pogled čini. Ambiciozna meditacija o tome što znači odrastanje za generaciju kojoj su stripovi i videoigre bili ne samo kulturni standard nego i dominantna ikonografija.“
- The Globe and Mail

„Sljubljuje indie rockerski pogled na svijet, gejmersku logiku i žudnju za romansom… duhovit i osebujan dragulj!“
- The Washington Post

„U jednakoj mjeri dirljivo, uzbudljivo i apsurdno.“
- The A.V. Club

Scott Pilgrim 1 • Knjiga prva • 396 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bryan Lee O'Malley • Crtež Bryan Lee O'Malley • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.4.2022. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/scott-pilgrim-1-knjiga-prva/773/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/scott-pilgrim-2-knjiga-druga/774/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/scott-pilgrim-3-knjiga-treca/775/

Trouble will find me

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/04/2022 : 12:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/04/2022 : 12:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Šta reći? Veliki dan za Fibru i hrvatsko strip izdavaštvo. I u ovo doba kad na godinu izađe stotine stripova, ipak se rijetko izdaju baš oni najveći klasici koji su obilježili povijest medija, a Scott Pilgrim je baš to: KLASIK. Prošlo je dovoljno vremena da to možemo sa sigurnošću ustvrditi.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/04/2022 : 12:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Yes, Yes, Yes!!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2022 : 13:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima sa pazarim ovog pilgrima
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/04/2022 : 13:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Veselim se čitanju ovoga.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2022 : 13:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako je i najavljeno, tako je i ispunjeno obecanje! Hail!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/04/2022 : 14:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako Pilgrim ne bude instant hit kod publike slobodno gasite manufakturu
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 25/04/2022 : 21:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Bese mi neprivlacno dok nisam odgledao film. Verujem da je strip bolji ali film mi je bio bas simpatican. Uzima se ovo (i sve ostalo iz ove ture).

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/04/2022 : 06:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je film bio čudan, otkačen, lud i fora, morao bih ga pogledati još jednom da se prisjetim.
A nakon pročitanog privjua, moram priznati da nisam zagrijan za imati SP-a u kolekciji, ali ću ga svakako posuditi u knjižnici i pročitati.
Nije da mi nije sjeo, ali mi nije ništa posebno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
150 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 26/04/2022 : 09:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
Scott Pilgrim serijal ima 6 knjiga?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2022 : 09:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mi smo to spakirali u 3, ovo je cijela priča.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
150 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 26/04/2022 : 09:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Mi smo to spakirali u 3, ovo je cijela priča.



Odlično! Hvala!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/04/2022 : 11:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Izdanje godine Scott je vrh vrhova!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/04/2022 : 15:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Izdanje godine Scott je vrh vrhova!


Cuo sam od samog Marka da serijal obiluje svim i svacim. Red avanture, red fantasya, red humora...
Da je bas okej.
Ide brzo na iscitavanje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/04/2022 : 16:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma odličan je!
Evo nek se i ovdje nađe moj osvrt:


Scenarij: Bryan Lee O'Malley
Crtež: Bryan Lee O'Malley
Godina objavljivanja: 2004. - 2010.
Izdavač: Oni Press
Žanr: romantična akcijska komedija


Scott Pilgrim ni u kojem slučaju nije najbolje napisani ili najatraktivnije nacrtani strip ikada, no definitivno spada među top 5 najzabavnijih stripova koje sam do sada pročitao. Od prve do posljednje stranice Bryan Lee O'Malley drži zavidno visoku kvalitetu što se tiče radnje i naprosto je pravi gušt pratiti Scotta i ekipu kroz cijelu ovu sagu. Ne vjerujem da će Scott Pilgrim leći ama baš svima, no meni je ovaj spoj "glupe" srednjoškolske/fakultetske komedije, romantike i akcije bio pravi gušt za čitati. Ukoliko volite takve stvari i kad svemu tome još pridodate i elemente video igara, alternativne glazbe i tučnjava u stilu mangi ili animea, mislim da bi vam se Scott Pilgrim itekako mogao svidjeti.

Što se tiče priče, sama premisa je poprilično jednostavna: Kako bi mogao biti s curom koja mu se sviđa, Scott Pilgrim treba pobijediti sedam njenih zlih bivših momaka.

Mislim, sama ideja je poprilično budalasta i neozbiljna, no na kraju krajeva, takav je i cijeli strip. Ne doživljava se ozbiljno niti ga tako treba gledati jer ovo je prije svega jedna nevjerojatno zabavna priča koja nudi pregršt pamtljivih trenutaka, smiješnih situacija i vrhunskih dijaloga. Osim toga, Scott Pilgrim ima jednu od najupečatljivijih postava likova s kojima sam se do sada sreo. Iako je njihov broj pozamašen, teško mi se sjetiti nekog stripa kod kojeg mi se toliko likova odmah na prvu svidjelo. O'Malley odlično barata s karakterizacijom svih tih likova i za svakog od njih razvija unikatnu osobnost te jednom kad sam se upoznao s njima, teško mi ih je bilo izbaciti iz glave.

Osim spomenutih komičnih situacija, autor stvarno vjerno prikazuje mladenačku romansu između likova i sve nebulozne situacije koje se tu mogu dogoditi. Zaljubljivanje, sreća, razočaranje, izdaja, itd itd... Sve su to osnovni motivi od kojih je sazdana ova saga. Također, Scott Pilgrim nam donosi i jednu vrhunsku priču o prijateljstvu, vjernosti i odrastanju, iako doduše na pomalo nekonvencionalan način.

Još jednu bih stvar htio napomenuti. S obzirom da smo danas bombardirani uratcima iz sfere zabave koji agresivno i (usudio bih se reći) nevješto forsiraju društvene, etničke i seksualne raznolikosti koje često djeluju poprilično na silu ubačene, Scott Pilgrim to radi na jedan nevjerojatno lagan i posve prirodan način. Iako je većina likova bijele kože, ubacivanje drugih etničkih skupina (u ovom slučaju azijata) i homoseksualnih osoba je ovdje odrađeno apsolutno uvjerljivo, prizemno i točno onako kako treba biti. Scott Pilgrim bi mogao biti školski primjer kako te osobine ukomponirati u jedan strip bez da djeluju isforsirano. Plejada likova u ovom stripu je poprilično raznolika, no sve to skupa perektno funkcionira.

Gle, dajte Scottu šansu. Ja sam se navukao praktički nakon svega 5-6 stranica i nisam se mogao odlijepiti dok nisam pročitao sve. Možda će vam biti odličan, a možda vam se i neće pretjerano svidjeti, no smatram da mu treba dati priliku.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 28/04/2022 : 17:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Probao. Nisam pročitao sve, a vjerojatno ni neću. Ništa posebno...teen tematika, pomalo "mangasto" - možda da sam 20 godina mlađi... Uglavnom u kolekciji mi ne treba ali siguran sam da će ovo naći svoju publiku.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/04/2022 : 18:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije samo teen tematika. Gejming tematika, rock tematika, romantika, prijateljstvo, svašta nešto. Jasno, ne može i ne mora se svaki strip svakome svidjeti, najnormalnija stvar, ali greška je okarakterizirati ga isključivo kao teen štivo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 29/04/2022 : 14:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Je li i originalno izdanje bez margina? Baš mi čudno izgleda ovako na prvu kad print ide do ruba. Vjerojatno stvar navike.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 29/04/2022 : 14:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Je li i originalno izdanje bez margina? Baš mi čudno izgleda ovako na prvu kad print ide do ruba. Vjerojatno stvar navike.


Fibrino izdanje je identično originalu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/04/2022 : 16:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo mala opaska, na sajtu ovi stripovi nemaju upisanu tezinu (0 kg), pa kad je troje stripova u pitanju da ne bude nekog problema ako nekome fali samo malo do tih 30 kg... oni koji znaju, znat ce. ;D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/05/2022 : 07:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. Trebam reci da sam odgledao film koji mi je bio otkacen pa sam znao što ću otprilike dobiti od stripa. Potpisujem pakinu recenziju, a strip također ima reference na stvari koje je paka istaknuo (videoigre, rock itd). Posebice su me nasmijale apsurdne situacije, uglavnom vezane za ramonine bivše dečke.

Ipak, tijekom čitanja nisam mogao ne primijetiti da sam ostario, nije teen tematika, više je usmjereno na mladje dvadesetogodišnjake, ali fokus stripa je na stvarima koje sam davno ostavio za sobom. Kao kada danny glover u lethal weapon izgovara izgovara cuveno "prestar sam za ova sranja", imao je oko 40 godina, a ja sam ga u međuvremenu premašio za koju godinu. Teško mi je prognozirati uspjeh stripa kod domaće publike, mogao bi biti previše djetinjast i mangast kod starije klasicarske publike a mladji su ionako zalijepljeni za mobitele.

Ali strip je zapravo odličan, sa vrlo dobrim crtežom, stvar je samo procjena hoće li kliknuti kod naše publike. Meni u svakom slucaju ostaje u kolekciji posebice jer me oduševila komedija apsurda a jedina mana je što mi je falila zvučna kulisa za potpuno uzivljavanje (definitivno ću morati ponovo gledati film) .

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/06/2022 : 22:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zabavan je Scott Pilgrim. Trebalo mi je neko vrijeme da prihvatim tu zapravo, što kaže Paka, budalastu priču i iste takve likove, ali do polovice serijala su mi uspjeli ući pod kožu i nadalje sam baš uživao. No ovdje je glavni adut onaj vizualni. Ne znam kakav bi dojam bio da sam čitao crno-bijelo izdanje, ali ovo u koloru me lakoćom osvojilo. Ipak, dojam bi bio još i bolji da to sve nije toliko dugačko.

Je li čitao netko Seconds? Dojmovi?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/06/2022 : 22:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Yep link

Šteta što kada se priča o O'Malley-u se uglavnom samo spominje Pilgrim, nepravedno su zapostavljeni neki drugi radovi ovog autora. Po meni je Seconds delo itekako vredno objavljivanja

Čitao od ovog autora i Lost at Sea link, skroz simpatično
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/07/2022 : 09:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Eh, izašao je Scott Pilgrim, a sve se svelo na par kratkih komentara. Jedino se paka potrudio malo dužom reckom, svaka mu čast. htio bi nešto napisati, ali ne znam što, Scott mi je super ali teško je sročiti zašto je tako super u par redaka. Ili bi o tome trebalo pričati na dugo i naširoko u nekoj kafani ili šutjeti zauvijek.

Inače, nisam čitao ovo kolorirano izdanje, ja doma imam crno bijelo, originalno ali i tada je Scott funkcionirao fantastično. Možda ga je boja malo digla ali i crno bijeli je bio odličan, da odgovorim Shaneru.

Inače, jedna od stvari koje mi se sviđaju kod Scotta je što je bio originalan. Danas, kad čitam novije stripove, imam dojam da većinu tema preuzimaju od televizije, serija koje su toliko moderne. Kao recimo Saga, Vision i takve stvari - ok, dobri su to stripovi ali svi se napajaju iz mainstreama dok je Scott bio posebna zvjerka, uzeo je te stvari o kojima se nije puno pričalo - videoigrice, anime, strip, demo muziku i slacker i iz toga stvorio nešto suludo čitko i originalno, svoju vlastitu subkulturu koja je iz nerdovštine napravila nešto kul.

A i ta glavna ideja, o pobijeđivanju 7 zlih bivših svoje drage je blesava ali nije glupa. Oduvijek su muškarci strepili od konkurencije, zato je tisućama godina idealna mlada morala biti djevica bez ikakvih bivših. Svak je htio biti prvi i zadnji. Ali došla su ova moderna vremena, Scott neće biti prvi svojoj dragoj i nesiguran je - je li dovoljno dobar, je li onakav lijen i nezaposlen stvarno bolji od onih bivših glumaca, pop zvijezda, jezičavih lezbi.. Da bi zadržao dragu, mora dobiti neke bitke, postati, ha, malo zreliji, malo bolji čovjek. To po meni drži vodu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2022 : 09:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Procitao.
Nije ovo za mene. Nije to lose, samo se ne nalazim bas u ovome. Nije mi legao ni crtez, a s radnjom sam se namucio. Da je bilo malo jos vise Rocka i pracenja bendova u nastajanju bilo bi mi draze. I po meni je ovo strip bas za mladost. Za teenagere, ako takvi uopce citaju stripove. Sumnjam da ce ovaj jer im je vjerovatno skup. Jedino ako im roditelji, (a to su kao za pomladak kupili, ne sebi), ne daju u ruke. Ja sam vec pokusao skrenuti paznju svojima na Pilgrima, ali ekrani su im nazalost vazniji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000