forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KRIMINAL 8 i 9
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/04/2022 : 12:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


KRIMINAL Eda Brubakera i Seana Phillipsa najpriznatiji je kriminalistički strip 21. stoljeća. Osma knjiga sakuplja dvije samostalne epizode (Noćni posjetitelji i Siročad) i dva crtana romana (Moji su idoli oduvijek bili narkići i Loš vikend) u krasno izdanje s mnogo dodataka o procesu izrade serijala, uključujući skice za naslovnice i ilustracije, bilješke o scenariju i dosad nikad sakupljene stranice stripova.

Kriminal 8 • Loš vikend • 272 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.4.2022. • Cijena 180 Kn

Dobitnici nagrade Eisner 2019. za najbolji originalni strip-album vraćaju se s najambicioznijim stripom dosad, grandioznom pričom o očevima i sinovima, ljubavi i zločinu... ali i ubojstvu.

Ljeto '88... Teeg Lawless stiže kući isplanirati najveću pljačku u svojoj karijeri. No Teegov sin Ricky i njegovi prijatelji kreću istom mračnom stazom kojom koračaju njihovi očevi, a ovo samo što nije postalo najgore ljeto u njihovim životima.

OKRUTNO LJETO, remek-djelo kriminalističkog žanra, rad najslavljenijih majstora noira u stripu, tvoraca KRIMINALA, FATALNE, UBIJ ILI UMRI i ZATAMNJENJA, epska je priča o tragičnoj ostavštini koju nasljeđuju mlađe generacije.

Kriminal 9 • Okrutno ljeto • 248 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.4.2022. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kriminal-8-los-vikend/770/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kriminal-9-okrutno-ljeto/771/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2022 : 13:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
odlicno. ma sta odlicno, vrhunski!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2022 : 13:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako je jucer Marko i rekao evo nam Kriminala, 'justo' koliko ga i ima do sad. 😉
Ovo pozdravljam samo tako!
Fala in!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/04/2022 : 13:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Uvijek je dobro vidjeti jos toga od ovog neumoljivog dvojca
Kriminal se ne propusta

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/04/2022 : 16:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Yeah yeah yeah, i jos jednom, yeah! Kriminala nikad dosta!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/04/2022 : 17:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Kaj reći osim superrrrr

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2022 : 17:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
yeah!!!!!
Kriminal rulz!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2022 : 17:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
od kuda da su ove dve knjige duplo veće od prethodnih?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2022 : 18:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

od kuda da su ove dve knjige duplo veće od prethodnih?


Mislis duplo deblje? Jer gabariti su isti 170x240

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2022 : 18:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
deblje

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/04/2022 : 19:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

od kuda da su ove dve knjige duplo veće od prethodnih?


12 sveski (od kojih su neke duple) + zaseban roman (My Heroes Have Always Been Junkies) + hrpa dodataka.

Inače, meni ovo nije ništa specijalno, štoviše spomenuti roman mi je daleko najgora stvar koju je dvojac napravio, a ni ostatak osmog broja mi nije puno bolji. Devetka je ok, ali i dalje slabija od prvih šest.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/04/2022 : 19:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se sa Shanerom.
Junkies ne samo da je najgori Brubaker/Phillips, već je i loš strip sam po sebi. Ovo ostalo čisto prosjek, ni blizu prvih šest knjiga. S druge strane, jedva čekam Velvet, e to je prava stvar!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/04/2022 : 06:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Baš mi je žao da vam je ovo lošije od fenomenalnih prethodnika (treba uzet u obzir da su prethodnici stvarno postavili ljestvicu na jako visok nivo, barem za mene ).
Nisam čitao, ali pročitam čim mi stignu pa napišem kako mi je sjelo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/04/2022 06:14:55
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2022 : 07:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas se mislim kako to moze biti lose, nakon onih fenimenalnih prethodnika koje sam visekratno iscitao i koji su mi medu najboljim stripovima ikad...
Nista, nisam ih ni ja jos odradio, a kad procitam, reci cu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/04/2022 : 08:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Brubakera ubija hiperprodukcija, eto u čemu je stvar po mom mišljenju.
Jednostavno izbacuje previše naslova i kvaliteta mora patiti. Njegov je pad već lagano krenuo s Fatale i nastavio se kroz neke novije naslove, bar ove što sam do sada pročitao, a praktički redovito pratim sve što izbacuje. Nađe se tu i nekih iznimki poput Velvet koja mi je bolji strip od puno toga što je napisao kroz zadnjih 10ak godina (i baš mi je drago što ide domaće izdanje), pogotovo zato što je i Phillipsa malo stavio na pauzu i posvetio se radu s Eptingom. Phillipsov crtež također pati od te hiperprodukcije i kad čitam Reckless jasno se vidi da to nije ista kvaliteta kao i kod prijašnjih radova kod kojih je imao više vremena za posvetiti se crtežu. Najnoviji njihov serijal, Reckless, sam po sebi nije loš, ali često djeluje zbrzano i nedovoljno razrađeno, plitko da tako kažem... Zaboravlja se instantno nakon čitanja, što stvarno nije ni čudno kad se pogleda da su Brubaker i Phillips u zadnje 3 godine izdali četiri (!) samostalne grafičke novele iz tog serijala, a peta izlazi najesen. Ništa čudno što kvaliteta pati.

Brubakeru je po mom mišljenju prijeko potreban dobar urednik koji će udariti po kočnici i reći mu da nije sve što napiše vrijedno objavljivanja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2022 : 08:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nikako se ne bih složio da su ova dva Kriminala loši stripovi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/04/2022 : 09:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Takodje, ova dva su sasvim dobri stripovi, sa vec dobro prepoznatljivom atmosferom. Palac gore za Fibru, za nastavke.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/04/2022 : 11:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nikako se ne bih složio da su ova dva Kriminala loši stripovi.



Ja govorim (a čini mi se i Shaner) da je isključivo Junkies loš strip, ne ostali. Ovaj ostatak je čisto okej, no svakako nije na razini prvih 6 knjiga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2022 : 11:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Junkies NIJE loš strip.

Trouble will find me
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 26/04/2022 : 11:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Već su naručeni pa ćemo vidjeti.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/04/2022 : 12:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A dobro, vjerojatno ja nisam baš neko mjerilo s obzirom da mi je i Pulp bio teški prosjek, a čini mi se da se ljudima baš sviđa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/04/2022 : 13:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Složio bih se sa Shanerom.
Junkies ne samo da je najgori Brubaker/Phillips, već je i loš strip sam po sebi. Ovo ostalo čisto prosjek, ni blizu prvih šest knjiga. S druge strane, jedva čekam Velvet, e to je prava stvar!


Uh, Velvet je baš pravo dobar strip.

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/04/2022 : 13:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Junkies NIJE loš strip.


Nije loš nego kriminalan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2022 : 15:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bit ce to dobro. Vec ja vidim...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2022 : 15:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Složio bih se sa Shanerom.
Junkies ne samo da je najgori Brubaker/Phillips, već je i loš strip sam po sebi. Ovo ostalo čisto prosjek, ni blizu prvih šest knjiga. S druge strane, jedva čekam Velvet, e to je prava stvar!


Uh, Velvet je baš pravo dobar strip.


Vidjet cemo i to...
Za sada;
Fatalna, dobra
Zatamnjenje, vrlo dobro
Ubij ili umri, prva liga
Kriminal, fenomenalan!
Sa Spavacem se priznajem, mucim vec 3-4 zadnja dana, sto mi je vec probilo sve uobicajene limite citanja. Nije mi bas, i cesto ga 'prelomim', recimo zadnjim Dampyrom ili evo kao sad Lovom na vuka, Simeonija. Moram tako, jer me je 'smorio'. (Koja dobra rijec iz susjedstva)
Ali dovuci cu ga do kraja valjda sutra...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/04/2022 : 16:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Proslijedi Spavača meni Nemam puno za ponuditi u zamjenu, al možda se nađe nešto šta ti je interesantno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000