forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KRIMINAL 8 i 9
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/05/2022 : 08:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hvala

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/05/2022 : 09:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mani je Okrutno ljeto odličan, čak jedan od boljih Kriminala.
Priča pije vodu, likovi su smisleni, dobro karakterisani i motivacija funksioniše, dobrim ritnom je ispričano, a Philipsov pomalo pročišćeni crtež u odnosu na neke ranije mi je odličan. Ima jedna mala nelogičnost na kraju, ali nećemo da cepidlačimo.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/05/2022 : 21:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hvala


Pa kazem ti ja... sto bi tebi bilo bolje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/05/2022 : 07:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Paka.

Nego primjetio sam da u impresumu nema imena tiskare, ni u jednoj knjizi Kriminala...pretpostavljam da su autori tako htjeli...ili?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/05/2022 : 08:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, naravno. Ne sjećam se više, nisam ni primijetio, na novim knjigama samo koristim templejt sa starih knjiga. Moguće da na prvima nije bilo mjesta pa je tako ostalo do kraja.

(Čestitke, Paka!)

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/05/2022 : 09:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Joke's on you, ženim se u 10. misec ove godine


Zbogom stripovi.
Čestitam

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 10/05/2022 : 09:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Cestitam Paka!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/05/2022 : 10:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Života vam, izgleda da sam preoteo temu
Hvala svima još jednom. Do sada se nije žalila na stripove i nadam se da neće prominit ploču sad odjednom

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/05/2022 : 10:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Čestitke Paka.

Nego primjetio sam da u impresumu nema imena tiskare, ni u jednoj knjizi Kriminala...pretpostavljam da su autori tako htjeli...ili?


Nema ni tiraza mada mislim da je na prvima bilo... nisam doma pa ne mogu provjeriti sada ali kako god se Marko odlucio (za koliki tiraz), nadam se da nece predugo stajati na lageru. Narode, kupi brzo. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/05/2022 : 15:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Narkići/Narkomani uopšte nije loš strip, naprotiv. Brubaker uz sve mane, bar ima dobar muzički ukus. Jedino što čitajući ovaj strip ispada da su svi koji su ikad pravili dobru pop/rok muziku drogirali (mada to možda i nije baš daleko od istine).
Loš vikend onako, ako baš mora.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/05/2022 : 15:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odlični Kriminali!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/07/2022 : 12:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisu loša ova dva Kriminala. Okrutno ljeto je jedna velika priča koja prati nekoliko likova i onako, lijepo je ambiciozna - nastoji se dati prostor svakome i ispričati štorija o obitelji, ljubavi, nasilju pljački, odrastanju. Onako, velike teme plus akcija. I štimung osamdesetih. Meni se sviđa.

Loš vikend kompilira 4 priče i isto je dobar. Priča o starom crtaču stripova mi se najviše svidjela, osim kraja. Jer priča o onome što svi volimo, a to su stripovi i tračevi o stripašima.

Moji heroji su uvijek bili džankiji je isto dobra priča - tu se Burbaker uhvatio ambicioznog zadatka: istodobno pokazati i privlačnost i prokletstvo droge i mislim da je u teoriji to dosta dobro smislio. Glavna junakinja i njen životni stil u početku utjelove zavodljivost i slobodu i ekstazu ali otrežnjujući kraj pokaže gadost i truž koja se krije iza toga. Jedino što su likovi iritanti.. ali opet, narkići su to, nekako je i logično da budu iritantni.

Dvije kraće priče su ok ali već sam ih poluzaboravio. Plus te osme knjige su dodatni tekstovi i ilustracije na kraju.

Po meni, dvije dobre knjige dobrog serijala koji više nije onako svjež kao nekad ali i dalje može biti zabavan.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/07/2022 : 07:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Bila su mi slabija očekivanja ali dobra su mi ova dva kriminala, posebice 9.broj koji djeluje kao konačni završetak.

Napravio sam grešku što nisam, kao u slučaju Siročad: Novi svijet ponovio gradivo od prvog broja, ali nakon godišnjeg se budem primio tog zadatka jer, posebice opet u 9.broju nalazimo neke začetke niti koje se provlači kroz cijeli serijal i ajmo reći odredili su sudbinu glavnih likova.

Paralelno čitam i Laphamove Metke od kojih sam možda imao prevelika očekivanja jer mi je Kriminal daleko bolji.

Crtež mi je pak tek ok.

P.s. paka, čestitke:)

P.p. velvet mi je definitivno visoko na wishlisti

Edited by - Kerempir on 28/07/2022 07:48:25
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/07/2023 : 19:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
8. knjiga

Uvijek je dobro vratiti se ovom dvojcu, a pogotovo kad je u pitanju Kriminal, suradnja koja im je i najbolje djelo. Već široko razgranati svijet ove knjige dobio je i nove dodatke te su ovaj put odlučili zagrebati malo ispod površine i fokusa na akciju. Priče koje se ovdje nalaze su više refleksivnijeg karaktera i bave se nekim sitnijim događajima. No, svatko tko je čitao ovo do sada zna da Brubaker i Phillips znaju pogoditi sentiment i napraviti itekako interesantne likove i uvjerljivo prikazati njihova razmišljanja i osjećaje.
Ipak, kvaliteta ovih priča je vrlo varijabilna. Priča Moji heroji su bili narkići je dobar pokušaj malo intimnijih priča, ali ipak ne nosi neku veličinu u sebi i ispada dosta mlako. Postoji taj nagovještaj da je nešto uistinu relevantno na stvari, ali se prema kraju definitivno razvodni. No, zato je priča obilna referencama na glazbu i stvarno je bilo dojmljivo za čitati.
Loš vikend je bio zamjetno bolji, poglavito jer stripaš piše o stripašima. Konvencija kao radno mjesto, visoke tenzije, propali talenti i sumnjivi poslovi. Kriminal je uvijek imao tu neku privrženost velikanima žanra, ali u ovakvom hommageu devetoj umjetnosti definitivno se pronađe nekih novih iznenađenja. Iako prema kraju se često vrtimo u krug s protagonistom i postoji dosta stereotipnih reakcija i odluka, ipak je dojmljiva priča. No, standard serijala je iznimno visok tako da ova kolekcija ipak nekako ne osvaja kao neki drugi naslovi.

3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/07/2023 : 23:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
9. knjiga

E ovo je već mnogo bolje. Jedan majstorski duplo dulji slow burn iz radionice ovog neumoljivog dvojca. Nakon 7. i 8. knjige koje su se tražile u raznim retrospektivama i kombinaciji žanrova i umjetnosti, ovdje je sve vrlo klasično i vrlo "kriminalski". No, ono što je novo i što je veliki plus je da nema neke velike akcije i neke zamršene radnje. Ovo je čisti character study i jako dobar prikaz nekih stvari koje će formirati ključne likove iz serijala koje smo ranije upoznali. Ima ovdje ljubavi, nesreće, netrpeljivosti, sitnog kriminala i većih akcija, ali sve je nekako podređeno glavnoj ideji i niti vodilji, a to je stvaranje likova. Naravno da Brubaker i Phillips nisu amateri u ovome, ali ovdje je to sve nekako prirodnije i naoko tečnije negoli inače. Ne spada knjiga u sami vrh serijala, ali kroz stranice jako pridobiva čitatelja i savršeno kulminira, dajući joj tu prijeko potrebnu težinu. O crtežu neću ništa ni govoriti jer sam ga dovoljno hvalio. Sve u svemu, bez puno razotkrivanja, baš kao vruće i sporo ljeto, tako i ova knjiga se polako raslojava pred čitateljem, ali vrijedi ostati jer uistinu krije pravi biser u svojoj unutrašnjosti.

5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000