forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 George Pérez (1954. - 2022.)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/05/2022 : 21:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ah, kvragu, što se dešava ..

Počivao u miru


Sad sam tek vidio, rak i to gadan,
tako da je bilo za očekivati.
Kako god - tužno.

Split your lungs with Blood and Thunder

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 07/05/2022 : 22:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
uf!

Počivao u miru.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/05/2022 : 22:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A jebemu, bilo je najavljeno ali nije ništa lakše….

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/05/2022 : 22:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/05/2022 : 23:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolji superherojski crtac.
PUM!😢

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/05/2022 : 23:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma koji đava?!?!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/05/2022 : 23:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 08/05/2022 : 00:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ode još jedan velikan i gamechanger...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/05/2022 : 02:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mogla bi Fibra objaviti štogod od njegovih stripova ako ne već od marvela onda od DCa:Wonder Woman Deluxe npr.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/05/2022 : 07:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/05/2022 : 07:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Znalo se da neće živeti još dugo - tako su mu rekli lekari pre više meseci. Ali to ne čini događaj ništa manje tužnim.

Meni je New Teen Titans, koji je on crtao, bio u detinjstvu omiljen strip iz DC-jeve ponude objavljivan ovde. Likovi su mi bili mnogo interesantniji i bliži po godinama nego neki tamo Superman ili Batman.

Evo promotivnog postera koji je ta ista kompanija objavila skoro, a koji sam već bio stavio na drugu temu:



Sam Perez je na slici, a oko njega su njegovi Titani. Ali on je dosta crtao i za Marvel - i čak je započeo karijeru tamo - a radio je i sa nezavisnim izdavačima.

Počivao u miru.


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/05/2022 : 09:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/05/2022 : 12:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo me baš iznenadilo, nisam znao da je bolestan
Jako mi je žao... Ne mogu reći da sam pročitao puno toga što je radio, no Perezov stil mi je još od prvog susreta bio predivan. Jedan od mojih prvih američkih superherojskih strpova je bio COIE i već me tu naprosto oduševio s detaljnošću i trudom koji je uložio u svaki kadar i svaku stranicu. Praktički sve što sam od njega vidio izgledalo je vanserijski. Majstor svog zanata, jedan od najvećih.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/05/2022 : 12:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote


Zavolio sam njegov rad preko Sinova tigra i uživao u brojnim njegovim radovima sve do danas. Imao je prepoznatljiv stil i ostavio je dubok trag.

Počivao u miru.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/05/2022 : 12:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jedan od mojih prvih američkih superherojskih strpova je bio COIE



Hm... to je kao da je neko započeo čitanje romana sa Tristramom Šendijem ili sa Fineganovim bdenjem. Mislim, šta je - tu je, ne može se pobeći, ali nikad to ne bih preporučio kao svesnu taktiku, ni u ludilu.

Doduše, COIE je bio jedan od prvih američkih superherojskih stripova koje sam video na originalnom jeziku. Kada sam krenuo u srednju školu, jedan od mojih drugara u razredu je upravo bio došao iz Amerike i poneo gomilu stripova odande. To je bilo '87. ili možda '88. Ali ja sam pre toga dosta čitao taj žanr, barem sve ono što je objavljivano kod nas. I naravno, tada sam znao da je Marvel bio bolji , tako da se nisam preterano zainteresovao za taj strip. Osim što sam tu prvi put video Darkseida.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 08/05/2022 12:24:36
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/05/2022 : 12:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Paka01

Jedan od mojih prvih američkih superherojskih strpova je bio COIE



Hm... to je kao da je neko započeo čitanje romana sa Tristramom Šendijem ili sa Fineganovim bdenjem. Mislim, šta je - tu je, ne može se pobeći, ali nikad to ne bih preporučio kao svesnu taktiku, ni u ludilu.



A gle, s današnjeg gledišta se slažem, ali šta sam ja znao tada o superherojskim stripovima? Malo toga.

Trejd se tu na aukcijama prodavao jeftino (cca 80 kn koliko se sjećam), vidim ima puno različitih likova i crtež mi se sviđa, pa kontam zašto ne probati? Srećom, sve ono što nisam razumio i nisam znao na što se odnose neke reference u priči me nije pokolebalo, već natjeralo da na wikipediji provjeravam o čemu se tu točno radi i na taj način sam zapravo još više zavolio DC i svijet superheroja. Mislim da mi je COIE bio među prvih 5 superherojskih stripova koje sam pročitao. Ne znam sad koji su sve tu još bili u to vrijeme, ali znam 100% da su mi prva dva bili Watchmen i The Death of Superman. Srećom, sve me to skupa baš zainteresiralo i inspiriralo da online istražujem, čitam, tražim, itd...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/05/2022 : 13:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Perezov stil crtanja je ponekad opisivan terminom 'maksimalizam', i ja bih voleo da neko detaljnije opiše njegov doprinos, jer ovaj put ja neću biti taj neko. Za Pereza se nikad nisam posebno interesovao (za razliku od Byrne-a, na primer), iako mu priznajem i značaj i kvalitet. Jednostavno sam morao da odaberem (a nema se vremena za sve).

Rečeno je da je njegova sposobnost bila da prikaže desetine likova (tj. superheroja) u kadru a da svaki bude prepoznatljiv. Zaista, iz prve ne mogu da se setim ikoga, osim Arthura Adamsa, koji mu je blizu po tome. Ali znam da sam negodovao kada je Duy Tano sa sajta i video-kanala The Comics Cube napravio spisak 10 najznačajnijih crtača stripa i tu ubacio Pereza. Moj utisak je bio da, ako već mora da se ubaci neko iz tog miljea, Byrneove zasluge su veće. (Ako već ne posežemo za nekim kao što je Michael Golden, koji je uticao na praktično sve nove crtače, ali nije poznat široj publici.)

Ali siguran sam da će Tano, kao veliki fan, imati neku odgovarajuću rekapitulaciju. U međuvremenu imamo ovo:



Nisam ni ja pogledao do sada, jer traje 5 sati, ali sad imam izgovor.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/05/2022 : 19:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Tužna vest, iako se očekivala.

Upoznao sam Perezov rad, na početku, pre nego što je postao poznat po grupnim super-herojskim stripovima (Osvetnici, Liga, Titani...) i tada je ostavio neizbrisiv utisak na mene.

Jedna njegova tabla (sa teme gore):

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/05/2022 : 19:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Takođe i Logan's Run, dosta pre Titana...

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/05/2022 : 19:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da, Loganov bijeg (objavljen u Politikinom Denisu) dojmio me se u strip verziji puno više od filma. Kasnije sam ga nabavio u sveščicama u nadi da će se prije i kasnije objaviti kao TPB, ali koliko znam nikad nije.

Početkom 90-ih sam nabavio i meni dragi strip Hulk: Future Imperfect zato što me privukao vizualnom interpretacijom. Evo i jedan kadar iz stripa:


https://thetelltalemind.com/2022/01/20/future-perfect-hulk-future-imperfect/

Edited by - Peyo on 08/05/2022 20:05:33
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2022 : 00:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Saznao sam da je bolestan pre 3 meseca kada je izasao ovaj video pa je neko napisao tu vest u komentaru, ne spominje Chris u svom videu.
Veliki, veliki crtac, uzivao sam u njegovom delu Rukavice beskraja, kao i u Smaku, i u prva dva trejdpejperbeka Wonder Woman.
Mogao bi stvarno neko da objavi njegovu Wonder Woman.
Veliki crtac s velikim zavestanjem i velikim uticajem. Neka mu je laka zemlja.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000