forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Lunov magnus strip - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 40

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/05/2023 : 18:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Losi i dosadni

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 18/05/2023 : 18:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Losi i dosadni



O ukusima se ne raspravlja :).
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/05/2023 : 18:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

Pa u četvrtoj knjizi je već bio prvi specijalac, tako da će to sigurno da bude praksa. Ali mislim da je za Gigante i kratke priče ova Nova LMS varijanta bolja fora, zbog većeg formata. Na primer da u debeljucama ostave Specijalce i redovnu seriju + Bis epizode, Giganti i kratke priče u Novom LMS, a Almanasi možda u novoj ZS?
Meni bi legao takav koncept.


Ovako ce i biti. Za debeljuce bilo price da idu specijali, a ne giganti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/05/2023 : 20:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
zaso sam ja to onda tako procitao i gdje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/05/2023 : 22:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ove dve priče koje idu uz "Tajna Svetog Nikole" nisu objavljivane u nekim Bonelli izdanjima? Mislim na Italiju.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 18/05/2023 : 22:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ove dve priče koje idu uz "Tajna Svetog Nikole" nisu objavljivane u nekim Bonelli izdanjima? Mislim na Italiju.



Pretpostavljam da su išle u "Extra" izdanju, u kojima su izlazili reprinti Almanaha, Specijalaca i kratkih priča.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 18/05/2023 : 22:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by stripadzija

Pa u četvrtoj knjizi je već bio prvi specijalac, tako da će to sigurno da bude praksa. Ali mislim da je za Gigante i kratke priče ova Nova LMS varijanta bolja fora, zbog većeg formata. Na primer da u debeljucama ostave Specijalce i redovnu seriju + Bis epizode, Giganti i kratke priče u Novom LMS, a Almanasi možda u novoj ZS?
Meni bi legao takav koncept.


Ovako ce i biti. Za debeljuce bilo price da idu specijali, a ne giganti.



Super.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 19/05/2023 : 00:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

quote:
Originally posted by wesskowaz

Ove dve priče koje idu uz "Tajna Svetog Nikole" nisu objavljivane u nekim Bonelli izdanjima? Mislim na Italiju.



Pretpostavljam da su išle u "Extra" izdanju, u kojima su izlazili reprinti Almanaha, Specijalaca i kratkih priča.


Da...ova jedna je išla u extra ediciji, samim tim i u libelus superbooku, dok je druga priča od samo jedne stranice...išla nedavno u politikinom zabavniku.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/06/2023 : 15:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam dvojku - Dilan Dog - Crno jezero. Prve dvije priče su mi onako, može proć, treća priča sa Bacilierijem mi je baš dobra. Jedan lijepi moderni horror. U ovom drugom broju mi ipak nije toliko pasao veći format, ovi crtežovi bi bolje izgledali na standardnom Bonelli formatu.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/06/2023 : 17:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ja sam oduvek bio u ZS taboru, ali ovaj novi LMS mi je naprosto predobar. Format je neuobicajen, ali jako dobar. Kupovacu samo Dilana i eventualno ako mi se nesto drugo bas dopadne.
Price u #2 su jako dobre.
Crno jezero mi je mozda i najslabija prica, klasicni Dilan kakvog smo zeleli da se (konacno) vrati, ali u u okruzenju koje nije moj favorit: zabaceno selo, porodicne tajne, natprirodno koje to ostaje i do kraja.Nekako sam misleo da ce one vodene prikaze biti povezane sa pricom Jezero na nebu, ali prevario sam se.I onda kraj, koji odavno (nikad?) nije bio takav, grozomoran.
Srce zla mi je puno bolje legao, uznemirujuc i neprijatan do krajnjih granica. Jos kad su deca u pitanju, meni se grlo stegne i ne pusta do kraja. Di Vincenzo ja stvarno, stvarno dobar ovde, nepredak je ocigledan u odnosu na njegove ranije radove. A verovatno je i Piconi doprineo tome.
Zeleni svet je prica za sebe, ovde je horor tako opipljiv, bas kao u Kronenbergovim filmovima. I opet, ocekivao sam poveznice sa Demonima, takodje price o biljnom hororu, alu nije ih bilo. Bacilijeri sjajan, ali razumem da se i vecini nece dopasti.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/06/2023 : 22:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je razlika između Biljnog svijeta i ove dvije druge epizode što je Biljni svijet baš priča, u smislu, zanimljiv je i neočekivan i zaokružen, a Crno zrcalo i Srce zla su mi više onako, kao vježbe iz forme - to su već priče sto puta viđene, ubaci Dilana unutra i imaš epizodu. Mislim, solidne su epizode ali imam nemam taj dojam cjelovitosti kako kod Zelenog svijeta.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2023 : 23:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
LMS Dilan je vredan paznje. Prve dve price su dobre , scenario potpisuju dve scenaristkinje, (Crno jezero: Mozda sam imao prevelika ocekivanja. Dobra je ovo prica i treba ovako da izgleda neki zlatni standard, ali ne mogu da kazem da me je odusevila prica. Di Vincenzov rad dugo pratim i oduvek sam se cudio sto ga ljudi vise ne spominju kao dobrog crtaca. Vrlo dobar je na Dilanu, a meni je ostavio najupecatljiviji utisak kao crtac prve epizode mini serijala Cassidy. Medjutim u tandemu sa Piccionijem mi deluje staticnije nego inace. Cavenagova naslovna strana prelepa. 75%)
Druga njihova prica je bolja njoj bih dao oko 80%

ali ono sto je prava bomba je treca prica koju su odradili Rikardo Seki i Paolo Bacilijeri, jezivo, ludo, sokantno i neobicno. Stvarno vrhunska epizoda. I lepo je videti Bacilijerija na velikom formatu.
Ta epizoda zasluzuje preko 90%.
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 08/06/2023 : 10:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Crno Jezero i Zlo Srce... wow. Ovo je drugi put da me neki ženski scenarist jako ugodno iznenadio (prva je bila Paola Barbato sa San Razuma) jer ove dvije scenaristkinje su baš... wow.

Zeleni Svijet me isto ugodno iznenadio koliko je dobar i jezovit.

Stvarno nemam nikakvih primjedbi ni na koje od tri priče. Čitat će se ovaj LMS još!

My username was a mistake.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 12/06/2023 : 15:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je itko uzeo ovaj novi LMS?
Naime, izdanje s A koricama ima grešku u štampi,
barem moj primjerak.
Fale par stranica od stranice 100 pa nadalje.
Sad me pati da li mijenjati ili ne.
Ako je čitav tiraž zajeban neka ga,
svakako sam uzeo A i B korice a imam ovo i
u Libellus Gigantu, a opet, ako je samo ovaj primjerak
ipak bih ga zamijenio...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 12/06/2023 : 19:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
A propo Zelenog sveta, ako ste gledali BBC-jev Green Planet, puno stvari cete sagledati iz drugacije perspektive :O

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 12/06/2023 : 19:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Sad sam vidio gornje postove vezane uz Dylana. Moram priznati da ja imam u potpunosti suprotno misljenje. Meni se najvise svidjelo prva prica "Crno jezero". Napeta prica s neocekivanim krajem i jako dobrim crtezom. Druga mi je za nijansu slabija, mada takoder sam vrlo zadovoljan i s njome. Treca mi je bila i radnjom najslabija, ali i crtezom kojeg stvarno ne mogu smisliti. Za ovog Bacilijerija sam prvi put cuo prosle godine kad sam kupio Dampyr specijal kojeg je on crtao i odmah sam ga okarakterizirao kao uvjerljivo najgoreg Damyprovog crtaca. A bome ni na Dylanu mi se nije dopao, definitivno jedan od crtaca kojeg ne bih volio vidati u stripovima koje citam.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 12/06/2023 : 21:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Ne znam da li je itko uzeo ovaj novi LMS?
Naime, izdanje s A koricama ima grešku u štampi,
barem moj primjerak.
Fale par stranica od stranice 100 pa nadalje.
Sad me pati da li mijenjati ili ne.
Ako je čitav tiraž zajeban neka ga,
svakako sam uzeo A i B korice a imam ovo i
u Libellus Gigantu, a opet, ako je samo ovaj primjerak
ipak bih ga zamijenio...



Kod mene je sve normalno i u A i u B. Pricamo o VC LMS3?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6585 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/06/2023 : 23:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
I kod mene VČ LMS 3, korica A, sve u redu.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 13/06/2023 : 06:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

quote:
Originally posted by udarnik007

Ne znam da li je itko uzeo ovaj novi LMS?
Naime, izdanje s A koricama ima grešku u štampi,
barem moj primjerak.
Fale par stranica od stranice 100 pa nadalje.
Sad me pati da li mijenjati ili ne.
Ako je čitav tiraž zajeban neka ga,
svakako sam uzeo A i B korice a imam ovo i
u Libellus Gigantu, a opet, ako je samo ovaj primjerak
ipak bih ga zamijenio...



Kod mene je sve normalno i u A i u B. Pricamo o VC LMS3?



Hvala ti, o VČ LMS pričamo.
Danas ću zamjeniti, mislio sam da je
možda čitav tiraž pa da se ne mučim...
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 13/06/2023 : 12:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Na žalost to im je postala učestala mana i u NZS-ji ja sam do sad vratio/zamjenio 3-4 primjerka.okrenute strane naglavce,preskočene strane,pomješan redoslijed strana itd. Srećom zamjeni se i sigurno su pjedinačni slučajevi , nije cijeli tura
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6585 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/06/2023 : 20:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Na unutrašnjoj strani korice LMS 2 piše da prve dve epizode DD crta Mauricio di Vinčenco. U predgovoru druge epizode piše da crta Vinčenco.Na stranama ispred epizoda, kao i na početnim stranama epizoda piše da crtaju Pičoni i Di Vinčenco. Vinčenco na drugom mestu, kao tušer ili asistent? Ko zapravo crta olovku? Ovakvu zabunu samo VČ može da napravi.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6585 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/06/2023 : 20:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sad vidim potpise i na poslednjim stranama epizoda. Definitivno je Pičoni prvi/glavni.

Edited by - alexts on 13/06/2023 20:53:12
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/06/2023 : 21:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni nikako ne ide u glavu da se u Srbiji krenulo sa transkripcijom italijanskih imena i reči sa Č. Kakav crni VinČenco? Da li naručujete kapučino u kafiću? Vidim to sve više i u sportskim vestima, pa se odjednom spominje Bonuči i sl.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/06/2023 : 21:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
I meni to smeta, posebno kad piše Ančeloti, Mančini... https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%92%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0:%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0_%D1%81%D0%B0_%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3_%D1%98%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/06/2023 : 21:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa skoro uvek je Ć. Italijani nemaju naš glas Č, čak i kada ga izgovaraju, uvek je mekši od našeg izgovora i više zvuči kao Ć.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 40 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000