forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Lunov magnus strip - Golconda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/05/2022 : 09:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

hvala..ali zabrinjava sto redovna izdanja pocinju jako retko izlaziti...recimo julija pa i price...julija izasla samo jedna knjiga u ovoj godini...a prestali su i komunikaciju sa forumasima u vezi slicnih pitanja



očito smo izvisili i ostali na jednoj-dije knjige godišnje..ako

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 14/05/2022 : 10:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Vi kao da niste svjesni u kakvim vremenima živimo, koliko su cijene svega skočile. Mislite da je jednostavno izdati strip? Mislite da sve ide glatko kao prije korone/rata u Ukrajini? Nemoguće je porediti pretprošlu, prošlu i ovu godinu, po bilo kom parametru. Tako da treba biti srećan koliko god stripova izlazi i koliko je to moguće podržati izdavače.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/05/2022 : 11:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Vi kao da niste svjesni u kakvim vremenima živimo, koliko su cijene svega skočile. Mislite da je jednostavno izdati strip? Mislite da sve ide glatko kao prije korone/rata u Ukrajini? Nemoguće je porediti pretprošlu, prošlu i ovu godinu, po bilo kom parametru. Tako da treba biti srećan koliko god stripova izlazi i koliko je to moguće podržati izdavače.



Da, to je problem svih strastnih stripofila.. žive u nekom drugom vremenu i prostoru..
Evo ja imam pasa Floka, žena mi je Beti..a komsije Blaf i neki covjek sa perom zataknutim za cudan sesir..
Divan dan je u Ontariju danas..
Ukrajina?
To je neka predstraža Crvenih Mundira, valjda..
A Corona je devojka koju povremeno posetim u selu Gull Bayu.. Pssst, da ne cuje Beti..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 14/05/2022 11:09:00
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/05/2022 : 12:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Gull Bay je šifra za Bull Gay🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/05/2022 : 12:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Vi kao da niste svjesni u kakvim vremenima živimo, koliko su cijene svega skočile. Mislite da je jednostavno izdati strip? Mislite da sve ide glatko kao prije korone/rata u Ukrajini? Nemoguće je porediti pretprošlu, prošlu i ovu godinu, po bilo kom parametru. Tako da treba biti srećan koliko god stripova izlazi i koliko je to moguće podržati izdavače.


Niko to ne spori, sve si u pravu, problem je sto i sada zapocinju nove stvari, a stare idu sve sporije i sporije, i onda pri svakoj novoj najavi tvrdoglavo tvrde da to nije tako, kao da se ne mogu izlistati datumi svakog izdanja...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/05/2022 : 14:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by SPQRoma

Vi kao da niste svjesni u kakvim vremenima živimo, koliko su cijene svega skočile. Mislite da je jednostavno izdati strip? Mislite da sve ide glatko kao prije korone/rata u Ukrajini? Nemoguće je porediti pretprošlu, prošlu i ovu godinu, po bilo kom parametru. Tako da treba biti srećan koliko god stripova izlazi i koliko je to moguće podržati izdavače.


Niko to ne spori, sve si u pravu, problem je sto i sada zapocinju nove stvari, a stare idu sve sporije i sporije, i onda pri svakoj novoj najavi tvrdoglavo tvrde da to nije tako, kao da se ne mogu izlistati datumi svakog izdanja...



očito je kriza za stara izdanja ,a ne za nova

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 14/05/2022 : 14:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Vi kao da niste svjesni u kakvim vremenima živimo, koliko su cijene svega skočile. Mislite da je jednostavno izdati strip? Mislite da sve ide glatko kao prije korone/rata u Ukrajini? Nemoguće je porediti pretprošlu, prošlu i ovu godinu, po bilo kom parametru. Tako da treba biti srećan koliko god stripova izlazi i koliko je to moguće podržati izdavače.


Ovdje je rijec o suficitu,a ne o deficitu izdanja.
Ako vec govorimo o kriznom vremenu i tako to...
Sto se mene tice,svaki strip izdavac neka izda dva stripa sedmicno ili dva godisnje.Sasvim svejedno,ali da se koliko toliko drzi ritma.
Nevezano za ovo gore,podrzavam sva "nova/stara" izdanja.Iako sam pobornik starih junaka i tuce me "samo" nostalgija,nikakav logo,a ni zuta traka u novom ruhu ne mogu zamijenit "onaj" osjecaj ni dan danas.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/05/2022 : 16:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Očito je posredi gomila stvari u koje nismo upućeni.
Možda je bilo hitnije obezbebediti prava na brend/serijale, a situacija sa papirom/štamparijom/rokovima tera na ili-ili? Eventualno nešto četvrto?

Samo nagadjam na osnovu čerupanja oko LMS-VČ-Trafika i konkurentskih "nefer" poteza na koje je Riznić aludirao na promociji Poslednjeg Ronina na yt.

A možda su baš đubrad

Ugl.isprazna polemika. Vreme je pametnije od nas

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 14/05/2022 16:14:06
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2022 : 16:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Gull Bay je šifra za Bull Gay🙂





inače ne da mi se čitati sve to u vezi sa novim LMS (golconda, VČ) nepotrebno ako mene pitate. Jedino što važi poduprijeti su one Bonelli Super priče što če izdavati Ludens (gdje če iči TOP OF THE TOP, Top Shit svih izdanja, best of the best ikada,...epizode) zato dignite ruke i izvadite novčanike za LUDENS!!!!!!!!!!!!!!!!!

fuck yeah bitches!!!!!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 14/05/2022 : 21:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
golkondin lms i ideja mi je mnogo bolja nego vc lms...tako je trebalo ici i sa zs sa starom numeracijim i izdavati tako jos od 2008 godine vc izdanja ali se niko nije setio...

ipak lms i zs originalni dnevnikovi zauvek ostace jedini pravi...

imam i pitanje...blek epizoda kavez..da li je izasla u italiji u njihovim blekovima ili u ludensu ?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/05/2022 : 23:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bacio sam pogled. Il Grande Blek "La gabbia" (i "ombre nella foresta" tj. Senke u šumi) je ozasla u IF Edizioni br.168.
Poslednji LU Blek br.100 "Jama prokletih" je br.8 u IF Edizioni. Ima neki "Sjene u šumi" kao br.30, ali nigde na spisku ne vidim "Kavez".
Teško je tu biti pametan

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/05/2022 : 09:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa to je to. Nije izašlo u Ludensovom izdanju.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/05/2022 : 12:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Kavez će ići kod ludensa kad već budu pri kraju serijala, kao i još par tih yu blekova koji su trebali ići u lms, ali nisu.. vjerujem da će to sad ići sve u ovom golconda lms izdanju, iako su neke od tih priča išle u onim HC A4 knjigama od prije par godina...
A druga priča je išla u ludensu 30.
Sad moram vidjeti koliko ima stranica kavez, a koliko ova Druga, to jest da li obje stanu u ovaj lms 999.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/05/2022 : 12:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
imam pitanje:

zašto kreću sa LMS 999, a ne sa LMS 998?

Zar nije poslednji Lms 997, znači onda bi trebali iči sa Lms 998 ane sa 999, zašto su preskočili 998?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/05/2022 : 12:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Pa nemaju prava na MRNo-a.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/05/2022 : 12:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Možda😬

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 15/05/2022 : 13:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Znaci da imamo osiguranih 997 brojeva ove edicije!?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/05/2022 : 20:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Srečno pri nabavci broja 1

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 15/05/2022 : 20:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
lms 997 je bio zadnji originalni lms...i to mister no a lms 998 je trebao biti nastavak te price...posto gk nema prava na mister noa oni su odlucili krenuti sa brojem 999 a to je blek epizoda kavez koja je i trebala biti u originalnom lms jer je vec bila priprema toga broja koji nikada nije izasao
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 15/05/2022 : 21:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
sto se bleka tice ja mislim da postoje neke epizode koje ni italijani nisu objavili ( yu blek)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/05/2022 : 23:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

lms 997 je bio zadnji originalni lms...i to mister no a lms 998 je trebao biti nastavak te price...posto gk nema prava na mister noa oni su odlucili krenuti sa brojem 999 a to je blek epizoda kavez koja je i trebala biti u originalnom lms jer je vec bila priprema toga broja koji nikada nije izasao



kakav če to LMS onda biti bez Mister Noa?
Vjerovatno neče biti ni Džudasa, Ken parkera,....to onda nije to. Koji junaci že izlaziti onda?
Samo Blek, Kit Teller i Priče sa Divljeg Zapada?

Ne znam...sve više imam utisak da igraju na nostalgiju ali to če biti premalo. 30 godina prekasno. Pitanje je da li če samo ime LMS biti dovoljno za uspjeh? Mislim ne možeš na Zastavu 101 staviti značku od Mercedesa i uvjeriti ljude da voze Mercedes. Sama značka nije dovoljna, treba bit i unutrašnjost takva. Znamo svi da jedino DNEVNIK bi mogao pokrenuti LMS, sve ostalo su fantazije. Ja preskačem ovo. Isto i VČ, kupovat ču jedino Ludens one super Bonelli priče i to če meni biti ZS i LMS ujednom. Tamo barem neče biti problema sa pravima, iči če ono šta ide u Italiji a nadam se da če iči stvarno sve najbolje epizode puno različitih junaka a ne samo Zagor, Tex,...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/05/2022 : 23:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Kakve psdz?? Idu lestorie.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/05/2022 : 23:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

Kakve psdz?? Idu lestorie.



a šta su to?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/05/2022 : 23:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Ono sto je darkwood izdao 1-25, golconda 10-ak trobroja, ck isto 3-4 knjige, pergam...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2022 : 00:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
da nema eura tribalo bi ga izmislit

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000