forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Apartman Rogoznica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2022 : 09:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Treba li kome apartman za ovo ljeto u Rogoznici?
Apartman je prvi red do mora/plaže.
Apartman prima do 6 osoba.
Neće biti skupo
Jakša
091:89 20 456
jaksabarac@gmail.com



Ja sam fetišist papira!

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2022 : 09:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/05/2022 : 11:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
nikad neču shvatiti zašto se Hrvati izseljavaju iz Hrvatske, koliko ono nekih, pola milijuna otišlo van (Irska, njemačka,...) čemu?
Pogledajte gdje živite, kakve plaže, sunce, more, djevojke,...šta vam treba, kakva Irska koji kurac.
Bavite se turizmom, investirajte u kampove, mobilne kučice, apartmane, derite turiste, igrajte online poker, kladionice, preprodavajte stripove,...to se sve može raditi u hladovini negdje uz more sa internetom a ne da crničite u nekoj Irskoj
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/05/2022 : 12:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

nikad neču shvatiti zašto se Hrvati izseljavaju iz Hrvatske, koliko ono nekih, pola milijuna otišlo van (Irska, njemačka,...) čemu?
Pogledajte gdje živite, kakve plaže, sunce, more, djevojke,...šta vam treba, kakva Irska koji kurac.
Bavite se turizmom, investirajte u kampove, mobilne kučice, apartmane, derite turiste, igrajte online poker, kladionice, preprodavajte stripove,...to se sve može raditi u hladovini negdje uz more sa internetom a ne da crničite u nekoj Irskoj



Niti svatko živi od turizma, niti je svugdi more i Dalmacija, niti je u Dalmaciji med i mliko, a bome niti se od same lipote može živit. Jebe se za plaže i sunce onome ko preživljava od 3000 kn.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2022 : 12:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
3750 kuna je minimalac😉

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/05/2022 : 12:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Pa imate 1000+ otoka, od tih je nekih 300 ili koliko več nenastanjenih, znači mrtvi kapital, šaljite gore ljude, neka se bave turizmom, ribarstvom, poljoprivredom, dajte meni jedan otočič, pa ču od njega napraviti Monte Carlo.
Obala dugačka a Hrvata 4 milijuna, ne znam zašto ne bi svi živjeli na moru, zašto da uopšte netko živi u Slavoniji ili Zagorju, ako imate zemlju u Slavoniji, dajte u najam nekim Rumunima neka oni rade na polju a vi kao gazda živite negdje na obali.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 16/05/2022 : 12:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Tako je zapad mislio živjeti ko gazde na moru, a prljave poslove neka rade jebivjetri daleko od nas... Nije neka pametna ideja...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/05/2022 : 12:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro


Obala dugačka a Hrvata 4 milijuna, ne znam zašto ne bi svi živjeli na moru, zašto da uopšte netko živi u Slavoniji ili Zagorju, ako imate zemlju u Slavoniji, dajte u najam nekim Rumunima neka oni rade na polju a vi kao gazda živite negdje na obali.




Pa ovo je genijalna ideja! Kako se toga nisu ranije setili?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 16/05/2022 : 13:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Ima li stripova u apartmanu?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2022 : 13:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nema

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/05/2022 : 14:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jaki, sori što uzurpiram temu još jednom, ali moram ovo napisati.

Kad se spomene Dalmacija i primorje, automatski se misli upravo na ovo šta kaže Euro, znači plaže, sunce, more, ležanje, odmaranje, ubiranje novaca bez ikakvog truda... Međutim, kurčina, nitko ne gleda drugu stranu. Na stranu Split i ostali veliki gradovi, posjetite jedanput neko mjesto od cca 1000 stanovnika u sred zime. Dođite u periodu od studenog do veljače pa ćete vidit na šta liči taj raj. Radi jedan ili nijedan kafić, a ostali sadržaji su praktički nepostojeći. U većini slučajeva nema kina, nema sportskih događanja, nema kulturnih događanja, nema koncerata... Ukratko manje više nema ničega. Nije to samo stvar čak ni u tako malim mjestima, jedna Makarska je tuga i jad, ništa nemaš za radit zimi. Pokušavalo se organizirati svašta, nekad bi nešto nakratko zaživjelo, no virujte mi kad kažem da je jedno barem 95% stanovnika svih tih mjesta tromo i operirano od bilo kakve želje za ičim što im direktno ne donosi profit. Ljudi jednostavno ne žele ništa raditi, ništa unaprjeđivati i ništa uzdizati jer dobar dio njih ima apartmane koji će svakako biti puni tokom ljeta trudili se oni ili ne i u tome je najveći problem, jer ako su apartmani svakako puni, čemu se onda truditi oko ičega? Kažem, ljudi su tromi i veliki je broj alkoholičara, narkomana, ovisnika o kladionici, itd...

Oni članci na portalima koje ste možda nekad pročitali o izrabljivanju sezonaca, vrlo veliki dio toga je istinit. Nažalost znam iz prve ruke, a znam i iz iskustva nekih prijatelja. A mi smo "domaći ljudi", rodili smo se tu i živimo tu cili život. Sezoncima koji dođu iz Slavonije ili iz BiH je još gore. Jako je malo normalnih i poštenih vlasnika hotela, apartmana, restorana i kafića... Većina (ne svi! ima ih i odličnih i svaka im čast) njih su izrabljivači koji će obećati jedno, a napraviti drugo, neće isplatiti plaće, ubaciti će po 10 osoba u jednu prostoriju da spavaju na madracima na podu, itd itd... Zadnjih nekoliko godina se gomila državnih hotela prodaje i privatizira, preuzimaju ih svakakvi mutni likovi ili stranci. Hotelsko poduzeće Podgora je prodano prije nekoliko godina i malo po malo se svim domaćim ljudima daju otkazi ili ih se tjera iz ovog ili onog razloga. Danas dobar dio radne snage čine filipinci koji će raditi za manje novce od domaćeg svita.

Kažete prekrasne plaže? Ne mogu govoriti za cjelokupni Jadran, no plaže na Makarskoj Rivijeri malo po malo postaju gradilišta, na pomorskom dobru niču resortovi, hotelčine bez građevinskih i pravnih dozvola koje podižu ljudi koji nikad neće odgovarati zato što rade ilegalno. Tamo gdje se ne gradi - nasipa se. Zemljom, šutom i svakakvih drugim materijalima koji nemaju šta raditi u moru. Bivši podgorski načelnik je bio na vlasti 12 godina i u to vrijeme je pod njegovom komandom uništeno 90% podgorskih plaža. Onih 10% kojih nije čine tri plaže, dvije isprid njegove kuće i jedna na drugom kraju mjesta di veliki kamioni ne mogu doći zbog uske ceste. Ovo ostalo? Godinama se bez neke obuće na nogama ne može šetati po tim plažama. Morska flora i fauna je uništena, protjerana i poubijana suludim nasipanjem, sve se to može već godinama čitati po medijima i nikome ništa. Po glavi stanovnika Podgora ima veći dug prema državi nego Zagreb. Općina od nekih 2000 ljudi ima skoro 30 milijuna kuna duga. Trenutno aktivni cirkus koji se događa je uplitanje države u lučice, ne samo u Podgori već svugdje po Dalmaciji. Sve lučice u svim mjestima su napravljene i financirane od osobnih sredstava, donacija mještana i slično, da bi sad država donijela odluku da općine više ne mogu upravljati svojim lučicama nego prelazi u ruke države, iako postoje sasvim važeće i funkcionalne uporabne dozvole. Prijeti se ogromnim kaznama i oduzimanjem vezova istim onim ljudima koji su te lučice izgradili.

Gle, turizam je i blagoslov i prokletstvo.

Oni koji žive isključivo od apartmana imaju novaca, jasno, no iskustvo mi je pokazalo da su upravo ti ljudi oni koji ne žele da se išta događa u mjestu. Ne žele kulturu, ne žele sport, ne žele druženja, ne žele organizirano ama baš ništa osim priljeva novaca u njihove džepove. Vlasnici kafića i restorana isto tako. Opet kažem, ne svi. Ima ih stvarno normalnih, poštenih i dobrih koji žele razvijati mjesto u kojem žive, no nažalost u manjini su. Ljudi koji žive indirektno od turizma, koji možda nemaju kafiće ili apartmane ne žive nužno odlično i kao bubreg u loju. Ima tu ljudi koji idalje rade za minimalac (znam jaki da je minimalac toliki, figurativno sam govorio) i kojima plaže krcate turista ne znače puno.

Nadalje, problem je i prostor za život. Nemaju svi prostora za živjeti u istoj kući sa svojim roditeljima, pogotovo oni koji imaju djecu. Cijene stanova su sulude, ne znam kako je u drugim dijelovima Hrvatske, no cijena kvadrata novogradnje je u Makarskoj dosegla 3000 eura. Kako to platiti, a da se ne zadužiš za cijeli život? Ko može toliko izdvojiti? S druge strane, državna se zemljišta prodaju za sitniš i građevinski lobi (najčešće pod zaštitom lokalne uprave i vlasti) kupuje zemljišta za male novce, gradi zgradurine bez ikakvih dozvola, ikakvih prostornih planova, bez kanalizacije, bez parking mjesta... I onda takve stanove prodaje za 3000 eura kvadrat. Kome? Ne znam, ali nije lokalnim ljudima. Nažalost to je svugdje tako, stoga ne čudim se što se ljudi iseljavaju. Malo je toga ostalo ovdje za domaći svit.

Na posljednjim izborima je nekim općinama napokon došlo do promjene vlasti i mlađi su ljudi došli na funkcije tako da se nadam da će nešto ipak krenuti naprijed. Može se, definitivno, pa jedan Gradac je svemir za Makarsku i sva mista oko Makarske. Izgleda lipo, uredno, čisto i ima sposobnog načelnika (barem mi se tako čini). Tko nije imao posla s lokalnim šerifima, ne zna koliko je moguće biti bespomoćan pred tom mašinerijom mafije, lopovluka i taštine. Nije istina da je Dalmacija za svakoga samo more i sunce i uživanje cilu godinu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 16/05/2022 14:06:44
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/05/2022 : 15:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jedno vrijeme razmisljam o kakvoj parcelici u Istri… ali sam obavezan svake godine uvijek u isto mjesto dolaziti. Zasada saram.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/05/2022 : 17:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Jedno vrijeme razmisljam o kakvoj parcelici u Istri… ali sam obavezan svake godine uvijek u isto mjesto dolaziti. Zasada saram.



ja sam razmišljao da bi investirao u mobilnu kučicu isto tako negdje u Istri ili na Kvarneru, možda i neki otok (Krk npr...).
Čuo sam da se može dogovoriti sa upraviteljem kampa, da oni čiste i iznajmljivaju sve kučice (i one koje su u privatnom vlastništvu) pa onda kada nisam sam dole, upravitelj kampa če mi iznajmljivati kučicu, pa ču čak zarađivati njome, kud češ ljepše, ako ništa drugo bit če dovoljno za plačati paušal npr...
Ali bi morao dobiti neku dobro lokaciju (prvi red do mora) onda odmah kupim mobilnu kučicu i stavim na parcelu. A onda je mogu i iznajmljivati (npr u Sloveniji stavim oglas, ima masa ljudi koji rezerviraju putem oglasa) a i sam upravitelj kampa če moči iznamljivati moju kučicu samo tada trebam sa njim podjeliti profit, a ako pronađem sam goste onda sve ide meni.
Mislim da to tako funkcionira, ako nisam nešto pogrešno čuo...Dalmacija mi je predaleko za vožnju, radije nešto bliže Sloveniji (Istra, Krk, Cres, Kvarner,...) ono oko 3 sata laganini vožnje
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/05/2022 : 19:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Ajme Jakša koja top lokacija 😲, ove godine iznajmljuješ i do iduće dva kata dižeš gore 🙂.
S obzirom na lokaciju bojim se da bi to bilo too much for me 🙂, ali možda u post sezoni koji vikend nebi bio loš.

By the way tražim smještaj 3.i 4.6. Split i(li) Makarska ili okolica pošto mi klinac ima natjecanje u Splitu i Makarskoj 4. i 5.6.

Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 17/05/2022 : 09:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Pa Fck Jaki ...
Kakve su ti to fotke? Na drugoj nakošenoj fotki gledam kakvu to rupu imaš na kući? A kad ono plahta.

Ono, pratiš stripove cijeli život. Pratiš naslovne stranice, crtače ... A za fotografiju te boli krastavac.
Zamisli da ti na naslovnoj Zagora netko nacrta ovakvu kosu kuću.

3 fotke su prolazne, ali ta jedna ubija.

Profić fotić bi ti čak i tu fotku napravio atraktivnom. (cca 200 € sa letenjem dronom amateri ili 500 € profesionalac)
Sa tim bi fotkama mogao podići cijenu za barem 20% ili doći do klijenata do kojih sa ovim fotkama nikad ne bi došao.

BTW, čuli smo se telefonom par puta prije godinu ili dvije. Nisam imao pojma čime se baviš, ali zamislio sam si odmah ovaj business.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/05/2022 : 09:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ma treba obojiti fasadu, pa če odmah biti lijepša fotografija, umjesto plahte, neku lijepu plavušu kako pozira, a donji kat, staviti neku obitelj kako igra društvene igre ili jede ručak i to ti je to. Ovako fotka izgleda ko da je slikao apartman u Mauriupolju.
Ali treba gledati širu sliku, apartman je praktički u moru, ako puše bura možeš pišati u more sa terase, ili pljunuti, ono lokacija, blizina mora,...jebeš plahtu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/05/2022 : 20:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za vas ali meni bi trebalo masno platiti da zivim na moru. Obicno izdrzim negdje tjedan dana, sve sto je vise zna biti previse. A ima godina kad uopste ne idem, nisu ni tako rijetke. Eto, i ova je sigurno jedna od njih.
Znaci, nije sve za sve. A na starost... sta ja znam, ako mi dođe zima u tijelo, onda mozda... :D
Kao klincu mi se naravno dalo ici na more, nisam mogao spavati noc prije, ceo put gledao van iz auta i odbrojavao, a poslije par dana... zvao me moj grad i zelio sam doma (max 7-10 dana), i svaki put kad bi se vratio napravio sam krug po becirku kao da se nesto promjenilo u to vrijeme, sam nasmijam, sretan. Uvijek se lijepo vratiti doma.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 17/05/2022 20:58:51
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/05/2022 : 09:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Pa imate 1000+ otoka, od tih je nekih 300 ili koliko več nenastanjenih, znači mrtvi kapital, šaljite gore ljude, neka se bave turizmom, ribarstvom, poljoprivredom, dajte meni jedan otočič, pa ču od njega napraviti Monte Carlo.



Sve te nenastanje otoke triba betonizirat i civilizirat to je svima jasno. Čekaju se još samo neke birokratske sitnice. Beton će se nalivat Kanaderima jer može zalit više otočića jednin zalivanjen.
quote:
Originally posted by 1Euro

Pa imate 1000+ otoka, od tih je nekih 300 ili koliko več nenastanjenih, znači mrtvi kapital, šaljite gore ljude, neka se bave turizmom, ribarstvom, poljoprivredom, dajte meni jedan otočič, pa ču od njega napraviti Monte Carlo.
Obala dugačka a Hrvata 4 milijuna, ne znam zašto ne bi svi živjeli na moru, zašto da uopšte netko živi u Slavoniji ili Zagorju, ako imate zemlju u Slavoniji, dajte u najam nekim Rumunima neka oni rade na polju a vi kao gazda živite negdje na obali.



E ni meni ovo nije jasno. Ko normalnan bi živija u Slavoniji, Zagorju, Lici, ili još gore Sloveniji???

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/05/2022 : 12:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by 1Euro

Pa imate 1000+ otoka, od tih je nekih 300 ili koliko več nenastanjenih, znači mrtvi kapital, šaljite gore ljude, neka se bave turizmom, ribarstvom, poljoprivredom, dajte meni jedan otočič, pa ču od njega napraviti Monte Carlo.



Sve te nenastanje otoke triba betonizirat i civilizirat to je svima jasno. Čekaju se još samo neke birokratske sitnice. Beton će se nalivat Kanaderima jer može zalit više otočića jednin zalivanjen.
quote:
Originally posted by 1Euro

Pa imate 1000+ otoka, od tih je nekih 300 ili koliko več nenastanjenih, znači mrtvi kapital, šaljite gore ljude, neka se bave turizmom, ribarstvom, poljoprivredom, dajte meni jedan otočič, pa ču od njega napraviti Monte Carlo.
Obala dugačka a Hrvata 4 milijuna, ne znam zašto ne bi svi živjeli na moru, zašto da uopšte netko živi u Slavoniji ili Zagorju, ako imate zemlju u Slavoniji, dajte u najam nekim Rumunima neka oni rade na polju a vi kao gazda živite negdje na obali.



E ni meni ovo nije jasno. Ko normalnan bi živija u Slavoniji, Zagorju, Lici, ili još gore Sloveniji???



pa čuj, gledao sam jednu emisiju na HRT gdje je neki pastir (ili čoban ili kako se zove na hrvatskom) vlasnik 2 otoka i to ne neki otočič 10x10 metara nego ono otok veličine Monaka vjerovatno. I rekao je da su ta dva otoka vlast njegove obitelji več 400+ godina. I šta radi on sa tim otocima, ništa, čuva ovce (ko da ih je treba čuvati na otoku, jer ionako nemaju gdje pobječi, neče valjda plivati u Dubrovnik). I onda dolaze turisti i on im pokušava objasniti, da su na privatnom vlasništvu, da je on vlasnik tih otoka i oni mu se smiju i fotografiraju ga sa ovcama itd,...nitko mu ne vjeruje, da je on stvarno vlasnik tih otoka. Rekao je da su mu neki nudili pare da proda otoke pa neče, jer šta če njemu novi mercedes.
Naravno kad su ljudi glupi (i oni koji mu nude pare i ovaj čoban), umjesto para trebali su mu ponuditi sisate kurve, koje če mu pušiti kurac i maziti jaja zajedno, pa kad svrši u te neke top models i kad one odu on če ostati sam sa ovcama pa če početi razmišljati kako bi on još, da mu se puši kurac. I tada mu treba objasniti ekonomiju:

-gle Ante (nazovimo ga Ante jer ne znam njegovo ime ali ionako je svaki drugi Hrvat ili Ivan ili Ante), vidiš, ovakva djevojka košta 1000 eura na sat i ako imaš novca onda možeš ih imati koliko god želiš i kad god ih poželiš, uz to donjet če ti i piča i jela i pičke.
Ti taj novac sa tim ovcama nečeš nikada zaraditi, vrijeme če prolaziti, kurac ti se više neče dignuti i potrošio si cijeli život sa tim ovcama na otoku.
ALI imam rješenje za tebe. Prodaj ovce i napravi kamp n atom otoku, iznamljuj mobilne kučice, šatore, napravi marinu, privjez, molove, plažu, restoran, iznajmljuj pedolino, plavutke, organiziraj neki tečaj ronjenja, napravi neki bar sa živom muzikom, pizeriju, grill,....novac leži svugdje, samo ga trebaš pokupiti, uz to ne trebaš se odreči vlasništvu na tom otoku, daj u najam, moderniziraj se, nismo više u godini 1598.
Ali neeeeeeeeee, bolje čuvati ovce još nadaljnjih 400+ godina i kukati kako loše ide, kako je život težak i naporan.

Što se tiče Slovenije, ovdje se lijepo živi, več je Poli objasnio, ne bi se ni ja mijenjao, meni je Hrvatska destinacija za sunčanje i plivanje a ne bi u njoj živio zauvijek, jer kako je Paka več objasnio zimi se nema šta raditi. Ali ne razumijem zašto bi netko htio živjeti u Zagorju, Slavoniji ili Lici, jer tamo se isto tako nema zimi šta raditi uz to nemaju ni more. Mislim, ok, svatko voli svoj dom ali Slavonci i Ličani očito baš i ne jer se najviše njih izseljava u Irsku, Njemačku,....
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/05/2022 : 12:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Pokretac topika je kapitalista

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 18/05/2022 : 12:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
ne znam, evo nisam pametan, ali ja bi ukinuo ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, mora, prometa, infrastrukture, poljoprivrede, regionalnog razvoja., turizma, zaštite okoliša...
sve to lijepo ukinuti i oformiti jedno krovno, neka se zove, štajaznam, recimo "ministarstvo 2 Eura" i neka ga vodi 1 Euro preko Zoom-a.

Ostavio bih samo ministarstvo obrazovanja, obrane i zdravstva... da se imamo kome smijat.

Edited by - verab on 18/05/2022 16:02:42
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/05/2022 : 12:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Euro, nitko nije vlasnik nijednog otoka. Možeš imat zemlju na otoku, no ne možešbiti vlasnik cijelog otoka. Obalni pojas je pomorsko dobro i to je svačije/ničije vlasništvo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/05/2022 : 15:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Euro, nitko nije vlasnik nijednog otoka. Možeš imat zemlju na otoku, no ne možešbiti vlasnik cijelog otoka. Obalni pojas je pomorsko dobro i to je svačije/ničije vlasništvo.


Ti s njin ozbiljno?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 18/05/2022 15:48:43
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/05/2022 : 15:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/05/2022 : 16:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Što se tiče Slovenije, ovdje se lijepo živi, več je Poli objasnio, ne bi se ni ja mijenjao, meni je Hrvatska destinacija za sunčanje i plivanje a ne bi u njoj živio zauvijek, jer kako je Paka več objasnio zimi se nema šta raditi. Ali ne razumijem zašto bi netko htio živjeti u Zagorju, Slavoniji ili Lici, jer tamo se isto tako nema zimi šta raditi uz to nemaju ni more. Mislim, ok, svatko voli svoj dom ali Slavonci i Ličani očito baš i ne jer se najviše njih izseljava u Irsku, Njemačku,....


Ja ni nisam mislio samo na hrvatsko more nego na obalu uopste, i nasu (jer i kod nas se neki kasnije presele da budu blize moru).
Nego, stopa nezaposlenosti nije ista u svim zemljama Euro, valjda znas to, kao ni unutar same drzave nije isto. Nije ni kod nas ako pogledas Prekmurje i Ljubljanu, obalu.

Za mene sigurno nije takav nacin zivota da radis ko crnas samo 4 mjeseca, a onda preostalih 8... gnijem, trulim (jer to bi sigurno bio moj outcome ). Bolje 8 sati dnevno, sigurno, mada plata nije bajna.







Nego, jakiju smo preoteli topic... sigurno se nitko do sada javio nije, hoce li sada? Jaki bi trebao napisati da se unutar apartmana nalaze bogata nalazista LMS/ZS/Eks blaga pa tko prvi...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/05/2022 : 16:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by 1Euro

Što se tiče Slovenije, ovdje se lijepo živi, več je Poli objasnio, ne bi se ni ja mijenjao, meni je Hrvatska destinacija za sunčanje i plivanje a ne bi u njoj živio zauvijek, jer kako je Paka več objasnio zimi se nema šta raditi. Ali ne razumijem zašto bi netko htio živjeti u Zagorju, Slavoniji ili Lici, jer tamo se isto tako nema zimi šta raditi uz to nemaju ni more. Mislim, ok, svatko voli svoj dom ali Slavonci i Ličani očito baš i ne jer se najviše njih izseljava u Irsku, Njemačku,....


Ja ni nisam mislio samo na hrvatsko more nego na obalu uopste, i nasu (jer i kod nas se neki kasnije presele da budu blize moru).
Nego, stopa nezaposlenosti nije ista u svim zemljama Euro, valjda znas to, kao ni unutar same drzave nije isto. Nije ni kod nas ako pogledas Prekmurje i Ljubljanu, obalu.

Za mene sigurno nije takav nacin zivota da radis ko crnas samo 4 mjeseca, a onda preostalih 8... gnijem, trulim (jer to bi sigurno bio moj outcome ). Bolje 8 sati dnevno, sigurno, mada plata nije bajna.







Nego, jakiju smo preoteli topic... sigurno se nitko do sada javio nije, hoce li sada? Jaki bi trebao napisati da se unutar apartmana nalaze bogata nalazista LMS/ZS/Eks blaga pa tko prvi...





A na obali nema ljudi koji rade cilu godinu 8 sati?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000