forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Boys (Ennis)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/06/2022 : 18:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:



Previše je ovo dobra serija pa da nema svoju temu, a pošto je ovo strip forum, a serija je rađena po Ennisovom stripu cenim da se može fino diskutovati o njoj

Kontam da su mnogi upoznati o čemu se ovde radi, ali ukratko: Superherojstvo, ali korporativno organizovano gde firma kontroliše sve dok su junaci obični radnici koji slušaju naređenja CEO-a. Podmukla atmosfera gde je svaki heroj ljiga od čoveka koji samo svoje dupe gleda kako bi njegovi džepovi bili puni, a akcije firme na berzi rasle. I na kraju imamo grupu otpadnika predvođenih madafaka likom kojeg samo Enis može smisliti, koji kreću u osvetničku misiju da sruše mit o super ljudima i stave katanac na kapije korumpirane kompanije. A sve vreme se stiče utisak da neko celu ovu borbu shvata možda previše lično..

Evo linka za IMDb stranicu gde možete pogledati trailer klik

Treća sezona je krenula sa emitovanjem početkom juna.





The Boys Presents: Diabolical je animirani spin-off koji se sastoji od kratkih crtaća od po desetak minuta. Prva "nema" epizoda koja je odrađena u maniru starih crtaća i ona koju je pisala Awkwafina su mi bile bezveze, ali preostale su skroz OK, pogotove one koje se dotiču Homelandera. Simpatično za ubiti vreme dok čekamo treću četvrtu sezonu Link do IMDb stranice klik


A kad smo već tu ajde da pokrenemo jednu anketu jer ipak postoje primetne razlike između stripa i serije, da li vam se The Boys više sviđaju kao strip ili kao serija?

Choices:

Strip
Serija
I jedno i drugo


Edited by - naker on 14/07/2022 19:22:29

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/06/2022 : 19:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Strip sam čitao nekoliko knjiga i svidio mi se, serije pak ne gledam.

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/06/2022 : 19:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Uopšte ne gledaš nijednu seriju?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/06/2022 : 21:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Superherojstina me uopste i nimalo ne zanima, ali mislim da bi se prije natjerao na strip nego na TV seriju. Mislim da sam Watchmene (film) izdrzao svega 15-20 sekundi, nema sanse da me netko natjera da to gledam do kraja.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/06/2022 : 21:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Boysi su ismevanje superherojstva i većina "heroja" su prikazani kao moroni. Deluje kao idealno štivo za tebe
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 10/06/2022 : 22:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message  Reply with Quote
Strip je naravno bolji.


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/06/2022 : 22:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Boysi su ismevanje superherojstva i većina "heroja" su prikazani kao moroni. Deluje kao idealno štivo za tebe


Pa i Ennis/Parlov su to napravili ali me nije odusevilo. Vjerujem da je to ipak bolje ovdje (nije parodija, jel), ali meni vec same krpice dopizduju kad ih vidim. Ni Zagor mi nikada nije bio najbolji Bonellijas.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29525 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/06/2022 : 23:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nadao sam se stripu na hrvatskom, ali ništa od toga tako skoro
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7599 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/06/2022 : 23:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Strip je los. Serija je izvrsna, u top 10 svih serija uopce.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/06/2022 : 00:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@supermark; Fibra voli Ennisa, ne sumnjam da će Markos to kad tad objaviti.

@Poli; veruj mi, ako organski ne podnosiš plašt i helanke Boysi su masthevuša
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/06/2022 : 00:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa pitali su ga vec...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 11/06/2022 : 00:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Serija je odlična, zabavna, duhovita, originalna.

Strip čekam da netko od naših izbaci, vjerojatno Fibra.

Ennis mi je inače odličan, a ova serija je baš u njegovom stilu i nisu je sjebali s cenzurom i uljepšavanjem.
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 11/06/2022 : 08:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

i nisu je sjebali s cenzurom i uljepšavanjem.



Kako misliš nema cenzure ? Kakva je bila na inicijacija Starlight u the Seven u stripu a kakva u seriji ? Znači cenzurisano i ulepšano, a to je sam početak stripa/serije a ostalo i da ne pominjem.


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/06/2022 : 09:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Cenzurisano je dosta toga, i strip je "sirovija" verzija Boysa. Po meni je mudar potez što su to uradili jer neke stvari su stvarno bile bezveze, kao npr kada Butcher pusti napaljenog kera da se iživljava nad ljudima
Go to Top of Page

Erick S
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
55 Posts

Member since 28/03/2018

Posted - 11/06/2022 : 10:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Erick S a Private Message  Reply with Quote
Bolji je strip. Al serija uopšte nije loša...
Pogotovo kad vidim šta uradiše od Y the Last Man ili DMZ. Sandman će isto bit sranje garant
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1694 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 12/06/2022 : 15:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Strip je odličan, serija dobra...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/06/2022 : 19:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Serija je cista desetka, strip je jos bolji.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7599 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/06/2022 : 20:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Strip je jako lose nacrtano tipicno ennisovsko over the top izdrkavanje i pretjerivanje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/06/2022 : 21:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Početak ima zaista užasan crtež i kolor, kasnije se stvari malo poprave. Ali ne mogu da zamislim da neko čita Boyse isključivo zbog crteža.

Cenim da sad već svi znaju šta Ennis misli o superherojima, pa je ovde neke svoje lične stavove pretočio u strip. Meni lično je prešao crtu kada je počeo da pljuje po Liju i Kirbiju (ne mogu sad da se setim na koga od njih dvojice se odnosi lik onog čičice).
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 17/06/2022 : 23:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

quote:
Originally posted by stripofil

i nisu je sjebali s cenzurom i uljepšavanjem.



Kako misliš nema cenzure ? Kakva je bila na inicijacija Starlight u the Seven u stripu a kakva u seriji ? Znači cenzurisano i ulepšano, a to je sam početak stripa/serije a ostalo i da ne pominjem.



Nisam mislio na cenzuru u usporedbi sa stripom, nisam ga još pročitao, pretpostavljam da je to kod Ennisa još tri puta brutalnije. Više sam mislio na cenzuru u usporedbi sa drugim serijama gdje danas sve mora biti čisto i uredno, samo što svi književno ne pričaju i tu mi je ova serija dašak svježine, neka netko opsuje i neka se netko razleti u 3pm.

Po meni su odlično pogodili omjer, sve više bi bilo samo za okorjele fanove, a sve manje uvreda za predložak.

Edited by - stripofil on 17/06/2022 23:08:42
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/06/2022 : 20:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pa, mislio sam da neće imati cojones da urade Herogasm, ali dočekasmo i to. Naravno primetne razlike u odnosu na strip verziju, ali strašna epizoda, možda i najbolja do sada. A fajt odrađen kao šorka sa kraja trećeg Civil Wara
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/07/2022 : 13:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Konačno dočekasmo da se nešto više sazna o Black Noiru, vrhunsko igranje sa njegovom i Butcherovom psihom, uz šok obrt na kraju. Odlična epizoda.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/07/2022 : 19:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Završi se treća sezona Boysa.

Nakon vrhunske šeste i sedme epizode poslednja je ostavila pomalo mlak utisak i očekivao sam drugačiji završetak sezone, nekako mi je sve to zbrzano na kraju ispalo. Najveći znak pitanja ide za epilog priče sa Black Noirom jer je došlo do drastičnog odstupanja u odnosu na strip, što mi je bedak jer mi je cela ta priča oko ovog lika bila sjajno odrađena u stripu.

Ko će dočekati četvrtu sezonu
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7244 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/07/2022 : 20:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Sranje od finala!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 13/07/2022 : 23:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Al je polufinale bilo dobro.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/07/2022 : 06:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam i ja treću sezonu. Soldier Boy odličan!
Meni su Boysi jedna od najboljih serija koje sam gledao. Obožavam Ennisa i njegovo pretjerivanje. ;)
Nego jeste vi skužili koja je to fantastična marketing mašinerija?! Oni su mjesecima prije puštali na YT Vought-ove vjesti sa Cameronom o tome što se događa u njihovom svjetu dok nema serije.
Posebno snimano samo za YT hype, odrađeno naravno vrhunski kao i cijela serija.
Strip nisam čitao jer se još nekako nadam da će ga Fibra objaviti...uz Invincible naravno. Žarko želim oba.

Invincible je pak animirana serija koja malo podsjeća na Boyse ali je ipak drugačiji ton u igri, mrvu ozbiljniji...zapravo kad bolje razmislim Invincible više baca na Watchmene, ali je opet drugačiji, u svakom slučaju crtani je odličan za sada pa isto tople preporuke (Nije za djecu!).


Poli, ne znaš što propuštatš i pogledaj barem prvu epizodu pa onda reci sviđa li ti se ili ne.
Mene uzelo ko droga, ja sam ih pogledao tek prošle godine, nisam mogao stat dok nisam sve pogledao.


Eh da, i preporučam da NE gledate Diabolical jer je apsolutno bzvz, ona kratka crtana serija ala Love & Robots u The Boys svijetu.

Frajer koji glumi Homlandera je sjebo i onog malog što je glumio Joffreya.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/07/2022 06:23:46
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000