forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Rok za slanje kupljenog na aukciji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Telegram Sam
Starting Member



36 Posts

Member since 06/06/2022

Posted - 18/06/2022 : 17:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Telegram Sam a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav ljudi, pitanje je da li postoji neki rok u kojem je prodavač dužan poslati artikle kupljene na aukciji?

Ispričavam se ako negdi tema postoji, nisam uspio naći.

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/06/2022 : 17:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nema nekog određenog roka ali bi bilo normalno da pošalje nakon primitka novca u par dana pa do najviše ajmo reć sedam dana.



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Telegram Sam
Starting Member



36 Posts

Member since 06/06/2022

Posted - 18/06/2022 : 18:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Telegram Sam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nema nekog određenog roka ali bi bilo normalno da pošalje nakon primitka novca u par dana pa do najviše ajmo reć sedam dana.





Zahvaljujem na odgovoru👍
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 18/06/2022 : 22:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Naravno ukoliko prodavač naglasi da šalje u određenom vremenu.Ja npr. radim vani pa tempiram kraj aukcije i moj dolazak u 4-5 dana ali nerijetko ,a tako ću i uskoro postaviti aukcije, uz obavijest da aukcije šaljem od 7-14.8. jer ću tada biti na godišnjem.Tako oni koji ne žele ili jednostavno ne vole čekati, ne moraju niti bidati.Isto tako ako kupe ja ih ne požurujem za novce, jednostavno tražim da plate 2-3 dana prije mog dolaska kući.
Go to Top of Page

Telegram Sam
Starting Member



36 Posts

Member since 06/06/2022

Posted - 19/06/2022 : 11:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Telegram Sam a Private Message  Reply with Quote
E, još jedno pitanje ako može tu da ne otvaram novu temu - ako neko bida na aukciji u zadnju sekundu, da li se vrijeme aukcije produljuje?
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 19/06/2022 : 11:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Telegram Sam

E, još jedno pitanje ako može tu da ne otvaram novu temu - ako neko bida na aukciji u zadnju sekundu, da li se vrijeme aukcije produljuje?



Ne
Go to Top of Page

Telegram Sam
Starting Member



36 Posts

Member since 06/06/2022

Posted - 19/06/2022 : 12:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Telegram Sam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

quote:
Originally posted by Telegram Sam

E, još jedno pitanje ako može tu da ne otvaram novu temu - ako neko bida na aukciji u zadnju sekundu, da li se vrijeme aukcije produljuje?



Ne


I nije bilo pritužaba na to? 🙂
Mislim, čini mi se da je lako tako nekog zajebati, samo bidaš zadnji sekund🤷‍♂️
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 19/06/2022 : 13:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Ljudi su se navikli da je to tako.

Svi imaju priliku bidati zadnju sekundu. Nek stave najviši iznos koji su spremni dati za pojedini strip i to je to.
Go to Top of Page

Telegram Sam
Starting Member



36 Posts

Member since 06/06/2022

Posted - 19/06/2022 : 13:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Telegram Sam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

Ljudi su se navikli da je to tako.

Svi imaju priliku bidati zadnju sekundu. Nek stave najviši iznos koji su spremni dati za pojedini strip i to je to.



👍
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 19/06/2022 : 16:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi se čini da se aukcije produljuju,da bi predmeti postizali veće iznose,više od provizije za sajt,i veća zarada za prodavače,jedino ne mislim da je to dobra opcija za kupce....
Go to Top of Page

Telegram Sam
Starting Member



36 Posts

Member since 06/06/2022

Posted - 19/06/2022 : 19:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Telegram Sam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Nekako mi se čini da se aukcije produljuju,da bi predmeti postizali veće iznose,više od provizije za sajt,i veća zarada za prodavače,jedino ne mislim da je to dobra opcija za kupce....



Ovisi o gledištu kupca, recimo da kupac prati aukciju 10 dana, ima najvišu ponudu (možda je spreman potrošiti i više), i sad dođe neko zadnji sekund mu digne cijenu i ovaj spuši aukciju. Po meni skroz besmisleno. Da se na zadnji bid produži tipa za minutu, onda se ipak ima vrimena reagirati. To je bar moje mišljenje 🤷‍♂️
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 19/06/2022 : 20:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Telegram Sam


Ovisi o gledištu kupca, recimo da kupac prati aukciju 10 dana, ima najvišu ponudu (možda je spreman potrošiti i više), i sad dođe neko zadnji sekund mu digne cijenu i ovaj spuši aukciju. Po meni skroz besmisleno. Da se na zadnji bid produži tipa za minutu, onda se ipak ima vrimena reagirati. To je bar moje mišljenje 🤷‍♂️


Tako sam i ja razmišlja kad sam tek doša na aukcije, al vrlo brzo sam shvatia da od toga nema ništa..jako je malo ljudskosti na aukcijama, čast iznimkama, ima stvarno krasnih ljudi, ali takve brojiš na prste.
Prihvatiš nepravdu i ideš dalje,.mene na primjer više ljute šverceri koji bi rođenu majku prodali za 10 kuna, a taman posla da ce takav puno brinit za tebe, mene, kolegijalnost ili nekakav fair play.
Al dobro, da ne skrecemo s teme previše
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/06/2022 : 21:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Staviš najvišu ponudu koliko želiš platit za strip zadnji moment i šta bude.
Nema prevare,nema kajanja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/06/2022 : 21:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nepravdu?
Ponudi koliko si spreman platiti i to je to
Onaj drugi ce napraviti isto i neka pobijedi onaj tko ponudi više
O kakvoj nepravdi vi pričate? 🤦‍♂️
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/06/2022 : 21:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Evo Jaki rekao istu stvar...
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 19/06/2022 : 21:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
U pocetku se cudis i mislis da je nepravda, dok si jos novi, smatraš da nije fer da ti neko u zadnjoj sekundi digne strip.
Kasnije shvatis da stvar tako funkcionira.
Bar je kod mene bia takav slucaj.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 19/06/2022 : 21:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B


Tako sam i ja razmišlja kad sam tek doša na aukcije, al vrlo brzo sam shvatia da od toga nema ništa..jako je malo ljudskosti na aukcijama, čast iznimkama, ima stvarno krasnih ljudi, ali takve brojiš na prste.
Prihvatiš nepravdu i ideš dalje,.mene na primjer više ljute šverceri koji bi rođenu majku prodali za 10 kuna, a taman posla da ce takav puno brinit za tebe, mene, kolegijalnost ili nekakav fair play.
Al dobro, da ne skrecemo s teme previše



Od takvih mi se doslovno povraća, par najljigavijih npr. stalno obitava na Fibrinim aukcijama, kupuju po 10x isti strip stvarajući zalihe za šverc
i to ne zato jer su profesionalni šverceri, riječ je o ljudima (s lijepim poslom i još ljepšim primanjima) koji samo uživaju u ekstra zgrtanju. Valjda je i to nekakva strast ili ovisnost,
ne znam... znam samo da ne krše nikakva pravila, no bon-ton i kolegijalnost su im nepoznate riječi, baznačajni pojmovi s kojima se "ovisnici" ne zamaraju. A i zašto bi? Pravilo igre im to omogućuje.

Kukat možemo, a možemo ponudit više od njih i ne pizdit.
Go to Top of Page

Telegram Sam
Starting Member



36 Posts

Member since 06/06/2022

Posted - 19/06/2022 : 22:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Telegram Sam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nepravdu?
Ponudi koliko si spreman platiti i to je to
Onaj drugi ce napraviti isto i neka pobijedi onaj tko ponudi više
O kakvoj nepravdi vi pričate? 🤦‍♂️



Ok, ali opet nije ista stvar staviti dok traje aukcija automatsku najvišu ponudu, jer vrlo često će se neko odlučiti platiti više ako ga neko outbida na kraju aukcije. Nešto na tragu toga je gori napisa bvagner3. Jednostavno mislim da bi svima uključenima u aukcije bilo u interesu da se produljuju ako se bida u zadnjim sekundama, nešto slično kao na aukcije.hr. Al opet kažem, to je samo moje mišljenje.

Edited by - Telegram Sam on 19/06/2022 22:25:06
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/06/2022 : 22:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo npr. meni koji sam kupio gomilu toga na aukcijama po niskim cijenama jer sam biddao u zadnjim sekundama ne bi bilo u interesu da se vrijeme produljuje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 20/06/2022 : 06:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Ako si spreman nešto kupiti onda ćeš to 90% i kupiti, ne možeš staviti ponudu od 100 kn a ono što bi moglo doći do 120-130kn i nadati se da ćeš to dobiti samo zato što si bio fer i bidao 2-3-5 dana prije isteka.Ja niti jednu aukciju nisam dobio na takav način već sve u zadnji moment.često sam se i opekao ali kažem bio sam tada spreman dati te novce za taj strip.Kada sam prvi put ostavio ponude u naprijed , mislim po 33kn za gotovo glanc Tex SD tip je skužio,i nije me prebidao ali je sve digao na 28kn.Znači ako nisi spreman dati viši, ne moraš i osvete niti nabiti cjenu.Ja pucam zadnji tren pa šta bude ,osim ako ima više aukcija u isto vrijeme.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 20/06/2022 : 07:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab



Od takvih mi se doslovno povraća, par najljigavijih npr. stalno obitava na Fibrinim aukcijama, kupuju po 10x isti strip stvarajući zalihe za šverc
i to ne zato jer su profesionalni šverceri, riječ je o ljudima (s lijepim poslom i još ljepšim primanjima) koji samo uživaju u ekstra zgrtanju. Valjda je i to nekakva strast ili ovisnost,
ne znam... znam samo da ne krše nikakva pravila, no bon-ton i kolegijalnost su im nepoznate riječi, baznačajni pojmovi s kojima se "ovisnici" ne zamaraju. A i zašto bi? Pravilo igre im to omogućuje.

Kukat možemo, a možemo ponudit više od njih i ne pizdit.


Drago mi je da me bar netko razumi i da ga nervira ista stvar
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/06/2022 : 08:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Telegram Sam
Ok, ali opet nije ista stvar staviti dok traje aukcija automatsku najvišu ponudu, jer vrlo često će se neko odlučiti platiti više ako ga neko outbida na kraju aukcije. Nešto na tragu toga je gori napisa bvagner3. Jednostavno mislim da bi svima uključenima u aukcije bilo u interesu da se produljuju ako se bida u zadnjim sekundama, nešto slično kao na aukcije.hr. Al opet kažem, to je samo moje mišljenje.



OK ali to ionako igra kod samo malog broja aukcija tj. za one koju počnu od kune pa bude više zainteresiranih.
99% aukcija ima fiksnu cijenu koja je tu negdje u skladu s vrijednošću stripa ili viša pa ne bude niti jedne ponude ili eventualno jedna.
Tbi se moglo desiti da aukcija nikad ne završi kad bi se dvojica sa neograničenim vremenom nabidavali do kraja svijeta ili njihovih života što li ga već prije dođe

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/07/2022 : 15:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nema nekog određenog roka ali bi bilo normalno da pošalje nakon primitka novca u par dana pa do najviše ajmo reć sedam dana.







Eh, ja uplatio i obavijestio prodavača 16.06.
Do danas nisam dobio informaciju da li su stripovi poslani

A u pitanju je 800+kn
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/07/2022 : 16:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa šta meni odgovaraš?
javi se prodavaču

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/07/2022 : 23:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jesam, ovdje kukam :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/07/2022 : 00:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zovite jakija za kuknjavu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000