forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolji crtač naslovnica Zagora
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12899 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/06/2022 : 15:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Mene je @Siljak66 već dobro podsjetio na Vronskog i njegove nastupe...
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/06/2022 : 15:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ne kuzim ove koji glasaju za Picceka..
To da je poll između njega i Della Monice pa ajde..bilo bi pitanje tko od ove dvojice bolje pokušava bit Ferri..
Ferri je grafički tvorac Zagora, on mu je dao izgled..pa valjda on najbolje zna kako se crta ono šta je osobno smislio..
Kakav dovraga piccineli, to nije Zagor šta on crta..ne može on bolje crtat Zagora od Ferria, može bit opcenito bolji crtač, dakle da bolje nacrta nekakav crtež, al Zagora ne.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 22/06/2022 : 16:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Mene je @Siljak66 već dobro podsjetio na Vronskog i njegove nastupe...



Kakav vronski, jedan drugi as je u pitanju.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 22/06/2022 : 16:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
svi osim ferrija. imao je puno katastrofalnih naslovnica. pogrešne proporcije tijela, loša perspektiva... skoro na svakoj njegovoj naslovnici ima po nekoliko nedopustivih grešaka. i zagor mu obavezno ima ruke duže od nogu.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12899 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/06/2022 : 16:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Mene je @Siljak66 već dobro podsjetio na Vronskog i njegove nastupe...



Kakav vronski, jedan drugi as je u pitanju.



Kako se ono kaže:vuk dlaku mijenja, ali ćud nikako...
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 22/06/2022 : 16:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

svi osim ferrija. imao je puno katastrofalnih naslovnica. pogrešne proporcije tijela, loša perspektiva... skoro na svakoj njegovoj naslovnici ima po nekoliko nedopustivih grešaka. i zagor mu obavezno ima ruke duže od nogu.


Ne znam, meni je Ferri atmosferičan, pogotvo tamo 80-ih, a atmosferičnost je nešto što je meni možda i najbitnije kod naslovne stranice, to mi izgleda privlačno uglavnom, uglavnom na kiosku ne gledam proporcije lika na naslovnoj stranici stripa.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/06/2022 : 16:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ovaj Ocajnicki krik bi se trebao zvati Mamurluk!, da, sa usklicnikom.





tako izgledaju Zagor i Čiko, kada izađu iz neke jazbine u kojoj su tjedan dana pili vatrenu vodu!

Ovo je stvoreno za neki poster, knjigu o Zagoru, nekakve majice,....Siguran sam da bi se prodavalo, pa Zagor je to!!!! Bolje recimo Zagor na odmoru, ima i Zagor pravo na odmor, da se odmori i opusti, ipak je i on samo čovjek. Vjerovatno je uništio neku bandu razbojnika koji su prodavali alkohol sirotim indijanciima, pa si je uzeo malo odmora, ulovio zeca, nabrao korijenje i sa Čikom se zavukao u neku jazbinu da zajedno unište alkohol, ne bi li on došao u ruke indijancima
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/06/2022 : 18:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Mene je @Siljak66 već dobro podsjetio na Vronskog i njegove nastupe...



Vronski piše za novine, a ovaj se bavi poezijom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2022 : 01:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

svi osim ferrija. imao je puno katastrofalnih naslovnica. pogrešne proporcije tijela, loša perspektiva... skoro na svakoj njegovoj naslovnici ima po nekoliko nedopustivih grešaka. i zagor mu obavezno ima ruke duže od nogu.



Nezgrapno i posve netocno kao i nepotrebno oslovljavanje g.Ferrija Maestrom je prva stvar. Nazalost covjek se toliko nasagrijesio u proporcijama da to uopce nije nu simpaticno, sto cini drugu stvar. Dobro si kazao, barem svaka druga naslovnica ima crtackih problema i to je posteno i potrebno kazati.
Dakako, razumljiva je sjeta i postovanje prema pokojnom crtacu, to je tako i biti ce, ali njegove greske ne bi radila iole talentirana utrenirana djeca nizih razreda.
Nazalost to je cinjenica.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2022 : 01:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Ne kuzim ove koji glasaju za Picceka..
To da je poll između njega i Della Monice pa ajde..bilo bi pitanje tko od ove dvojice bolje pokušava bit Ferri..
Ferri je grafički tvorac Zagora, on mu je dao izgled..pa valjda on najbolje zna kako se crta ono šta je osobno smislio..
Kakav dovraga piccineli, to nije Zagor šta on crta..ne može on bolje crtat Zagora od Ferria, može bit opcenito bolji crtač, dakle da bolje nacrta nekakav crtež, al Zagora ne.



Jbg. Covjek nije tako reci ni dosao na vrucu stolicu Ferrija i teskog posla nasljedivanja crtanja covera jednog od simbola SBE, a u hipu ih je napravio desetak neponovljivih. Kakve pokojni gospodin Ferri ne bi ni u 10 zivota.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12899 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/06/2022 : 11:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Jedan, jedini, veliki i neponovljivi Ferri! Maestro!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2022 : 13:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Maestro, maestralnih gresaka. To da!
Po onoj staroj, o mrtvima sve najbolje. Ali ovdje se ne radi o pitanju covjeka i njegove osobnosti vec o njegovom radu i crtackoj vjestini. A to je na ovakvom forumu o stripovima medu strip zaljubljenicima sklono dobronamjernoj i konstruktivnoj kritici. Nije bio dobar crtac. Ni u prvih 50 SBE kuce.
Upoznao sam ga u dvije prilike i bio je krajnje simpatican covjek. Imam njegovu originalnu naslovnicu kod kuce biranu pomno medu mnogim ostalim kroz godine dok nisam dosao do one koja me zadovoljava. Imam i Picijevu, i sto reci, ta je jedno valjda 25 puta bolja i ljepsa nego Ferrijeva. Sto god tko mislio.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 23/06/2022 : 14:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Maestro, maestralnih gresaka. To da!
Po onoj staroj, o mrtvima sve najbolje. Ali ovdje se ne radi o pitanju covjeka i njegove osobnosti vec o njegovom radu i crtackoj vjestini. A to je na ovakvom forumu o stripovima medu strip zaljubljenicima sklono dobronamjernoj i konstruktivnoj kritici. Nije bio dobar crtac. Ni u prvih 50 SBE kuce.
Upoznao sam ga u dvije prilike i bio je krajnje simpatican covjek. Imam njegovu originalnu naslovnicu kod kuce biranu pomno medu mnogim ostalim kroz godine dok nisam dosao do one koja me zadovoljava. Imam i Picijevu, i sto reci, ta je jedno valjda 25 puta bolja i ljepsa nego Ferrijeva. Sto god tko mislio.



"Što god tko mislio"?
Ja tvrdim da su Picijeve najveće crtačke boljke upravo te koje pripisuješ Ferriju. Perspektiva, proporcije i manjak talenta. Obojica su drugorazredni crtači ali je Ferri ipak stepenicu više.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/06/2022 : 15:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Edi B

Ne kuzim ove koji glasaju za Picceka..
To da je poll između njega i Della Monice pa ajde..bilo bi pitanje tko od ove dvojice bolje pokušava bit Ferri..
Ferri je grafički tvorac Zagora, on mu je dao izgled..pa valjda on najbolje zna kako se crta ono šta je osobno smislio..
Kakav dovraga piccineli, to nije Zagor šta on crta..ne može on bolje crtat Zagora od Ferria, može bit opcenito bolji crtač, dakle da bolje nacrta nekakav crtež, al Zagora ne.



Jbg. Covjek nije tako reci ni dosao na vrucu stolicu Ferrija i teskog posla nasljedivanja crtanja covera jednog od simbola SBE, a u hipu ih je napravio desetak neponovljivih. Kakve pokojni gospodin Ferri ne bi ni u 10 zivota.


Hahah, čeka sam te
Znan da ti je Picci draži, i slažem se da je bolji crtač, tehnički potkovaniji, al jednostavno mi njegove copertine nemaju ono nešto..nije mi to to
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2022 : 16:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Edi B

Ne kuzim ove koji glasaju za Picceka..
To da je poll između njega i Della Monice pa ajde..bilo bi pitanje tko od ove dvojice bolje pokušava bit Ferri..
Ferri je grafički tvorac Zagora, on mu je dao izgled..pa valjda on najbolje zna kako se crta ono šta je osobno smislio..
Kakav dovraga piccineli, to nije Zagor šta on crta..ne može on bolje crtat Zagora od Ferria, može bit opcenito bolji crtač, dakle da bolje nacrta nekakav crtež, al Zagora ne.



Jbg. Covjek nije tako reci ni dosao na vrucu stolicu Ferrija i teskog posla nasljedivanja crtanja covera jednog od simbola SBE, a u hipu ih je napravio desetak neponovljivih. Kakve pokojni gospodin Ferri ne bi ni u 10 zivota.


Hahah, čeka sam te
Znan da ti je Picci draži, i slažem se da je bolji crtač, tehnički potkovaniji, al jednostavno mi njegove copertine nemaju ono nešto..nije mi to to



Ko ceka i doceka!
Sve 5!
Kulturna diskusija o stripovima na mjestu za takvo sto. Kako je i red.
(Da ih vidis skupa, njihove naslovnice jednu do druge, mozda bi i promjenio misljenje. Pace, Piccinellijeva mi je jedna od najdrazih ikad u SBE, a niposto nisam die hard Zagor fan, naprotiv, mozda mi nije ni u prvih deset Bonelli junaka)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2022 : 16:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nellesky


"Što god tko mislio"?




Yep! Sto god tko mislio!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 23/06/2022 : 17:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ferri je jedan i jedini! Kakvih god imao problema s anatomijom, perspektivom i ostalim stvarima za jedno 1000x puta je bolji od antitalenta Piccinellia... Mislim da su Picija stavili za naslovničara jer ustvari žele eutanizirati Zagora ali na podmukao način. Kada vidim neke naslovnice odmah me odbiju od kupnje makar unutra bilo remek djelo...

Po meni je totalna greška "moderniziranje" naslovnica jer se vidi da je Pici kopijina kopija kopije jer se valjda mlađim generacijama sviđa amerikanizacija stripova (kao što su već ljudi primjetili; kosi pretjerani kadrovi, gej six packovi i ostalo) a kako i nije neki talent sve izgleda drveno i neprirodno...Uzgred budi rečeno i on također itekako ima problema s proporcijama... Evo baš imam u rukama Kerčev Tajanstveni pueblo; biceps skoro kao glava a šaka kao od 5-godišnjeg djeteta...

No, da se razumijemo, kao i takav bolje crta od 99% čovječanstva ali meni jednostavno ne paše...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 17:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Pičkoneli


Ok, shvaćam da ti se njegav rad ne sviđa, ali doista nema potrebe za ovime.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/06/2022 : 20:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ajme majko. Moralna policija, ni blage šale ne dopušta. Ti si iz nekog balona od sapunice, ovi te užasi oko tebe te ne diraju pa se baviš i ovakvim bezazlenim stvarima? Daj sjaši i vrati se debilanama od mangi. Ili se prijavi na natječaj za moderatore povrh moderatora.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/06/2022 : 20:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Ferri je jedan i jedini! Kakvih god imao problema s anatomijom, perspektivom i ostalim stvarima za jedno 1000x puta je bolji od antitalenta Piccinellia... Mislim da su Picija stavili za naslovničara jer ustvari žele eutanizirati Zagora ali na podmukao način. Kada vidim neke naslovnice odmah me odbiju od kupnje makar unutra bilo remek djelo...

Po meni je totalna greška "moderniziranje" naslovnica jer se vidi da je Pici kopijina kopija kopije jer se valjda mlađim generacijama sviđa amerikanizacija stripova (kao što su već ljudi primjetili; kosi pretjerani kadrovi, gej six packovi i ostalo) a kako i nije neki talent sve izgleda drveno i neprirodno...Uzgred budi rečeno i on također itekako ima problema s proporcijama... Evo baš imam u rukama Kerčev Tajanstveni pueblo; biceps skoro kao glava a šaka kao od 5-godišnjeg djeteta...

No, da se razumijemo, kao i takav bolje crta od 99% čovječanstva ali meni jednostavno ne paše...


Savršeno napisano.
+1
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 20:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ajme majko. Moralna policija, ni blage šale ne dopušta. Ti si iz nekog balona od sapunice, ovi te užasi oko tebe te ne diraju pa se baviš i ovakvim bezazlenim stvarima? Daj sjaši i vrati se debilanama od mangi. Ili se prijavi na natječaj za moderatore povrh moderatora.


A što, zar su užasi oko nas izgovor da vrijeđamo ljude bez povoda?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 24/06/2022 : 08:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Neki osjecaj da ce biti dosta slicnih pollova sljedecih dana😃


Pokazalo se da imaš dobar osjecaj
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000