forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor specijal 42 - Vulture Peak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

LudensovPotrcko
Average Member

600 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 25/06/2022 : 18:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Nećeš ti Zagora s leđa upucati, bradonjo!



Scenarij: Zamberletti
Crtež: Di Vitto

Broj originala 34.

Nova cijena!

Već dostupno na shop.strip-agent.hr ali neće biti slano prije 5. 7. zato što... Godišnji!!! :D

Ovoh dana na kioscima, u striparnicama nakon godišnjeg.

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2022 : 19:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ako je kod Italijana naslov Volture Peak, zašto je onda kod Ludensa ovako?
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 25/06/2022 : 19:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Valjda zato jer Ludens misli da volture na talijanskom, znaci isto što i vulture na engleskom, što naravno nije slučaj
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 25/06/2022 : 19:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Delboj širiš dezinformacije, kod talijana je isto vulture peak..klevečeš Ludensa ni krivog ni dužnog
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/06/2022 : 19:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
I tako je ubijen Dada Mraz!
Sad bar znamo ko ga upucao!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/06/2022 : 19:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Radnja: Lauren Shelbourne, mlada žena, ima izniman dar: stupiti u kontakt s mrtvima, razgovarati s njima, slušati što govore. Pošto je na ovaj način postala nezgodna svjedokinja, ona je u bijegu, progonjena od strane šačice ubojica zaduženih da joj zauvijek začepe usta i lovca na glave s tajanstvenom prošlošću. Na Zagoru je da joj pomogne, suočavajući se s razbojnicima na Vulture Peaku, zabačenom selu zatrpanom mećavom i naseljenom uznemirujućim osobama.

Wikipedia: Vulture Peak (palijski: Gijjhakūṭa, sanskrtski: Gṛdhrakūṭa), također poznat kao vrh Svetog orla ili Gridhakūta (ili Gādhrakūta), bio je Budino omiljeno utočište u Rajagahi (sada Rajgiru, ili Rajagrihru). Bio je to poprište mnogih njegovih govora. Rajgir se nalazi u mjestu Bihar, Indija. Nazvan je tako jer podsjeća na supa koji sjedi sklopljenih krila.

loading...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/06/2022 : 19:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odlično, baš smo ga prozvali proteklih dana.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/06/2022 : 19:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Radnja: Lauren Shelbourne, mlada žena, ima izniman dar: stupiti u kontakt s mrtvima, razgovarati s njima, slušati što govore. Pošto je na ovaj način postala nezgodna svjedokinja, ona je u bijegu, progonjena od strane šačice ubojica zaduženih da joj zauvijek začepe usta i lovca na glave s tajanstvenom prošlošću. Na Zagoru je da joj pomogne, suočavajući se s razbojnicima na Vulture Peaku, zabačenom selu zatrpanom mećavom i naseljenom uznemirujućim osobama.

Wikipedia: Vulture Peak (palijski: Gijjhakūṭa, sanskrtski: Gṛdhrakūṭa), također poznat kao vrh Svetog orla ili Gridhakūta (ili Gādhrakūta), bio je Budino omiljeno utočište u Rajagahi (sada Rajgiru, ili Rajagrihru). Bio je to poprište mnogih njegovih govora. Rajgir se nalazi u mjestu Bihar, Indija. Nazvan je tako jer podsjeća na supa koji sjedi sklopljenih krila.



Odličan je ovaj prikaz
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2022 : 20:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Delboj širiš dezinformacije, kod talijana je isto vulture peak..klevečeš Ludensa ni krivog ni dužnog



Edited by - delboj on 25/06/2022 20:49:41
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/06/2022 : 20:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Odakle si to iskopao? To je, po sadašnjem stanju, nepostojeća naslovnica.
Kod Talijana je također Vulture (što je jasno, jer je sve na engleskom u nazivu sela).
Oni su valjda nešto ubrljali prije.
Imaš moj link na ovoj temi od jučer, a pogledaj i na SBE.
Dakle, riječ je doista o Supovu vrhu, Vulture Peaku.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2022 : 20:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Iz neke najave, nemam pojma. Valjda je bila negdje ovakva verzija. Ja drugu nisam vidio, potražiću sad da zamijenim.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/06/2022 : 20:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam shvatio o čemu je riječ, po tragovima na tražilici i tabovima. Svuda je Vulture osim na tabu, tamo je ostalo Volture.
Znači da su tako prvotno napisali (jer su Talijani i engleski dva različita svemira) pa potom ispravili, ali ne baš svuda.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2022 : 20:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Može biti. Ja sam vidio samo tu prvobitnu verziju, kasnije nisam ni gledao.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/06/2022 : 20:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Iz neke najave, nemam pojma. Valjda je bila negdje ovakva verzija. Ja drugu nisam vidio, potražiću sad da zamijenim.



Jest, sigurno. U početku su tako stavili, nema sumnje.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/06/2022 : 21:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Radnja: Lauren Shelbourne, mlada žena, ima izniman dar: stupiti u kontakt s mrtvima, razgovarati s njima, slušati što govore. Pošto je na ovaj način postala nezgodna svjedokinja, ona je u bijegu, progonjena od strane šačice ubojica zaduženih da joj zauvijek začepe usta i lovca na glave s tajanstvenom prošlošću. Na Zagoru je da joj pomogne, suočavajući se s razbojnicima na Vulture Peaku, zabačenom selu zatrpanom mećavom i naseljenom uznemirujućim osobama.



Ovo zvuči zanimljivo, ali se bojim da će scenarij upropastiti stvar. Tko zna, možda se budem ugodno iznenadio

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 25/06/2022 : 21:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Zamberletti, kralj filera. Epizoda/edicija za plažu ili wc. Odlično!

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 25/06/2022 : 21:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Mogli smo i mi imati numeraciju kao Talijani a ne ovo, ljeta gospodnjeg, tog i tog. To mi se nije dopalo ni kod maxija ali ajde, sad je i tako kasno, maxiji su došli do kraja, ne znam šta je na reprintu jer to ne kupujem kad imam cijelu prvu rundu. Mogli su biti barem brojevi na hrbatu a ne da moramo lupom tražiti one sitne brojeve.Ali ajde ,poitivno je da smo stigli Talijane e još da ubrzaju redovnog Zagora a o Kitu Teleru i da ne pričam.Sad kad dolaze one odlične priče.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/06/2022 : 22:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
A možda Zamberletti jednom i.... iznenadi
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/06/2022 : 23:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Odakle si to iskopao? To je, po sadašnjem stanju, nepostojeća naslovnica.
Kod Talijana je također Vulture (što je jasno, jer je sve na engleskom u nazivu sela).
Oni su valjda nešto ubrljali prije.
Imaš moj link na ovoj temi od jučer, a pogledaj i na SBE.
Dakle, riječ je doista o Supovu vrhu, Vulture Peaku.



I sad ti meni objasni da je bolje ovako kao što Ludens radi, sa zadržavanjem englesko-italijanskih naziva. U Dnevnikovoj verziji bi ovo bilo Vrh lešinara, a ne bi me iznenadilo da u verziji VČ bude Vulčure pik. Od ova tri, biram onaj "staromodni".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/06/2022 : 00:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Curunir

Odakle si to iskopao? To je, po sadašnjem stanju, nepostojeća naslovnica.
Kod Talijana je također Vulture (što je jasno, jer je sve na engleskom u nazivu sela).
Oni su valjda nešto ubrljali prije.
Imaš moj link na ovoj temi od jučer, a pogledaj i na SBE.
Dakle, riječ je doista o Supovu vrhu, Vulture Peaku.



I sad ti meni objasni da je bolje ovako kao što Ludens radi, sa zadržavanjem englesko-italijanskih naziva. U Dnevnikovoj verziji bi ovo bilo Vrh lešinara, a ne bi me iznenadilo da u verziji VČ bude Vulčure pik. Od ova tri, biram onaj "staromodni".



Lešinarev vrh

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/06/2022 : 00:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi Dnevnik stavio Vrh lešinara ipak ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 26/06/2022 : 09:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mislim da bi Dnevnik stavio Vrh lešinara ipak ;)



Slažem se.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 26/06/2022 : 09:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Na penis mi idu ovi naslovi na engleskom. Kao da nemamo svoj jezik,pa sad trebamo svi "spikati".
Onda i unutarnji sadržaj neka piše na engleskom ili nekom drugom jeziku,kad su već toliko zatelebani u strane jezike.
Polako ali sigurno sve to ide u p.m....
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 26/06/2022 : 10:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mislim da bi Dnevnik stavio Vrh lešinara ipak ;)


10 puta bolji i efektniji naslov, po mom skromnom mišljenju.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/06/2022 : 11:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Na penis mi idu ovi naslovi na engleskom. Kao da nemamo svoj jezik,pa sad trebamo svi "spikati".




U redu. Ali kad če sledeči naslov biti recimo New York, treba staviti Novi Jork ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/06/2022 : 12:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Na penis mi idu ovi naslovi na engleskom. Kao da nemamo svoj jezik,pa sad trebamo svi "spikati".
Onda i unutarnji sadržaj neka piše na engleskom ili nekom drugom jeziku,kad su već toliko zatelebani u strane jezike.
Polako ali sigurno sve to ide u p.m....


Kad nam je takav pravopis.
Onda bi trebalo prevoditi sve nazive.
Samo kako bi pisali nazive onoga šta je neprevodljivo?
Originalno ili po Vuku?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000