forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford u izdanju Libellusa.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 43

DOMI
Advanced Member



Croatia
4982 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 20/11/2022 : 15:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
neki moji poznanici koji rijetko čitaju AF, označili su upravo Mangiu kao dobro razdoblje u toj kasnijoj produkciji stripa

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/11/2022 : 16:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Šta ću im ja kad retko čitaju AF. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/11/2022 : 16:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Posle prvih 75,ima solidnih epizoda do nekog 140. broja, posle toga ide ogroman pad koji kulminira Mangiom i sličnim glupostima.



Do ngdi 120.tog broja. A posli uglavnom dosada ako ne računamo Smrt broja 1. i onih 15tak epizoda ,te par epizoda odma posli 200.
Mangia je ok al opet nije za past na guzicu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 20/11/2022 : 18:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Meni je posljednja odlična epizoda 70. - U kolo sa otmičarem.
Ono što je crtao Piffarerio mi je generalno sve loše.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/11/2022 : 22:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mangia se cita kao Mandja? Meni je to top deo ali mi ostalo citanje po Vuku jos od kad sam bio klinac
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/11/2022 : 07:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam pročitao svih 12 do sada izdanih knjiga jer sam jedan od onih koji nikada nije sve pročitao. Nešto sam čitao kao klinac, a nešto sam kupovao remitendu od S-A, ali se nikada nisam odlučio skupljati i/ili čitati sve od AF.

Kao prvo, samo izdanje od LL mi je skoro savršeno, samo da su ubacili taj žućkasti i možda za zericu deblji papir bi bilo čisto savršenstvo.

A sam strip je odličan, prvih 15ak epizoda sam nedavno čitao jer imam komplet S-A u boji pa mi nisu bile nešto napete, ali ove poslje su mi bile baš gušt za čitati, pa malo malo i opali me nostalgija na neke stare epizode kojih bi se sjetio negdje na pola i skužio da je to jedan od epizoda koje sam čitao kao klinac. Sve u svemu, ovo do sada je meni jako dobro i baš guštam.

Sam ritam me financijski ubija, ali dobro, što je tu je, ne valja kada je presporo kao sa NN, ne valja kada je prebrzo kao AF. Valjalo bi nešto između tj vj se kod NN nebi bunio na brzinu izlaženja.

E sada pitanjce za znalce i ljubitelje. Svi pričaju o tih famoznih prvih 75 epizoda i kako poslje kreće pad kvalitete. Odnosi li se to samo na crtež jer ne crta više Magnus ili pada i kvaliteta priča?
Da li je to stvarno osjetno...ili?
Ako sam dobro shavtio, neko mišljenje je da je do broja 150 još dobro, a da nakon toga ide nagli pad kvalitete...da li je stvarno tako?

A kada smo kod crteža, nikada nisam baš išao za time, ali sada na ovom formatu se baš fino vidi kako Magnus razvaljuje svojim crtežom i ne sjećam se da mi je to ikada upalo u oko. Više su mi bile te fore iz stripa super, a crtež je bio fora ali niš više od toga. Ugl GG Magnus.

EDIT: @Odokar: budi realan i prihvati činjenicu da je NN relativno nepopularan SBE junak na našim prostorima. Mi ga obožavamo, ali po popularnosti se ne može mjeriti sa Zagorom, MrNO-om, Dylan Dogom, Tex-om...a izgleda i Dragonerom. Nije baš u rangu npr Nick Raidera ali je neka zlatna sredina(on je izgleda najmanje popularan SBE). Pa pada tiraž svako toliko. Mislim da imamo sreće samo zato jer je jedan od Dada Nathanovac koliko sam skužio.


Ako ti je dobar Asteriks nakon Gošinija, bit će ti dobar i AF nakon Magnusa.
Meni su nečitljivi i jedan i drugi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2022 : 08:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam pročitao svih 12 do sada izdanih knjiga jer sam jedan od onih koji nikada nije sve pročitao. Nešto sam čitao kao klinac, a nešto sam kupovao remitendu od S-A, ali se nikada nisam odlučio skupljati i/ili čitati sve od AF.

Kao prvo, samo izdanje od LL mi je skoro savršeno, samo da su ubacili taj žućkasti i možda za zericu deblji papir bi bilo čisto savršenstvo.

A sam strip je odličan, prvih 15ak epizoda sam nedavno čitao jer imam komplet S-A u boji pa mi nisu bile nešto napete, ali ove poslje su mi bile baš gušt za čitati, pa malo malo i opali me nostalgija na neke stare epizode kojih bi se sjetio negdje na pola i skužio da je to jedan od epizoda koje sam čitao kao klinac. Sve u svemu, ovo do sada je meni jako dobro i baš guštam.

Sam ritam me financijski ubija, ali dobro, što je tu je, ne valja kada je presporo kao sa NN, ne valja kada je prebrzo kao AF. Valjalo bi nešto između tj vj se kod NN nebi bunio na brzinu izlaženja.

E sada pitanjce za znalce i ljubitelje. Svi pričaju o tih famoznih prvih 75 epizoda i kako poslje kreće pad kvalitete. Odnosi li se to samo na crtež jer ne crta više Magnus ili pada i kvaliteta priča?
Da li je to stvarno osjetno...ili?
Ako sam dobro shavtio, neko mišljenje je da je do broja 150 još dobro, a da nakon toga ide nagli pad kvalitete...da li je stvarno tako?

A kada smo kod crteža, nikada nisam baš išao za time, ali sada na ovom formatu se baš fino vidi kako Magnus razvaljuje svojim crtežom i ne sjećam se da mi je to ikada upalo u oko. Više su mi bile te fore iz stripa super, a crtež je bio fora ali niš više od toga. Ugl GG Magnus.

EDIT: @Odokar: budi realan i prihvati činjenicu da je NN relativno nepopularan SBE junak na našim prostorima. Mi ga obožavamo, ali po popularnosti se ne može mjeriti sa Zagorom, MrNO-om, Dylan Dogom, Tex-om...a izgleda i Dragonerom. Nije baš u rangu npr Nick Raidera ali je neka zlatna sredina(on je izgleda najmanje popularan SBE). Pa pada tiraž svako toliko. Mislim da imamo sreće samo zato jer je jedan od Dada Nathanovac koliko sam skužio.


Ako ti je dobar Asteriks nakon Gošinija, bit će ti dobar i AF nakon Magnusa.
Meni su nečitljivi i jedan i drugi.



Gledam kako da uštedim prostor i novac, ne kvari zabavu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 10/12/2022 : 12:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Kolik dugo traju popusti na zadnja dva Forda,u gužvi sam i bolestan pa ne stižem u grad do striparnice?
Ne pitam za frenda.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 10/12/2022 : 14:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Kolik dugo traju popusti na zadnja dva Forda,u gužvi sam i bolestan pa ne stižem u grad do striparnice?
Ne pitam za frenda.



Još 43 dana 12 sati 51 minuta i 12 sekundi.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 10/12/2022 : 14:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Bar je tak kod Zlatka Babilonca: https://babilon-strip.com/shop/filter_session/ZB7Q9X4KC9/
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 12/03/2023 : 10:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ja već zaostajem šest komada, odnjelo me u drugom smjeru.
Jel vodeća skupina na okupu ili se i kod njih razvodnilo?
Možda sustignem zaostatak, ali nemam pojma gdje bi to više stavljao.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/04/2023 : 23:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ja već zaostajem šest komada, odnjelo me u drugom smjeru.
Jel vodeća skupina na okupu ili se i kod njih razvodnilo?
Možda sustignem zaostatak, ali nemam pojma gdje bi to više stavljao.



Na barsun, umotane u svilu i kadifu, u kovcege od tikovine, optocene srebrom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2055 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 17/04/2023 : 04:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Dodao sam ovaj vizuelni pregled Libellusovih izdanja u spisak Libellusa.
Kad objavim novi spisak bit če to sve unutra.











Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/04/2023 : 06:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Odlicno je!!!
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 17/04/2023 : 09:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Bravo
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 07/09/2023 : 16:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Najavljen reprint prve 4 knjige u nakladi od 250 komada.
Drago mi je zbog svih koji ce dobiti novu priliku da ih nabave, ali još više mi je drago zbog preprodavača😄😄nećeš razbojniče
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/09/2023 : 17:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je zbog reprinta a nadam se da će i druge serije reprintirat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 07/09/2023 : 17:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Kao što napisah na libellus forumu upravo,sad će prvo izdanje vrijedit još više.
Slično kao s klasicima,super i zlatnim.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4982 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 07/09/2023 : 18:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kuzman

Kao što napisah na libellus forumu upravo,sad će prvo izdanje vrijedit još više.
Slično kao s klasicima,super i zlatnim.




Vrijedi ono što valja!!
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2463

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •

Edited by - DOMI on 07/09/2023 19:14:42
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 07/09/2023 : 19:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Da valja definitivno.
I nije mi žao što sam se odlučio na skupljanje.
U svakom slučaju dobra gesta izdavača prema kupcima.
Koliko znam inače ne rade reprinte.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
330 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 07/09/2023 : 19:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Podrzavam potez, svima treba da bude dostupno, a ne da preprodavci dizu cene u nebesa jer ljudi nisu uzeli na vreme. Bravo za LL!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/09/2023 : 20:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
+1
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/09/2023 : 20:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kuzman

Kao što napisah na libellus forumu upravo,sad će prvo izdanje vrijedit još više.
Slično kao s klasicima,super i zlatnim.



Zar stvarno ljudi hoce da plate skuplje/vise identicno izdanje gde samo pise drugi datum u impresijumu?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 07/09/2023 20:07:43
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 07/09/2023 : 20:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Hardcore kolekcionari da.
Meni je nebitno.
Vrag se krije u detaljima.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/09/2023 : 21:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kuzman

Hardcore kolekcionari da.
Meni je nebitno.
Vrag se krije u detaljima.



Od Fibre npr. imam neka prva izdanja neka druga, mozda i treca i nebitno mi je. Cak je mozda bolje drugo izdanje jer su verovatno greske iz prvog izdanja ispravljene.
Ali, da HC kolekcionari gledaju te sitnice.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 43 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000