forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Skenirani stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 01/07/2022 : 11:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.

Choices:

Da
Ne

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/07/2022 : 11:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Naravno da se čita.
Samo ti nisi baš shvatio poantu, konstatirano je da je nemoralno u temu gdje izdavač predstavlja svoje novo izdanje staviti link na kompletnu skeniranu verziju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/07/2022 : 11:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/07/2022 : 11:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Naravno.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/07/2022 : 12:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nikada nisam pročitao niti jedan, ako zanemarimo one koji izlaze jedino obajvljeni na internetu i nikako drugačije
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2022 : 12:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/07/2022 : 13:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Da, iako je draži 'papir'.

Edited by - hrvoje23 on 01/07/2022 13:14:48
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 01/07/2022 : 13:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Berserk, Fables, Fell.

Ali ne volim čitati skenirano, pogotovo kad je crtež preko dvije strane, onda prebacivaj s jedne na drugu da pohvataš ili odzumiraj toliko da ne vidiš niti jedan detalj...bzvz.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 01/07/2022 : 13:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Dok sam studirao čitao sam puno toga preko skenova. Kasnije sam većinu toga što mi se svidjelo u skenu nabavio printano.

Sada ne čitam skenove gotovo nikako, tu i tamo neki strip na engleskom za koji ne postoji domaće izdanje.

Ponekad za potrebe kakvog izazova (kao 10 x 10 ove godine) posegnem za skenom stripa kojeg inače ne bih kupio jer me ne zanima, kao Blek Saratoga, recimo :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/07/2022 : 14:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu



Još nisi skužija?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 01/07/2022 : 14:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Redovno čitam skenirane stripove, čak i one koje imam fizički. Na primer, kad idem negde van kuće (odmor, kraći put), lakše je pneti tablet, nego nositi sa sobom stripove. Ne bi bila loša ideja da izdavači počnu da prodaju (zvanično) skenirana izdanja svojih stripova. Verujem da bi mogli da idu sa nižom cenom.
Ne znam jedino da li bi nosilac prava to dozvolio...
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 01/07/2022 : 14:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano

Redovno čitam skenirane stripove, čak i one koje imam fizički. Na primer, kad idem negde van kuće (odmor, kraći put), lakše je pneti tablet, nego nositi sa sobom stripove. Ne bi bila loša ideja da izdavači počnu da prodaju (zvanično) skenirana izdanja svojih stripova. Verujem da bi mogli da idu sa nižom cenom.
Ne znam jedino da li bi nosilac prava to dozvolio...


Apsolutno se slažem, to je nešto što bih sigurno platio
Plus lakša dostupnost izdanja iz recimo Hrvatske kod nas u Srbiji.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/07/2022 : 15:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja sam postavio link na Makondovoj temi, i nisam ni slutio da ce izazvati ovakvu lavinu...
Ja koji sam ostavio link NIKADA nisam procitao sken.
Meni taj sajt sluzi da bacim pogled na crtez pre nego sto odlucim da li cu kupiti strip.
Pri tom ti su skenovi na eng, nasi izdavaci izdaju na srpskom.
Cak i da postoji sken na srpskom nikada nisam procitao sken (bilo legalan bilo nelegalan), kupujem 'papirne' stripove

Edited by - jagodanbg on 01/07/2022 15:11:26
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 01/07/2022 : 15:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam piratske skenove kada nisam imao štampani strip😁

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/07/2022 : 15:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu



Još nisi skužija?



Pa jesam nakon one priče... ali on traži iskren pristup u glasanju pa san mislija da bi moga i on biti iskren
A opet... jedno vrime nisan pratija forum tako da ne uberem ja ove sa "novim" nikom osim kad je upad sumnjiv.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 01/07/2022 : 15:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja sam postavio link na Makondovoj temi, i nisam ni slutio da ce izazvati ovakvu lavinu...
Ja koji sam ostavio link NIKADA nisam procitao sken.
Meni taj sajt sluzi da bacim pogled na crtez pre nego sto odlucim da li cu kupiti strip.
Pri tom ti su skenovi na eng, nasi izdavaci izdaju na srpskom.
Cak i da postoji sken na srpskom nikada nisam procitao sken (bilo legalan bilo nelegalan), kupujem 'papirne' stripove


Ja ni ne znam za to, druže.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/07/2022 : 15:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja sam postavio link na Makondovoj temi, i nisam ni slutio da ce izazvati ovakvu lavinu...
Ja koji sam ostavio link NIKADA nisam procitao sken.
Meni taj sajt sluzi da bacim pogled na crtez pre nego sto odlucim da li cu kupiti strip.
Pri tom ti su skenovi na eng, nasi izdavaci izdaju na srpskom.
Cak i da postoji sken na srpskom nikada nisam procitao sken (bilo legalan bilo nelegalan), kupujem 'papirne' stripove



Odeš i editiraš post... skini link i gotovo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/07/2022 : 16:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
naravno da čitam skenirane stripove. sjajna alternativa kada zbog skupoće, rjetkoće i nedostupnosti nemožeš drugačije do željenog naslova.
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 01/07/2022 : 17:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Čitam, uglavnom početne brojeve serijala, ako mi se svidi kupim tiskano izdanje

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 01/07/2022 : 18:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/crLWyWM9][/url]

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 01/07/2022 : 21:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Čitao i čitao i sje..o oči Papir ne može zamijeniti niti jedan sken, ali tamo negdje 2003-4-5 sam nabavio komplet zagora do kraja ZS-je, komplet Martija,Mister noa, dosta Texa,Marka itd. Mislim da je bilo 5 maraka CD i oko 20-30 stripova po CD-u. Kako do tada još nije izašlo dosta toga, što nisam čitao, to mi je dobro došlo da pročitam nikad pročitano.Sad mi to sve stoji i kupi prašinu u ladici, ima barem 30-40 cd-a neki nikad pročitani, jer me taj način uživanja u stripovima više ne zanima.Papir i miris friške štampe -ZAKON-
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 02/07/2022 : 09:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni često Boneli izgleda odlično na skenu, pogotovo ako obraćam pažnju na crtež, a sken je velike rezolucije, mogu da vidim svaki detalj, što se tiče Američkih stripova, tu imam Marvel Unlimited i to mi nije baš toliko dobro za čitati digitalno, u poređenju s papirom i Bonelijem, mada aplikacija je dosta dobro prilagođena za čitanje na tabletu, što i praktikujem.
Jedino Francusko-Belgijsku školu nikada ne bih mogao čitati na skenu, nije mi praktično, jedino kad bi bilo neke aplikacije poput Marvel Unlimited da mogu panel po panel da gledam.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 02/07/2022 : 09:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Da. Draze mi je citati ih u fizickom izdanju, medutim kako sam student pa vecinu godine nisam doma gdje mi je kolekcija, onda cak i ove stripove koje imam u kolekciji citam preko laptopa. S druge strane, neke stripove je jedino tako i moguce citati jer se ne objavljuju na kioscima, a bas mi se Dnevnikova losa izdanja i ne nabavljuju (primjer toga je Mark koji je u Ludensu ostao neobjavljen pa novije epizode i citam samo online).

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 02/07/2022 : 13:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ne citam skenirane stripove, citam stripove u digitalnom formatu, papir je zastarijeli i neprakticni medij.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2022 : 19:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu



gejSer

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2022 : 19:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Papir i samo papir!
Za stripove i knjige, novine i toalet.
Samo sto se moze opipati. Sto se moze listati, pospremiti na policu. Kakvo citanje preko ekrana Pobogu, Stephena Kinga ili Alan Forda ili Nives Celzujus...ono...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000