forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip table - kolekcionarstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/08/2022 : 15:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ovo je svakako zanimljiva, ali prilično skupa priča. Makar za Marvelove stripove (autore) i još pokoji stripski dijamant, odlično rešenje su, spomenuo fler, IDW-ovi Artist's Edition - skenovi često kompletnih priča, gde se vide potezi tušem, olovka ispod, napomene sa strane, predlozi za kolor, itd., a odštampani su na papiru najsličnijem originalnom crtačkom.

Međutim, mene retko šta, kad je kolekcionarstvo u pitanju, drži duže od nekoliko godina; jednostavno, izgustiram većinu izdanja. Imao sam Mazzucchellijevog Daredevila i nedavno prodao, ostavio sam Spider-Mana Gila Kanea, izdanje koje je za mene neprocenjivo zbog važnosti priča koje su tu sakupljene, što je svojevrsno čudo da su sve te table nekako uopšte bile dostupne...

Odlična, ne samo jeftinija, već i lakša za čitanje, alternativa, su softcover reprinti nazvani Artisan Edition. Jednom kada se nauživate - zapamtite svaki detalj - Artist's Edition postaju kao bilo koji drugi strip na polici... A zauzimaju mnogo prostora.

Mimo toga, kad budem rešio neka privatna i finansijka pitanja, jedan kolekcionarski cilj ostaje jedan kaiš Modesty Jima Holdawaya. Bitno samo da su Princeza i Willie na njemu. Cene su oko 350-500 €, to je moguće nabaviti... Plus, kao u slučaju AE, recimo, meni je dovoljno jedno takvo kolekcionarsko blago. (A ako jednog dana ne budem znao šta ću s parama - tabla Valianta koju je crtao Gary Gianni, one su oko 2000 $; zato što je to Val kojeg sam čitao u realnom vremenu...)

Prosto, uspostavi se tu neki ne baš lako objašnjivi kontakt sa autorom, delom, jer sigurno nećete kupiti tablu stripa koji vas ne zanima (osim zbog trgovine), pa se stekne taj neki pomalo i voajerski uvid u nečije stvaralaštvo. Umetnost otelovljena, živa i jedinstven primerak...

Mada, s godinama me to sve manje zanima, jer izdavači rade takav posao da su i sama regularna izdanja savršena, poput Fibrinih Eternauta, Mort Cindera ili Alvara; neverovatan posao je uradio američki Flesk sa svojim izdanjem Xenozoica... Kod nas Darkwood s Cortom, generacijski poduhvat. Pored takvih izdanja, who cares za originale.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25757 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/08/2022 : 16:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Xenozoic u Fibri oću!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/08/2022 : 17:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Xenozoic nisam čitao, ali voleo bih da overim kakav je jer su mi Cadillacs and Dinosaurs nešto najbolje od starih arkadnih igrica
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 10/08/2022 : 22:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
čini li se, u ovom kontekstu, nevrednin 5000€, sa čime se mister zakk u svojem vlogu, susreće?

https://www.youtube.com/watch?v=T1l8DadABhk&ab_channel=misterzak

Piši propalo!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000