forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 SPUTNIK predstavlja: U VALOVIMA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Valent
Starting Member

11 Posts

Member since 10/05/2021

Posted - 10/08/2022 : 12:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Valent a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima,

eto, nekoliko tjedana kasnije no što je bilo planirano napokon nam je iz tiska izašao U VALOVIMA od AJ Dunga (naslov originala: IN WAVES).

Neću vas gnjaviti s krvlju, znojem i suzama koje su uložene u strip, no vjerujem da će uloženi trud biti jasno vidljiv ljudima koji će ga primiti u ruke.

Na linku su tehnički podatci i ogledne stranice:
https://sputnik-stripovi.com/

Do kraja ljeta ćemo ovaj i ostale stripove prodavati uz mali popust.

Želim svima ugodan ostatak ljeta.

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 10/08/2022 : 13:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Sjajno!
Čestitke na odabiru naslova.

Ide to sve bolje i bolje, Pereira Tvrdi mi je bio pravo otkriče, hvala! In Waves nije, dugo mi stoji u BD wishlisti, sad ga s guštom mičem i čekam da se Sputnikov pojavi po striparnicama.

Usput, šta je reći da "U valovima" ide u mekim koricama na malom formatu američkog paperbacka? :(

cijena je bombon, 372 str. za akcijske 162 kn. njam njam :))

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Valent
Starting Member

11 Posts

Member since 10/05/2021

Posted - 10/08/2022 : 13:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Valent a Private Message  Reply with Quote
Hvala na pohvalama.

Što se formata i uveza tiče, htjeli smo izbaciti naslov što bliže originalu.

U tim dimenzijama je naslov izašao u Eng, USA i Francuskoj itd., pa mislim da je cool da ga i naši čitatelji imaju u takvom formatu.
Također, meni osobno je "deblje" stripove manjeg formata draže i jednostavnije čitati u mekom uvezu, no to sam samo ja.

Svakako javi kakav ti se čini. ;)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/08/2022 : 15:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meki all the way🙂
Još fali roto papir😉

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 10/08/2022 : 16:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
jaki roto papirna nesrićo, nije ti to Šang Či.

ako je uvez dobro šivan blokete u mekim koricama su zakon, još ako imaju i klapne, e pa bolje ne može.

@Valent, svakako javim.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/08/2022 : 19:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
od izdavača nobrow mi je in waves bio jedan od stripova na wishlisti tako da je odlično što je dobio domaće izdanje i ne moram uzimati englesko.jedino mi je žao što je soft cover
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/08/2022 : 00:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nisam siguran koliko je ovo strip za mene, ali mi je iznimno drago vidjeti novi naslov u Sputnikovom katalogu. Čestitam!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/09/2022 : 15:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Pametno, s nevjerojatnom lakoćom ispričana jedna intimna i bolna priča. Iako je riječ o teškoj temi, gubitku voljene osobe, izbjegnuta je patetika i propadanje u crnilo, upravo suprotno.
Sve puca od života i energije. Baš kao ocean, kako valovi. AJ Dungo ovdje je napravio nešto uistinu posebno. Spojio je školski projekt o surferskoj ikoni i osobnu tragediju u predivnu priču stopljenu u cjelinu kroz tri vizure, tri sudbine... otkrivajuči nam svoj pripovjedački talent. A i likovni. Pročišćen elegantan lirski crtež kroz tirkizno zelene tonove i foto-vintage smeđe savršeno prati i spaja radnju.

U valovima sve dolazi i prolazi, i naše težnje i naši snovi, snage i slabosti, velike i male priče... hvala izdavaču što nam je donio ovu.

"Ispraznost je trajna. Ali tuga nema prepoznatljiv uzorak. Ona samo dođe i ode, Nepredvidljiva je, proizašla iz oluje u daljini, duboko u oceanu, daleko od pogleda, ondje gdje se miješa voda s površine i voda iz dubina. Nadire kanalima, oblikuje se i juri svom snagom, dok ne dođe do loma. Raste sve dok više nije u stanju zadržati svoj oblik. Postaje nestabilna i rasplinjava se. Naposljetku se primiruje u spokojnu i ujednačenu površinu. A onda se povuče, samo da bi sve krenulo ispočetka"

hejt, jal & rock 'n' roll

Edited by - verab on 15/09/2022 15:33:00
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 20/12/2022 : 07:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Na prvi pogled mi ovo nije izgledalo privlacno ali nisam mogao da odolim kada sam video stirp u Alan Fordu. Nisam nista ocekivao a dobio sam jednu prelepu ali bolnu temu. Brzo se cita ali dugo ostaje u mislima i tera na razmisljanje. Preporuka iako nije za svakoga. Prelepo izdanje u svakom smislu.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 20/12/2022 : 21:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Predivan strip.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 29/01/2023 : 22:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
moram priznat da sam se suzdržavao da ne zaplačem čitajući strip.koliko se sjećam ,zadnji put mi se to dogodilo dok sam gledao grob krijesnica prije nekih petnaestak godina ,a do tada nikad.sve u svemu ;predivan strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/06/2023 : 23:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kad je Sputnik najavio strip,videh neke hvalospeve za ovaj naslov,a nikada na prvu ne bih pomislio da je ovaj strip nešto posebno dobar,ali bogami,nisu hvaljenja bez osnova,U valovima zaista vredi.
Dungo nam pripoveda jednu intimnu priču,tešku,u kojoj opisuje gubitak voljene osobe,dok se u pozadini provlači istorija surfovanja,sporta o kome nemam ni najmanjeg pojma.
Lakoća pripovedanja i specifičan ali efektan stil crtanja je ono što dobijamo ovde;deo sa surfovanjem mi se manje dopao (ali fora je baš kako je uklopljena glavna narativna nit sa sporednom),ali generalno sjajan je ovo uradak i toplo ga preporučujem.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/06/2023 23:42:37
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000