forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 28 - Crno i bijelo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2022 : 11:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Postoji dobro. Postoji zlo. I postoji
BATMAN
Crno i bijelo

Naslov je jednostavan. Autori spektakularni.

U ova dva impresivna izdanja Fibra objedinjuje sve stripove iz serijala Batman: Crno i bijelo, kao i popratne epizode iz Batman: Vitezovi Gothama, na kojima su radila neka od najvećih imena američkog i svjetskog stripa.

Osim što je umjetničko djelo, ovaj je strip ključni dodatak zbirci svakog Batmanovog fana.

Batman 28 • Crno i bijelo • 456 stranica • C/B • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Neil Gaiman • Howard Chaykin • Crtež Alex Ross • Richard Corben • Brian Bolland • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.8.2022. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-28-crno-i-bijelo/808/

Trouble will find me

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2022 : 11:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima pod obavezno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/08/2022 : 11:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kakvi je papir?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
587 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 26/08/2022 : 12:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Moćno izgleda, mogao bi biti drugi Batman u kolekciji
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16366 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/08/2022 : 15:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da li je to potpuno isto kao u ovim izdanjima https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=crno+i+belo&Heroes=BT&What=HR&Publisher=All&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei

Mislim na te propratne epizode.

Edited by - delboj on 26/08/2022 15:43:15
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2022 : 17:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Je je.
Prva Fibrina knjiga obuhvaća prve dvi DW, a druga obuhvaća treću DW i neobjavljenu četvrtu knjigu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/08/2022 : 19:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Crno i bijelo mi je špica ove ture. Čisti sex na papiru.

Edited by - Chui on 26/08/2022 19:10:11
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16366 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/08/2022 : 19:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Aha. Nisam znao da Darkvud nije sve objavio. Imam te tri knjige. Šteta što je tako ostalo.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/08/2022 : 22:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Samo jedna mala napomena za potrošače: čak i ukoliko ne volite Batmana ili ne cenite američku strip scenu, ovo je tip stripa koji ima univerzalnu vrednost i namenjen je za sve ljubitelje stripa. Prva polovina ove knjige bukvalno nema lošu priču, autori koji potpisuju ove kratke priče čine all-star postavu američkog stripa. Crtački je ovo jedna prava mala poslastica za sve vizualiste i estete, i Fibrin XXL format je pun pogodak za ovog c/b Batmana.

Druga polovina knjige je i dalje crtački sjajna, ali oseti se pad u kvalitetu scenarija, koji će nažalost postati drastičan u drugom tomu.

Ali apsolutna preporuka za prvi tom
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 27/08/2022 : 01:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Samo jedna mala napomena za potrošače: čak i ukoliko ne volite Batmana ili ne cenite američku strip scenu, ovo je tip stripa koji ima univerzalnu vrednost i namenjen je za sve ljubitelje stripa. Prva polovina ove knjige bukvalno nema lošu priču, autori koji potpisuju ove kratke priče čine all-star postavu američkog stripa. Crtački je ovo jedna prava mala poslastica za sve vizualiste i estete, i Fibrin XXL format je pun pogodak za ovog c/b Batmana.

Druga polovina knjige je i dalje crtački sjajna, ali oseti se pad u kvalitetu scenarija, koji će nažalost postati drastičan u drugom tomu.
Ali apsolutna preporuka za prvi tom


do sad sam samo pročitao crno i belo vol II. i vol III. u izdanju darkwooda, vol II. je bio nešto klasičniji ali vol III. koji vjerovatno ovjde ide u drugi tom je rasturio, tako da ako je to lošiji dio stvarno nemam straha

Edited by - Chui on 27/08/2022 01:08:54
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 28/08/2022 : 10:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Mene uopće ovo ne privlači, nemam pojma zašto jer valjda imam sve Batmene, ali nisam osjetio nikakve leptiriće u trbuhu.
Ide na čekanje, možda se rasproda, pa mi bude žao, no šta je tu je.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/08/2022 : 22:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kakvi je papir?



Bijeli

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/10/2022 : 16:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja se stvarno izvinjavam ako cu nekom povrediti osecanja ali od mene iskreno kao i uvek. Ovo je tolika hroa smeca (osim par epizoda lepog crteza) da mi je neverovatno da neko nalazi nesto da uziva u karikaturama Betmena, pseudointelektualnim scenarijima… Procitao nekih 150-200 strana i ostalo prelistao jer mi je potpuno suludo trositi vreme na ovo… Ostavljam oba zbog kolekcije ali ovo meni veze nema sa stripovima koje ja volim. Znam da sam verovatno jedini koji ovo misli i da se niko nece sloziti sa mnom jer ste verovatno vi u pravu ali ja sam retardirao citajuci ovo :D
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 23/10/2022 : 19:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Mene je na kraju isto malo razočaralo Crno i bijelo. Jednostavno ima toga previše, ja bi to srezao na pola najmanje. Jedna knjiga pokrije sve najbolje priče, ovako se i dobre utope u moru svega i svačega. Ono što je spadalo pod Crno i bijelo 3. knjiga u onim srpskim izdanjima mi ima najveći postotak dobrih priča, tu je dio tih priča u knjizi 1. a dio u knjizi 2. Taman završavaju prvu knjigu i otvaraju drugu. Meni su u pravilu najdraže priče sa što većim odmakom od klasičnog batmana bilo crtežom ili pričom, a definitivno jedna od najdražih priča mi je ona kad mast oživi i krene sisati stanovnike gothama haha vrhunski!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/10/2022 : 12:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu se ne složiti sa Sawitchem. Čovjek je konzerva, ali u ovakvim slučajevima sam i ja. Imam samo Crno i belo 1, nekog srpskog izdavača, znači vjerovatno pola ovog Fibrinog i ovo su grozni, grozni stripovi. Svaki je prepretenciozan, svaki je fail.

Ma sawitz je sve rekao - pseudointelektualno je prava i jedina riječ. Znači: ako je neko vapio za pseudointelektualnim Batmanom i do sad se nije zadovoljio onda je ovo stip za njega!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/10/2022 : 12:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Svaki? Baš svaki?
Daj ne zezaj Ima u ovim knjigama i brdo klasičnih, takoreći "najobičnijih" Batmana, samo u kraćem obliku.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2022 : 12:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam na pola druge knjige. Zbirka slabo i povremeno prosjecno napisanih prica i isto tako vecinom jako lijepo nacrtanih.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2022 : 13:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
DW izdanje,moj komentar:

Crno & belo 1 sam prvi put čitao,kao i dobar deo ljudi ovde, u onom piratskom izdanju;dal beše nekakav Vertigo iz Bosne ili Crne gore? Bilo je to pre 2-3 godine, i nisam nešto bio izvatriran sa stripom.Čisto ok.

Ne znam da li je u pitanju kvalitetnije izdanje ili nešto drugo,ali sad su mi utisci pozitivniji nego tad.Ni sad me me strip nije ishajpovao kao dobar deo ljudi iz ove teme,ali svakako da mi je jako dobar. Nisam Betmenov fan,mada mi je jedan od boljih supergaćeša jer ima sjajnih i ozbiljnih priča,a nisam ni pobornik kratke forme stripa,jer treba baš da si opasan baja pa da napišeš nešto baš dobro na osam stranica,ali ovde su se ljudi stvarno potrudili,kako pisci tako i crtači, da naprave jedan dostojan omaž (tako ja vidim ovaj mini serijal) jednom od najpopularnijih superheroja (ako ne i najpopularnijem)

Kada sam čitao spomenutog pirata,ne sećam se da su mi priče prijale kao sada.Većina su jako dobre,tek poneka mi nije zadovoljila kriterijum,a par njih nisam dobro razumeo (kao recimo Gejmenovu).Izdvojio bih Jansonovu,koja mi je stvarno prejaka.Kao i Sjenkjevičevu.Jedne od boljih su mi i Korbenova & Strnadova i O Nil&Krinstijanseva.

Crtež mi je ovde definitivno jača karika,i lepo je gledati sve te majstore na jednom mestu.

od mene za betmena jedna
4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/10/2022 13:34:01
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2022 : 13:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koje hemikalije koristis pri citanju stripova? :D
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/10/2022 : 14:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Svaki? Baš svaki?
Daj ne zezaj Ima u ovim knjigama i brdo klasičnih, takoreći "najobičnijih" Batmana, samo u kraćem obliku.



Možda ima, ali u ovoj knjizi što ju imam, Crno i belo 1, nije bilo nijedne, a da mi se baš svidjela. Ako je bila neka da je prosjek, izgubila se u masi ovih šta su grozne.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/10/2022 : 14:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Edicija je namenjena pre svega ljubiteljima stripova o Betmenu koje interesuju:
1. kratka forma
2. CB crtež
3. najrazličitiji autorski pristupi

Ko nije dovoljno otvoren za ovo, ima razloga da ne bude sasvim zadovoljan. Dosta forumaša voli CB stripove, ali velika većina voli što duže stripove, pa i autorsku uniformnost, bez eksperimenata.

Meni lično vol.1 je odličan, a vol.2 dobar (koji se sadrže u ovoj Fibrinoj knjizi).

I još nešto - ne treba imati nerealna očekivanja od priča na samo 8 strana, te zbog toga mnoge okarakterisati lošim. Većina priča su interesantne kao kratka zabava, a od onih koje su ozbiljnijih kvaliteta (pa ih sad nazivaju pretencioznim) u ovom izdanju ima sasvim dobrih.

Edited by - alexts on 24/10/2022 14:15:34
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2022 : 14:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja vise volim C/B crtez. Meni je to pravi strip. I nekako sam se ponadao da ce ovo biti super... Ali to eksperimentisanje je meni poput Zografovog Zagora u VC. Ne ide.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 24/10/2022 : 23:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je super to eksperimentiranje, da ga je barem više bilo bi mi zanimljivije.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/10/2022 : 23:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Dosta forumaša voli CB stripove, ali velika većina voli što duže stripove, pa i autorsku uniformnost, bez eksperimenata.


Al Eks kad ga uvali, ne znam stvarno.... xDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/10/2022 : 09:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma niko ovdje ne prigovara zbog eksperimentalnosti (koje ni nema puno). Ok, možda sawitz prigovara, ali ja prigovaram zbog bjednoće stripa. Stvar je u tome što je strip kompilacija velikih imena koja nisu uspjela napraviti dobre priče. Kao da imaš kompilaciju na kojoj su pjesme.. ne znam, Boba Dylana, Beatlesa, Stonesa, David Bowiea, Queen, svih nekih velikih imena od pred 30 godina ali da su sve to nekakve C strane, neki filleri sa slabijih albuma. I naravno da bi tu bilo dobro odsviranih nota, kvalitetnog muziciranja ali na kraju svaka pjesma bude nebitna, zaboravljiva. Tako ovdje ima lijepih vinjeta jer sve su to majstori, ali na kraju utisak ostaje - jedno veliko ništa.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/10/2022 : 09:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
pcoro meni deluje da donosiš sud o c/b Batmanu na osnovu sećanja od pre 20god. kada si čitao ono piratsko izdanje. Treba obnoviti gradivo, nisi ti više isti čovek kao što si onda bio niti na stripove gledaš istom dioptrijom kao nekada. Ko zna, možda se i strip promenio, možda je postao bolji!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000