forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 30 - Stvorenje noći
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2022 : 11:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


DJEČAK KOJI VOLI BATMANA

Bruce Wainwright bio je sretan devetogodišnjak opčinjen stripovima o Batmanu, dječak koji je sanjao o tome kako bi bilo biti Mračni Vitez. Svijet mu se srušio u trenutku kada su njegovi roditelji ubijeni u pljački koja je krenula po zlu. Postaje siroče koje šalju u privatni internat, što mu teško pada.

Njegova želja za pravdom ne nalazi odgovor, pogotovo ne u svijetu kojem nedostaju superheroji. Bruce očajnički želi da Batman donese pravdu i kazni kukavičke zločince. A želje se ponekad ostvaruju.

Stvorenje nalik na šišmiša pronalazi ubojice njegovih roditelja, čime počinje jedna od najnevjerojatnijih pustolovina svih vremena. Bruce je zbunjen situacijom u kojoj mu mračni anđeo pravde od tada pravi društvo, ali i sretan što postoji netko tko se bori protiv nepravde i kriminala pa traži odgovore kako bi ga bolje razumio.

Tko je taj pravednik – je li on sila dobra ili nečega drugog?

Bruceov potisnuti bijes, koji se u njemu gomilao još od djetinjstva, mogao bi eksplodirati i uništiti ne samo njega, nego i stanovnike Bostona.

Batman 30 • Stvorenje noći • 216 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Kurt Busiek • Crtež John Paul Leon • Prijevod Zoran Veles • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.8.2022. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-30-stvorenje-noci/810/

Trouble will find me

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/08/2022 : 16:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Crtež djeluje simpatično.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5276 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/08/2022 : 16:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Prvi pik ove ture
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2022 : 16:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bjusik - on mi je top autor;ovaj se Bets obavezno uzima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/08/2022 : 17:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
meni su u ovoj turi svi Batmani pod obavezno!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 30/08/2022 : 07:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

meni su u ovoj turi svi Batmani pod obavezno!


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 06/09/2022 : 15:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Jako sam zadovoljan sa ovim Batmanom. Dosta toga je tu dobro promišljeno i složeno uz glavnu ideju koja nosi priču, posebno mi se sviđa kako su napravljeni svi ostali likovi iz Batman svemira koji se pojavljuju u ovakvoj priči, super mi je kako Paul Leon vizualno prati promjene desetljeća, lako prepoznajemo sedamdesete, osamdesete i devedesete. Ako moram puknut neku ocjenu to je vrlo čvrsta četvorka (od 5) definitivno u užem gornjem domu Batmanovih priča.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/09/2022 : 15:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam čitaš li na engleskom, al obavezno provjeri i Superman: Secret Identity koji je isto pisao Kurt Busiek. Fantastična stvar.

Evo moj osvrt:
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26577.msg619336#msg619336

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 06/09/2022 : 15:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znam čitaš li na engleskom, al obavezno provjeri i Superman: Secret Identity koji je isto pisao Kurt Busiek. Fantastična stvar.

Evo moj osvrt:
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26577.msg619336#msg619336


čitam. hvala
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 06/09/2022 : 15:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znam čitaš li na engleskom, al obavezno provjeri i Superman: Secret Identity koji je isto pisao Kurt Busiek. Fantastična stvar.

Evo moj osvrt:
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26577.msg619336#msg619336


Nadam se da će Markos i to pripremit za Fibru.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/09/2022 : 16:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
I ja se nadam, pogotovo zato što je američko izdanje već odavno rasprodano.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1728 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 11/09/2022 : 12:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Fibrina 30. knjiga iz Betmen sveta donosi prilično neočekivanu priču o junaku o kome je sve rečeno i sve već ispričano. Naravno, kreće se od mladog dečaka kome ubijaju roditelje, tu je i detektiv Gordon, tu su i šišmiši, Robin, Alfred... Sve je tu, ali ništa nije onako kako bi svi očekivali. Ovo je Betmen u kome kako dolazi kraj sve manje fikcije ima. Sve više realnosti. Frojdovsko pripovedanje priče.
Nema ovde onog klasičnog tabanja, nema Džokera, nema betmobila, nema komesara Gordona, nema batlera Alfreda, nema Gotama... U stvari ovde nema ni Betmena!

U ovom Betmenu ima svega osim Betmena!

Klasičnim ljubiteljima Betmena upozorenje - drugačiji pristup od onog što su navikli.

Crtež je solidan, često statičan, ali je pripovedanje često kroz sećanja pa odgovara trenutku pripovedanja. Žao mi što ovo nije išlo crno belo, dalo bi mu jači šmek. Ja sam znao šta da očekujem, pa mi je solidno legla priča.
Na kraju imamo i pogovor i par ilustracija, skica... Sve ukupno možda do desetak strana bonus materijala...


Resistance is futile.

Edited by - borg on 11/09/2022 12:45:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2022 : 14:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
1.dosta više sa tim prizivanjem crnobelštine
2.kao i kod mnogih,barem ja to tako doživljavam,osvrt bi ti bio mnogo bolji kd bi stavio i ocenu.
Ovako nije mi jasno da li ti se više ili manje dopao;da li ti je odličan,jako dobar ili tek dobar.
Ne znam zašto svi beže od tog ocenjivanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1728 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 11/09/2022 : 16:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Kontrast crnog i belog uvek mi bolje dočara element horora, ludila, jeze...


Što se ocenjivanja tiče, nah... Koja vajda od toga... Da ti napišem 3,5, jel bi ti više značilo od onoga što sam napisao da mi je solidno legla priča?


Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2022 : 20:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok,3.5/5 je već značajna informcija.
Meni recimo takvi stripovi ne ostaju u kolekciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/09/2022 : 21:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ok,3.5/5 je već značajna informcija.
Meni recimo takvi stripovi ne ostaju u kolekciji.


Da ali njegovih 3,5 je kod tebe 5/5, jedino nije granitna.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/09/2022 : 22:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

ok,3.5/5 je već značajna informcija.
Meni recimo takvi stripovi ne ostaju u kolekciji.


Da ali njegovih 3,5 je kod tebe 5/5, jedino nije granitna.





http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1728 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 12/09/2022 : 10:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

ok,3.5/5 je već značajna informcija.
Meni recimo takvi stripovi ne ostaju u kolekciji.


Da ali njegovih 3,5 je kod tebe 5/5, jedino nije granitna.



Možda čak i granitna bude. On voli superheroje bez superherojštine.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2022 : 01:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

ok,3.5/5 je već značajna informcija.
Meni recimo takvi stripovi ne ostaju u kolekciji.


Da ali njegovih 3,5 je kod tebe 5/5, jedino nije granitna.







dozvolite da mi koji uživamo u životu,stripovima,filmovima,lepim ženama...da zaista uživamo;da dajemo petice i desetke šakom i kapom,da se oduševljavamo koliko god je to moguće.

a vi davači slabih ocena,što ste ko one nedojebane profesorke koje kad daju ocenu, kao da iz oka daju,budite i dalji takvi;valjda smatrate (isto kao i pomenute persone) da ste veći šmakeri ukoliko ste rigorozniji u kritici

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/09/2022 01:08:17
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/09/2022 : 04:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Uspija sam pročitat😉

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1728 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 15/09/2022 : 13:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
3.5 je vrlo dobra ocena.
Postavlja se pitanje šta je za tebe slaba ocena. :)
Biti vrlo dobar nije neuspeh.
Bar nekad bilo. Sada u inflaciji koja je zahvatila i ocene sve ispod petice je izgleda neuspeh.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/10/2022 : 08:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, da nisam procitao autore prije čitanja bio bih siguran da je ovo pisao Brubaker a Philips barem postavku crteža radio. Znaci neodoljivo podsjeća na stripove pomenutog dvojca - način pripovjedanja, dialozi, oblačići, kolor, kadriranje..skoro pa identično.

Sam strip nije loš ali kao što npr Skyfall nije pravi film o Bondu(a dobar je skroz), tako ni ovo nije Batman. Možda bi ovaj strip više pasao u Kolorku s obzirom na sadrzaj.

Inače je čitanje bilo zanimljivo, dobro su uvršteni elementi Batman svijeta u ovu priču. Na kraju ispada sasvim korektan uradak.
Sviđa mi se kako je prikazan Batman, kao na pola divlje čudovište. Scene su baš dojmljive.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1728 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/10/2022 : 13:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco



Možda bi ovaj strip više pasao u Kolorku s obzirom na sadrzaj.




Da je Markos po nekad malo lucidniji... Ovo bi stvarno idealno bilo za kolorku.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/10/2022 : 02:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Sviđa mi se kako je prikazan Batman, kao na pola divlje čudovište.


Bez obzira na to što svi mi volimo Batmana, taj lik je čisti neurotičar. I tu nema dvojbe. Tako da je ova usporedba s divljim čudovištem pun pogodak (za razliku od romantičnog pristupa u "normalnim" Batman stripovima).
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39365 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/10/2022 : 23:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nikako da se otrgnem utisku da kad scenaristi ne znaju sta ce ‘ajmo malo ludila. To je uvek popularno. Uz glavnu ideju koja je dobra ovo ludacenje mi bas iscedi energijux moze se to i kroz jednu sliku prikazati a da bude dovoljno jako i ubedljivo a ne da gotovo cujem ludilo iz stripa. Crtez je OK, sama ideja o paraleli takodje ali nekako mi je previse psihodelije za moj ukus. OK strip ali nista vise od toga za mene.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/06/2023 : 00:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jedino što imam negativno da kažem o ovom stripu je kurziv, znači opet ta prokleta pisana slova gde trebaš da se mučiš da bi mogao da pročitaš šta je autor hteo da kaže. Umesto što imamo besmislena Udruženja izdvača bolje da imamo Udruženje stripofila koje će da smara autore da prestanu da u stripovima koriste nepotrebna pisana slova

Uglavnom, ovo je Elseworlds priča o Bruce-u koji usled nemogućnosti da se izbori sa gubitkom roditelja počinje da ispoljava simptome šizofrenije, on toliko vremena provodi čitajući stripove da počinje da tripuje da poseduje sposobnost da "prizove" Batmana, i da ga kontroliše. Batman je ovde prikazan kao nešto natprirodno, skoro pa životinjski, on je otelotvorena divlja moć osvete, što odslikava stanje psihe mladog dečaka koji je prerano otuđen od roditelja, i koji idealistički na naivan dečački način pokušava da se bori protiv zločina gledajući na svet kroz oči Batmana, kroz oči osvete.

Glavni negativci se u ovom stripu praktički ni ne pojavljuju, cela priča je u suštini u Bruce-ovoj glavi, njegov rat sa svojom psihom, on je sam sebi najveći neprijatelj. Popularni likovi kao što su Alfred, Gordon, Robin se pojavljuju u izmenjenim, alternativnim Elseworlds ulogama. A i radnja stripa je za promenu smeštena u Bostonu. Tematski strip ima sličnosti sa stripovima Superman: Secret Identity, dok će Elseworlds, pisana slova, i Batman kao nešto natprirodno mnoge asocirati na Batman: Vampire. Strip takođe ima par sličnosti sa knjigom A Monster Calls.

Svojevremeno sam bio pročitao prvo poglavlje ovog stripa, ali pošto je strip imao spor tempo izlaženja bio sam potpuno zaboravio na njega, u međuvremenu sam saznao da je razlog tome bila bolest crtača. Nažalost John Paul Leon je preminuo pre dve godine

Crtački odlično, priča veoma dobra, na momente i odlična. Stvorenje noći je kvalitetan rad o Batmanu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000