forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 LOTR Rings of power
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/09/2022 : 15:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kao što nam je trailer i obećao, ovo je čak i lošije od filmske trilogije, što je samo po sebi uspeh.

Prenašminkano, prenamešteno, neuverljivo, previše lepo i korektno, dosadno. CGI, kao i u filmovima, nekako kao da se radi o video igri, a ne o filmu/seriji. Ciljna grupa je otprilike 9-14 godina, barem sam taj utisak stekao.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/09/2022 : 15:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
Užasno iritantni i antipatični likovi. Ona mala nori i njezina frendica nepodnošljivo pokušavaju bit smiješne ali im ne ide. A o woke-u bolje da ne govorim. Postaje već smiješno. Čak su u drugoj epizodi ubacili patuljka crnca. Jebote. Priča ima potencijala ali ovakvi glupi detalji uništavaju prirodu i duh cijelog tolkienovog svijeta.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/09/2022 : 17:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Da, likovi kao da su ih birali da ne odgovaraju ulogama. Nigde harizme, o glumi da ne govorimo.

SPOILERI (hehe, opasni spoileri )
Druga epizoda čak i gora od prve. Petnaest minuta patuljci razbijaju kamenje, onda se kao nešto dure, pa večeraju...Vilenjaci stoje na brodici i pevaju...Petnaest minuta kao neka oluja, hoće ovi da se utope ili neće, hoće li splav izdržati...I onda se probude na sasvim drugačijem splavu...Hobiti podižu neki platneni krov, pa jedan iskrene nogu...pa ga ovi leče...

Koliko je ovo loše, taj woke momenat je zanemarljiv. evo mozak me boli trenutno.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 02/09/2022 17:47:48
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/09/2022 : 18:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-televizija/pogledali-smo-pocetak-prstenova-moci-slika-oduzima-dah-glavni-glumci-su-odlicni-no-prica-malo-kasljuca-15242711

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/09/2022 : 18:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
https://www.rottentomatoes.com/tv/the_lord_of_the_rings_the_rings_of_power/s01

Audience score trenutno na 37%. Ima nade za ovaj svet.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/09/2022 : 19:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Juče pre spavanja sam krenuo da gledam, ali sam se već posle 15 minuta iznervirao i rešio da noćas nastavim.
Zapravo CGI mi izgleda bolje no u trejlerima, ali likovi...treba streljati osobu zaduženu za casting. Kao da su isključivo birani glumci koji nemaju harizmu ni u promilu. Priča se možda poboljša, novci su tu, ali ova ekipa glumaca je za Nickeleodeon. Ova Galadriela, kako daješ nekom naraciju na početku serije ko ima tako tunjav glas?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/09/2022 : 20:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni se ne gleda
smrdi od početka
a i nisam neki fen

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 02/09/2022 : 21:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
ajme. dođe mi da sam sebi iskopam oči. sedlaru, sve ti je oprošteno.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/09/2022 : 23:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jedino mi se Durin svidija i žena mu.
ovo drugo je meh...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/09/2022 : 01:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je sasvim gledljivo, iako ne i nešto posebno. Očito je da se išlo na neku all-ages varijantu i to mi je ok, ali su likovi one male Nori i njene prijateljice stvarno iritantni. I sve je previše rastegnuto, ako ovako nastave trebat će im deset sezona da iskuju te prstene.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 03/09/2022 : 08:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Jedino što njih zanima je zarada.
Nastavak onog što su počeli s Hobitom.
Trilogija?
Svi ste čitali ili vidjeli kolika je knjiga.
Nisam još pogledao al prisilit ću se čisto da vidim o čemu se radi.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/09/2022 : 09:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ovo drugo je smeh...



meni npr. više plač, al svakom svoje naravno xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/09/2022 : 09:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sreca pa su nas mediji pripremili na najgore.
Ja sam od samog pocetka distancirao se od svakog poredjenja sa LOTR, tako da sam od druge epizode cak poceo da uzivam u seriji.
Jasno je da woke odvraca paznju sa radnje i nervira, ali to je danas tako sa svim serijama i filmovima.
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 03/09/2022 : 09:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


SPOILERI (hehe, opasni spoileri )
Druga epizoda čak i gora od prve. Petnaest minuta patuljci razbijaju kamenje, onda se kao nešto dure, pa večeraju...



Možda im je pobjegla Snjeguljica.
Zadnje dvi serije iz velikih franšiza koje sam pokuša gledat (Star trek Discovery i Obi Wan Kenobi) su me debelo razočarale da ovo neću ni pokušavat gledat. Toliko love utrano u CGI a gluma loša da boli glava. Nikakve emocije nemaju, ko da Borg čita tekst s papira

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/09/2022 : 10:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jos nisam gledao,taj casting od Vikinga me nervira,cak sam na yt branio mogucnost crnih vilenjaka kontra nekih cistunaca,citaj rasista,ali vele da to nisu vilenjaci nego patuljci rudari cija su lica bila prljava od rudarenja.
Uglavnom,gledat cu,ali ne polazem velike nade. Cini se kao da je Mel Brooks napravio parodiju otvorenog drustva.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 03/09/2022 : 10:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Ako se ja dobro sjećam u Povratku kralja u prijevodu Zlatka Crnkovića se spominju Crnje.
Prema tome je i Tolkien rasist🙂
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 03/09/2022 : 10:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Gledao sinoc 2 epizode. Pregledat cu sve sto izadje ove sezone. Naravno torentujem, da moram da platim, nikada to ne bih uradio jer ne zelim podrzati ovu blasfemiju.
Zasto gledam? Da vidim koliko nisko mogu pasti a i jednostavno sam zaludjen tolkinom da ne mogu ignorisati.

CGI je dobar vecinu vremena. Ima scena koje djeluju jeftino. Kostimi su losi, izgledaju nekvalitetno. Kada pogledam kostime u house of dragon, ovo djeluje kao indijska serija. Vise od kostima mi smetaju frizure. Moderne frizure, vilenjaci kratke kose. Uzas uzas uzas.

Likovi losi. Pored izgleda, karakterizacija likova poput galadrijele i elronda je ocajna. Ona je uvijek nadrkana, namrgodjena, spremna za fajt a elrond je tetkica kao i ostali vilenjaci, posebno oni koji su sa njom krenuli u potragu. Doslovno su sigma muskarci, nesposobni, nejaki, glupi a ona je ta koja im spasava zadnjice, jedina pametna i sposobna. Celebrimbor isto uzasan. Tetkica na kvadrat. Ubija se muzevnost u muskim likovima, a zenama se daje ta muskobanjatost. Idiotizam.

Patuljci su mi najmanje osakaceni, cak mi se svidjela disa, tj njen karakter kao lika i gluma. Ipak crnci ne pripadaju u tolkinov univerzum na onaj nacin. Nema crnih patuljaka, vilenjaka i sl. Kako ce u hobitskom plemenu od 100 hobita koje obitava generacijama biti jedan bijelac, jedan crnac, jedan azijat i sl. Nemoguce. Nisu mi objasnili logiku iza te rasne raznolikosti. Ubija imerziju, iako su glumacki performansi crne patuljcice i crnog vilenjaka dobri. Zaista dobri.

Hobite odnosno harfute ne mogu da svarim. Gluma je tu dobra vecim dijelom, simpaticno su ih napravili ali jednostavno ih ne mogu ih zamisliti onakve. Meni je hobit bilbo koji nisi mali prsluk, ima dzepni sat i sjedi u urednoj hobitskoj rupi, pije caj u 12 a u 1 sprema uzinu.

Sto se tice radnje, izmasakrirana je. Nista mi nisu prikazali kako treba. Par sekundi velike bitke iz prvog doba, par sekundi kako morgot ubija svjetlost iz drveta. Morgot je porazen. Kako je porazen? Kako je izgledao? Ko ga je porazio? Ko je morgot? Isto i za saurona. Prejednostavno i povrsno.
Galadrijela je u drugom dobu vec bila stara preko 1000 godina, imala je muza i nikada nije otisla u numenor. Scena kada se nalazi pred vratima vilenjackog raja i odluci da skoci sa broda u more je posebno glupa. Sta kad skocis? Preplivat ces cijelo more? Ostaje sama u vodi na kraju svijeta. Uvreda inteligencije.
U dvije epizode se rodise dvije romanse izmedju ljudi i vilenjaka, a u Tolkinovom univerzumu to se desilo dva puta kroz hiljade godina. Mnogo je propusta i iskrivljenosti. Tolkin nije ispostovan, naprotiv...ovo je ponizavanje njegovog djela. Uzeli su brend, cak dva puta u naslov serije stavili prsten da bi ubacili svoju pricu, svoju agendu i gomilu izmisljenih likova. Znam da imaju prava samo na dodatke iz gospodara prstenova, ali i to je dovoljno da napravis nesto kako treba.

Odradit cu svoju duznost, registrovati se na sve stranice, napisati osvrt i dati nisku ocjenu. Samo se tako mozemo boriti da se ovom ludilu stane u kraj. Sutra ce kupiti prava za pad gondolina, djecu hurinovu i sl i uradit ce istu stvar. Ako se ovo pokaze kao veliki fijasko, a ide ka tome...dobro ce razmisliti prije nego ponove ovu travestiju.


Edited by - Iluvatar on 03/09/2022 11:03:19
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/09/2022 : 12:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Par sekundi velike bitke iz prvog doba, par sekundi kako morgot ubija svjetlost iz drveta. Morgot je porazen. Kako je porazen? Kako je izgledao? Ko ga je porazio? Ko je morgot? Isto i za saurona. Prejednostavno i povrsno.


Pa verovatno i sam znaš da nemaju prava na First Age pa nisu ni mogli detaljisati.

Inače, ne znam jeste ispratili juče je Amazon sa IMDB-a koji je je u njihovom vlasništvu brisao sve recenzije ispod ocene 6. Jeste bilo poplave botova ali potez im je stvarno dno dna.
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 03/09/2022 : 13:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Razmisljam ako imaju pravo pomenuti morgota(sto stalno rade u prve dvije epizode), prikazati bitku na 5 sekundi, onda imaju pravo to donekle detaljnije uraditi. Ili imas pravo ili nemas. Nema mi smisla da svako malo pominju morgota a ne mogu ga prikazati ili da kazu da je pao, a da ne kazu ili ne prikazu vise o tome. Dobro, morali bi izbjeci neke likove koji su bili protagonisti bitke jer ih ne smiju obradjivati..ali opet, mogli su vise paznje posvetiti onome na sta imaju pravo.

Sto se tice negativnih botova,ima ih naravno ali isto se moze reci za njihove botove. S tim da negativne botove niko ne place vec to ljudi rade sami od sebe, dobrim dijelom jer su izrevoltirani. Da ne govorim o tzv recenzentima sa twitera koji su placeni da daju pozitivne recenzije, raznim portalima i sl pa je na rotten t. serija imala oko 93% od strane "kritika". Ako se ne varam i vise od 93%.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/09/2022 : 14:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Razmisljam ako imaju pravo pomenuti morgota(sto stalno rade u prve dvije epizode), prikazati bitku na 5 sekundi, onda imaju pravo to donekle detaljnije uraditi. Ili imas pravo ili nemas. Nema mi smisla da svako malo pominju morgota a ne mogu ga prikazati ili da kazu da je pao, a da ne kazu ili ne prikazu vise o tome. Dobro, morali bi izbjeci neke likove koji su bili protagonisti bitke jer ih ne smiju obradjivati..ali opet, mogli su vise paznje posvetiti onome na sta imaju pravo.



zavisi uvek od detalja ugovora dogovora, tj. sivih zona
pogledaj npr Marvel koji je godinama mogao da koristi Hulka u filmovima (nosilac prava na filmskog Hulka : Universal), ali iskljucivo ako je Hulk sporedni lik, i. e. Marvel sam nema prava da napravi solo film o Hulku
opsta debilana

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/09/2022 : 23:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Znao sam da će Rings of Power biti loš, ali nisam znao da će biti još lošiji nego što izgleda na trejlerima.

Pogledao prvu epizodu i ne znam šta sam gledao. Ovde nema ni T od Tolkina. Tuga :(
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/09/2022 : 00:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hvala što dijelite spoilere (bez zezancije).
Ne mislim gledati ovo sranje, ali gušt mi je čitati koliko je loše

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/09/2022 : 08:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Znači kurčina... :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/09/2022 : 14:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Zavisi kako kome. Isprva sam mislio da će ovo svi sem zaposlenih u Amazonu da misle, ali nije baš tako. Gledam čisto po ljudima koje poznajem, ne internet svet. Ovi nešto mlađi, oni koji misle da su Marvel filmovi zakon, oni koji kad pričaju o filmu pričaju o efektima prvo, pa onda oni koji misle da su Disney Star Wars filmovi dobri, eto tima je i ovo dobro. I naravno, oni koji nikad nisu ni čitali Tolkiena.


Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2022 : 15:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

oni koji misle da su Disney Star Wars filmovi dobri


da citiram Sira Olivera - čuvaj se takvih ljudi i takvih manira xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/09/2022 : 22:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao drugu epizodu, patuljci i Durin još i mogu da prođu, ali sve ostalo je.. loše :/
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000