forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 LOTR Rings of power
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/10/2022 : 10:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Divim se svakome tko je uspio pogledati ovu puzajuću smrt od serije. Uspio sam pogledati 4 epizode u vjerojatno petnaestak pokušaja, zaspao od dosade sigurno isto toliko puta i sad već dva tjedna nemam niti volju niti želju nastaviti.
Ako ništa drugo barem mi je pobudilo želju za čitanjem pa sam jučer slistio Prstenovu družinu u nekoliko večeri i izguštao se kao nikada prije.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/10/2022 : 10:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ako ništa drugo barem mi je pobudilo želju za čitanjem pa sam jučer slistio Prstenovu družinu u nekoliko večeri i izguštao se kao nikada prije.


ovo
i ja uzeo Silmarilion posle nekih desetak godina, pa ljudi moji....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/10/2022 : 10:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Divim se svakome tko je uspio pogledati ovu puzajuću smrt od serije. Uspio sam pogledati 4 epizode u vjerojatno petnaestak pokušaja, zaspao od dosade sigurno isto toliko puta i sad već dva tjedna nemam niti volju niti želju nastaviti.
Ako ništa drugo barem mi je pobudilo želju za čitanjem pa sam jučer slistio Prstenovu družinu u nekoliko večeri i izguštao se kao nikada prije.



Jedino zanimljivo moze biti da vidis kako je nastao Mordor :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/10/2022 : 10:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
da, prezanimljivo
kako je rekao (tj. ne samo rekao, nego i predvideo) - da gurne kljuc u bravu i upali ga ko automobil xDDDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/10/2022 : 12:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
:D A moglo je biti i na klik.

Ali sama fora je mnogo dobra. Nije neka posebna magija vec arhitektura :)
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/10/2022 : 13:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch
Jedino zanimljivo moze biti da vidis kako je nastao Mordor :)


Nije da me ne zanima ali bojim se da bih i na tome mogao zaspati a još jedan ružan san mi nikako nije potreban

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/10/2022 : 14:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ROP je nešto najgore od serija ikada.
Površan, nasilno woke,sterilan,likovi nezanimljivi(Trolica je najdojmljivija)i glupi,radnja nabacana nez logike,likovi jedan tren umiru a drugi su već zdravi kao dren,udaljenosti i protok vremena neusklađeni ,ratne taktike na nivou djece iz vrtića,preokreti radi preokreta...
I sve to za ogromnu lovu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/10/2022 : 15:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ipak je Tocak vremena 33 puta gora serija od ovog djubra...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 27/10/2022 : 18:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ipak je Tocak vremena 33 puta gora serija od ovog djubra...


to, potpisujem, đubre od točka je toliko đubre da rings of power izgleda kao šekspir u poređenju...
i u reakciji wot fanova se vidi koliko je zlo amazon... odjednom jutjub preplavljen jutjuberima koji su dopili pozivnicu od amazona na premijeru sa sve hotelskim boravkom i ručkovima... pa su odjednom mišljenja pozitivna... odjednom pun reddit botova koji te napadaju kao rasistu ako kažeš da su promjene kretenske i da ti smetaju... sve dok nije sve puklo u zadnjoj epizodi sezone kada je i najnaivnijima postalo jasno kakvo je smeće serija.

pred očima nam se stvara sajberpank svijet sa džinovskim korporacijama koji kontrolišu javno mnenje putem botova i plaćenih javnih ličnosti, koje imaju veće budžete i moć od većine država, koje pervertiraju stara umjetnička dijela u simbole konzumerizma i woke ideologije
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2022 : 21:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Prema kraju mi je bolje nego na početku. Dobri su mi oni trije pranazguli koji zajebu, da misle, da je Gandalf Sauron. Dobro je gore napisano, da je stvaranje Mordora ko upaljanje automobila.

Nemam pojma u čemu je serija toliko woke, serija je poglancani pop. Crnci mi ne smetaju jer to nije ljudski svijet. LGBTQ gluposti nema, pričica dobro-zlo je malo naivna ali nije potpuno đubre. Vizualije su dobre, glumci isto. Čak su se potrudili, da orki nisu samo potpune parodije zla, da se jim da minimalni karakter. Nemam pojma od čega žive u Mordoru jer tamo ne uspijeva ništa a oni valjda žderu mijeso. Trebaju tamu, da mogu naokolo. Dobro mi je, da jim je oprema ko iz neolitika jer su skoro bez željeza ali imaju koštane šljemove, maske, oklope. Kao severni wildlingi iz Game of Thrones.

Vidio sam lošije serije od toga. Vikings, Last kingdom imaju tek loše priče i karakterizacije, tamo su bitke teška glupost. Da ne pišem o završetku Game of Thrones, kako je bilo to glupo i loše. Ona bitka kod Winterfella, ubi bože. Ovo je bilo dosta bolje iako bi moglo malo manje pop i malo prljavije i teže. Klinci su valjda zavoljeli Rings of Power.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/10/2022 : 21:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi kao da zaboravljaju da je LotR u osnovi priča o borbi dobra i zla. Najjednostavnije moguće rečeno.
Ne treba tu ubacivati nikakve agende niti nasilno ubacivati simboliku i šta ti ja znam šta... Dobro protiv zla, nekad stvarno ne treba ništa više od toga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/10/2022 : 23:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by sawitch

Ipak je Tocak vremena 33 puta gora serija od ovog djubra...



pred očima nam se stvara sajberpank svijet sa džinovskim korporacijama koji kontrolišu javno mnenje putem botova i plaćenih javnih ličnosti, koje imaju veće budžete i moć od većine država, koje pervertiraju stara umjetnička dijela u simbole konzumerizma i woke ideologije



kolko si ovo dobro napisao
(nismo iznenadjeni, ofc !)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2022 : 23:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ljudi kao da zaboravljaju da je LotR u osnovi priča o borbi dobra i zla. Najjednostavnije moguće rečeno.
Ne treba tu ubacivati nikakve agende niti nasilno ubacivati simboliku i šta ti ja znam šta... Dobro protiv zla, nekad stvarno ne treba ništa više od toga.



Isto toliko je to priča o nostalgiji po prošlim vremenima, o ljudskim arhetipima, stari zavjet biblije, shakespeare, mitologija engleskih otoka i filologija.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 27/10/2022 : 23:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
a šta je od svega toga Prstenac moći?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 28/10/2022 : 09:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
U pozadini su drugi motivi. Tolkien je pisao kao što je najbolje mogao, a danas snimaju, da bi što više zaradili. Prva filmska trilogija Lord of the Rings je bila negdje između ali je imala neke veče nedostatke nego ova serija. Absurdnije bitke, strelice koje su prebijale čelične oklope ko, da su od papira, trilogija Hobit je to barem odradila ko parodiju akcije sa nekim boljim sekvencijama boja jedan na jedan. U Hobitu sam uživao u ringlšpilu Legolasa i patuljaka u bačvama na onoj rečki kad jih love orki i Legolas jih poubija barem stotinu, jer je to vrlo dobro urađeno. Ili bitka petih armija, isto vrlo zabavno. Ili Legolas protiv Bolga.

Nemam pojma šta ste se toliko zapeli oko ovo serije i woke momenta, jer ga uopšte nisam pronašao. Čak i Nori i hobiti su dobro završili prvu sezonu sa nekim smisaonim ulogom u cijeli mozaik. Meni su ko onaj glupavi gušter u Ratu zvijezda, element za klince.

Prstenac moči je Lord of the Rings u pop celofanu, kraj sezone i nije loš.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 28/10/2022 09:55:33
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 28/10/2022 : 12:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ljudi kao da zaboravljaju da je LotR u osnovi priča o borbi dobra i zla. Najjednostavnije moguće rečeno.
Ne treba tu ubacivati nikakve agende niti nasilno ubacivati simboliku i šta ti ja znam šta... Dobro protiv zla, nekad stvarno ne treba ništa više od toga.


meni je recimo jako zanimljivo kada čitam lotr sa neke distance u odnosu na to kad sam ga čitao kao dijete... dok sam čekao operaciju slijepog crijeva... ili kao srednjoškolac koji tek ulazi u život... sad kad se pogleda sa neke distance (kako bi rekao njegoš, i onaj ko je na malom brdu više vidi od onoga što je ispod brda) uočavam toliko realizma u postupcima i mislima tolkinovih likova, u njegovoj životnoj filozofiji... bilo da govorimo o prstenu kao iskušenju moći i želji da uređujemo svijet prema svojim aršinima, da beskrajno usrećimo druge, koja se na kraju uvijek pervertira u tiraniju... i sjetim se tolkinove rečenice da je tiranija koja se sprovodi za sreću drugih najgora od svih jer dobrotvori nikada ne spavaju i uvijek vide nove načine da poboljšaju svijet koji oduzimaju pravo izbora njihovih podanika... i dan danas čujemo tu rečenicu kod naših ljudi "šta bih uradio da imam vlast, kako bih postrojio sve na svoje mjesto, ovaj pokvareni sistem", dok nam sa televizije svakog dana političari obećavaju da nas mudro vode i da je najnoviji kredit za naše dobro, za našu sreću, za razvoj zemlje u kojoj se svakom dana sve manje pitamo...

a šta tek reći o tome da je sauronovo osnovno oružje ne sila, mada vlada i njom kada je potrebno, već strah i očaj? noć je najtamnija pred zoru, a tolkin je napisao svoja najbolja poglavlja pred opsadu minas tirita. sveopšti osjećaj beznađa, izvjesnog poraza, crni strah/dah nazgula koji truje dušu i čini da sve izgleda besmisleno prije nego što se i pokuša napraviti korak... ali u lotru pokušavaju i pored straha koji ih guši na svakom koraku: gimli uđe na puteve mrtvih vođen srcem iako razum vrišti da ne ide tamo, ljudi gondora dođu da se bore protiv deset puta veće armije, frodo nastavlja prema vulkanu i pored toga što su sve šanse ovog materijalnog svijeta od stijena i kostiju protiv njega... da bi na kraju božje proviđenje pomoglo onima jakog srca, da bi na kraju čin koji prevazilazi razum i ljudske postupke omogućio da duga noć prođe, da bi nevjerovatan splet milosti, saosjećanja i "slučajnosti" omogućio da golum bude tačno na toj ivici vulkana tačno u tom momentu... koliko takva stvar znači u današnjem dobu kada se od nas traži da prihvatimo svijet onakav kakav jeste i odmarširamo u srećnu tehnokratsku budućnost, ili da budemo cinični i kažemo sebi da se možemo samo zatvoriti u svoj mjehurić i napraviti neki mali Okrug gdje nas niko neće dirati... dok armije Mordora jednog dana ne pokucaju i na naša vrata.

to su velike teme koje su suprotne modernom svijetu i njegovim vrijednostima, pravim vrijednostima, ne onima koje deklarišemo... to su teme koje je i Džekson uhvatio u svojim filmovima, i pored svih mana... dok su Rings of Power, kao što rekoh i Saletu/Vejderu u prepisci snimali sitni ljudi za sitna vremena, buka i bes koji na kraju dana - ne znače ništa... ajde uključi još jednu epizodu na netlflixu/amazon prime da ne bih razmišljao o tome gdje smo, šta smo i ko smo...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/11/2022 : 20:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
pogledao sam do kraja. valjda sam mazohist. mogu samo reći:
majko moja mila draga, isusatiboga
ako ima pravde na ovom svijetu neće bit druge sezone. ovoliku količinu govana na jednom mjestu nisam nikad vidio.

oprosti im tolkiene, ne znaju što čine. al stvarno ne znaju. kome ovo može bit imalo dobro nije mi jasno...

ispričavam se ali popizdim kad se od nečeg dobrog napravi sprdačina i smijurija.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 15/11/2022 : 14:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Prstenjake baš treba preporučiti svakome da pogleda. Ne zato što valjaju nego što koliko god mislili da su loši biće i gori od toga. Dno ono najdublje koje se može zamisliti.
Da prostite na izrazu ali dobro je da je Tolkin mrtav da ne vidi ovo.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/12/2022 : 16:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
E ovo sam čekao!


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/12/2022 : 16:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
nije los, al u odnosu na to koliko toga ima i koliko toga ne valja, deluje ko neki teaser trailer za pravi pitch meeting
bukvalno kao da je u prolazu samo ocesao malo par stvarcica

(ali prihvata se sve, naravno, sve sto sere po Prstencima)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/12/2022 : 16:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma virujem, da je iša sve pokrit video bi vjerojatno trajao pola sata
Ovaj kanal mi dođe ko vrhunska zezancija, volim pogledati videa čak i o filmovima/serijama koje me uopće ne zanimaju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/12/2022 : 19:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dotakao je dno scenarija.
U 6 minuta je dosta i rekao, obuhvatio je sve.
Iskreno, da se nije dignuo topik, ne bih vise ni pomislio na ovu seriju.
Srednja zalost, bolje da su scenarij piroklastirali, ali prezivio je kao i Galadriel. 😁


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/04/2023 : 19:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Izašli zanimljivi rezultati istraživanja o gledanosti Rings of Power: samo 37% Amera pogledalo prvu sezonu serije od početka do kraja, nasuprot 45% Evropljana.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/04/2023 : 21:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
stvarno potpuno neocekivano

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/04/2023 : 21:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U Evropi više ljudi pati od OCD-a.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000