forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Probijanje okvira - strip i nauka jedno (o) drugom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2022 : 18:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Kao što su mnogi sigurno već videli u zadnjih desetak dana - na sajtu će neko vreme ići serija eseja o raznim pojavnim oblicima susreta "stripa" i "nauke". Počinjemo neobaveznim izlistavanjem i analizom "tema iz naučnog sveta" koje se mogu naći u stripovima, te idemo u kojim god pravcima nas sve to bude vodilo (ja znam manje više kuda ide sve, al neću da vam spojlujem ) - izvesno ka istraživanju toga šta uopšte (ako išta) znače te dve odrednice, te šta strip i nauka imaju da kažu i jedno (o) drugom i o mnogo čemu van njihovih sopstvenih, jelte - "okvira". Kome se učini da je poenta pamfletiranje, recenzije stripova koje se bave naučnicima ili išta tako površno - loše vam se čini!

Prvi reviews na prve dve epizode su već pristigli, i nek pukne od zavisti AmazonPrime

quote:
Originally posted by Shaner

izuzetno zanimljiv tekst i veselim se ostalima.

Zanimljivo i informativno, a ovaj put i angažirano. Još jednom sve pohvale!

quote:
Originally posted by Paka01

Taman da imam šta čitati na plaži Vrh.

Ovi Vaderovi tekstovi su nešto najbolje šta se pojavilo na ovom portalu/forumu u dugo vrimena.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne čitam Amere, ali morao sam ovu doktorsku disetaciju.

quote:
Originally posted by Deers

Odlična vijest!

Tekst je bome podugačak ali bilo mi ga je gušt čitati. Ne možeš ne cijeniti kad netko s toliko ljubavi piše o nečemu što voli.

odlična navlakuša kako na strip tako i na neke druge stavri



Elem - pošto na sajtu nema prostora za komentarisanje kolumni (btw, tekstovi idu u "Kolumne" samo zato što je to kudikamo najbolja kategorija za ove mrcine koje nisu ni recenzije ni usputne magazinske novosti), a da ne bismo "spamovali" temu za popise/objave novih tekstova sa sajta - evo možemo ovde natenane sve

Kako sam napisao u uvodnom tekstu (#00) - plan/nacrt cele priče je za "petnaestak" tekstova, ali sam ipak u međuvremenu sve naštelovao na ukupno 19 eseja, odnosno 18 uključujući i "nulti" uvodni tekst, u znak poštovanja prema majanskom numeričkom sistemu! Sad, da li će biti 17 ili 19 ili 15....živi bili pa videli. U prvi post ove teme ću postaviti spisak s par crtica o sadržaju svakog eseja; pa ću redovno dopunjavati kako tekstovi budu izlazili, te će malo po malo moći da se vidi na šta to sve liči na gomili

Odvažnim drugarima koji čitaju tekstove se unapred zahvaljujem na komentarima, feedbacku, diksusiji, predlozima & co
Tema je naravno otvorena za bilo šta što vam pada na pamet kada sastavite pojmove "strip" i "nauka", kolumna je samo oslonac. Hoću reći čak i ako ne čitate "Probijanje okvira", a imate šta da doprinesete na datu temu - samo napred.
Ostalima, tj. drugarima koje cela priča ne interesuje - unapred hvala na zaobilaženju teme


Btw, pošto postoji mogućnost da će se dosta pričati i (ali naravno ne samo) o "naučnim temama" bez direktne veze sa stripom - ako se moderaciji učini da je bolje da ovo ide kod sawitcha u svaštaru - loše vam se čini

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2022 : 18:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
POPIS ESEJA I CENTRALNIH MOTIVA IM:

#00 - INICIJA(LIZA)CIJA
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=116)



STRIP: Potencijal medija da prenosi kompleksne uvide na pristupačan način i zainteresuje najširu publiku za relevantne teme.
NAUKA: Komunikacija naučnih saznanja unutar naučne zajednice, ali i društva uopšte.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#01 - ČOVEČANSTVO SA GVOZDENOM MASKOM
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=117)



STRIP: Iron Man, na ivici noža između heroja i negativca.
NAUKA: Prvi zakon termodinamike; klimatske promene; produženi fenotip živih bića.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIMO OKVIRA (1) - SVETLOSNE GODINE
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=118)



STRIP: Tintin.
NAUKA: Relativnost, istovremenost, svemirski let.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#02 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: Jack Kirby
NAUKA: Drugi zakon termodinamike

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#03 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#04 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#05 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#06 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#07 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#08 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#09 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#10 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#11 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#12 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#13 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#14 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#15 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#16 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#17 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#18 - ....
(https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=1XX)



STRIP: ....
NAUKA: ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 14/11/2023 22:16:57
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2022 : 18:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ako sam dobro razumio, sve je otišlo kvragu tamo negdje kod željeznog doba


Hej, nemoj mi spojlovati esej #14 xD (ali well spotted!) Sad vidim da će izvesno biti zajebano da pričam o mnogim stvarima a da ih "ne pokvarim unapred", ali nema veze xD
Na primer:

quote:
Sviđa mi se prikaz Ironmana (MCU) kao ogledala ljudi u pogledu divlje karte a ne isprojektiranog stroja. Kao strano tijelo koje će antitijela statusa quo izolirati i zatvoriti u sebe.

Više je reč o tome (rekao bih makar za sada) da je projekat po svojoj prirodi nakrivo nasađen, ali da to ne znači da je osuđen na propast.


quote:
Tekst ima par greškica: link u fn1 ne radi, reference u popisu nisu po redu (možda je to namjerno), referenca kod prve slike u poglavlju Gvozdeni oklop i kraj sveta nije numerirana, prilično sam siguran da kod riječi bojno nedostaje riječ polje, i još neki sitni tipfeleri.


Hvala ti puno, sve sam ovo ispravio.

Usput budi rečeno 1 - hvala na pretpostavci da su reference namerno obrnute (ali nisu, omaklo se samo), znači da verovatno obraćaš pažnju na detalje (kojih ima podosta, od kojih su neki dugoročna investicija xD )

Usput budi rečeno 2 - iskoristio sam priliku da opet prođem kroz prvi tekst; dosta stvari sam dodatno redigovao, dodao još par nedostajućih referenci i malo ispeglao "zaključak", tako da je sad bolje sigurno nego prvi put kad si čitao. Izvinjavam se svima koji su odmah čitali, em sam objavljivao ovo u žešćoj frci, em je kodiranje tekstova za sajt stvarno paklena rabota xD


quote:
Ilustracije su ti odlične i na pravim mjestima. Uz sve to, tekst je odlična navlakuša kako na strip tako i na neke druge stavri koje si koristio kao reference!


Hvala puno i na ovoj primedbi, jer su (ne baš sve, ali maltene sve) ilustracije pažljivo birane. No, i o tom - potom xD


quote:
Originally posted by Shaner

Zanimljivo i informativno (...) a ovaj put i angažirano.


Hvala, drago mi je naravno da ti se svidelo:)
Osvrćem se samo na ovo "angažirano", osnovna motivacija sigurno jeste neka angažovanost; radeći u naučno-tehnološkim krugovima, nisam siguran da li me više frustriraju laici ili profesionalci po pitanju nerazuma oko tih nekih "velikih problema". Ali na koncu svega me najviše zanima kako ceo taj prirodno-društveni pičvajz funkcioniše negoli da ja ispravljam krive Drine. (no, ako to doprinese boljem razumevanju problema....retroaktivno ću govoriti kako sam bio angažovan xD )

Za angažovanost učinite uslugu sebi i svima oko sebe - čim izađe "Svijet bez kraja", što pre naručujte, kupujte, zajmite iz biblioteke, poklanjajte, itd:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/09/2022 : 20:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Koja je tvoja struka, ako već nisi spomenija?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2022 : 22:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
vazduhoplovni inzenjer:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/09/2022 : 22:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Lipo. :)

Ovi tekstovi mi previše izazivaju vlastito poimanje pameti, čine me nesigurnim i to mi se ne sviđa. Preglup i egoističan sam za to, ali ti nastavi u svom tonu. Idioti poput mene mogu odjebat.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/09/2022 22:57:38
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2022 : 23:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma svasta xD
mislim, svakom svoje narafski:) nego ono, bas je poenta da je pisano za* bukv. bilo koga ko samo ima strpljenja i sedne i procita:) jeste opsirno, al nema bukv. nikakve vise matematike (jos uvek makar hahahh)


*ok, pisano je za moju dusu xD nego mislim kad vec ide u (intern)etar

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/09/2022 : 23:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Onda san glup i za prosjek. :)

Ma samo ti uživaj. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/09/2022 : 09:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivi eseji. Svaka čast

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/09/2022 : 10:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
U posljednjih par dana tri puta san u tri različita razgovora citirao tri različite stvari iz teksta. Ljudi su me malo čudno gledali, ali to nije ništa neobično

Što se tiče referenci i fusnota, kad čitam knjigu volim da je na istoj stranici a ne na kraju knjige. Listanje (scrollanje) me previše izbaci iz takta. Shvaćam da u ovom formatu to nije moguće izvesti pa samo kukam u prazno. Doduše, tu prekidi čak i ne škode, da lakše apsorbiraš (nove) informacije. Možda da pokušam sljedeći put čitati na kompu a ne na mobitelu.

Što se tiče stripova i znanosti, jednom je jedan popularizator znanosti i amaterski astronom izjavio da je čovječanstvo u sušti Garfield - lijeno. I sve što radi je da si olakša i da može biti sve više i više lijeno, a da si osigura opstanak.

PS: Fale ti reference na slike iz drugog posta

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/09/2022 : 11:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

U posljednjih par dana tri puta san u tri različita razgovora citirao tri različite stvari iz teksta. Ljudi su me malo čudno gledali, ali to nije ništa neobično


<3


quote:
Što se tiče referenci i fusnota, kad čitam knjigu volim da je na istoj stranici a ne na kraju knjige. Listanje (scrollanje) me previše izbaci iz takta. Shvaćam da u ovom formatu to nije moguće izvesti pa samo kukam u prazno. Doduše, tu prekidi čak i ne škode, da lakše apsorbiraš (nove) informacije. Možda da pokušam sljedeći put čitati na kompu a ne na mobitelu.


isto isto, mrzim kad su fusnote u knjigama na kraju umesto, jelte, u fusnotama
i ima sajtova gde lepo mozes da skaces gore-dole izmedju fusnote i markera u tekstu
ali ovo nije jedan od tih sajtova xD

najbolje sto mogu da preporucim je na kompu kad se cita da se ubaci [fn/refXYZ] u Ctrl+F, i tako da se skace gore-dole. jedino kad ima referenci koje se upotrebljavaju vise puta moze biti malko 'indirektno', al daj sta das:)


quote:
Što se tiče stripova i znanosti, jednom je jedan popularizator znanosti i amaterski astronom izjavio da je čovječanstvo u sušti Garfield - lijeno. I sve što radi je da si olakša i da može biti sve više i više lijeno, a da si osigura opstanak.


eeeeee, bice i toga isto, iako je indirektno ta prica vec pocela suptilno u PO#01:)
(nece biti Garfilda tho xD )

u fizici ima fundamentalni princip "minimalne akcije" koji stoji iza XYZ fenomena najrazlicitijih vrsta
nekad se pitam mozemo li i moramo li i mi ljudi da se vodimo tim principom xD


quote:
PS: Fale ti reference na slike iz drugog posta


pa Calvin&Hobbes i Eternalsi su opste mesto, nema sta tu eksplicitno da se referira

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/09/2022 : 13:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89


pa Calvin&Hobbes i Eternalsi su opste mesto, nema sta tu eksplicitno da se referira




"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 05/09/2022 : 17:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
fn1 bi bilo bolje označiti kao fn01

Ovako ctrl+f hvata i fn1x.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/09/2022 : 17:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
potpuno si u pravu, hvala ti puno:)
sredicu to sto pre, a svakako je uzeto u obzir za sledece tekstove

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/11/2022 : 16:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ehem, kako ide sljedeća? Ili čekaš da se pročita strip?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/11/2022 : 18:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ehem, uh, hvala veliko na interesovanju xD ^^
radi se na PO#2 uveliko (mislim, radi se na celoj seriji istovremeno zapravo, al ono, pisem #2 xD ) bice nadam se sooner than later, kao i sto se nadam da ce biti na nivou:))

btw, na koji strip mislis? na "Sv(ij)et bez kraja"?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/11/2022 : 18:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ehem, uh, hvala veliko na interesovanju xD ^^
radi se na PO#2 uveliko (mislim, radi se na celoj seriji istovremeno zapravo, al ono, pisem #2 xD ) bice nadam se sooner than later, kao i sto se nadam da ce biti na nivou:))

btw, na koji strip mislis? na "Sv(ij)et bez kraja"?



Tako je. Zbog teksta tesko da ga mogu preskočiti.

Drago mi je da se marljivo radi .

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/11/2022 : 18:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hahahah nene, ni slucajno preskok, obavezna literatura je u pitanju, zaista:)
a ne cekam da ljudi malo procitaju taj album* (al naravno, bice jos payoffova kasnije), jer sad u dvojci vec blago "menjamo temu":)

*zapravo, potpuna je slucajnost (sujeverni bi rekli "sudbina") da se slozilo pisanje PO#01 - odnosno izbor Sveta bez kraja kao glavne teme za isti - i Markosov schedule da izbacuje album u slicnom periodu xD
(i.e. da nije objavljen, morao bi teks' da bude kolko tolko self-sustained, sto mi je, nadam se, makar donekle poslo za rukom:))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/11/2022 : 19:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa i je. Nije da smatram da mi treba strip za (bolje) razumijevanje teksta, ali me žarko zanima čega svega ima u stripu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/11/2022 : 19:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
super onda ^^

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/01/2023 : 07:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ehm, di je zapelo s drugim zakonom termodinamike? Loša učinkovitost?


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/01/2023 : 15:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
samo previse istovremenih procesa:(
al brzo ce, I shit you not:) (a bice i jos nekih poslastica usput, pa ce nadam se to malo da me iskupi za cekanje hahah)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2023 : 15:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Lorde Vaderu opaki, ništa mi se ne javljaš u zadnje vrijeme, nit više bombonjere ne šalješ ko nekad..

Nego, kad ćeš opet "probijati okvire"?







"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 23/05/2023 18:21:28
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2023 : 23:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Cao Jure, nadam se da si mi dobro xD

Stoji mi otvoren taj Word vec sramno dugo (kao i draft za novog Asteriksa) - al jednostavno nemam vremena da finaliziram
Ako je neka uteha - bukvalno je ceo sadrzaj spreman i pola teksta je napisano, fali bukvalno samo da se uoblici do kraja.

Deo problema je sto od svog tog vremena koje "ulozim u Probijanje okvira", dobar deo ode i na ostale tekstove (sakupljanje materijala, beleske, nacrti za strukturu, itd.)....
Ali ako su vam odgovarala prethodna dva, ima da odlepite na ovaj
A i na sve ostale vala xD

Na najbolje stvari mora da se ceka malo, pa budu jos sladje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/05/2023 : 00:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Evo mali tizer, a na korici gore imate i odraz radnog dokumenta xD


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/05/2023 : 06:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ček, jedna oznaka i dva kartončića u knjizi? Pa ti si tek na početku!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000