forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Maršal Bass 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/11/2022 : 21:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Svaki novi Bass je praznik. 3.knjiga je mozda bila mrvicu lošija ali ova je , opet, odlična.

Darkov scenarijo ide u meso. Lomi kosti. Upečatljiviji nego inače, vjerojatno (i) zbog onoga što, nažalost, piše u impresumu.

Bryce me totalno oduševio, ima i taj flashback o Bassovoj mladosti i generalno kao cjelina super funkcionira. Finale u rijeci top.
Kordej nikako da popusti, on piči i dalje 100 na sat,trudi se sa detaljima i tamo gdje ne treba, ma svaka tabla je krasna.

I druga priča dobra, sviđa mi se kako je obitelj Defoe prisutna kroz cijeli serijal. A kad Indijanac znakovima priča priču o Little big hornu je super

Oduševljen sam Bassom i jedva čekam nastavke.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 21/11/2022 : 10:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Da li je u planu reprint knjige 2?



Evo, da ponovim pitanje...
Već sam pitao i na drugom topicu ali nekako pitanje prođe ispod radara.

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2022 : 10:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bit će, jednom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/11/2022 : 10:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A je l' u planu ovo integraliti nekad?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2022 : 11:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne!

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2022 : 18:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Koji kurčevi integrali integrala? :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/11/2022 : 21:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitao sam Bassistu prvoga i naravno da je odličan.
Obje epizode su fora, pogotovo ta prva gdje saznajemo nešto o njegovoj prošlosti, a i sviđa mi se kako je početak 8-e epizode na kraju 7-e.
Mislim da to do sada nisu radili.
I tu je na kraju predivna galerija sa Igorovim c/b crtežima.
Bravo dečki, idemo dalje barem do 20 epizoda. :)



Pa zapravo na kraju prve priče bass dobiva zadatak da ulovi lika koji na početku druge priče strada od one brutalne obitelji.

Inače nakon vrlo loše trojke, četvorka je opet dignula serijal. Fascinantno je kako je Bass dugo trpio svog gospodara samo zato što se zaželio bijele pičke. Čak mi ima i smisla njegova motivacija.

A kako se čini priča sa obitelji Defo još nije gotova.

Inače lijepe posvete.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2022 : 22:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Koji kurčevi integrali integrala? :D



Superintegrali?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/11/2022 : 22:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Koji kurčevi integrali integrala? :D




To su ovi Compendiumi. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/12/2022 : 09:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Promaklo mi je do sada, Talijani su izdali dosadašnjeg Maršala u 3 knjižice bonelli formata i bez boje.

https://www.editorialecosmo.it/?s=marshal+bass&post_type=product

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2022 : 10:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Promaklo mi je do sada, Talijani su izdali dosadašnjeg Maršala u 3 knjižice bonelli formata i bez boje.

https://www.editorialecosmo.it/?s=marshal+bass&post_type=product


Zanimljivo... a ovo je prvih 11 iz te edicije:
https://www.editorialecosmo.it/tag-prodotto/il-grande-western/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/12/2022 : 10:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Je, dobre su im te kolekcije klasika sa pristupačnim cijenama. Često se radi o nenabavljivim ili rasprodanim izdanjima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 02/12/2022 : 11:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Deers

Promaklo mi je do sada, Talijani su izdali dosadašnjeg Maršala u 3 knjižice bonelli formata i bez boje.

https://www.editorialecosmo.it/?s=marshal+bass&post_type=product


Zanimljivo... a ovo je prvih 11 iz te edicije:
https://www.editorialecosmo.it/tag-prodotto/il-grande-western/

Iz te edicije i ovaj Watami koga je pisao Esterheld izgleda interesantno




Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/12/2022 : 12:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Watami, jel' to onaj iz Strip Arta. Ako je, dobro je to bilo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/12/2022 : 03:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odličan i 7.a pogotovo vrlo osobni Macanov 8.album.Kordej vrlo dobar.
Zašto 3 kolorista na 8.albumu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/12/2022 : 03:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hoće li ići i Mobius od Kordeja?
https://www.bedetheque.com/serie-72682-BD-Mobius.html

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/12/2022 : 08:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Hoće

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/12/2022 : 08:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I meni su pasale epizode 7 i 8. Marsal Bass je majka! :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 04/01/2023 : 23:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitao, Bryce je dobar strip, ali Mindy me se baš dojmila. Ideja da protagonisti budu nacrtani kao Darko i Tanja, pa onda ta očekivana smrt iz naslova da bismo dobili jedan obrat i dirljiv Macanov oproštaj od svoje životne suputnice. Hrabro i jako lijepo!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 06/01/2023 : 20:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Maršal Bass 4 je najbolji Maršal do sad, a i definitivno jedan od najboljih western stripova u katalogu Fibre. Do ovog broja mi je Maršal bio zanimljiv lik kojeg Darko i Igor dovode u zanimljive situacije pazeći da ipak ostanu unutar prostora prihvatljivog širem čitateljstvu ali ovdje je to nadišlo taj simpatičan western i postalo remek djelo, svijet za sebe, a sve izgleda tako prirodno, opušteno i samo teće od početka do kraja na najvišem nivou. Macanova predivna posveta Tanji je toliko emotivna i šarmantna i duhovita... Svaka čast majstorima. Obje priče su vrh vrhova. Tu je i toliko referenci na najpoznatije western filmove - pogotovo u posebnim dodatcima. Preporuka apsolutna. Ni jedna domaća kolekcija nije legitimna bez ovog.

Edited by - Chui on 06/01/2023 20:42:55
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 16/01/2023 : 21:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Sjajan je Maršal Bass 4. Nakon malo lošijeg 3. integrala, Macan i Kordej su ponovo u punoj formi.
Pogotovo je Macan tu odličan i ovi albumi su mu u rangu Yume, meni najdražeg Bassa dosad.
Apsolutna preporuka.

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 16/01/2023 : 21:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Bass je u zadnje vrijeme popularan. Nedavno sam pročitao LL/TT Kauboj u pamuku, Bass pomaže Taličnom protiv Daltona i KKK.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/02/2023 : 20:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Maršal Bass 4
Macan Kordej

Bryce je, valjda, obligatorna epizoda svakog serijala gdje se vraćamo u prošlost da bismo saznali da iza hladne i cinične fasade je nekad kucalo veselo i vedro srce sve dok ga nedaće nisu snašle. osim što, i neobičnom obratu isčekivanje to nije ovaj put tako. naš River je oduvijek bio pragmatični cinik sa jasnim prioritetima. Epizoda mi se na prepad dopala.

Tužna i samotna smrt Mindy Maguire je s druge strane čudna epizoda. Osim što je vidljivo osobna, na čitanje djeluje kao da imaš groznicu pa ti i neke obične stvari izgledaju surealne. Od onih silnih povorki u indijanskom teritoriju, veterana sa bitke kod Masne trave pa do završnice sa Bassovom odlukom.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/03/2023 : 08:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Već 8 epizoda Maršala! 8 je već brojka za respekt, a još kad dođe do 10, 20, to će biti vrh. Nadam se 20etici za Maršala - u 20 epizoda bi se moglo puno toga reći, a poslije obično slijedi razvlačenje. Gušt mi je čitati Maršala, razveselim se svaki put kad vidim da je došao novi.

Sad, kad je serijal duži, vidi se da Macan vodi računa o njemu - vraća poznate likove, referencira se na stare epizode, sad sa 7mom epizodom imamo i origin lika. To su sve one stvari koje volim kod serija - ne beskonačno razvlačenje jedne priče nego nego epizodnu strukturu uz polagani razvoj

Ono što mi se još sviđa u Maršala je drugačiji pristup woke temama - ovdje rasno pitanje nije predočeno kao inače, kao jasna nepravda koje su svi svjesni i protiv koje se treba boriti nego kao vječno i nepromjenjivo stanje svijeta koji te neprestano šamara gomilom sitnijih i krupnijih poniženja jer si crnac i jer to zaslužuješ. I ti znaš da je tako mora biti i trpiš to.

Zakon mi je i lik Basa, onako nadrkanog i prijetećeg.. spremnan je boriti se ali zna i kada treba šutjeti i primiti šamar. Općenito mi se sviđa Macanova slika svijeta koji je kao neki svinjac - nepravedan, depresivan, ali ponekad i lijepo topao ❤ Ono što mi zna zasmetati je što u želji da kaže sve što želi reći, ponekad napravi da su mu likovi i radnja neuvjerljivi i da se ponašaju kao lutke na koncu u rukama sveznajućeg scenarista, umjesto da radnja i motivacija prirodno izlazi iz njihovog karaktera i iz svijeta u kom žive (možda mi je najveća takva nelogičnost u Los Lobosima gdje imućni meksički rančer ženi crnjkinju sa 7moro djece )

Ova knjiga mi je možda sveukupno najbolja, posebno ova zadnja priča sa Mindi i indijancem i debelim Bryceom Ne bi sad spojlao, ali riječ je o baš divnoj posveti
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 30/03/2023 : 11:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nepravedan svijet?
Svijet radi bez greške.

Bass je pravednik.
A ovaj drugi tulipan,Kordej ... baš je ono, prava crnčuga. Tegli ko mazga.

Dobitna su kombinacija za duge staze.

Jihaha, kauboji.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000