forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2022 : 22:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ima ova tema na DW forumu,ali tamo nas ima tek šačica,pa ću pokrenuti nešto slično i ovde,gde smo ipak svi.
Znam da je ista priča na temi Markos nam se ....,ali ajde da ne zagušujemo jednu od najbitnih tema,a i da se usredserdimo na ovo što se dešava na posebnom topiku,i da celoj stvari pridamo jednu ogromnu važnost,koju dotična situacija itekako zaslužuje.

Najpre pitanje - da li se nastupajuća zabrana odnosi samo na Fibru,što i jeste namera Zlih sila,ili će biti uvijena u formu "na sva hrvatska (pa i bosanska) izdanja,osim bonelija i forda".

Kako god,ovim potezom stanovitog Udruženja,dalje u tekstu Zlih sila,iako svi dobro znamo ko stoji iza priče (iako se za sada po forumima ističe Vuk Komiko,nije on taj,za one neupućene (ako slučajno ima neko takav)) se definitivno strip izdavaštvo na ovim prostorima "vraća u srednji vek".

Da ne pominjemo što je sve to propraćeno pretnjama određenim (kako da se izrazim) subjektima,i to u maniru klasičnog mafijaštva.Što za srpske prilike i nije neko čudo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2022 : 22:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kako će se ovo odraziti na celokupnu situaciju,tek ćemo videti,ali svakako da ćemo trpeti svi.
I da li će biti odrađen recipročan potez od hrvatske strane,što je svakako logično?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 17/11/2022 : 22:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Ako zabrana prodje, ocekujem negativne posledice - svi stripovi ce poskupeti, budzeti su ograniceni sto ce rezultovati padom prodaje sto ce opet za rezultat dati poskupljenje i tako u krug i uvis...

Edited by - alaniusfordius on 17/11/2022 22:33:05
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/11/2022 : 22:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kakav reciprocitet? Kupujen šta mi se prohtije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/11/2022 : 22:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Teška pitanja za odgovoriti.

Vjerojatno se neće javiti oni koji bi mogli rasvijetliti situaciju.

Zabrana uvoza vjerojatno neće biti.

Ako bude kakvih pritisaka to bi se moglo dogoditi kroz ucjene nekih knjižara u smislu npr. ako ćete prodavati (na srpskom objavljene ili možda sve) Fibrine naslove ostat ćete bez naših izdanja za prodaju (pitanje je i koliko bi se to isplatilo potencijalnom ucjenjivaču).

Pored toga moglo bi se eventualno poslati neke inspekcije radi provjera da li je uvoz obavljen po propisu, u smislu plaćanja carina i dr. što bi vodilo poskupljenju stripova i smanjenim/otežanim mogućnostima nabave.

Edited by - Peyo on 17/11/2022 22:41:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2022 : 22:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sa DW foruma,nekih lepih i razumnih komentara:

Džek Denijels:
Nikakvo udruženje ne postoji, naravno.
Ovo je samo pokušaj stvaranja monopola od strane jednog lika koji je umislio da je mnogo bitan.
I to ne samo u oblasti strip izdavaštva, već uskoro i prodaje stripova u Srbiji.

Ubrzano otvaranje podruma po gradovima koje predstavlja kao svoje knjižare, i pretnje i ucene prodavcima prilično jasno govore o njegovim budućim namerama.
Danas će da pokuša da zabrani Fibru, sutra Bookglobe, a onda i sve ostale strane izdavače (pritom ne mislim samo na Hrvate).
Sledeće je ucena ili nekakav deal sa malim izdavačima koje oni neće moći da odbiju, ali će morati da prodaju izdanja u njegovim podrumima.

Dolazimo do toga da će AF i Darkwood da prodaju samo što on aminuje.
Ili možda neće biti baš tako?
Niko nije svemoćan, pa čak ni u ovoj i ovakvoj Srbiji.

Kad to ne bude prošlo (a možda i ranije) izaći će se sa nekim saopšetnjem kako je sve to u cilju negovanja i spasavanja "serbskoga jezika".
Uz naravno pljuvanje svih ostalih koji ne misle identično.
A mi smo svi tako naivni...

Samo mi nije jasno, da li prodaja njegovih izdanja ide toliko loše, ili je u pitanju neka dijagnoza!?


Kibo:
Poenta je poprilicno jednostavna umesto da koristimo prednost sto se svi bez preteranog problema razumemo i da se promovise strip sa obe strane granice na najbolji moguci nacin, kao i da se izdavacke kuce takmice sa kvalitetom izdanja. Odradicemo polu fasi pricu, u trenutku kad smo uocili da postoji interesovanje neke nove publike, i zatvoricemo trzista zbog benefita odredjenih igraca koji gledaju iskljucivo profit. A u tom trenutku ce moci da pada i kvalitet istih tih izdanja, jer vise nece postojati "fer" takmicenje, ali ce zato postojati sve veci i veci profit na ustrb zadovoljsta kupaca.

Kumori Muy-Jishan (veliki markosov "obožavalac,inače)
Načuo sam o ovome relativno skoro.

E sad, kao neko ko smatra da je Marko Šunjić šljam naspram kog rak dojke izgleda kao provod na ringišpilu, i kao neko ko nikada u životu neće kupiti izdanja Fibre, ovo što sleduje možda zbuni narod, ali treba biti objektivan - zabrana Fibrinih izdanja ovde bi bila žestoki promašaj.

Tržište je prilično jasno na tu temu. Neko je već ranije pomenuo da će radije kupiti Fibrine stripove od srpskih varijanti ukoliko dotične srpske nisu odrađene kako treba ili imaju legitimne propuste. Ali sve i da izdavači kod nas odrade posao kako treba, da je sve na mestu i da nema greške, opet nema marketinškog smisla zabraniti Fibrina izdanja. Jednostavno je - ukoliko ima mušterija za izdavača, propusti ga.

Naravno, ukoliko postoji zakonski osnov, tipa "prava za Srbiju samo izvesni izdavač drži, itd.", onda je razumljivo. Ali jedno je ne dozvoliti prodaju izvesnih stripova zbog zavrzlame oko prava (autorskih, izdavačkih, itd.), a drugo je potpuno zabraniti delatnost jedne izdavačke kuće u zemlji.


i opet Džek:
Znači, bullseye.
Ali to je gotovo svima jasno.
Naravno onima koji hoće malo da razmisle.

Interesantni su mi ovi naši izdavači koji su se što pre priključili ovoj "inicijativi".
U stvari meni više izgleda da su članovi nepostojećeg udruženja odlučili da sjebu kupce, čitaoce, kolekcionare i naravno striparnice.
A sve zarad još malo profita, i naravno one čuvene "da komšiji crkne krava".
Priča o agentima iz Frankfurta je toliko bajkovita, da teško u nju možeda poveruje neko ko je stariji od 3 godine.
Jbg, ovo postaje već vređanje inteligencije.

Inače, svako ko voli i čita stripove, ko ne pravi kompromise po pitanju kvaliteta, brzine izdavanja i sigurnosti da će neko izdanje biti "dovedeno do kraja",
svakako će se potruditi da nabavi ono što želi.
Nebitno da li je iz Srbije, Hrvatske, BiH ili worldwide.
Biće u početku manjih poteškoća, ali sve se može što se hoće.
Za razliku od čekanja (ponekad) skupih polufabrikata, izdatih u više delova i raspravljanja o uvezu, naslovnicama i štamparijama.
Na to se ne gubi vreme.

Iskreno verujem da će striparnice pokazati zube, čak i po cenu da se ČK npr. vrati u Darkwood, da se dobije bolji rabat, da se šalju inspekcije i slične gluposti.
Jer kad se jednom krene sa ucenama, tome nema kraja.

Ovi što zdušno podržavaju iznenadno otkrovenje pravne regulative u strip izdavaštvu, neka razmisle o onoj staroj srpskoj poslovici:
"Ko s' đavolom tikve sadi o glavu mu se obijaju."

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/11/2022 22:38:43
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/11/2022 : 22:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nadam se da ce marko naci nekakav izlaz iz ovoga, valjda ima neko resenje. ako ga bude ova situacija ce mu biti dobra (nezeljena) reklama
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/11/2022 : 22:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam svima vec davno objavio rat
Ne kupujem nista ni od koga :D


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2022 : 22:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovde se napada na čoveka koji je jedan od najbitnijih faktora koji su oživeli strip scenu nakon kriznih godina,najpre preko ovog sajta,a potom i preko izdavačke kuće,danas stuba strip scene u regionu.
Znači napada se onaj koji je i omogućio napadaču da danas zarađuje na stripovima.

Nemam ništa protiv dotičnog,i svakako da je on stub srpskog strip izdavaštva,ali čoveče,bori se za svoje parče hleba kroz kvalitet,a ne zakulisnim radnjama.Umesto da uči od nekog ko je pojam kvaliteta i duže u igri (mada dobro,ovde to donekle i radi - kroz kopiranje mnogih naslova iz fibrinog kataloga)

Budi šmeker pa pribavi prava i izdaj Diznija,Ralf Azama,Lone wolf and cuba i ostale teško nabavljive naslove,ubaci kvalitetniji papir,poradi na još boljem dizajnu,prevodu...

Zabranom svih susedskih izdanja će nesumnjivo navući bes srpskih stripofila,što će imati i kontraproduktivni uticaj;dalje,ljudi koji uzimaju firbu,SA,CRŠ izdanja će se svakako snaći,samo će ih nabavljati po većim cenama,što možda povlači da će im manje love ostajati za njegove stripove koji su inače u velikim tiražima i konstanto se doštampavaju,pa svi računaju da se mogu i kasnije nabaviti.

Ma ima ovde stotine i stotine pitanja i nedoumica na šta će sve ovo izaći.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/11/2022 : 23:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mislim da neće biti veliki broj onih koji neće kupovati neke naslove zbog ponašanja tog nakladnika prema konkurenciji.

Strip će se kupovati ako je nekome sadržajno zanimljiv, cjenovno i kvalitativno prihvatljiv, te naravno, dostupan. Ostalo su priče.

Vjerujem (možda griješim) da je većini strip zanimljiv zbog jednog ili dva čitanja, a da manji postotak čitatelja čine kolekcionari.

Edited by - Peyo on 17/11/2022 23:54:08
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/11/2022 : 23:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Već je sama činjenica da nećemo više imati u našim striparnicama opciju da izaberemo izdanje koje želimo ako se preklapa, je meni već dovoljna muka jer volim slobodu izbora. Znamo da bosanska Čelična kandža neće doći, evo sad ni Rahan.
A to je samo vrh ledenog brega.

Očekujem dodatna poskupljenja srpskih stripova. Ustvari sem ČK i manjih izdavača Lavirinta i Besne Kobile, svi ostali naši izdavači su ionako odavno cenovno na nivou hrvatskih.

Ako Marko AF sam kaže da ne veruje da kad dođe vreme martovske Fibrine ture da će on moći da je prodaje, mi kazuje da je to manje više neka naša nova stvarnost.

Neko će reći, e ja ću da kupujem kako god nađem načina, neće me sprečiti...to i nije cilj. Nisu svi zagriženi, mnogima se neće dati da se cimaju, i ta većina su ciljna grupa kojoj se teži.


Edited by - Red Marquis on 17/11/2022 23:38:41
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2022 : 23:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
možda se napravi Fibra Srbija IK,pa neće biti tog problema za markosove stripove.
Za ostalo ćemo se snaći (CRŠ-ovog Usagija i Tarzana,LL-ovog Torgala,SA Teksonea,Samija, BG-ovog Klana Otorija, i još ponešto - i nema ih mnogo u mom slučaju)

mada,najneverovatnije je što je sve ovo totalno suludo - šta je sa svim tim stripovima na engleskom,to nikome ne smeta?? Pa znam da klinci poprilično kupuje mange na engleskom,ali i stariji,to im ne smeta)

drugo,i mogao bih da ih razumem da se radi o stripovima koji se ili će se preklopiti - ali šta je sa svim tim stripovima za koje nema šanse da ćemo ih videti od naših izdavača.Što,kao neko će izdati Zekana ovde kod nas?? Hoće kurac.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/11/2022 23:54:24
Go to Top of Page

MaddoX
Starting Member

76 Posts

Member since 22/02/2022

Posted - 18/11/2022 : 00:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send MaddoX a Private Message  Reply with Quote
Pre par godina, Marko je govorio da mu je Srbija zanemarljivo tržište. Verujem da se to znatno promenilo i da ne bi trebao da odustane od našeg tržišta bez borbe, pa verujem u to i da će naći rešenje da stripove i dalje prodaje u Srbiji, pošto već neće moći da se nabave preko Darkwooda, AFa itd.

Apropo ove priče, ja ću sa sigurnošću smanjiti kupovinu izdanja osnivača ovog sramotnog udruženja. Sama poskupljenja stripova su uticala na to da ne može sve (pa ni većina) da se prati. Za teško zarađeni novac, želim da dobijem najviše što mogu. Do Fibre će se sigurno teže (i skuplje) dolaziti, a ostali novac će ići manjim domaćim izdavačima koji rade odlična izdanja ili BookDepository-ju. Poluproizvode ću ubuduće znatno manje finansirati. Pratiću ono što sam započeo, ali i to ću uzimati više preko oglasa, a od izdavača samo ono što "moram".

Verovatno je mojih 20 ili 30 hiljada godišnje koje sam davao Čarobnoj knjizi zanemarljiv iznos, ali bar ću povećati prihode momcima iz 300 čuda, Dekiju iz Najkule, Zeki iz Phoenixa itd...

Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/11/2022 : 01:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ne znam šta da napišem, a što već nisam.

Anto reče da je ovo napad na čoveka koji je jedan od najbitnijih faktora koji su oživeli strip scenu nakon kriznih godina.
Ja bih dodao da je i napad na sve kolekcionare/čitaoce prvenstveno u Srbiji, vlasnike striparnica, ljude koji vole strip, njihov budžet.

Da mi je neko pričao da nešto ovako može da se dogodi u 21. veku, u jednom "otvorenom i uređenom" društvu, rekao bih mu da bulazni.
Ali glupost me uvek iznenadi.
Jbg, izgleda da je stvarno neograničena.

Mada ja iskreno verujem da od ovoga na kraju ipak neće biti ništa.
Ima tu mnogo faktora koji su u igri.
A i batina ima dva kraja...

Carpe diem
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 18/11/2022 : 01:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Nemam ništa protiv dotičnog,i svakako da je on stub srpskog strip izdavaštva,ali čoveče,bori se za svoje parče hleba kroz kvalitet,a ne zakulisnim radnjama.Umesto da uči od nekog ko je pojam kvaliteta i duže u igri (mada dobro,ovde to donekle i radi - kroz kopiranje mnogih naslova iz fibrinog kataloga)





Izvini ali ovde treba dodati. On je dosao na vrh prevashodno glupostima tadasnjeg rukovodstva Darkwood-a i laktanjem, vec tada (a to nije daleka proslost). Darkwood je drzao tu poziciju. CK je bio izdavac koji je izdavao nesto Asimova, kad ih usere dobar domaci pisac i gomilu teen, zenskih romana odn teskih sranja.Kvalitet izdanja i tehnicki im je bio ispod Lagune jerbo se ovi barem trudili oko naslovnica (kvalitet papira im je slican), dok ovi tada su izgledali kao da su radili pirati...

Da ne govorimo o kvalitetu izdanja evo i posle "popravljanja" imamo izdanja kao zadnji Betmen Metal koji je imao blurovanu stampu na dobar deo stranica ili kao da je radjen na niskim rezolucijama. O formatu i ostalom ne bih...kao ni studijama koji su drugi davali oko prevoda, ali octio da tu postoji problem.

Tako da kada neko ovako alav, jer je video da moze da se zaradi a pri tom dozvoli sebi da ovako izda stripove sa falinkama zabranjuje drugima da kupuju (bilo kog izdavaca kojeg kupujem)...imam(o) problem.

O reketu i pretnjama koje sprovodi bolje da ne pisem. To je nivo smrada koji obitava Srbijom vec 10 godina...Samo ovo je dovoljno za:
https://www.youtube.com/watch?v=Hy2AmYEaLWo&ab_channel=MilenkoAvramovic

Pri tom nasi izdavaci se prave malo mutavi i pokusavaju da nas kecaju na albumskim izdanja odn. seckanja vec zavrsenih serijala koji ispadaju verujem cak i bez to popusta skuplje nego neka Fibrina.

Go to Top of Page

blueberry9
New Member

213 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 18/11/2022 : 02:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Mislim da neće biti veliki broj onih koji neće kupovati neke naslove zbog ponašanja tog nakladnika prema konkurenciji.




Mozda hoce, mozda nece, ali evo ja da zabelezim ovde da, nezavisno od toga kako se ova situacija razresi ili ne razresi, vise nikada necu kupiti bilo koje izdanje Komika, Carobne knjige, i ostalih mafijasa upletenih u ovo.

Do sada sam najvise kupio Fibrinih i LL izdanja (mislim da sam najmanje 10 "tisuca" evra dao na to, a sigurno i dosta vise), ali usput se kupilo i preko sto albuma ovih zlotvora. Ubuduce, ne.

Ima toliko stripova koji se mogu procitati, pa mogu da izaberem da preskocim izdanja zamazana govnima.

Edited by - blueberry9 on 18/11/2022 02:50:46
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2022 : 07:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Rekao sam i ranije sta mislim na tu temu. Bice tih ratova uvek iz ovog ili onog razloga ali ovakva bahatost i pretnje striparnicama gde su vise nego dobri ljudi je teska svinjarija. Ono sto ja mogu jeste da svedem na minimum kupovine CK. Da mi nisu Ridjobradi i Talicni zapoceti ne bih nista kupio. Kad se to kompletira stajem. Do tada cu vec naci nacin da dodjem do Fibre koja mi se svidja. Da bude jasnije, ja imam mozda 10-15% kolorki i nisam zagrizen za Fibru ali ako se nesto pojavi kao deo te edicije i svidi mi se uzecu pre nego kof bilo kog drugog izdavaca. Bez obzira bilo jeftinije ili ne. Markos je napravio brend koji meni lezi i to je to. A cenovno je i jeftiniji od nasih zbog integrala koje svakako vise volim od pojedinacnih albuma. Iako niko ne trazi polarizaciju ja cu sam u ovom ratu da stanem na stranu Markosa jer verujem da je pravda na toj strani i to je vise nego ocigledno. Nadam se samo da ovo nece uvuci u blato Dzimija, Colta, Bokija & Kristija i ostale normalne ljude… Ja znam da je autodestruktivno ali da sam recimo Marko u AF rekao bih ovom klosaru da se tornja i on i njegovi stripovi pa makar propao.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
667 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 18/11/2022 : 09:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Već je sama činjenica da nećemo više imati u našim striparnicama opciju da izaberemo izdanje koje želimo ako se preklapa, je meni već dovoljna muka jer volim slobodu izbora. Znamo da bosanska Čelična kandža neće doći, evo sad ni Rahan.
A to je samo vrh ledenog brega.




Btw, ko je od srpskih izdavaca najavio izdavanje Rahana? I gde?
Nacuo sam da se (posebno) Rahan pominje kao predmet zabrane, ali mi nije poznato ko to zeli da ga objavi u Srbiji.
Carobna? Jesu li ga nekada negde najavili?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/11/2022 : 09:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by Red Marquis

Već je sama činjenica da nećemo više imati u našim striparnicama opciju da izaberemo izdanje koje želimo ako se preklapa, je meni već dovoljna muka jer volim slobodu izbora. Znamo da bosanska Čelična kandža neće doći, evo sad ni Rahan.
A to je samo vrh ledenog brega.




Btw, ko je od srpskih izdavaca najavio izdavanje Rahana? I gde?
Nacuo sam da se (posebno) Rahan pominje kao predmet zabrane, ali mi nije poznato ko to zeli da ga objavi u Srbiji.
Carobna? Jesu li ga nekada negde najavili?



Koja smijurija... do jučer se 90% ljudi šprdalo na spomen Rahana i onda kad ga Marko objavi i svima postane omiljeni strip ( čime Marko samo dokazuje poziciju na strip sceni ) pa eto, ako je istina da će ići u susjedstvu, još jedan dokaz nedostatka ideje ali zabrana im se čini kao baš dobra ideja. Očekujem da će ići u bar 30 albuma.
Davno je bradonja izjavija ( a i ode je tako )... vrime će pokazati.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2022 : 09:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nije rec o samom Rahanu vec o zabranu na celu Fibru. Bez obzira objavljeno ili ne. Ovo je cisti strah konkurencije koja je jaca i koja je brend. To kao da je Sinalko nekad zabranio Koka kolu. Budalastina :)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/11/2022 : 09:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi suludo da Rahan brzo dobije paralelno izdanje, a da pri tom nemamo stripove Curta Swana, Karla Barksa, Flojda Gotfredsona, Nila Adamsa, Džordža Pereza... da nemamo izdanja koja objavljuju/reprintuju Šang Čija, Džonu Heksa, Tomb of Dracula, Star Wars Ala Vilijamsona, novinskog Džejmsa Bonda i Spajdermena, Dr Žistisa, Nove Titane i mnogo toga drugog.

Ali mislim da je to neko pustio "vest", onako...?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2022 : 09:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a ko je sve zabranio fibru? ck, komiko, makondo, golconda, da je to to?
mi ovde na forumu smo uglavnom prasinari, radnicka klasa i tako to.
fibra svakako ima i jake kupce u srbiji, sto u pogledu prava sto u pogledu ekonomije, valjda ce oni moci nesto da posavetuju van foruma

Edited by - kasper on 18/11/2022 09:57:35
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 18/11/2022 : 09:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi smesno da nije zalosno ovo sot se desava, ako je istina za Rahana, stvarno nize od toga ne moze. Sam priznajes da si ispao slepac bez ideje, izgleda da je danas kod nas sramota da te bude sramota od bilo cega. Stid je ocigledno dokaz slabosti, kameno doba :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/11/2022 : 09:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by Red Marquis

Već je sama činjenica da nećemo više imati u našim striparnicama opciju da izaberemo izdanje koje želimo ako se preklapa, je meni već dovoljna muka jer volim slobodu izbora. Znamo da bosanska Čelična kandža neće doći, evo sad ni Rahan.
A to je samo vrh ledenog brega.




Btw, ko je od srpskih izdavaca najavio izdavanje Rahana? I gde?
Nacuo sam da se (posebno) Rahan pominje kao predmet zabrane, ali mi nije poznato ko to zeli da ga objavi u Srbiji.
Carobna? Jesu li ga nekada negde najavili?



Koja smijurija... do jučer se 90% ljudi šprdalo na spomen Rahana i onda kad ga Marko objavi i svima postane omiljeni strip ( čime Marko samo dokazuje poziciju na strip sceni ) pa eto, ako je istina da će ići u susjedstvu, još jedan dokaz nedostatka ideje ali zabrana im se čini kao baš dobra ideja. Očekujem da će ići u bar 30 albuma.
Davno je bradonja izjavija ( a i ode je tako )... vrime će pokazati.


Ko oće razumit, odavno je razumija.
Cila ova tema je nepotrebna jer je sve šta triba bit rečeno rečeno na odgovarajućen topicu.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 18/11/2022 09:55:28
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2022 : 09:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

a ko je sve zabranio fibru? ck, komiko, makondo, golconda, da je to to?
a mi ovde na forumu smo uglavnom prasinari, radnicka klasa i tako to.
fibra svakako ima i jake kupce u srbiji, sto u pogledu prava sto u pogledu ekonomije, valjda ce oni moci nesto da posavetuju van foruma



Ma mislim da nije niko. Prvo pocelo ono oko Prunjea sa Golkondom i Fibrom a onda se ovaj iz CK povampirio...
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 18/11/2022 : 10:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

a ko je sve zabranio fibru? ck, komiko, makondo, golconda, da je to to?
a mi ovde na forumu smo uglavnom prasinari, radnicka klasa i tako to.
fibra svakako ima i jake kupce u srbiji, sto u pogledu prava sto u pogledu ekonomije, valjda ce oni moci nesto da posavetuju van foruma



Cuo sam i ja price o ljudima koji su boljestojeci :), za forum ocigledno nemaju vremena, a slazu Fibru :) samo tako. Nemam pojma, ali se bojim da Marko AF sam protiv papana reketasa nece moci sam. Nadam se da ima bar nekoga da pomogne u ovoj situaciji. Ali koliko je samo smesno i jadno ovo sto se desava, muka mi je :)
Najjace sto se neko stvarno tripuje da time stiti srpski jezik i licemerno to prica. Sa trenutnim odlivom ljudi sa Balkana, na ovoj teritoriji se za 100 godina nece ni pricati srpski jezik, a ni jedan drugi slican. Jeste sigurno ce CK izdanja u tom momentu biti primerci koji se cuvaju po bibliotekama i neko ih cita.
S druge strane meni jako smeta i druga stvar. Ako si vec Baja budi mudo pa izadji negde i napisi, jeste ja sam radim to zbog toga i toga, a ne ovo kao neki puvanjak. Vuk se jedini oglasio i bar je usao u raspravu, koliko god sada to zvucalo nekome logicno ili ne, bar se pojavio i odgovorio negde na prozivke. A ovi sto najvise cini se kuvaju, kao Tihomir :). Ali ih zato nije sramota da postavljaju oglase u Izdavacki Izlog :):):)
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000