forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 17:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
:)
Bas sam danas gledao od Komika mi je jedino od Komika Nao Braun neprocitan.
(rekoh negde da malo vise citam zadnjih 4-5 godina nego ranije kad je bilo uglavnom redjanje na policu, mada i dalje je tako da ono sto vi citate sada ja citam tek kroz nekoliko godina)

Ali imam brdo novijih stvari u Srbiji
za koje nisam siguran kako je stanje ali deluju okej (pahiderm, gospa od plastike, dolazak i tako dalje).

Sta ja znam mozda klima ovde utice na to da se bolje drze ti stripovi kod mene
a i rekoh ti garantujem ti da ti i ja ne citamo stripove na isti nacin pa nije ni cudno da ima razlike. Ali generalno takve stvari ne bi smele uticati.

Nekada je vazilo "toliko para, toliko muzike" .. danas kako je nisam skroz siguran.

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 28/01/2023 17:49:48
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/01/2023 : 17:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Živ je.

Povezuje li neko gašenje DW foruma sa ovim?
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/01/2023 : 18:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by borg

Jone,
napisah neće imati podršku kakvu bih želeo. A drugo:
Ubiše se i oni mene da podrže u borbi za slobodno tržište. Bez slobodnog tržišta imam manju ponudu, lošiji kvalitet i veću cenu.
A opet nemam ništa protiv njih. Naprotiv, oni su mi svetao primer i pravo osveženje na našoj strip sceni. Al odlučuju ostati u senci.
A dosta je pitanja koja imamo za sve njih.

Ja sam na primer od Komika sve paralele pazario Vukove, osim Berlina. I sada što će on zabraniti da ja kupim Fibrina izdanja ne vidim kako će njemu da poboljša poslovanje?
Čovek deset godina štampa stripove kojima puca plastifikacija. Ej, deset godina! Ustvari, možda i više. I neće ništa tu da promeni. I posle kuka na Fibru, gde mi ni na jednom jedinom primerku nije pukla plastifikacija. I opet sam uzimao njegove stripove.
Pa ja sam magarac. I šta je bilo? Pojeo vuk magarca! Tako mi vratio za podršku.
Lako mu je za Čačak da pošaoje punu kutiju primeraka Zlog lisca, ali kad treba da se daju odgovori, objasne stavovi, eto vuka u mišijoj rupi.

Od Džimija sam pazario sve što je izdao, osim mangi, nešto kao podrška a nešto i zato što mi se baš svidelo. Ima malo drugačiji ukus, fura svoj fazon. Tehnikalije super, osim malih previda u Arnu. Sve pet za Džimija.
Al onako elokventan, uvek spreman na razmenu mišljenja, sada kada kupcima treba podrška za slobodu tržišta, ćuti. Ma ne samo on, da ga ne prozivam više, misliće čovek da je nešto lično a stvarno nemam lošu za njega, nego svi ćute. Prosto neverovatno koliko je glasna njihova tišina.

A pitanja bi bilo milion, od toga šta sa Bonelijem, sa izdanjima na engleskom, šta sa izdanjima koja imaju prava da se prodaju na drugim tržištima, šta sa srpskim izdanjima u regionu, šta sa izdanjima koja nisu i koja verovatno niko nikad i neće objaviti kod nas, šta sa izdanjima koja su objavljivali svi koji su kretali sa izdavanjem stripa, zar su i takve paralele zabranjene? Zar je moguće udariti neselektivnu blokadu čak i na strip časopise koji jedva preživljavaju?
I tako, imalo bi tu još mnogo pitanja, al izdavače bole za nas kupce, a ja ću i dalje da kupujem svako izdanje nekog izdavača da ga podržim...



Sve stoji, pogotovo da 10+god ne zelis eaditi na poboljsanju kvalitete, na svakom izdanju ti puca plastifikacija, povez ne valja, i ti kao razlog za losiju prodaju vidis Fibru, umesto da unapredis kvalitetu.

A za stalker i najkulu, ne vidim sto ih spominjes, kada ljudi nisu u Udruzenju?!? Znaci ogradili se, rade posao kvalitetno, sta vise zelis od njih...



Ček, nisam te razumeo. Jel su za proterivanje stranih izdanja sa domaćeg tržišta ili su protiv toga? Ili nemaju mišljenje o trenutnoj situaciji?
To čiju člansku kartu imaju mi nije važno, čak bi možda bilo i korisno ako misle drugačije, da pristupe udruženju da se čuje i drugačije mišljenje.
Pominjem zato što kod nas ima petnaest izdavača stripova a ispada da samo dva izdavača govore u ime većine a ostali zvižde i nemaju pojma šta se dešava.

Pazi, čak ni Kolta nema da ubaci neki sarkazam. Ne znam, ja opet ponavljam da mi skroz čudan način na koji komuniciraju sa nama.
Moguće da ih zabole za otvorenost tržišta pa ni ne čitaju ovu temu... Ljudi proveravaju svoje balončiće, potpisuju nove ugovore, nemaju vremena da nam bace koju informaciju ovde.
Doduše, nisu ni dužni da imaju komunikaciju sa nama. Oni nek izdaju strip, kad ga ugledam u lokalnoj knjižari možda ga kupim ako mi se svidi...

Resistance is futile.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/01/2023 : 18:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa tim šta se ne oglašavaju je najbolje..
Nisu za zabranu ali im zabrana odgovara.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 18:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
za alexts : (Ako mislis na mene da li sam ziv? Ziv sam ili barem disem jos:)

Sto se tice povezivanja gasenja DW foruma sa ovim sto se sada desava tesko je reci nesto sigurno
(nisam se potrudio zapamtiti tacno kad je DW forum defintivno pao)
ali...nesto slicno ovome se desavalo i na DW forumu u nedeljama pre nego sto je "pao"
(dw forum je imao jos i neke probleme koji ovaj nema)

Da li je slucajnost da su dva strip foruma napadnuta na slican nacin u skoro pa isto vreme samo vreme ce pokazati (ili nesto drugo)

Dwayne_Looney
Posted - 26/12/2022 : 17:21:51
Je li moguće da su na stranici 41 član i 532 gosta?

Markos
Posted - 26/12/2022 : 17:31:29
Uobičajeni pokušaj provale na sajt

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 28/01/2023 18:32:07
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/01/2023 : 18:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Pa da su za proterivanje pristupili bi udruzenju zabranitelja. Ljudi rade svoj posao, sta ocekujes jos od njih, Dejan iu Najkule rekao da je protiv toga, sta vise zelis.

Zasto bi Markosu bilo bitno da se aktivira po pitanju lose prodaje srpskih izdanja u Zg npr? Onog koga pogadja neka nadje nacin da resi problem, kao sto je Markos najavio da ce pronaci nacin da prodaje izdanja u SRB.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/01/2023 : 19:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da, ni ja ne kužim baš što želite od Sr izdavačke ekipe koja nije dio Borine i Vukove inkvizicije?!
Nisu sa njima i to je to, pa nisu oni borci za prava stripaša, oni rade na novim izdanjima jer su izdavači i to je to.
Vjerojatno su i u nezavidnoj situaciji jer se nikome ne žele zamjeriti, ni kupcima ni inkviziciji ni Marku.

EDIT:
Nemam puno Komikovih izdanja (a mislim da više neću ni imati tj kupovati), išao sam baciti oko i moram priznat da osim nekih drugih poznatih problema sa izdanjima iz Simbola, nigdje nisam našao da je pukla plastifikacija (Leo Roa, Četvrta Sila 1 i 2, Khaal i Tungsten), a svi pročitani po barem 2 puta.
A još prije ovih glupih događaja sam odlučio da ništa od ČK iz Simbola više ne kupujem jer ta izdanja jednostavno ne vrijede, doduše bio sam ''prisiljen'' kupiti Murenu, Tornjeve i Comanche koji su lapo-lapo Simbol i Roto.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/01/2023 19:32:38
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 28/01/2023 : 19:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
Od Džimija sam pazario sve što je izdao, osim mangi, nešto kao podrška a nešto i zato što mi se baš svidelo. Ima malo drugačiji ukus, fura svoj fazon. Tehnikalije super, osim malih previda u Arnu. Sve pet za Džimija.
Al onako elokventan, uvek spreman na razmenu mišljenja, sada kada kupcima treba podrška za slobodu tržišta, ćuti. Ma ne samo on, da ga ne prozivam više, misliće čovek da je nešto lično a stvarno nemam lošu za njega, nego svi ćute. Prosto neverovatno koliko je glasna njihova tišina.




Ova otvorena prozivka dobra je ilustracija celog događaja. Barata se poluinformacijama a ne libi se da se izvedu zaključci sa sigurnošću.
Na samom početku ujdurme silom prilika sam bio nateran da se oglasim i tada sam jasno rekao zašto se uopšte ne oglašavam niti ću se oglašavati do daljnjeg. Isto tako, kao što sam tada na neki način lično prozvan, tako evo i sada, osim što u ovom slučaju već postoji moj poduži post na ovu temu te je upiranje prstom dodatno uvredljivo.
I reći ću evo, silom nateran kao i tada, da o konkretnim akcijama nisam obavešten više od prosečnog forumaša, iako o samoj problematici malo više znam jer to nije pitanje od juče (recimo, za osnivanje esnafskog udruženja sam se zalagao sigurno desetak godina unazad, jer strip-izdavači su trinaesto prase u srpskoj kulturi i moraju se udružiti oko brojnih pitanja). Dakle, znam taman toliko da sa zgražavanjem posmatram koliko se ovde pogrešnih mišljenja, paušalnih zaključaka i uvredljivih komentara bez ikakvog utemeljenja na dnevnom planu izrekne. To je ružno, ali tome zaista kumuje i nedostatak javne komunikacije izdavača koji su pokrenuli udruženje i koji nisu još našli načina da objasne svoje gledište.
Ali ne pada mi na pamet da vodim bitke oko čijeg pokretanja me za mišljenje niko nije pitao.
To međutm ne daje za pravo bilo kome da mene blati javno (jer i te kako je lično ako se poimence prozivamo), a da nije sposoban da pre toga makar pogleda istoriju poruka nekoliko meseci unazad.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/01/2023 : 19:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa baš zato što smo kao guske u magli, prozivam sve do jednog izdavača. Da bar neko dođe i ispoštuje nas pravim i punim informacijama. A znam tj. pretpostavljam da i ti i svaki drugi izdavač imate informacije, al niko neće da nas udostoji istih.
Reci da nemaš informacije pa da se izvinim za prozivku?

Resistance is futile.

Edited by - borg on 28/01/2023 19:51:43
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 19:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li se kosi sa pravilima foruma ni nista o gospodji koja peva ali nekako mi
pase kao soundtrack svemu ovome
https://youtu.be/BzNFTYCOM1Q

ne vezano sa ovim iznad pozdrav
dzimiju :)

Under construction.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 28/01/2023 : 19:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg


Reci da nemaš informacije pa da se izvinim za prozivku?




Doslovce to sam ti rekao u postu iznad.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 28/01/2023 : 19:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Ali ne duguješ izvinjenje za to, već jer sam to isto rekao pre, brat bratu, još tri meseca, pa me se opet proziva.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/01/2023 : 20:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Jbg. Čudno zvuči da nisi obavešten više od prosečnog forumaša. Al mogu samo da ti verujem na reč. Bar imaš dobru volju da nam se obratiš.

U svakom slučaju tebi se izvinjavam za namernu prozivku.

Ništa, čekamo nekog ko ima neke informacije.

Mene lično je to počelo toliko da nervira, zato i pišem ovoliko... Čak sam kao i ti počeo da osećam odbojnost, al ne prema ovom topiku i nama koji mlatimo ovde...

Resistance is futile.

Edited by - borg on 28/01/2023 20:12:22
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/01/2023 : 20:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by borg
Od Džimija sam pazario sve što je izdao, osim mangi, nešto kao podrška a nešto i zato što mi se baš svidelo. Ima malo drugačiji ukus, fura svoj fazon. Tehnikalije super, osim malih previda u Arnu. Sve pet za Džimija.
Al onako elokventan, uvek spreman na razmenu mišljenja, sada kada kupcima treba podrška za slobodu tržišta, ćuti. Ma ne samo on, da ga ne prozivam više, misliće čovek da je nešto lično a stvarno nemam lošu za njega, nego svi ćute. Prosto neverovatno koliko je glasna njihova tišina.




Ova otvorena prozivka dobra je ilustracija celog događaja. Barata se poluinformacijama a ne libi se da se izvedu zaključci sa sigurnošću.
Na samom početku ujdurme silom prilika sam bio nateran da se oglasim i tada sam jasno rekao zašto se uopšte ne oglašavam niti ću se oglašavati do daljnjeg. Isto tako, kao što sam tada na neki način lično prozvan, tako evo i sada, osim što u ovom slučaju već postoji moj poduži post na ovu temu te je upiranje prstom dodatno uvredljivo.
I reći ću evo, silom nateran kao i tada, da o konkretnim akcijama nisam obavešten više od prosečnog forumaša, iako o samoj problematici malo više znam jer to nije pitanje od juče (recimo, za osnivanje esnafskog udruženja sam se zalagao sigurno desetak godina unazad, jer strip-izdavači su trinaesto prase u srpskoj kulturi i moraju se udružiti oko brojnih pitanja). Dakle, znam taman toliko da sa zgražavanjem posmatram koliko se ovde pogrešnih mišljenja, paušalnih zaključaka i uvredljivih komentara bez ikakvog utemeljenja na dnevnom planu izrekne. To je ružno, ali tome zaista kumuje i nedostatak javne komunikacije izdavača koji su pokrenuli udruženje i koji nisu još našli načina da objasne svoje gledište.
Ali ne pada mi na pamet da vodim bitke oko čijeg pokretanja me za mišljenje niko nije pitao.
To međutm ne daje za pravo bilo kome da mene blati javno (jer i te kako je lično ako se poimence prozivamo), a da nije sposoban da pre toga makar pogleda istoriju poruka nekoliko meseci unazad.




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 28/01/2023 : 21:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by borg

Jone,
napisah neće imati podršku kakvu bih želeo. A drugo:
Ubiše se i oni mene da podrže u borbi za slobodno tržište. Bez slobodnog tržišta imam manju ponudu, lošiji kvalitet i veću cenu.
A opet nemam ništa protiv njih. Naprotiv, oni su mi svetao primer i pravo osveženje na našoj strip sceni. Al odlučuju ostati u senci.
A dosta je pitanja koja imamo za sve njih.

Ja sam na primer od Komika sve paralele pazario Vukove, osim Berlina. I sada što će on zabraniti da ja kupim Fibrina izdanja ne vidim kako će njemu da poboljša poslovanje?
Čovek deset godina štampa stripove kojima puca plastifikacija. Ej, deset godina! Ustvari, možda i više. I neće ništa tu da promeni. I posle kuka na Fibru, gde mi ni na jednom jedinom primerku nije pukla plastifikacija. I opet sam uzimao njegove stripove.
Pa ja sam magarac. I šta je bilo? Pojeo vuk magarca! Tako mi vratio za podršku.
Lako mu je za Čačak da pošaoje punu kutiju primeraka Zlog lisca, ali kad treba da se daju odgovori, objasne stavovi, eto vuka u mišijoj rupi.

Od Džimija sam pazario sve što je izdao, osim mangi, nešto kao podrška a nešto i zato što mi se baš svidelo. Ima malo drugačiji ukus, fura svoj fazon. Tehnikalije super, osim malih previda u Arnu. Sve pet za Džimija.
Al onako elokventan, uvek spreman na razmenu mišljenja, sada kada kupcima treba podrška za slobodu tržišta, ćuti. Ma ne samo on, da ga ne prozivam više, misliće čovek da je nešto lično a stvarno nemam lošu za njega, nego svi ćute. Prosto neverovatno koliko je glasna njihova tišina.

A pitanja bi bilo milion, od toga šta sa Bonelijem, sa izdanjima na engleskom, šta sa izdanjima koja imaju prava da se prodaju na drugim tržištima, šta sa srpskim izdanjima u regionu, šta sa izdanjima koja nisu i koja verovatno niko nikad i neće objaviti kod nas, šta sa izdanjima koja su objavljivali svi koji su kretali sa izdavanjem stripa, zar su i takve paralele zabranjene? Zar je moguće udariti neselektivnu blokadu čak i na strip časopise koji jedva preživljavaju?
I tako, imalo bi tu još mnogo pitanja, al izdavače bole za nas kupce, a ja ću i dalje da kupujem svako izdanje nekog izdavača da ga podržim...



Sve stoji, pogotovo da 10+god ne zelis eaditi na poboljsanju kvalitete, na svakom izdanju ti puca plastifikacija, povez ne valja, i ti kao razlog za losiju prodaju vidis Fibru, umesto da unapredis kvalitetu.

A za stalker i najkulu, ne vidim sto ih spominjes, kada ljudi nisu u Udruzenju?!? Znaci ogradili se, rade posao kvalitetno, sta vise zelis od njih...



Vuk je lagano zaseo na celo udruzenja, nalozio parnjacu pa sad krstari, nije cudo da nema vremena da se oglasava

zadnje sam od njega uzeo Krcka i bogme to je to
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 28/01/2023 : 21:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Sada cemo videti sta su forumske istine a sta mitovi, da li ce 50mitskih forumasa znaciti Ck i Komiku, ili ce to za neke nebitno SRB trziste, ostaviti posledice po Fibru, u pogledu cene, dinamike, prodaje...



Naravno da ce znaciti, to je 10% tiraza za najveci broj izdanja

Edited by - alaniusfordius on 28/01/2023 21:46:29
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/01/2023 : 10:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To i ja mislim, ostavice posledice za sve, a ljubiteljima stripova slede jos vece cene...

Komiko je trebalo da se bori izdanjima poput Krcka, atraktivan naslov, dizajn, sjajan prevod, tehnicki bez greske.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 29/01/2023 : 23:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je došlo vreme za Markov plan B i plan C, ali čini mi se da bi jedan od tih planova (ili je to eventualno plan D) moglo biti otvaranje firme u Srbiji (ako ništa drugo, može to biti striparnica, ne nužno izdavačka firma) i prodaja Fibrinih izdanja preko interneta za početak.
Marko, ako treba pomoć, javi.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2023 : 01:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nista nisam ispratio od stripovskih desavanja vec vise od 7, 8 meseci tako da nemam pojma sta se desava s uvozom Fibre, samo sam nacuo neke stvari koje nemam pojma da li su tacne ili ne, nebitno je, ali sta god da je - u potpunosti ne podrzavam prestanak prodaje Fibrinih izdanja u Srbiji. Zelim da mogu da kupim bilo koju Fibru koju hocu kad god hocu u bilo kojoj striparnici. I ne samo fibru nego i druga hrvatska izdanja zelim da mogu da budu dostupna svakome ko zeli da kupi (iako od drugih hrvatskih izdavaca nista ni ne kupujem odavno). Naravno zelim da isto vazi i za srpska izdanja u Hrvatskoj.
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/01/2023 : 08:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Tvoje želje su, nažalost, u direktnom sukobu s željama Vuka i Bore :)

quote:
Originally posted by going going

Nista nisam ispratio od stripovskih desavanja vec vise od 7, 8 meseci tako da nemam pojma sta se desava s uvozom Fibre, samo sam nacuo neke stvari koje nemam pojma da li su tacne ili ne, nebitno je, ali sta god da je - u potpunosti ne podrzavam prestanak prodaje Fibrinih izdanja u Srbiji. Zelim da mogu da kupim bilo koju Fibru koju hocu kad god hocu u bilo kojoj striparnici. I ne samo fibru nego i druga hrvatska izdanja zelim da mogu da budu dostupna svakome ko zeli da kupi (iako od drugih hrvatskih izdavaca nista ni ne kupujem odavno). Naravno zelim da isto vazi i za srpska izdanja u Hrvatskoj.


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 30/01/2023 : 17:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, potvrđujem da je Bulevar Books dobio upozorenje da "krši zakon jer uvozi izdanja koja nemaju licencu za teritoriju Srbije" te da im je prećeno pravnim posledicama, i da oni stoga neće uvoziti Fibru.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/01/2023 : 17:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Iz toga bi se dalo iščitati da će ih moći legalno uvoziti kad Fibra kupi worldwide prava?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/01/2023 : 17:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kako da ne...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 30/01/2023 : 18:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Iz toga bi se dalo iščitati da će ih moći legalno uvoziti kad Fibra kupi worldwide prava?


Ja bih rekao da Bulever Books (koji je prepun dobrih ljudi sa dobrim namerama) je previše uplašen da bi radio nešto za šta neko drugi preti da će da ih tuži (nažalost, tako je). Ne očekujem od njih da će biti prvoborci iako vole Fibrina izdanja i sami ih kupuju, mislim da i oni gledaju kako će Fibra da iznađe rešenje pa da i oni sami kupuju.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 30/01/2023 : 18:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Nažalost, potvrđujem da je Bulevar Books dobio upozorenje da "krši zakon jer uvozi izdanja koja nemaju licencu za teritoriju Srbije" te da im je prećeno pravnim posledicama, i da oni stoga neće uvoziti Fibru.



Ako je ovako onda "worlwide" prava ništa ne znače.
Po ovome Fibra ili uvoznik bi trebao dobiti licencu od nekog iz Srbije da smije uvoziti Fibrina izdanja.
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000