forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/02/2023 : 00:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tržište bi samo izreguliralo ko će ostat i koliko će izdanja izdat.
Ovo šta se sad radi je zapišavanje svog dvorišta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 06/02/2023 : 00:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Promocija stripa od onih koji ga najviše vole. ;)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 06/02/2023 : 00:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Pa kada malo razmislim, vjerojatno bi ovo moglo biti jedno od Markovih mogućih riješenja. Da simbolično naplati poštarinu.



Pa ako se ujedini više stripofila iz Srbije, poštarina je besplatna na pakete preko 30kg. Problem je što srpskoj carini može da dune da odvali neku nenormalnu carinu pa na to dodaju PDV, i na kraju zasedne cena stripa. Ne znam da li je neko već tako naručivao?
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/02/2023 : 08:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by matori paraliticar

A na snazi je 'zabrana' uvoza vasih i izdanja devete dimenzije u Srbiju?



Jeste. Marko iz Alan Forda mi je to potvrdio.


ček bre - zabrana za uvoz srpskih izdanja od kojih je dobar deo na ćirilici??
ne verujem da je ovo tačno - to bi već bilo neverovatno podlo - ajde za Boru me možda i ne bi iznenadilo,ali tako nešto nikad ne bi uradio Laki,Kristijan,Vuk.



Cimaj Mareta i pitaj ga. Prvo sam pitao za Agarth-i izdanja i Mare mi je rekao da nista iz Bosne nece uvoziti zbog zabrane. Vidis da i novi broj Bosone nije uvezao. Cirilica ili ne, Mare je ocigledno ucenjen (o tome nisam pitao) i to je to za sada. I dalje sa nadam da ce Mare i DW naci nacina da se vrati uvoz ali mi nesto deluje da su digli ruke od pregovora sa mafijom, nazalost. Mozda ce ih osetni pad zarade naterati da ucine nesto.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/02/2023 : 09:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kome se cita nek cita, kome se ne cita nek zaobidje :)

Imamo ili imali smo tri veca aktera ne ne-bonelli trzistu

Ovo je broj izdanja koja su izdali 2017-2022

Od 2017 je intresantno pratiti jer tad se desio definitivan raskid DW - CK
"28 juli 2017 — Čarobna knjiga prekida saradnju s Darkwoodom, s obzirom da je Darkwood u dva navrata vrlo grubo prekršio pravila normalne poslovne saradnje ..."



FIBRA
2017 59

2018 59

2019 69

2020 75
2021 68
2022 97


CAROBNA KNJIGA
2017 33

2018 48

2019 74

2020 62
2021 98
2022 114 u maju 2022 pocinju sa mangama



DARKWOOD
2017 56

2018 48

2019 16

2020 10
2021 krece blagi oporavak ali uglavnom mangama
2022 oporavak se nastavlja zavrsen je i osnovni deo korto projekta (nisam siguran da li su uracunati reprinti manga u statistici na stripovi.com. Nisam napisao broj izdanja ali znatno je manji od CK i Fibre.


UKUPAN BROJ IZDANJA ”VELIKIH IGRACA”

2018 59+48+48 155 izdanja
2019 69+74+16 159
2020 75+62+10 147
2021 68+98+26 192
2022 97+114+40 251




2017 imamo situaciju da su darkwood i fibra otprilike isti po broju izdanja, carobna knjiga je znatno iza

2018 Fibra ima najvise izdanja, a darkwood i carobna isti broj izdanja

2019 Drastican pad izdanja darkwooda, porast izdanja i za fibru i za CK – za ck malo veci sto je u neku ruku logicno posto im se malo otvorilo domace trziste padom darkwooda

2020 Katastrofalna godina za DW, Fibra daje blagi gas i zaobilazi CK opet relativno ubedljivo.

2021 Blagi oporavak DW uglavnom mangama, CK daje gas i ide sa 62 izdanja u 2020 na 98 izdanja 2021, Fibra ima blagi pad. Moja neka mala primedbica – iako CK izdaje strasno puno naslova, meni licno vecina su neintresantna, ali dobro ima tu vaznih stvari poput talicnog toma, bluberija, spiroua, neke stvari se poklapaju sa fibrom ali cini mi se malo neuspesno?

2022 Fibra drasticno povecava broj izdanja sa otprilike 70 na skoro 100. I Carobna knjiga povecava broj izdanja i idalje ima najvise izdanja mada su u maju krenuli sa mangama (sa time malo usli DW opet u trziste)

Na jesen krece prica o zabrani hrvatskih izdanja koja nisu boneli izdanja na srpskom tzistu
Pri kraju godine je jasno da za sada nece biti vise dopune zaliha fibrinih izdanja u Srbiji.


Dakle kada je 2019 broj izdanja DW sveden na minimum, Fibra i CK daju gas ali umereno.

Posle se zamenjuju u davanju gasa i Fibra i CK i zavrsava sa time da je ”trka” relativno izjednacena u 2022. U medjuvremenu smo imali relativno neuspesan pokusaj CK da udje na trziste francuskobelgijskih naslova koji nisu humoristicni... recimo na krilima vetra (noseni vetrom), sedam zivota kopca, matteo, murena i slicno.

Zabranom bi izgleda da udju na to trziste bez konkurencije Fibre koja je superiorna na tom podrucju. To je i podrucje na kom su rado i manji srpski izdavaci poput komika, besne kobile, makonda pa i phoenix pressa mada se oni cini mi se ne vide u ovoj prici (oni = PP). Cini mi se da CK pokusava parirati Fibri sto se tice Betmena ali im ne uspeva.

I tako puno trziste nezadovoljnih sem eventualno Fibra. 2021 i 2022 koronske godine je verovatno bio skok u prodaji barem neko vreme (do rata?) pa su zato i CK i Fibra verovatno dali gas, CK vise od fibre zapravo. Neka moja zamisao je da CK zeli monopol na trzistu Srbije (a mozda u nekoj duzoj perspektivi i u ostaloj EX-YU?) isto kao sto je htela nakon raskida sa DW. Fibra tera svoju pricu, izdaju ono sto misle da treba, uhodani su na vise nacina i imaju neku formulu za buducnost. Dok CK...

Broj izdanja i kvalitet istih je odlucujuci sta ce biti na dalje, da ih je previse za ovo ”malo trziste” bi trebalo svima da je jasno.




Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 06/02/2023 10:40:00
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/02/2023 : 10:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je Čarobna zakon... ne zidam kuce pa i nemam potrebe za ciglama...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 06/02/2023 : 10:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar




Velik trud, ali bilo bi onda dobro da je sve točno - malo provjeri 2020!, loše su upisao ili zbrojio
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/02/2023 : 10:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
@ teller - heh.. dakle svidja ti se kako je ck podelio recimo sedam zivota kopca, velikog mrtvaca i slicno
Fibra ima i cigle i mrsave inace - ali da hm spageti integral, alvar integral su nevidjene mrcine - ali za neke od nas u ono vreme jeftina i "brza" resenja :) mada spagetije
jos nisam procitao - da li zbog manjka inspiracije ili zbog samog izdanja vrag bi ga znao :)

@ Zula hvala druze - greska je bila da sam napisao premalo izdanja za fibru? ispravljeno je valjda sada.

Inace eto valja dodati da je ovom nekom periodu Marko iz Fibre krenuo raditi samo sa Fibrom a ne kao ranije uz posao.
Puno lepih stvari je izbaceno, nekima udovoljeno i sa lepim reprintima i tako.
Sto se tice CK ne znam sta su reprintovali sem neke valijante? nadzirace

Ukratko se moze reci da su 2021 i 2022 "problematicne godine" sa velikom skoku broja izdanja - da se trziste dovoljno prosirilo za takvo nesto ne znam da li je verovatno.

Iz mog licnog vidika - problem konkurentima fibre je da fibra ima stabilnu bazu i izdanja i reprinta izdanja cija izdanja bi kapljala poprilicnom brzinom sa prodajom- isto se ne moze reci za "udrugu sa ckom na celu" (izuzev asteriksa, talicnog, mozda valijanta i bluberija)

Neugodno je i udruzi sto je fibra zadrzala cene uglavnom dok su njihova izdanja uglavnom poskupela. Ranije su bili cini mi se konkurentniji sto se tice toga. Mada ima ck okej cene i dalje uglavnom.

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 06/02/2023 11:02:02
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 06/02/2023 : 11:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Imaćemo i koristi od zabrane. Besna Kobila najavila povećanje produktivnosti za 200-300%! Već u prvoj godini zabrane komšijskih izdanja.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/02/2023 : 12:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kobila rita po svojem pusti nju :) Sta ce imati sem reprinta?

Sto se tice CK dobiti ljubav stripofila je tesko iako su dosta toga dobro uradili. Setimo se samo menjanje stamparija sa bolje na slabiju u sred serijala bez cini mi se objasnjenja i slicno, pa nekoliko propalih projekata
ponesto su tu obrazlozili barem i tako.

Under construction.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/02/2023 : 13:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Klasična Bečka kužina.
Vi se tu glođete, a Hansa koji je sve zakuva niko više ni ne spominje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/02/2023 : 13:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Za sve je "kriva Mutti Merkel" (uh da ne izletim zbog politike sada?) :)

Za nekog prosecnog stripofila koji je na vreme uzimao i od hrvatskih i srpskih izdavaca ono sto ga je zanimalo kratkorocno "nema zime".
Muka ce biti ako treba kompletirati neke stvari koje su vec krenule.. ne secam se da li tu ima nesto ozbiljnije sem recimo talicni tom..

Kratkorocno slave oni koji uzimaju samo srpska ili samo hrvatska izdanja ali.. ali i oni cesto "uzmu barem nesto strano" pa i njih malo boli.
a tek ce da ih boli ako se broj izdanja na maternjem jeziku ipak smanji a i poskupi.

Under construction.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 06/02/2023 : 15:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Smesno je da je neko zapljunuo SVE stripove iz odredjene zemlje, i one za koje ima licencu i one za koje (nikad i nece) imati.


Verovatno smo i mi ovde krivi sto smo im pljuvali stampu, pa rekose "daj da zabranimo ova dobra izdanja, da nikad niko i ne vidi da to moze bolje" :D
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/02/2023 : 15:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Klasična Bečka kužina.
Vi se tu glođete, a Hansa koji je sve zakuva niko više ni ne spominje.


Opet nas zavadio Švabo...
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 06/02/2023 : 19:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
A izdanja dotičnih izdavača se regularno (u stvari to ne znam) prodaju u knjižarama "Kultura" širom BiH po izuzetno bezobraznim cijenama...

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by matori paraliticar

A na snazi je 'zabrana' uvoza vasih i izdanja devete dimenzije u Srbiju?



Jeste. Marko iz Alan Forda mi je to potvrdio.


ček bre - zabrana za uvoz srpskih izdanja od kojih je dobar deo na ćirilici??
ne verujem da je ovo tačno - to bi već bilo neverovatno podlo - ajde za Boru me možda i ne bi iznenadilo,ali tako nešto nikad ne bi uradio Laki,Kristijan,Vuk.



Cimaj Mareta i pitaj ga. Prvo sam pitao za Agarth-i izdanja i Mare mi je rekao da nista iz Bosne nece uvoziti zbog zabrane. Vidis da i novi broj Bosone nije uvezao. Cirilica ili ne, Mare je ocigledno ucenjen (o tome nisam pitao) i to je to za sada. I dalje sa nadam da ce Mare i DW naci nacina da se vrati uvoz ali mi nesto deluje da su digli ruke od pregovora sa mafijom, nazalost. Mozda ce ih osetni pad zarade naterati da ucine nesto.

Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/02/2023 : 19:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

A izdanja dotičnih izdavača se regularno (u stvari to ne znam) prodaju u knjižarama "Kultura" širom BiH po izuzetno bezobraznim cijenama...


Pa dobro vazno da se nova izdanja ne uvoze
i dopunjuju stara

Dakle bezobrazno skupa su izdanja CK u tim bih knjizarama?

Ne deluje da su dobili novija izdanja?
https://www.knjizarakultura.com/proizvodi/carobna-knjiga-d-o-o-

I ako mozes da potvrdis da li su izdanja
devete dimenzije zabranjena sada za uvoz u Srbiju? Zabranjena u smislu za striparnice..

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 06/02/2023 19:52:47
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 06/02/2023 : 22:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Sada će ispasti da po Laguninim knjžarama se bolje prodaju mange nego što oni direktno prodaje DW...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 06/02/2023 : 23:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Pa to je i logično. Koliko ima prodajnih mesta Laguna, pogotovo po trznim centrima gde se i krece gomila klinaca, koji nemaju pojma ni šta je Darkwood.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 07/02/2023 : 00:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Ne potcenjujem da neko ko čita ne ume da upiše u google i naziv izdavača i tako dođe do informacija, pogotovo ako ga već zanimaju stripovi te vrste...Ako ništa ta generacija srasla sa internetom...večitu gužvu nisam skoro nikad video u Laguni oko toga već u Dw.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/02/2023 : 05:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nevezano.. mange su hit i kod nas..cerka mi jih cita a i nekoliko prijatelja sa faksa njenog..
Najviše engleske dakako..
Da sam onaj stari teller, odreko bi se je... ovako i ja popustam...nek cita diete strip, iako onaj blesav naopak..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/02/2023 : 10:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Ne potcenjujem da neko ko čita ne ume da upiše u google i naziv izdavača i tako dođe do informacija, pogotovo ako ga već zanimaju stripovi te vrste...Ako ništa ta generacija srasla sa internetom...večitu gužvu nisam skoro nikad video u Laguni oko toga već u Dw.


Brate, deca ne koriste Google. Njima se sve servira putem reklama i banera na drustvenim mrezama na koje klikcu i algoritam ih vodi dalje i vrti ih u tom njihovom krugu interesovanja. Laguna se jako reklamira na drustvenim mrezama, a sumnjam da to DW radi.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 07/02/2023 : 12:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Sunce ti... A ja i dalje koristim forum za informisanje i odabir naslova. :)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 07/02/2023 : 19:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Sunce ti... A ja i dalje koristim forum za informisanje i odabir naslova. :)


Dobro je.

Scom forum:


Libellus forum:
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 07/02/2023 : 21:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
cujte srpski forumasi, bando stripari
sticice vam nasa Fibra i u Srbiji

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 07/02/2023 21:21:36
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
329 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 07/02/2023 : 22:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

cujte srpski forumasi, bando stripari
sticice vam nasa Fibra i u Srbiji





Od Topole, od Topole,
pa do Ravne Gore,
sve su straze, sve su straze,
carobnjaka Bore
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000