forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/02/2023 : 07:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Ali šta god ja mislio o ovoj aferi, za jedno moram da im skinem kapu - za to što ih izrazito boli patka za mišljenje forumaša.



Pa očito je da ti podržavaš zabranu uvoza stripova iz Hrvatske i BiH u Srbiju. Kako to tebi kao kupcu može koristiti, samo ti znaš. Cijelo vrijeme govoriš da baratamo poluinformacijama, a činjenica je da se gomila izdanja ne uvozi u Srbiju. Kako to objašnjavaš?

Alexts je slično pričao na početku (dok je bila riječ samo o Fibri), pa kad je vidio da se zabranjuje gotovo sve, promijenio je ploču.

Moj je stav da kupci zabranama gube puno, pa makar nikad i ne kupili ništa što se uvozi. Što manja konkurencije, monopolist može raditi što hoće.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 09/02/2023 : 07:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Boli ih briga za misljenje forumasa, a clanovi ovog foruma cine vjerojatno vise od pola sveukupno kupaca na ovim prostorima koji zapravo kupuju konstantno. Pa kada popratis trziste,kroz neko vrijeme skuzis da je to konstantno par sto istih ljudi koji kupuju aktivno i skupljaju. Ovo sve ostalo su padobranci koji povremeno nesto upiknu.Nek radi sta hoce. Ja samo znam da je frajer zabranio sam sebi izvoz u Hr za svoje stripove. Znaci on meni neda da kupim njegove stripove. Ako je to poslovni plan "zastite svoje investicije", onda sam ja Isus. Pa vidis iz aviona da im u glavi ne stima nesto grdo.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6585 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 08:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva



Alexts je slično pričao na početku (dok je bila riječ samo o Fibri), pa kad je vidio da se zabranjuje gotovo sve, promijenio je ploču.

Moj je stav da kupci zabranama gube puno, pa makar nikad i ne kupili ništa što se uvozi. Što manja konkurencije, monopolist može raditi što hoće.



Na tribini Golconde oni kažu: "Zašto bih ja ulagao i kupio prava za neko izdanje, ako na tržištu ima konkurentsko iz Hrvatske?"

Ako ovo nije "poluinformacija" i lažni argument, ne znam šta je. Mogao bih i da se složim da je obrazloženje koliko-toliko validno, u vezi preklapajućih izdanja, ali samo i isključivo za njih.

Koristi se kao izgovor da se zabrani uvoz više od 85% izdanja koja se ne preklapaju (u istom periodu vremena, a najčešće nikad) - sa kvaziobrazloženjima da se međunarodno srpski i hrvatski vode kao isti jezik.

Pa baš zato što je isti/sličan jezik, prirodno je da ljudi imaju potrebe i za izdanjima iz Hrvatske i BiH, veće nego na manje poznatim "stranim" jezicima.

Valjda se zato više sluša muzika iz HR/BiH od koreanske, afričke, rumunske?
Kidanje kulturnih veza, pod izgovorom "prečih prava za preklapajuća izdanja", je zapravo brutalno nepoštena borba protiv konkurencije, na štetu kupaca.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/02/2023 : 08:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kradem tj kopi/pejstam sa FB jedan dobar:D :D :

Došao urednik Čarobne knjige u Dalmaciju na more. Ljeto, sunce, plaža, Čehinje, ma milina.
I uzeo apartman kod neke stare babe.
I znaš kako je.
More, sunce, vruće, plaža, pa večerica, bevanda, prva, druga i jebi ga, malo pocrvenio, malo ga popodne opalilo sunce.
I ujutro se budi i pipa po čelu ko da ima temperaturu. Ništa strašno.
I ode pitat babu gdje je blizu dućan da si kupi limuna i čaja i ima li u blizini kakva apoteka ili nešto slično.
A baba mu reče:
- A dite moje, a šta te muči, da nije možda fibra?
Nije joj ništa rekao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2023 : 09:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Povraća mi se od Golkondinog pranja ruku (a i ne samo njihovog, kad smo već kod toga). Kao, "sve je to prenaduvano, nismo mi krivi, nismo mi ništa pokrenuli, to je Čarobna knjiga". Samo su lijepo pustili Čarobnu knjigu da odradi prljavi posao koji oni ionako ne mogu, da ČK i Komiko i ostali nesretnici pokupe negativan publicitet, a oni vrhnje. Jer sad Fibre više neće biti u Srbiji, a mi ćemo uredno i dalje slati svoja izdanja u Hrvatsku i, što bi rekao Delboy, lovely jubbly.

A sve ovo je ustvari nepotrebno. Sve bi se ovo samo od sebe riješilo da srpski izdavači rade svoj posao kako treba. Ne kupuju Srbi hrvatska izdanja zato što baš umiru od želje da čitaju stripove na hrvatskom, nego zato što su puno kvalitetnije napravljena. Plati dobrog dizajnera, plati dobar papir, plati dobru tiskaru i ne treba ti zabrana hrvatskih izdanja. Ali zašto platiti Rotografiku kad je Simbol toliko jeftiniji? I onda im je Fibra kriva za lošu prodaju. A i to s lošom prodajom je isto upitno. SVI stripovi koje su Komiko/Makondo i Fibra objavili, koliko ja znam, svi su rasprodani u Srbiji, osim ovog Berlina koji je tek sad izašao. Kako to onda Fibra njima uzima tržište ako su sve rasprodali? Čarobna knjiga svoje nije rasprodala još jer rade megalomanske naklade. Ali tu se vraćamo na kvalitet. Fibra je bar 20% skuplja od Čarobne knjige. Ako Bora tvrdi Hansu da mu izdanje na "stranom" jeziku, koje je pritom još i osjetno skuplje, predstavlja toliku konkurenciju - pa nije li to onda znak da nešto krivo radiš? Zašto bi, zaboga, ljudi kupili strano, skuplje izdanje ako je domaće, jeftinije, dobro? I što onda radiš u toj situaciji? Ne ideš učiniti svoje izdanje boljim, nego zabraniš strano:) Pritom usput zabraniš i izdanja na srpskom jeziku iz Bosne. Alaj ga opravi, majstore.

Ali evo, što kaže Henry, čovek ima pravo štititi svoju investiciju po svaku cenu i ne birati sredstva. Ma nego šta, spaljenu zemlju poslije neka pošumljava netko treći.

Trouble will find me
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 09:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by henry

Ali šta god ja mislio o ovoj aferi, za jedno moram da im skinem kapu - za to što ih izrazito boli patka za mišljenje forumaša.



Pa očito je da ti podržavaš zabranu uvoza stripova iz Hrvatske i BiH u Srbiju. Kako to tebi kao kupcu može koristiti, samo ti znaš. Cijelo vrijeme govoriš da baratamo poluinformacijama, a činjenica je da se gomila izdanja ne uvozi u Srbiju. Kako to objašnjavaš?

Alexts je slično pričao na početku (dok je bila riječ samo o Fibri), pa kad je vidio da se zabranjuje gotovo sve, promijenio je ploču.

Moj je stav da kupci zabranama gube puno, pa makar nikad i ne kupili ništa što se uvozi. Što manja konkurencije, monopolist može raditi što hoće.


Kur moj je očito, nigde ja nisam rekao tako nešto. Nego se vi ovde utrkujete ko će više da se uvuče StMarkosu i sve što se ne uklapa u agendu vam automatski deluje "očito".
Sem toga, kako sve ovo tebi, kao kupcu, šteti? Nisi iz Srbije, ako se ne varam, i nije mi jasno zašto se toliko potresaš.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 09:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Povraća mi se od Golkondinog pranja ruku (a i ne samo njihovog, kad smo već kod toga). Kao, "sve je to prenaduvano, nismo mi krivi, nismo mi ništa pokrenuli, to je Čarobna knjiga". Samo su lijepo pustili Čarobnu knjigu da odradi prljavi posao koji oni ionako ne mogu, da ČK i Komiko i ostali nesretnici pokupe negativan publicitet, a oni vrhnje. Jer sad Fibre više neće biti u Srbiji, a mi ćemo uredno i dalje slati svoja izdanja u Hrvatsku i, što bi rekao Delboy, lovely jubbly.

A sve ovo je ustvari nepotrebno. Sve bi se ovo samo od sebe riješilo da srpski izdavači rade svoj posao kako treba. Ne kupuju Srbi hrvatska izdanja zato što baš umiru od želje da čitaju stripove na hrvatskom, nego zato što su puno kvalitetnije napravljena. Plati dobrog dizajnera, plati dobar papir, plati dobru tiskaru i ne treba ti zabrana hrvatskih izdanja. Ali zašto platiti Rotografiku kad je Simbol toliko jeftiniji? I onda im je Fibra kriva za lošu prodaju. A i to s lošom prodajom je isto upitno. SVI stripovi koje su Komiko/Makondo i Fibra objavili, koliko ja znam, svi su rasprodani u Srbiji, osim ovog Berlina koji je tek sad izašao. Kako to onda Fibra njima uzima tržište ako su sve rasprodali? Čarobna knjiga svoje nije rasprodala još jer rade megalomanske naklade. Ali tu se vraćamo na kvalitet. Fibra je bar 20% skuplja od Čarobne knjige. Ako Bora tvrdi Hansu da mu izdanje na "stranom" jeziku, koje je pritom još i osjetno skuplje, predstavlja toliku konkurenciju - pa nije li to onda znak da nešto krivo radiš? Zašto bi, zaboga, ljudi kupili strano, skuplje izdanje ako je domaće, jeftinije, dobro? I što onda radiš u toj situaciji? Ne ideš učiniti svoje izdanje boljim, nego zabraniš strano:) Pritom usput zabraniš i izdanja na srpskom jeziku iz Bosne. Alaj ga opravi, majstore.

Ali evo, što kaže Henry, čovek ima pravo štititi svoju investiciju po svaku cenu i ne birati sredstva. Ma nego šta, spaljenu zemlju poslije neka pošumljava netko treći.



Evo, razuman čovek, ne ko neki

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/02/2023 : 09:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako ne šteti?
Ljudi iz Hrvatske kupuju i srpska izdanja... Izdanja koja se ne mogu legalno kupiti u Hrvatskoj jer ih izdavač ne želi prodavati ovdje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/02/2023 09:50:31
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 09:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kako ne šteti?
Ljudi iz Hrvatske kupuju i srpska izdanja... Izdanja koja se ne mogu legalno kupiti u Hrvatskoj jer ih izdavač ne želi prodavati ovdje.


Ma naravno, nego je ovo više bio osvrt na to da su reakcije iz susedstva bile mnogo agresivnije iako su oni, realno, manje oštećeni od stripofila iz Srbije.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 09/02/2023 : 09:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Znaš kako kažu, najlakše je s tuđe dupe u koprive.
Čovek je rešio da po svaku cenu štiti svoju investiciju, našta ima svako pravo, i pritom ne bira sredstva.
Nemaš prava da od nekoga nešto očekuješ niti da zahtevaš pogotovo što, kao i većina nas ovde, barataš poluinformacijama.Oni će da donesu odluku vodeći se svojim interesima i sumnjam da je bilo ko van tastaturnih junačina voljan da bije tuđu bitku.
Ali šta god ja mislio o ovoj aferi, za jedno moram da im skinem kapu - za to što ih izrazito boli patka za mišljenje forumaša.



Nisam imao namjeru da se javljam više na ovu temu. No, repliciraću henryju: "Grešiš dečko, grešiš", itekako ih boli patka za mišljenje forumaša! Btw, svi smo mi ovdje forumaši, bez obzira da li smo izdavači, mali ili veliki ili najobičniji članovi ovoga foruma. Pitaj dotičnog iz ČK da li vrijedi još zabrana za izdavače iz BiH. Pametnom dosta!

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/02/2023 : 09:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Božemioprosti, na kraju ovaj Bora iz ČK ispada veći Č od Bore iz RČ.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 10:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by henry

Znaš kako kažu, najlakše je s tuđe dupe u koprive.
Čovek je rešio da po svaku cenu štiti svoju investiciju, našta ima svako pravo, i pritom ne bira sredstva.
Nemaš prava da od nekoga nešto očekuješ niti da zahtevaš pogotovo što, kao i većina nas ovde, barataš poluinformacijama.Oni će da donesu odluku vodeći se svojim interesima i sumnjam da je bilo ko van tastaturnih junačina voljan da bije tuđu bitku.
Ali šta god ja mislio o ovoj aferi, za jedno moram da im skinem kapu - za to što ih izrazito boli patka za mišljenje forumaša.



Nisam imao namjeru da se javljam više na ovu temu. No, repliciraću henryju: "Grešiš dečko, grešiš", itekako ih boli patka za mišljenje forumaša! Btw, svi smo mi ovdje forumaši, bez obzira da li smo izdavači, mali ili veliki ili najobičniji članovi ovoga foruma. Pitaj dotičnog iz ČK da li vrijedi još zabrana za izdavače iz BiH. Pametnom dosta!


U prilog mojoj tezi ide to što se ne javljaju i ne pokušavaju da opravdaju svoje postupke.
A tvoj argument? Da ga pitam za zabranu uvoza?

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2023 : 10:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ka da je kraj svita šta neće bit neke ČK u Hr.
Kupovaće ljudi više fibri.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 10:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ka da je kraj svita šta neće bit neke ČK u Hr.
Kupovaće ljudi više fibri.


Ako su forumaši reprezentativni uzorak, više Fibri će da se kupuje i u Srbiji.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/02/2023 : 10:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by Paka01

Kako ne šteti?
Ljudi iz Hrvatske kupuju i srpska izdanja... Izdanja koja se ne mogu legalno kupiti u Hrvatskoj jer ih izdavač ne želi prodavati ovdje.


Ma naravno, nego je ovo više bio osvrt na to da su reakcije iz susedstva bile mnogo agresivnije iako su oni, realno, manje oštećeni od stripofila iz Srbije.



A zašto ne bi bile agresivne? Triba sve aktere ove sramotne akcije nabit na k! Vidi ti njega, ti bi gradira oštećenje i shodno tome recipročno emotivan odgovor? Kako da ne! Bit ću ljut, ogorčen i spreman na kurconabijanja koliko god me volja ma šta god ti i tebi slični o tome mislili. A kad već čestitaš sebi u bradu o nečijem neboljenju patkice za mišljenje forumaša, šta dolaziš ode popovat?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 09/02/2023 10:16:22
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 09/02/2023 : 10:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@henry, mislim da sam u svom postu bio ekplicitan. Nakon što sam zaprijetio da ČK neće izvoziti svoja izdanja u BiH, isti je zakočio i skonto da mu se to ne isplati. Valjda je sad jasno.:) A, to što se ne oglašavaju na ovom forumu, ne znači da nisu upoznati sa sadržajem istog. Upravo iz tog razloga se i ne oglašavaju.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 09/02/2023 10:16:31
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/02/2023 : 10:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da se u kinima zabrane svi strani filmovi i vrte samo hrvatski, ne bi porasla gledanost hrvatskih filmova već bi svukupno pao broj odlazaka u kino.
Tako je i ovdje. Nedostatak izbora ne znači nužno da će se više kupovati ono što je dostupno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 10:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by Paka01

Kako ne šteti?
Ljudi iz Hrvatske kupuju i srpska izdanja... Izdanja koja se ne mogu legalno kupiti u Hrvatskoj jer ih izdavač ne želi prodavati ovdje.


Ma naravno, nego je ovo više bio osvrt na to da su reakcije iz susedstva bile mnogo agresivnije iako su oni, realno, manje oštećeni od stripofila iz Srbije.



A zašto ne bi bile agresivne? Triba sve aktere ove sramotne akcije nabit na k! Vidi ti njega, ti bi gradira oštećenje i shodno tome recipročno emotivan odgovor? Kako da ne! Bit ću ljut, ogorčen i spreman na kurconabijanja koliko god me volja ma šta god ti i tebi slični o tome mislili. A kad već čestitaš sebi u bradu o nečijem neboljenju patkice za mišljenje forumaša, šta dolaziš ode popovat?



"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 09/02/2023 : 10:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

@henry, mislim da sam u svom postu bio ekplicitan. Nakon što sam zaprijetio da ČK neće izvoziti svoja izdanja u BiH, isti je zakočio i skonto da mu se to ne isplati. Valjda je sad jasno.:) A, to što se ne oglašavaju na ovom forumu, ne znači da nisu upoznati sa sadržajem istog. Upravo iz tog razloga se i ne oglašavaju.


Bez uvrede, ali ja stvarno ne znam ko si ti niti koliki ti je uticaj na izdavaštvo i distribuciju u BiH. Tako da ne, nije mi jasno.
Ali nemam razloga da ti ne verujem.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 09/02/2023 : 10:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by all_ba

@henry, mislim da sam u svom postu bio ekplicitan. Nakon što sam zaprijetio da ČK neće izvoziti svoja izdanja u BiH, isti je zakočio i skonto da mu se to ne isplati. Valjda je sad jasno.:) A, to što se ne oglašavaju na ovom forumu, ne znači da nisu upoznati sa sadržajem istog. Upravo iz tog razloga se i ne oglašavaju.


Bez uvrede, ali ja stvarno ne znam ko si ti niti koliki ti je uticaj na izdavaštvo i distribuciju u BiH. Tako da ne, nije mi jasno.
Ali nemam razloga da ti ne verujem.


Kao što ne znam ni ja ko si ti, ne moraš tako ni ti znati ko sam ja. Ali sam dovoljno moćan da adekvatno odgovorim (sa svojim kolegama kojih se ovo tiče) na zabranu uvoza izdanja iz BiH. Ovim završavam dopisku i javljanje na ovom topiku.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/02/2023 : 10:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da se u kinima zabrane svi strani filmovi i vrte samo hrvatski, ne bi porasla gledanost hrvatskih filmova već bi svukupno pao broj odlazaka u kino.
Tako je i ovdje. Nedostatak izbora ne znači nužno da će se više kupovati ono što je dostupno.



Pogrešna usporedba... Hrvatski film nema kvalitetnu ponudu, alternativu za ikakvu gledanost dok izdavači u Hrvatskoj imaju jako dobru ponudu i kvalitetu kao alternativu.
Netko tko se dvoumi oko kupovine ovo ili "ono", kupit će ovo.
A opet, sad se ovara i nova niša nekim izdavačima da hrabro zagrizu u neka nova izdanja i serijale.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/02/2023 : 10:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Paka01

Da se u kinima zabrane svi strani filmovi i vrte samo hrvatski, ne bi porasla gledanost hrvatskih filmova već bi svukupno pao broj odlazaka u kino.
Tako je i ovdje. Nedostatak izbora ne znači nužno da će se više kupovati ono što je dostupno.



Pogrešna usporedba... Hrvatski film nema kvalitetnu ponudu, alternativu za ikakvu gledanost dok izdavači u Hrvatskoj imaju jako dobru ponudu i kvalitetu kao alternativu.
Netko tko se dvoumi oko kupovine ovo ili "ono", kupit će ovo.
A opet, sad se ovara i nova niša nekim izdavačima da hrabro zagrizu u neka nova izdanja i serijale.



U ovoj usporedbi je "hrvatski strip" ekvivalent "ČK stripovi", dok su strani filmovi u stvari Fibrini stripovi Znam, kompliciram nepotrebno

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/02/2023 : 10:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da se u kinima zabrane svi strani filmovi i vrte samo hrvatski, ne bi porasla gledanost hrvatskih filmova već bi svukupno pao broj odlazaka u kino.
Tako je i ovdje. Nedostatak izbora ne znači nužno da će se više kupovati ono što je dostupno.



Pa ja to drvim sve vreme... Ljudi koji su do juče promovisali strip, radili na njegovom širenju, ljudi koji najviše vole strip -ispada da sada najviše rade protiv samog stripa.

Zato sam i sto puta rekao da razumem kad neko zauzme stav od izdavača po ovom pitanju, al ne razumem kad neće da dođe da o tome polemiše. Jer tu može da ima više negativnog nego pozitivnog i za same izdavače. Za nas čitaoce ima isključivo negativan kontekst.
Ako nateraju i nas da polako odustajemo od stripa, posle će biti teško pokrenuti mašineriju sa usputnim kupcima, nekolekcionarima...

Resistance is futile.

Edited by - borg on 09/02/2023 10:37:27
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/02/2023 : 10:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
S jednog dugog topica.

Forumaši bojkotiraju zločestog Boru kupnjom ČK naslova:

[url=https://freeimage.host/i/HETKQmg][/url]
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/02/2023 : 10:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Kur moj je očito, nigde ja nisam rekao tako nešto. Nego se vi ovde utrkujete ko će više da se uvuče StMarkosu i sve što se ne uklapa u agendu vam automatski deluje "očito".
Sem toga, kako sve ovo tebi, kao kupcu, šteti? Nisi iz Srbije, ako se ne varam, i nije mi jasno zašto se toliko potresaš.



Znači ti se samo suprotstavljaš vanjskom neprijatelju? :D

Šta ja imam od uvlačenja Markosu? On je jedini koji iznosi svoju stranu priče, ostali šute jer nemaju opravdanja koje bi zadovoljilo kupce.

Inače, ja sam iz BiH, kod nas se 99% stripova uvozi, ako me se ne tiče sad, kad-tad hoće.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000