forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Šta ima dobroga u Bonelliju u zadnjih 4-5 godina?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/11/2022 : 18:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da čujem neku vašu best-of listu stvari proizašlih iz Bonelli kuhinje recimo od 2017. pa naovamo Svašta me zanima, skroz novi mini-serijali i naslovi, dobre nove priče starih junaka, itd itd... Šta valja, šta se isplati pročitati?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/11/2022 : 18:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ništa, odnosno retko šta. Nakon perioda inovacije (Le storie, rrobeov Dilan, Dragonero, Audace, Siročad, svašta drugo), poslednjih godina važi logika “šalili smo se”, gde se promene vraćaju nazad i objavljuju se samo ostaci najavljenog.

Osim Dragonera, jedinog uspešnog Boneli serijala u ovom veku.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2022 : 18:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Darkwoodske novele.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 23/11/2022 : 18:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Ima dosta toga dobrog i odličnog, samo zavisi što te zanima. Koje zanrove voliš.

Ja bi ti preporucio Bezdusne odlicni serijal u albumima koji je dio Dragonero svijeta ali se može citati odvojeno.

Zatim Dragonero, mladi Tex, Nero (upravo poceo izlaziti u LL), Božanska kongregacija (novi serijal-za sada kod nas jos ne izlazi), Granica koju izdaje Golconda...

Nije bas novo ali ako nisi citao probaj kratki serijal Skriveno lice ili možda Siročad...

Ovo kao neki širi vodic ali najbolje ti je samostalno istražvati...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/11/2022 : 18:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Dragonero, Nero, Komesar Ričardi, Sottosopra, il confine, UT, Divina Congrega. Nije da fali stvari.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 23/11/2022 18:48:53
Go to Top of Page

chavez
Starting Member



12 Posts

Member since 30/01/2006

Posted - 23/11/2022 : 19:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send chavez a Private Message  Reply with Quote
Baš ništa.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/11/2022 : 19:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Dragonero bi ti se moga svidit. Moderni fantasy na tragu Sandersona i Abercrombieja.

Siročad također, pogotovo prve 2 sezone. Totalno amerikanizirani stil.

Ove šeme ala novi Zagor origin, mladi Tex - ništa posebno.
Reimagining Mister Noa je već puno bolji.

Julia je meni jako drag kriminalistički procedural i to preporučam svakom ljubitelju Law and Order i sličnih tv formata.

Preporučam ti ovu epizodu Zagora, scenarist je jedino šta valja zadnjih ohohoho godina publikacije trulog (pa ipak još omiljenog mi) junaka https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-275-276-hellgate-u-plamenu/2450/



And like that... he's gone.

Edited by - vice on 23/11/2022 19:29:26
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2022 : 20:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jel besu bas u poslednjih 4-5 godina, ali Dragonero sa Bezdusnima i Sirocad - Ringo - Novi svijet svakako isticu. Odlicni serijali. I desilo se 9. svjetsko cudo - zavolio sam Juliu :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

ZoranM
New Member



Serbia
124 Posts

Member since 07/12/2010

Posted - 24/11/2022 : 00:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranM a Private Message  Reply with Quote
Koliko ja znam, da je fino i citljivo samo Deadwood Dick. Nisam citao zadnje Dampyre, al cisto sumnjam da je i to vise na nekom nivou (mada zna da se zalomi nesto okej).
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/11/2022 : 04:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
moram to sa tugom priznat,.. čak ko okorijeli bonellijevc-jako malo dobrog…
Dick i reprint Komandanta Marka i Kit Tellera u koloru..
Možda i Priče iako to pratim samo kod nas izdate...
Korijeni i Pueblo Zagor te redovni Zagor a pogotovo Tex izgleda da su na nivoju..
Ove novotarije ne poznam, valjda bar nešto vredi..
A zadnjih 10-15 godina Grejstorm i Casidy obavezno..
Ovo što je izlazilo od pilota nije me oduševilo, jest junak živ ali ni senka starog.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/11/2022 04:10:21
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/11/2022 : 04:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Ne znam jel besu bas u poslednjih 4-5 godina, ali Dragonero sa Bezdusnima i Sirocad - Ringo - Novi svijet svakako isticu. Odlicni serijali. I desilo se 9. svjetsko cudo - zavolio sam Juliu :).


žena ti zna za to?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 24/11/2022 : 06:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Ne znam jel besu bas u poslednjih 4-5 godina, ali Dragonero sa Bezdusnima i Sirocad - Ringo - Novi svijet svakako isticu. Odlicni serijali. I desilo se 9. svjetsko cudo - zavolio sam Juliu :).



Šta kaže tvoj dečko na to?

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 24/11/2022 06:14:16
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/11/2022 : 06:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Nije odusevljen. On ostaje na Zagoru :).

Nego ontopic, Deadwood Dick naravno.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/11/2022 : 09:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dragonero, Komesar Ričardi, Granica, UT (zbog crteza!!!), Deadwood Dick, K-11 (moglo bi proci kao neki americki strip, bez zajebancije)... dopao mi se i "nastavak" Neznanca, ali ne znam da li je bas tu od 2017.
Nisam toliki fan Sirocadi (i nastavaka) ali da, modernije od prosjecnog Bonellija.
Meni je Mladi Tex super, plus je i crtez, a i price su dosta zanimljive i zabavne, pogotovo ako poznajes Texov svijet od prije (ono nesto od mladosti sto je prije objavljeno, sada se lijepo nadovezuje/povezuje).
Julia - naravno, ali je starija o 2017, jedino ako pogledamo Mladu Juliu, mada mislim da je i ta zapoceta prije (da sad ne Googlam).
Cassidy je stariji ali ako volis 70-te i krimi price, to je to. Jeste
u Bonelli stihu, ali nije da ima bas puno krimica u SBE (pored Nicka kojeg nema vise - aha, ove nove epizode mogu tu uci!!; te recimo Julie, ali bez akcije).
Ah da, jos Mister No Revolution, to mi se bas dopalo!
Da, i Chanbarra. Imas u "Pricama", a imas i malo vece izdanje u HC.
Aha, i Mercurio Loi je isto dosta zanimljiv serijal, koji me isprva nije zanimao (neke cudne naslovnice i stvorio sam si neku pogresnu sliku o stripu).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 24/11/2022 14:52:31
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/11/2022 : 09:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Planeta mrtvih, Chanbarra - to baš valja.

Deadwood Dick - nije loš
Mister No Revolution - nije ko pravi stari Mister No ali su se potrudili i cijenim to
Dragonero - na sedam, osam epizoda se nađe neka dobra

Siročad - nisu nešto, ali nekom ko čita superheroje bi moglo bit dobro. Dosta drugih stvari, ovih miniserija nisam čitao
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



615 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 24/11/2022 : 10:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
ne znam kaj svi cmizdrite ko pickice neke, dobro je da i ovo sve sto je redovno ide, sve ostalo je samo bonus.
Doviđenja
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/11/2022 : 10:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Dragonero je meni super fantasy avantura. Bas se radujem citanju svakog novog kog Libellus izbaci. A od tih starijih malo Kesidi je top!!! A od masiranja starih junaka Mladi Teks meni sasvim dobro lezi. Ove Bezdusne ti ja bar ne bih preporucio. Meni to nije Bonelli... To je neki mutant...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/11/2022 : 11:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovo procitao i ok mi je sve:
Deadwood Dick
Mister NO Revolucija
Odessa

Edited by - jagodanbg on 24/11/2022 11:04:03
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 24/11/2022 : 13:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Mister No revolucija - nije to onaj naš stari Jerry, ali je odlična posveta jednom razdoblju.
Deadwood dick - pravi surovi realističan westerna.
Skriveno Lice/Shanghai devil - neko ga je tu spomenuo, pa ću i ja iako nije novo. Po meni ponajbolji mini serijal. Kao da gledaš neki povjesni spektakl ala Lawrence od Arabije. Autor je Manfredi, čovjek koji je stvorio Magičnog Vjetra
Od redovnih
Dampyr - moderan strip koji i nakon 22 god. drži kvalitetu, nažalost kod nezasluženo zanemaren. Mješavina akcije i horora te mistike i folklora. Boselli.
Julia - Odličan krimić iako s vremenom postaje monoton. Neobično za Berardija koji je toliko volio eksperimentirati s Kenom
Dragonero - strip za gledanje, ali ne i za čitanje. Nažalost vrhunski crtež nije popraćen kvalitetnom i orginalom pričom.

Edited by - marcho on 24/11/2022 13:31:30
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/11/2022 : 14:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam samo dva serijala koja smatram novitetima.
Komesar Ricciardi mi je odličan, detektivizam i triler su moje omiljeno područje. Zanimljiv i neobičan je serijal Mercurio Loi kojega sam ljetos pročitao, ali bit će potrebno to ponoviti kad dođe prilika. Od polovice serijala epizode postaju povezane i mračnije, a sveukupno, koliko god to zvučalo bizarno, je teško odrediti tematiku.
Ako ćemo u nešto dalju prošlost, onda ću pohvaliti i serijal Priče gdje su loše epizode rijetkost, dok mi se npr. Skriveno Lice nije svidjelo, prekinuo sam nakon 3 broja.
Deadwood Dick i Granica (koju izdaje Golconda) čekaju na čitanje.

loading...
Go to Top of Page

monco1965
Starting Member



38 Posts

Member since 09/04/2020

Posted - 24/11/2022 : 15:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send monco1965 a Private Message  Reply with Quote
Mercurio Loi
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 24/11/2022 : 16:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam nikada konzumirao Bonelli u ozbiljnijim kolicinama, ali mi ni najmanje nije zao sto sam kupio i procitao Mercurio Loi serijal.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/11/2022 : 16:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Dragonero - nisam ga puno pročitao, ali priča, slojevitost cijele tematike, likova, odlično. Crtež ubija.
Granica - ooodlično, svakako probaj.
Deadwood Dick - veliko osvježenje u Bonelliju, što ideš prema kraju serijal je sve napetiji.
Komesar Ricciardi - super zamišljeno i izvedeno, mješavina trilera, drame, horrora... Jako, jako dobro.
Mercurio Loi - ne znam što bi rekao, ali svidjelo mi se. Svakako neobičan strip.
Skriveno Lice - Manfredijev sjajan scenario, napeto sa puno zanimljivih likova i povijesnih sličica.
Shangai Devil - Svojevrsni nastavak Skrivenog Lica, možda za nijansu slabije, ali ipak sjajno.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/11/2022 : 16:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Deadwood Dick, Cassidy, Siročad. Siročad mi je baš posebno dobar serijal.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/11/2022 : 18:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
jedno doba, jedna priča. jedino što ja u posljednje vrijeme od novog bonellija uspijevam pročitati do kraja. serijal je hit and miss, i to u nezavidnom omjeru od 50:50, ali je lijepo vidjeti kako i što pišu svi ovi naši poznati bonelli scenaristi, izvan žanrovskih odrednica svojih serijala... o čemu sve razmišljaju kada ne pišu za nekog svog bonelli junaka.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/11/2022 : 19:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

jedno doba, jedna priča. jedino što ja u posljednje vrijeme od novog bonellija uspijevam pročitati do kraja. serijal je hit and miss, i to u nezavidnom omjeru od 50:50, ali je lijepo vidjeti kako i što pišu svi ovi naši poznati bonelli scenaristi, izvan žanrovskih odrednica svojih serijala... o čemu sve razmišljaju kada ne pišu za nekog svog bonelli junaka.



To sam zaboravio, odličan mi je to serijal. I naravno, Cassidy.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000