forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Šta ima dobroga u Bonelliju u zadnjih 4-5 godina?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/11/2022 : 21:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Sam vrh je Dragonero a ima još odličnih : Komesar Ricciardi , Cassidy, Jedno doba, jedna priča

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 24/11/2022 21:52:02
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/11/2022 : 13:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Najbolji su reprinti... pilota, Marka, Bleka, Tellera...to sve govori.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 25/11/2022 : 13:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Ne znam od kuda toliko pohvala na račun Dragonera. Pa strip čisti plagijat svega i svačega. Ponajviše Igre prijestolja sa scenografijom Gospodara prstenova. Glavni lik, Ian je vizualno pljunuti Geralt od Rivije. Orci i patuljci kao da su pobjegli iz warcrafta ili warhammera, itd ...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/11/2022 : 16:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marcho

Ne znam od kuda toliko pohvala na račun Dragonera. Pa strip čisti plagijat svega i svačega. Ponajviše Igre prijestolja sa scenografijom Gospodara prstenova. Glavni lik, Ian je vizualno pljunuti Geralt od Rivije. Orci i patuljci kao da su pobjegli iz warcrafta ili warhammera, itd ...


pa baš zato što je takav drugačiji je i zanimljiv

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/11/2022 : 16:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marcho

Ne znam od kuda toliko pohvala na račun Dragonera. Pa strip čisti plagijat svega i svačega. Ponajviše Igre prijestolja sa scenografijom Gospodara prstenova. Glavni lik, Ian je vizualno pljunuti Geralt od Rivije. Orci i patuljci kao da su pobjegli iz warcrafta ili warhammera, itd ...



A ti kao da nikada nisi čitao SBE.
Meni su takve fore u NN-u, a ima ih tamo dosta, baš fora.
Štaš, ima nas svakakih.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/11/2022 : 17:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Najbolji su reprinti... pilota, Marka, Bleka, Tellera...to sve govori.



+1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 25/11/2022 : 17:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ako ne cijeli Nathan Never opus onda barem "Generacije".
Dragonero je već odavno prevazišao uzore koji se spominju a Bezdušni su priča za sebe.
Ovi kraći serijali su svi redom dobri, izdvajam: Siročad, Mister No Revolution, Granica, Nero pa Deadwood Dick pa Komesar Ričardi (tu mi je naslabije "pakiranje" Čarobne Knjige).

Dylan Dog kolor 40 a posebice prva priča je jako dobra. Grucho je već odavno verzija 2.0 u odnosu na svoj Orginal a Dylan Dog kolor 38 je najbolji Grucho do sada (rekao bih upgrade na 3.0).

Zagor Korjeni, Zagor Darkwoodske Novele.

Tex uvijek dobar. Mladi Tex na tragu "starog" Texa.

Julia ispred Nicka i Ričardija a poslije Legs i May (pogotvo u tandemu).

A kao i kolega teller jedva čekam nastavak najboljeg od EsseGesse trija, jel, to je Komandant Mark.

Iz Bonelli kuhinje uvjek ima nećeg dobrog i ne treba čekati godinama da se neke stvari naprave kao što je to slučaj kod BD-ovaca.

Edited by - mmihoci on 25/11/2022 17:54:33
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/11/2022 : 18:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uh, hvala na preporukama, odo sad pročitat sve komentare da vidim šta ste sve nabrojali

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/11/2022 : 13:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ajmo redom

- Darkwoodske novele
Ne hvala. Pročitao sam ovo ljeto prva dva broja i baš mi je bilo loše, užasno nezanimljiv serijal.

- Bezdušni
Zvuči zanimljivo, izgleda lijepo nacrtano. Vidim da je to kao spin-off Dragonera? Trebam li ikakvo predznanje?

- Dragonero
Dragonero definitivno djeluje jako dobro, no iskreno ne da mi se prolaziti kroz toliku gomilu brojeva. Možda mu jednom dam šansu, al za sada bi radije čitao nešto kraće.

- Mladi Tex
Ima li ikakve razlike u kvaliteti u odnosu na regularnog Texa? Odnosno šta je još drugačije osim toga što je Tex mlađi ovdje?

- Granica
Premisa zvuči neloše, no crtež mi nije baš po guštu ovako na prvu.

- Siročad
Već mi je odavno na listi, valjda ću se jednom uhvatiti toga napokon

- Mister No: Revolution
E ovo djeluje super, baš ću mu dati šansu. Volim ove reimaginacije ako su napravljene sa stilom, a ovo bi moglo biti dobro.

- Julija
Probao par epizoda, bilo mi je okej, al ništa posebno pa nisam imao volje dalje. Plus ima gomilu epizoda

- Deadwood Dick
To ću svakako pročitati. Jedan od rijetkih novih naslova za koje sam već otprije znao.

- Zagor: Korijeni
Pročitao prvi broj ovo ljeto i bilo mi je zanimljivo. Pričekat ću dok negdi ne iskopam ostatak po maloj cijeni pa se bacam na čitanje svega zajedno.

- Greystorm
Čitao odavno već. Krene jako dobro, kasnije opadne u mediokritet.

- UT
Crtež djeluje super, prati li priča kvalitetom?

- K-11
Ajd baš ćemo vidit, ne djeluje loše

- Chanbarra
Lijepo crtež izgleda, tema mi se čini super. Dat ću mu šansu.

- NN Generacije
Već dugo pokušavam uhvatit ovo od ČK na akciji, valjda će uspit sad u skorije vrijeme

- Skriveno Lice, Nero, Komesar Ričardi, Cassidy, Mercurio Loi, DD Planeta Mrtvih, Odessa, itd...
Ne djeluju mi baš interesantno nažalost...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2022 : 14:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
K-11 i Čanbara nije loše,pogotovu Čanbara.
UT neviđeno,neviđeno sranje.
Grejstorm valja,ali to je već matoriji boneli,ako se misli na ono što je objavio Feniks.Mada i tu,čini mi se,završnica je pokvarila celokupni dojam.
Koreni i Darkvudske novele - za preskok.
Dedvud Dik - do jaja,baš do jaja.
Julija - meni je ovo najbolji ongoing boneli
Siročad,prvi ciklus - ništa specijalno
Granica - dobar,ali nisam posebno oduševljen kao neki.Doduše,videću kad izađe sve a kad se pročita u kompletu.
Dragonero - valja,uz Julku najbolji mi boneli.
Mladi Teks i Mister No revoluciju još ne uzeh da pročitam,mada ih imam (kod drugara)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 26/11/2022 : 18:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Za Bezdušne ne treba ništa ispred toga pročitati.
Redovna se naslanja na neke stvari iz Bezdušnih.
Inače drugi album ("Glad") mi je za sada najbolji.

Mladi Tex, žešći od starijeg Tex-a. Crtački možda i bolji. Format jedna epizoda na 66 stranica bolje paše, bar meni. "Stari" Tex ima sitnu prednost u odnosu na "Klinca" a to je: Kit Carson i Tiger Jack. A opet "Mladi" ima bolje žensko društvo.

S K-11 bi ti se moglo dogoditi isto kao i s Graystormom.



Edited by - mmihoci on 26/11/2022 18:39:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/11/2022 : 18:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dragonero ti je zaista dugacak te dosta povezan serijal, pa nisam siguran ima li smisla citati samo Bezdusne. No, nisam jos citao pa me moze netko ispraviti. Drukcije je Dragonero dosta dobar, ali treba ici redom, nije kao DD npr.

Mladi Tex... Pa nije to sada nesto revolucionarno, barem ne toliko kao onaj kolorni u A4 "francuskog stila". :D Tamo recimo probaj prvi broj (Serpierija), a i ostali su dobri, no kao malo drugaciji pristup, malo... jer Tex je ipak insituticija koja se u Italiji ne dira. :D

Granica zeli biti nesto vise, vise od stripa, serije... za sada je jos tesko reci kako ce to zavrsiti i kakvu cemu si moci sliku stvariti o svemu, ali svakako nesto posve drugacije, ambiciozno, ali to su istovremeno i velike cipele za navuci...

MN Revolution ti je za sada mozda najbolja opcija, tih par brojeva se brzo procita, a nije toliko djecji kao origi (psovke, neke scene da sada ne spojlujem).

Isto vazi i za Deadwood Dicka, dosta kratko ali ubitacno. Odlican cprati dobro ispricanu pricu (i zabavnu na momente), a vidi se da je to nesto staro sa novim touchom.

Komesar Ricardi je isto napravljen prema romanima (kasnije je izasla i TV serija), i mislim da mu vrijedi posvetiti paznju. Ipak ozbiljnije, no i dalje "bonellid" da tako kazem. Nema toga toliko puno, sto je isto plus.

K-11 je isto dosta kratak, americki style donekle, supermoci drugacije od uobicajenih Amera, ispricane na talijanski nacin... ajde, recimo. Prati povijesne dogotke. :D

Chanbarra je super, pogotovo ako volis samurajstinu i Japan, crtez je isto sasvim na nivoju. Izaslo u Pricama, a i u vecom izdanju (na Balkanu kod CK, za sada).

Julia je dugacak serijal koji se tu i tamo preplece sa proslim dogocima, no vecinu se moze citati i zasebno. Ali ako ti ne sjedne... Meni svakako nesto (naj)bolje od SBE.

Skriveno lice i Shanghai Devil (kao nastavak SL) su dosta uobicajeni SBE, ali meni ok, Cassidy je ako cemo iskreno isto "bonellid", ali ako volis krimice, malo osvete, dobra muzika (cesto unutra u didaskalijama pjesma koja se recimo vrti u kolima iz tih 70-ih)... Mercurio Loi mi je ipak postao zanimljiv, crtez malo drugaciji od prosjecnog Bonellija, no price nisu sad nesto revolucionarno. Odessa je dosta prosjecan sci/fi "modernijeg" crteza. Greystorm mi je bio za procitati ali nista toliko specijalno, plus nisam HC fan na steampunk (radije daj nove Granvile :D). UT i prica... to ne ide zajedno. :D Nisam cuo mislim da jos nikoga (ili mozda jednog jedinog) da je pohvalio tu pricu, Barbatova na meskalinu, no crtez je cisti grom, Roi u najboljem elementu! Ako ti lezi DD, mislim da bi ti i DD Planeta mrtvih, ako drugi DD univerzum.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/11/2022 : 21:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Koji je to strip granica koji se spominje?
Tko je to izdao?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/11/2022 : 21:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Koji je to strip granica koji se spominje?
Tko je to izdao?



Golconda.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/11/2022 : 21:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Koji je to strip granica koji se spominje?
Tko je to izdao?


https://www.sergiobonelli.it/sezioni/100548/il-confine

Ovdje izdala Golconda.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/11/2022 : 23:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo to izgleda
Šteta što nema zaseban topic
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/11/2022 : 23:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Zanimljivo to izgleda
Šteta što nema zaseban topic


I beg to differ!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49664


I tek sada se sjetih/vidjeh da ima i Zezelja.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 26/11/2022 23:45:49
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/11/2022 : 07:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A meni je K11 nekako srednja žalost. Štajaznam. Fora ideja, ali tako-tako izvedba.
Crtež mi je simpatičan.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/11/2022 07:24:15
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/11/2022 : 08:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by supermark

Zanimljivo to izgleda
Šteta što nema zaseban topic


I beg to differ!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49664





Tnx
A tko će drugi otvoriti topic nego (neprežaljeni) solar
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 27/11/2022 : 13:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
Dragonero. Puno izdanja, koja se očigledno vrlo dobro prodaju. Bolje od Dylana i Zagora. Baš juče uzeo Dragoner Mondo Oscuro #1 i Dragonero Le Mitiche Avventure #1 (u boji).

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 27/11/2022 : 15:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

Dragonero. Puno izdanja, koja se očigledno vrlo dobro prodaju. Bolje od Dylana i Zagora. Baš juče uzeo Dragoner Mondo Oscuro #1 i Dragonero Le Mitiche Avventure #1 (u boji).



Ne znam da li baš bolje od Dylana ali Dragonero jeste veoma popularan u Italiji.
Meni su od novijih serijala najbolje Priče, neki su brojevi lošiji, neki bolji ali barem nema kontuitet pa možeš uzeti bilo koji broj iz sredine serijala i čitati.
A od crtača mi se dopada Bacilieri koji je dosta netipičan za Bonelli.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 27/11/2022 : 15:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Od onoga što si gore pobrojao:
Korijeni počinju solidno, ali negdje na sredini se scenaristički srozaju, uopće mi se pogubio interes, mada je crtež odličan (iako je Ludens srozao kvalitetu kolora sa svojim otiskom, pa čak bih ti preporučio u knjižnici posuditi Libellusovo izdanje).
Novele sam pročitao jednu epizodu, nije mi bilo bog zna što pa odustao, a za Dragonera isto razmišljamo. Julija mi ima neku solidnu konstantu, barem ovih prvih 60-ak epizoda, tj. nije nikakav vrh, ali je dovoljna preporuka već to da se kvaliteta održava i meni ju je zapravo užitak čitati već godinama. Deadwood Dick je kao mini serijal isto skroz dobar, iako i on prema kraju (scenaristički) pomalo gubi na kvaliteti. Kod Cassidyja me Ruju iznenadio, jedna skroz solidna akcijska razbibriga, a treba tu spomenuti i njegov mini serijal Hellnoir (Helnoar). Oko Greystorma se slažemo, a za UT sam napisao recenziju koliko me iziritirao.

E sad, ono što svakako preporučam je Komesar Ričardi, osobno mi je to najkvalitetniji noviji Bonellijev serijal. Također me je, iz Riznice Bonelli, iznenadio Bruno Enna sa svojom Zvijeri (br. 6).

Znači, koliko sam polovio tvoje recenzije i sjećam se nekih komentara (recimo da te Freghieri ne užasava), probaj Helnoar i Zver (Riznica Bonelli), a svakako bih ovdje i Ričardija ubrojio. U drugom redu Cassidy i Deadwood Dick. I razmisli o Juliji

P.S. Našao sam proteklih godina dosta dobrih stripova prema tvojim recenzijama, pa uzvraćam uslugu

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 27/11/2022 15:51:01
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 27/11/2022 : 18:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Dragonero. Nije plagijat, ne moze se suditi samo prema broju nula. Ako volis fantasy, nema greske, ne moze ti biti los.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/11/2022 : 21:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by supermark

Zanimljivo to izgleda
Šteta što nema zaseban topic


I beg to differ!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49664





Tnx
A tko će drugi otvoriti topic nego (neprežaljeni) solar


Solar je redovito otvarao teme o novim bonelli junacima, sjajan posao radio, i više su se komentirali novi serijali...zadnje dvije godine, njegovim odlaskom, niko ne otvara nove teme, a dosta novih serijala je krenulo u sbe.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/11/2022 : 22:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Znači, na listu stripova koji se bukvalno samo meni svidjaju, poree "Batman Damned" mogu da dopisem i "UT". Najs.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000