forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi u podrum
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 28/11/2022 : 15:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Drugo dete je na putu i vreme je za "takticko povlacenje" u podrum. Treba prostora za novu decju sobu i stripovi (oko 550 komada)idu dole. Zadrzao sam jedno 50 komada u dnevni boravak cisto da imam kod mene. Svi su fino spakovani u kutije na police u podrum.

Jel ima jos neko ko cuva stripove u podrum i jel imate neke savjete kako ih najbolje cuvati.

Godine sam cuvao neke stare stripove i kjnige u podrumu i svi su bili u redu. Nije bilo tragova vlage i sl.

Edited by - Solid Snake on 29/11/2022 10:46:52

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/11/2022 : 15:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
To i mene zanima, hvala za temu :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/11/2022 : 16:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Stavi dicu u podrum.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/11/2022 : 16:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stavi dicu u podrum.



+1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/11/2022 : 16:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
😁

Ja vecinu stripova imam u podrumu, jedan dio visoko na aluminijskoj polici visoko vise smokija i konzervi graha i ananasa u sajbicama. U kartonskim kutijama. Vreca Lucky Luka, samo njega imam u jacoj pvc vreci, a sama je na jos jednoj polegnuta u vreci u kojoj su samo reklame za stripove, festivale i slicno. Jedan dio na skrinji za duboko zamrzavanje. Ostali u kartonskim kutijama koje su na paketu viska keramike. Al' Zagor je to. Nema vlage, nema promjena u boji papira, celuloza kao nova.
Izbjegavaj da su u istoj prostoriji sa ves-masinom i susilicom.
Ostali na polici u dnevnoj na 18-22°c.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

maverick
Starting Member

97 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 28/11/2022 : 17:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Istina, nema vlage i nema promjene boje papira ni poslije 20 godina što su u podrumu u ormaru. Meni su samo Alan Fordovi tvrdi uvez u stanu, i dvadesetak najnovijih Bonelija. Ostalo sve odeš po potrebi uzeti kad ti se nešto čita. Vjerojatno su i kartonske kutije sasvim dobre, ali je iz ormara lakše manevrirati kolekcijom.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 28/11/2022 : 18:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u podrumu imao
romane i raznu literaturu
dok nisam skužio da u podrumu
imam i miševe...

pa sam neko vrijeme
u podrumu imao knjige,
miševe i mačku...

ali mačka tamo nije htjela
loviti miševe...

iako bi me ujutro
popodne i uvečer
pred ulaznim vratima
često dočekao miš
ili krtica
u različitom stadiju
raspadanja...

bilo ih je i po terasi
stepenicama
u hodniku kuće
a mislim da sam ih
tih davnih godina
čak i sanjao.

Očito je mačka bila
vrstan lovac
i donosila jelo na stol,
ali u podrumu bi zaglavila u
pasivi
kućanstvu
hibernaciji...

možda je preferirala
otvoren prostor
a istina je da sam
tih dana
i ja preferirao
otvoren prostor...

iako sam tamo lovio jedino
promile
i ravnu crtu.

Kasnije su k meni dolutale
mnoge druge mačke
jer očito su vidjele
da sam i ja izgubljen,
a krepane zvjerke
bile su posvuda...

katkad su
s mrtvim miševima
mačke igrale nogomet
da bi mi potom uskočile
u krilo,
potpuno bezbrižne
i nevine
i često sam pomislio
kako te mačke
znaju nešto što meni
promiče...

proteklih godina
mačke su počele skidati
i ptice sa stabla
a ja sam ih volio promatrati
kako komadaju
i proždiru plijen
jer me njihova
besramna krvoločnost
intrigirala...

često bi u naše dvorište
zalutala i pokoja
kokoš
pa sam se zamislio
kad je susjedi
nestala koka
a u mom je dvorištu
vjetar raznosio
perje...

jer te mace
su pravi krvoloci
i još veće maze...

ali u podrumu postaju
potpuno beskorisne...


možda se boje
knjiga.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 28/11/2022 18:20:04
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/11/2022 : 20:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stavi dicu u podrum.



Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/11/2022 : 22:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja mislija neki novi stripovski podžanr.😄

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/11/2022 : 22:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Isto ko i na vikendici

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
435 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 28/11/2022 : 23:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Sve vas treba hapsiti, koji trpate stripove u podrume/ na tavane.
:)

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Predo
Junior Member



Montenegro
332 Posts

Member since 27/01/2003

Posted - 28/11/2022 : 23:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Predo's Homepage  Send Predo a Private Message  Reply with Quote
Ozidao sam podrum, stavio metalna vrata, stavio nove police, spakovao stripove (koje nisam imao gdje drugo zbog prostora) u 15 kartonskih kutija i dobro ih omotao streč folijom. Ubrzo se pojavila vlaga, po policama su crne fleke od vlage, ali se nadam da stripove zbog folije vlaga nije dohvatila. Nemam hrabrosti da počnem da otvaram kutije i provjeravam. Ima dosta i strip albuma (većina nepričitanih) i kolekcionarskih izdanja. Ako ih je dohvatila vlaga bogatstvo mi treba da ih ponovo nabavim.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2022 : 23:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ja mislija neki novi stripovski podžanr.😄



Underground comics?
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 29/11/2022 : 00:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Bonjovi, odličan post!


Samo da nema vlage u podrumu i sve bi trebalo biti ok. U prošlom stanu sam imao problem s vlagom, pisao sam i ovde davno o tome, fleke se pojavile na plafonu a zid gde je ormar za knjige nekako vlažan na dodir, onaj skupljač vlage se brzo punio vodom... druga zgrada druga priča, ni traga od vlage, samo sada već dve godine imam mačku pa svu literaturu moram da držim u zatvorenim policama, da ne obori, izgrebe i sažvaće, što je već uradila u par navrata. Srećom bili su neki stari papiri i ćošak korice mekokoričenog Betmena na Grčkom, pa nije neka šteta... mačija posla


Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/11/2022 : 09:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Podrum?
Što je sa vama, ljudi?
To bi bilo isto ko da ženu ili dijecu zatvorim u podrum i tamo ostavim da hvataju išijas i reumu!
Pravi ljubitelj stripova osigura topao i zračan prostor za svoju ljubav..
Perverznjaci i nasilnici jedni!



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 29/11/2022 : 09:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stavi dicu u podrum.

Nisam se toga sjetio.
Go to Top of Page

Nightrock 01
Starting Member



44 Posts

Member since 02/02/2010

Posted - 01/12/2022 : 11:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Nightrock 01 a Private Message  Reply with Quote
Ako se kutije sa stripovima spremaju u vlažnu prostoriju treba staviti novinski papir.
Novinski papir upija vlagu!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 01/12/2022 : 12:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Stripove u podrumu i u kutijama nikad neče nitko otvoriti.
10-tak godina bit če u kutijama a onda će se prodati.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 01/12/2022 12:22:58
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000