forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip album - Teret savjesti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 10/01/2023 : 08:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Meni se takodjer svidilo, biljezite i mene za jos jedan primjerak kad bude stampanje :)

Vidi se utjecaj NN, kolko sam skuzio Jerry je veliki fan. Ono sto je najtotalniji SF u cijelom stripu da su u BiH odustali od nacionalizama, to je valjda neki paralelni svemir u buducnosti. Medjutim, kad citam strip, pitam se da li je bilo potrebno smjestiti tu pricu u buducnost i SF, ili bi mozda funkcionirala recimo i u nekoj bliskoj buducnosti slicnoj sadasnjosti. Rasplet ce pokazati, valjda. A i podsjeca me strip na Radoju, shvatite to kao kompliment.

Ko ce sad docekat drugi dio!

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/01/2023 : 12:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Meni se takodjer svidilo, biljezite i mene za jos jedan primjerak kad bude stampanje :)

Vidi se utjecaj NN, kolko sam skuzio Jerry je veliki fan. Ono sto je najtotalniji SF u cijelom stripu da su u BiH odustali od nacionalizama, to je valjda neki paralelni svemir u buducnosti. Medjutim, kad citam strip, pitam se da li je bilo potrebno smjestiti tu pricu u buducnost i SF, ili bi mozda funkcionirala recimo i u nekoj bliskoj buducnosti slicnoj sadasnjosti. Rasplet ce pokazati, valjda. A i podsjeca me strip na Radoju, shvatite to kao kompliment.

Ko ce sad docekat drugi dio!




Hvala fandango na lijepim riječima. Dobro si ti to primijetio da je najveći SF u ovoj priči odustajanje od nacionalizma. Ali to mi je bio i cilj, prikazati neku drugačiju blisku budućnost koja nije tako crna kao što predviđaju ovdje. Ova budućnost je, istina, nastala spletom okolnosti i prirodnoj katastrofi (koja i nije tako nerealna), ali ona nije u prvom planu. Samo je kulisa ljubavnoj priči i cilj mi je da ta kulisa bude prisutna do samog kraja.

Ali, kao što si rekao, može sasvim dobro funkcionirati i u sadašnjem vremenu. Ali vidiš kakva su vremena, bilo bi onda više crnila i beznađa u priči. :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/01/2023 : 11:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sada ste me sjetio na TLN i njihov Nacional Detektor. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/03/2023 : 17:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Najprije se moram ispričati autorima, nije da nisam vidio da su objavili ovaj strip ali sam tada ganjao onaj prošlogodišnji izazov i ostavio sam ga za kasnije, da bih s vremenom zaboravio na njega.

Nakon pročitanog, ne znam što da kažem nego - bravo! Jako zanimljivo pripovijedanja i nikad bolji Bevin crtež! Mislim da ti sada za izbrusit crtež do razine koje želiš fali samo nekih 500-njak stranica

Priča je zanimljiva mada san očekivao da će prvi susret biti u prvom albumu. Napetost se lijepo gradi mada ima nekih ponavljanja u bediranju određenih likova. Vidjeti ćemo u sljedećem albumu da li je takav ritam opravdan. Općenito, scenografija i građenje svijeta mi se dopalo, ima taj konfliktni utopijsko-distopijski aspekt. Nešto ko naša sadašnjost.

Bravo još jednom!

BTW, ako napreduje drugi album?


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/03/2023 : 22:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

BTW, ako napreduje drugi album?





Scenarij je gotovo pa završen, a nacrtano je 6 stranica. Kako crtam uglavnom samo vikendima, 2-3 stranice mjesečno su realnost, tako da gotov strip možemo očekivati nekad na ljeto 2024., ako bude sve išlo po planu.

Hvala na komentaru, Deers!

I ja se nadam da će strip ispuniti očekivanja, s obzirom da još ne znam kako završava :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 06/03/2023 22:03:40
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/03/2023 : 22:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Deers

BTW, ako napreduje drugi album?





Scenarij je gotovo pa završen, a nacrtano je 6 stranica. Kako crtam uglavnom samo vikendima, 2-3 stranice mjesečno su realnost, tako da gotov strip možemo očekivati nekad na ljeto 2024., ako bude sve išlo po planu.

Hvala na komentaru, Deers!

I ja se nadam da će strip ispuniti očekivanja, s obzirom da još ne znam kako završava :D

Vise crtati, manje pricati s umjetnom neinteligencijom...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/03/2023 : 22:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/03/2023 : 22:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Vise crtati, manje pricati s umjetnom neinteligencijom...



U subotu i nedjelju sam crtao desetak sati, iako se po forumskoj aktivnosti ne bi reklo :D Donekle i da se samom sebi iskupim za uludo potrošeno vrijeme (mada sam se tih par dana zabavio kao malo kad :D).

Kćer mi za manje od mjesec dana puni godinu dana, uči hodati i često me prekida kad crtam, tako da je i ovakav ritam po meni malo čudo. Nekad dođe vikend i nemam volje za crtati, ali natjeram se barem jednu vinjetu samo da održim ritam. Jerko mi može pomoći, ali ne želi pa uglavnom stavi 7-9 vinjeta po stranici :D

Uglavnom, 52 stranice nacrtane, ostaje 40, ako bude samo do mene, bit će završeno ;)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 07/03/2023 : 04:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
i eto ti ga sad!

do čega običan, nevini, ponoćni klik na topik, sa u glavi vrzmajućom mišlju neobaveštenog forumaša, "šta li je sad pa ovo, ček' da vidim", može da dovede: do neprospavane noći i psovki u bonelli formatu: prokl... dovr... ma di je još, šta je dalje bilo:)

da ne tupim, sjajan strip, skladan crtež umereno začinjen senkama, rasterima i šrafurama prepleten sa flešbekovskim scenarijom u kolopletu, zaista su recept za nostalgični povratak u prošlost koje nije bilo iz budućnosti koje će možda biti! ukratko, užitak koji drži pažnju i ne smara nigde ni najmanje, samo bih zamerio što mu nedostaje prstohvat suptilnog humora, a možda je i tu, ali mi, bar na prvo čitanje, nije bio uočljiv.

u svakom slučaju, imate još jedan prodati primerak u budućnosti koje će sigurno biti;)

svaka čast!

Piši propalo!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/03/2023 : 04:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Tonto

Vise crtati, manje pricati s umjetnom neinteligencijom...



U subotu i nedjelju sam crtao desetak sati, iako se po forumskoj aktivnosti ne bi reklo :D Donekle i da se samom sebi iskupim za uludo potrošeno vrijeme (mada sam se tih par dana zabavio kao malo kad :D).

Kćer mi za manje od mjesec dana puni godinu dana, uči hodati i često me prekida kad crtam, tako da je i ovakav ritam po meni malo čudo. Nekad dođe vikend i nemam volje za crtati, ali natjeram se barem jednu vinjetu samo da održim ritam. Jerko mi može pomoći, ali ne želi pa uglavnom stavi 7-9 vinjeta po stranici :D

Uglavnom, 52 stranice nacrtane, ostaje 40, ako bude samo do mene, bit će završeno ;)


Nemaš podrum?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2023 : 05:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma di bi dite zatvorija u podrum?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/03/2023 : 06:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Nemaš podrum?



U stanu sam od 67 kvadrata, a nas petero.

To je napredak u odnosu na Mostar kad nas je u stanu od 32 kvadrata bilo četvero :D

@ ned_lynx, hvala! Priča se možda sporo razvija (a sporo i nastaje :D), ali meni su likovi baš "živi", tako da me i samog zanima kako će Jerry rasplesti stvar.

Humora baš i nema previše, gdje scenarij dopušta pokušao sam crtežom nešto izvesti, kao spomenuti Pavle taksist ili Ivanova fudbalerka u aerodromskom flashbacku.

Inače, kolegica na poslu mi je rekla da sam Petru za obljetnicu mature obukao kao kurvu. Kaže, ide ili dubok dekolte ili kratka minica, nikako oboje. Pošto se ne razumijem u tajne dress codea, a scenarij traži super izazovnu haljinu, odlučio sam je ignorirati :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/03/2023 : 09:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Inače, kolegica na poslu mi je rekla da sam Petru za obljetnicu mature obukao kao kurvu. Kaže, ide ili dubok dekolte ili kratka minica, nikako oboje. Pošto se ne razumijem u tajne dress codea, a scenarij traži super izazovnu haljinu, odlučio sam je ignorirati :D


To je i meni palo u oči. Nisam je zamišljao previše onako izazovnu. Ali rekoh u sebi, šuti Jerry, dok Beva ima volje za crtanje neka samo gura. Tko će sad cjepidlačiti, a uostalom mala dobro izgleda.
Go to Top of Page

AdamEer
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 02/06/2014

Posted - 07/03/2023 : 14:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit AdamEer's Homepage  Send AdamEer a Private Message  Reply with Quote
Zbog raznoraznih obaveza, duži period nisam čačkao po forumu, te sam tek skoro vidio ovu temu. A onda sam čekao i trenutak kad ću imati na raspolaganju dovoljno vremena da sve pročitam u komadu, prije nego dam bilo kakav komentar.

Kako bilo, sad sam napokon uspio i šta reći?

Svaka čast na dosada odrađenom, nije mala stvar. Posebno aplauz za Bevu, treba izgurati ovoliki broj tabli, pogotovo kad im ne možeš posvetiti svo svoje vrijeme već hvataš ono malo slobodnog kojeg imaš na raspolaganju (znam kako je, isti sam ti takav)

Svaka čast Polu, ali ovo je crtački bar tri klase iznad. World building, pozadine, vozila, figure, sve je na jednom višem nivou. Ako bih imao ijednu sitnu zamjerku (a i nju možeš slobodno zanemariti i baciti u koš), to bi bilo da je dosta vidljivo gdje koristiš predloške / fotografije / modele, a gdje crtaš „iz glave“. Kad bi to samo uspio izjednačiti i uvesti malo više konzistentnosti, crtež bi stvarno bio profesionalan.

Strip izgleda odlično, a i priča drži pažnju i napeta je do samog kraja, tj. kraja ovog poglavlja. Dijalog jeste mjestimično usiljen i pretrpan ekspozicijom, ali s obzirom na količinu informacija koje treba prenijeti čitaocu na ograničenom broju tabli, i to je razumljivo.

Uglavnom, nestrpljivo se očekuje nastavak.

I još nešto: pored (zasad) tragične ljubavne priče koju pratimo, ono što se meni urezalo tokom čitanja kao najtragičnije je činjenica da je bilo potrebno nekoliko katastrofa (plavljenje obale, suše, smrtonosna epidemija) pa da se narodi s ovih prostora koliko-toliko ujedine.

A i to zvuči kao SF trenutno.

U svakom slučaju, veliki uspjeh i još jednom čestitke za obojicu autora!

www.instagram.com/ademirsabic
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/03/2023 : 14:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AdamEer

Ako bih imao ijednu sitnu zamjerku (a i nju možeš slobodno zanemariti i baciti u koš), to bi bilo da je dosta vidljivo gdje koristiš predloške / fotografije / modele, a gdje crtaš „iz glave“. Kad bi to samo uspio izjednačiti i uvesti malo više konzistentnosti, crtež bi stvarno bio profesionalan.



Hvala AdamEer na komentaru!

Ma ja nikako nisam zadovoljan svojim linijama, pogotovo kad crtam ruke, prste i slično, zna izgledati dosta amaterski (što u konačnici i jeste). Nadam se da sa svakom tablom pomalo napredujem, i ovdje sam se nakon završetka prvog dijela vratio na početak i korigirao neke stvari.

Auto - taksi s početka je recimo katastrofalno nacrtan, linije su sterilne, ali kako mrzim crtati automobile, neka ga zasad takvog :D

Ako nađemo nakladnika, vjerojatno ću raditi korekcije crteža.

Kolorom sam jedino dosta zadovoljan, šrafurama tako-tako, ali da nije tako ne bi ni valjalo ;) Hvala još jednom na komentaru!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000