forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Albumi 2023. godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/12/2022 : 13:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo novi topic odma, nek stoji na vrijeme
I u 2023. nas čeka puno zanimljive nove muzike.... Ovo mi je za sada zapelo za oko od nadolazećih albuma:

- Ahab: The Coral Tombs
- Body Count: Merciless
- Depeche Mode: Memento Mori
- Enslaved: Heimdal
- Haken: Fauna
- Holy Moses: Invisible Queen
- Immortal: War Against All
- In Flames: Foregone
- Insomnium: Anno 1696
- Jag Panzer: The Hallowed
- Katatonia: Sky Void of Stars
- King Diamond: The Institute
- Lana Del Rey: Did You Know That There's a Tunnel Under Ocean Blvd
- Memoriam: Rise to Power
- Metallica: 72 Seasons
- Obituary: Dying of Everything
- Overkill: Scorched
- Redemption: I Am the Storm
- Riverside: ID.Entity
- Twilight Force: At the Heart of Wintervale
- Uriah Heep: Chaos & Colour
- Ville Valo: Neon Noir
- White Reaper: Asking for a Ride

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

gogs.321
New Member



Croatia
223 Posts

Member since 13/02/2011

Posted - 01/01/2023 : 14:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send gogs.321 a Private Message  Reply with Quote
Anthrax bi trebao izdati novi album ove godine.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/01/2023 : 05:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
LOVEBITES Judgement day feb '23.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/01/2023 : 18:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa, krenimo lagano...

- Elephant Groove: Annihilation
Sasvim korektan psychadelic stoner rock na granici s metalom, ko stvoren za pozadinsko slušanje dok radite nešto za vrijeme sunčanog popodneva.

- Prognan: Naši Životi Više Ne Postoje
One-man black metal bend iz Vukovara na prvom albumu donosi priču o srpskom vojniku za vrijeme Prvog svjetskog rata. Čini mi se da je tematski gledano WWI ponovno u modi otkad su se ima nekoliko godina pojavili ukrajinci 1914, no stavimo li tematiku po strani ovdje imamo jedan više nego dobar album koji tu i tamo ubacuje melodičnije elemente, ponekad i na granici s death metalom. Zamjerka mu je pak dužina (sat i pet minuta je ipak previše za moj gušt) te pretjerana naglašenost vokala u odnosu na instrumente u produkciji.

- Iggy Pop: Every Loser
Iggy Pop standardno dosadan i nezanimljiv. Ne znam bi li uspio nabrojati 10 njegovih interesantnih pjesama, a nekako se uvijek nadam da će izbaciti štagod šta će me zainteresirati. Ovogodišnji album sam jedva poslušao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/01/2023 : 18:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Novi Marduk izlazi ove godine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/01/2023 : 10:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Obituary: Dying of Everything
Za mene su Obituary nekakva death metal verzija AC/DC-a. Znači sa svakim albumom točno znaš šta ćeš dobiti i iako se rijetko radi o nekakvom remek-djelu, možeš biti siguran da će isporučiti jednu sasvim solidnu dozu zvuka po kojem su poznati. Ovogodišnji album nije iznimka, radi se o standardno solidnom old-school death metalu kakav mi baš odgovara. Bilo bi ih lijepo vidjeti uživo.

- VV: Neon Noir
Ville Valo se nakon nekog vremena ponovno vraća u svijet muzike, ovaj put kao solo izvođač. Očekivano, album je u potpunosti u điru njegovog bivšeg benda H.I.M., tako da ukoliko još postoji itko u ovom desetljeću tko voli njihovu muziku, trebao bi doći na svoje. Mene ovaj đir prvenstveno podsjeća na srednju školu, a ni tada ga nisam nešto pretjerano volio tako da mi Neon Noir više dođe kao nekakav kuriozitet nego kao nešto što ću aktivno slušati.

- Screamer: Kingmaker
Sasvim neloš klasični heavy metal iz Švedske koji ipak ne bi stavio u gornji dom sličnih bendova što se tiče kvalitete. Okej je za jedno slušanje, no teško da može ponuditi nešto više od toga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/01/2023 : 11:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Meni je taj obitaury uvik bija bzv.
Cak san ima davno neki njihov album koji san poklonija rodjaku.
Danas su mi i dalje bzv.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/01/2023 : 11:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja neki ekstra fan, al zabavni su mi. Ono, death metal za vožnju Ma doslovno AC/DC death metala. Suludi vokali, rokerski riffovi, energična svirka.
Za razliku od puno drugih bendova tog vremena, Obituary su još uvijek uspjeli zadržati taj "floridski" zvuk death metala iz kasnih 80ih.

Inače, evo malo trivie... Naslovnica ovog dolje albuma, Cause of Death, je prvo trebala ići Sepulturi za Beneath the Remains album, no Roadrunner Records je ipak odlučio da ide Obituaryju. Drugi dio ove slike s naslovnice je na kraju završio kao omot albuma Epidemic of Violence thrash metal benda Demolition Hammer, a kod nas smo ga čak mogli vidjeti kao naslovnicu knjige "Reanimator i druge priče" H.P. Lovecrafta u izdanju Zagrebačke Naklade.




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 13/01/2023 11:34:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/01/2023 : 13:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Na kraju je mozda ispalo i bolje rjesenje da je Sepultura dobila naslovnicu kakvu poznajemo na BtR. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 13/01/2023 : 13:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
yep,meni je ta naslovnica 10x bolja
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/01/2023 : 13:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 15/01/2023 : 22:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
novi Obituary klasika
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/01/2023 : 15:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Haxprocess: The Caverns of Duat
Progresivni death metal nije nikakva novost, no Haxprocess ga svira više nego dobro. Ima tu dobrih riffova i zanimljivih skladateljskih rješenja tako da album ne upada u zamku repetativnosti i monotonije. Preporuka.

- Nula: So Zemlje
Prvo full-length izdanje ove beogradske grupe donosi kvalitetan i zanimljiv post/sludge metal koji u 45 minuta prezentira sve one najbolje značajke ovog žanra, a da pritom ne upada u klasične klišeje, već uspijeva zvučati poprilično osvježavajuće. Već ga treći put slušam i moram priznati da mi se brzo uvukao pod kožu, pogotovo stvar "Zagrobni Darovi" koju bi izdvojio kao najdražu na albumu.

- Draken: Book of Black
Draken me stilski ponajviše podsjeća na Orange Goblin tako da otprilike znate šta možete očekivati ovdje. Šporki stoner r'n'r koji srećom nema previše fuzza. Neloše izdanje, no mislim da mu se ipak neću vraćati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 16/01/2023 15:34:08
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/01/2023 : 17:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Ahab: The Coral Tombs
Dugo ih nije bilo, no nažalost ne mogu reći da su se vratili jači nego ikad. Novi album je skroz okej, ali ne oduševljava me na isti način kao njihov prvi koji mi je i dan-danas nešto najdraže od funeral dooma. Korektan je ovaj novi, al nije mi to to.

- Twilight Force: At the Heart of Wintervale
Ponekad me baš uhvati želja za sladunjavim bombastičnim power metalom, a Twilight Force isporučuju upravo to. Nije ovo nešto što ću htjeti često slušati, no ovako za utažiti želju je sasvim okej.

- Issa: Lights of Japan
Nisam nikad čuo prije za ovu norvešku pjevačicu, no interesantan omot u stilu synthwavea me natjerao da ipak poslušam. Ispalo je da ipak nije synthwave u pitanju već malo čvršći AOR koji mi je sasvim lijepo sjeo. Skroz ugodno iznenađenje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/01/2023 : 16:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


- Nula: So Zemlje
Prvo full-length izdanje ove beogradske grupe donosi kvalitetan i zanimljiv post/sludge metal koji u 45 minuta prezentira sve one najbolje značajke ovog žanra, a da pritom ne upada u klasične klišeje, već uspijeva zvučati poprilično osvježavajuće. Već ga treći put slušam i moram priznati da mi se brzo uvukao pod kožu, pogotovo stvar "Zagrobni Darovi" koju bi izdvojio kao najdražu na albumu.





ok,ali ovaj album je sve i samo klišeji toga žanra.patnja i agonija,debeli riffovi i spori tempo,itd.jedan u nizu od milijardi bendova na koje je neurosis imao utjecaj.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/01/2023 : 16:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako da objasnim... U moru stoner metal bendova inspiriranih Black Sabbathom koji su popularni zadnjih 10ak godina postoje oni koji notu na notu zvuče kao čista kopija s ispraznim zvukom i ostavljaju dojam kao da ni ne žele ništa drugo osim zvučati što je sličnije moguće albumu Vol.4 od Sabbatha.
S druge strane recimo postoji ovako nešto što je također itekako vidno inspirirano Sabbathima, no zvuk im djeluje organski, punokrvno i zabavno, zanimljivo.

Nula u odnosu na Neurosis zvuči na isti način kao ovaj bend s linka u odnosu na Sabbathe.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/01/2023 : 16:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

- Haxprocess: The Caverns of Duat
Progresivni death metal nije nikakva novost, no Haxprocess ga svira više nego dobro. Ima tu dobrih riffova i zanimljivih skladateljskih rješenja tako da album ne upada u zamku repetativnosti i monotonije. Preporuka.





ovo sam sad preslušao i fora je.dakle melodije nisu bogznašto ali barem se non stop nešto događa.uvijek imaju neko kreativno riješenje na neku temu
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/01/2023 : 17:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kako da objasnim... U moru stoner metal bendova inspiriranih Black Sabbathom koji su popularni zadnjih 10ak godina postoje oni koji notu na notu zvuče kao čista kopija s ispraznim zvukom i ostavljaju dojam kao da ni ne žele ništa drugo osim zvučati što je sličnije moguće albumu Vol.4 od Sabbatha.
S druge strane recimo postoji ovako nešto što je također itekako vidno inspirirano Sabbathima, no zvuk im djeluje organski, punokrvno i zabavno, zanimljivo.

Nula u odnosu na Neurosis zvuči na isti način kao ovaj bend s linka u odnosu na Sabbathe.



slušao sam orchid prije i mislio si da je ovo najbliži hommage sabatu .lik čak ima i visok glas kao ozzy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/01/2023 : 17:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vokalno da, no glazbeno ima toliko dosadnijih i monotonijih Sabbath klonova da je to čudo

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/01/2023 : 17:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kako da objasnim... U moru stoner metal bendova inspiriranih Black Sabbathom koji su popularni zadnjih 10ak godina postoje oni koji notu na notu zvuče kao čista kopija s ispraznim zvukom i ostavljaju dojam kao da ni ne žele ništa drugo osim zvučati što je sličnije moguće albumu Vol.4 od Sabbatha.
S druge strane recimo postoji ovako nešto što je također itekako vidno inspirirano Sabbathima, no zvuk im djeluje organski, punokrvno i zabavno, zanimljivo.

Nula u odnosu na Neurosis zvuči na isti način kao ovaj bend s linka u odnosu na Sabbathe.



ali Nula nije ni organski,ni punokrvno,ni zabavno ,niti zanimljivo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/01/2023 : 17:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A šta da ti kažem Meni su skroz dobri.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/01/2023 : 17:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
ma sve 5 ,živio
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/01/2023 : 12:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Haken: Taurus (EP)
Ovo nije samo dosadno. Ovo je predosadno. Ne znam, Hakenov stil modernog prog metala mi je hit-or-miss, ovisi o kojem se albumu radi, no ovaj EP me baš satrao, nije mi niti malo legao.

- Nigmar: End of Our World
Hrvatskom death/thrash/heavy (ovisi o kojoj se pjesmi radi, tako se i mijenja žanr) sastavu ovo je prvi album, no nisam baš pretjerano oduševljen. Previše je ovo mid-tempo i jednolično da bi ostavilo nekakav značajniji dojam, a i ne mogu vjerovati koliko je bubanj monoton i dosadan. Nadam se da će se popraviti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 29/01/2023 : 06:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
3.veljace izlazi Tryglav - The Ritual


Edited by - Sneaksie Thiefsie on 29/01/2023 06:17:13
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/01/2023 : 09:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://grizzlybutts.com/2023/01/27/the-top-20-albums-of-january-2023/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/01/2023 : 21:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
- Katatonia: Sky Void of Stars
Ne znam je li do mene (šalim se, naravno da je do mene), ali čini mi se da je Katatonia svakim sljedećim albumom sve dosadnija i dosadnija. Nema tu veze što im albumi već par desetljeća ne spadaju pod metal domenu, no još tamo od "The Great Cold Distance" kao da ponavljaju jedno te istu formulu ispočetka i ispočetka, svaki put sve manje dojmljivo. Tako je i ove godine jer s ovog novog albuma ne mogu izdvojiti skoro pa nijednu stvar da mi djeluje interesantno. Jedino mi je zanimljiva nešto brža i rokerskija Birds, a ostalo za zaborav.

- Uriah Heep: Chaos & Colour
Naravno da od Uriah Heepa više ne treba očekivati ništa revolucionarno, no svejedno moram priznati da mi ovih zadnjih nekoliko albuma nije toliko interesantno. Za razliku od recimo Deep Purplea koji idalje stvaraju zanimljive i maštovite albume, Uriah Heep je zapeo u kolotečini i teško da će se izvući iz nje. Ovogodišnji album je baš ono klasični moderni Uriah Heep, sve što očekujete je tu, solidan no brzo zaboravljiv hard rock bez ikakvih iznenađenja.

- Steve Vai: Vai/Gash
Za razliku od standardno instrumentalnog Vaija, ovdje imamo neočekivano dobar i zanimljiv čistokrvni rock album s vokalima njegovog pokojnog prijatelja Johnnya "Gasha" Sombretta, originalno snimljen tokom 90ih, no objavljen tek sada. Svesrdno preporučam da pročitate priču o snimanju albuma i njegovoj povijesti jer je baš tužna, ali istovremeno zanimljiva i inspirativna. Pjesme zvuče odlično i zapravo je teško povjerovati da ih pjeva čovjek koji nije imao nikakvu glazbenu pozadinu. Kao što i sam Vai kaže, album kao stvoren za vožnju. Preporuka.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000