forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Glazbeni izazov: 10x10 u 2023.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/01/2023 : 15:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Ne moraju da se kače utisci o preslušanom, dovoljno samo navoditi šta se preslušalo?

Ne moraju.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 11/01/2023 : 15:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Hvala Tonto, aj da se igramo

1) 10 domaćih albuma mlađih od 2010. godine 10/10
- Hesus Attor: Pardon (2013)
- Consecration: Grob (2015)
- Nikola Vranjković: Veronautika (2017)
- All My Sins: Pra sila - Vukov totem (2018)
- Rain Delay: This Time Next Year (2020)
- Quasarborn: A Pill Hard to Swallow (2020)
- Carnival of Flesh: Anthems of Extinction (2021)
- Chui: Zagreb Berlin (2022)
- Nula: So Zemlje (2022)
- Sikasa: Matter Earth (2022)

2) 10 albuma iz različitih desetljeća nastanka (dva desetljeća po vlastitom izboru mogu biti zastupljena s dva albuma) 10/10
- Benny Goodman: A Swing Session With Benny Goodman (1938)
- Hazel Scott: Her Second Album of Piano Solos with Drums Acc. (1942)
- Miles Davis: Kind Of Blue (1959)
- Ennio Morricone: The Good, The Bad and The Ugly (1966)
- Joy Division: Unknown Pleasures (1979)
- Dire Straits: Brothers in Arms (1985)
- Kataklysm: Sorcery (1995)
- Negură Bunget: Om (2006)
- Sylvaine: Wistful (2016)
- Zeal & Ardor: Zeal & Ardor (2022)

3) 10 albuma sa ženskim vokalom 10/10
- Adele: 21
- Alicia Witt: Revisionary History
- Dido: Life for Rent
- Enya: A Day Without Rain
- Esben And The Witch: Nowhere
- Issa: Lights of Japan
- Kari Rueslåtten: Demo Recordings
- Myrkur: Mareridt
- Oh Land: Oh Land
- Sylvaine: Silent Chamber, Noisy Heart

4) 10 albuma izvođača koji nisu iz Europe ili Sjeverne Amerike 10/10
- 1000 Funerals: Butterfly Decadence (Iran)
- Karnivool: Themata (Australija)
- Myrath: Hope (Tunis)
- Nepenthes: Grand Guignol (Japan)
- Ophiuchi: Shibboleth (Južna Afrika)
- Serpent Rise: Serpent Rise (Brazil)
- Sigh: Hangman's Hymn (Japan)
- Suppression: The Sorrow of Soul Through Flesh (Čile)
- Voyager: Ghost Mile (Australija)
- Zalaam: Bottomless Black Hole (Palestina)

5) 10 solo albuma članova inače poznatih bendova 10/10
- Andi Deris: Come In From The Rain
- Brandon Flowers: Flamingo
- Bruce Dickinson: Tattooed Millionaire
- Damon Albarn: Everyday Robots
- David Coverdale: Whitesnake
- Dolores O'Riordan: Are You Listening
- Jimmy Page: Outrider
- Michael Kiske: Instant Clarity
- Ozzy Osbourne: The Ultimate Sin
- Wolf Hoffmann: Classical

6) 10 albuma koji su osvojili Grammy za najbolji album godine 10/10
- Henry Mancini: The Music from Peter Gunn (1959)
- Vaughn Meader: The First Family (1963)
- Stan Getz & João Gilberto: Getz/Gilberto (1965)
- Stevie Wonder: Innervisions (1974)
- Fleetwood Mac: Rumours (1978)
- Christopher Cross: Christopher Cross (1981)
- Paul Simon: Graceland (1987)
- Whitney Houston: The Bodyguard - Original Soundtrack Album (1994)
- Norah Jones: Come Away with Me (2003)
- Taylor Swift: Fearless (2010)

7) 10 albuma otpjevanih na jeziku koji nije engleski ili jedan od ex-yu jezika 10/10
- Al-Namrood: Ten Years of Resistance (arapski)
- Dordeduh: Dar De Duh (rumunski)
- En las Espesas Nieblas: De memorias y destinos (španski)
- Heilung: Drif (miks ko zna čega sve )
- Heljareyga: Heljareyga (farski)
- Les Discrets: Septembre et ses dernières Pensées (francuski)
- Negură Bunget: 'N Crugu Bradului (rumunski)
- Sigh: Shiki (japanski)
- Sur Austru: Obârșie (rumunski)
- Vallvuler - Valle De Los Movimientos Pesados (španski)

8) 10 konceptualnih albuma 10/10
- Avantasia: The Metal Opera
- Ayreon: The Human Equation
- Gojira: From Mars To Sirius
- Mägo de Oz: Gaia
- Muse: Black Holes and Revelations
- Neal Morse: Sola Scriptura
- Nevermore: Dreaming Neon Black
- The Ocean: Anthropocentric
- Pain of Salvation: Remedy Lane
- Symphony X: V – The New Mythology Suite

9) 10 instrumentalnih albuma 10/10
- Animals As Leaders: Animals As Leaders
- Dance with the Dead: Near Dark
- From Monument to Masses: On Little Known Frequencies
- God Is An Astronaut: Age Of The Fifth Sun
- Godspeed You! Black Emperor: G_d’s Pee AT STATE’S END!
- Grails: The Burden of Hope
- Sithu Aye: Invent The Universe
- Step In Fluid: One Step Beyond
- Midnight Syndicate: Vampyre
- Vangelis: Antarctica

10) 10 albuma iz kategorije po vlastitom izboru (islandski metal) 10/10
- 0: Entity
- Almyrkvi: Umbra
- Andvaka: Andvana
- Auðn: Vökudraumsins fangi
- Kaleikr: Heart of Lead
- Oni: Misadventures
- Patronian: Stabbed With Steel
- Show Me Wolves: The World They Took Over
- Vofa: Vofa
- We Have Become One: Dreams

Edited by - Imrahil on 12/09/2023 21:39:03
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/01/2023 : 23:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

quote:
Originally posted by Shaner
...Hvala ŠAŠ!







Da ne moram pisati kod svakog albuma iznova, ovim putem ti zahvaljujem za sve što stavljaš na svoju listu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 13/01/2023 : 08:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
heh,NP.
ugl ja slušam pretežito instrumentalnu glazbu pa ako nekom fali materijala može pogledat kod mene za inspiraciju
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 13/01/2023 : 08:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



...
- A.r.t. Wilson: Overworld (2014)
Ovo me pogodilo 100%. Odličan album, kako za pozadinsko slušanje, tako i za ono uz potpunu koncentraciju.





ako ti se svidio overworld ,poslušaj windows 96,vrlo je slično.meni osobno ,puno bolje.plume valley naj album.

https://windows96.bandcamp.com/album/plume-valley
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/01/2023 : 09:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Budem, hvala.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/01/2023 : 13:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

- Nula: So Zemlje (2022)



Ovo je odlično, hvala ti što si ih spomenuo jer ih u suprotnom vjerojatno nikad ne bi otkrio. Na prvu sam pomislio da se radi o hrvatskom punk bendu Nula, al onda primjetih da piše So, a ne Sol Kontam ajde, kad već googlam odo onda i poslušati... I bome dobio sam jako jako dobar sludge, odlično snimljen i sa super omotom. Preslušat će se još koji put definitivno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/01/2023 : 13:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Slučajno ih otkrio skoro ali tek sad preslušao, jesu baš dobri. Da nije ovog izazova možda još ne bih (isto kao i za Sikasu) tako da hvala i sa moje strane.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2023 : 15:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Paka, ja sam gotov... može izazov za veljaču?

Na kraju višestruka korist od ovog izazova. Ponovio sam neke zaboravljene stvari koje tko zna kad bi ponovo zavrtio. Otkrio sam neke genijalne albume (Green iz beautiful), shvatio da mi Sigur Ros odgovara puno više nego što sam mislio, a i poslušao neke koje sigurno necu nikad više (Ashcroft). Uz to mi je i promaklo da je neumorni Van Morrison izdao zadnji album. Hvala Paka, iako se ukusom ne podudaramo ni najmanje preporucujem ti da s moje liste poslušaš Taal- Skymind, to bi se tebi moglo svidjeti(meni je genijalno).

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2023 : 00:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Paka, ja sam gotov... može izazov za veljaču?




Nesritniče, Jamajka je u Sjevernoj Americi, nisi još gotov :)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/01/2023 : 01:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

Paka, ja sam gotov... može izazov za veljaču?




Nesritniče, Jamajka je u Sjevernoj Americi, nisi još gotov :)



Povijesno gledano, Srednja se Amerika može smatrati samostalnim kontinentom. :P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2023 : 01:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nemoj se sad izmotavat, pravila su jasna.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/01/2023 : 11:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nemoj se sad izmotavat, pravila su jasna.

Evo ispravljena pogreska jutros i editiran post. Samo za tebe jedna srednjoamerička https://www.youtube.com/watch?v=P_vJBz2_LtE&ab_channel=uklangang

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/01/2023 : 10:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Paka, ja sam gotov... može izazov za veljaču?



Haha, svaka čast
Pretpostavio sam da će mnogima za ovaj izazov trebati jako malo vremena... Ako još ljudi kroz skorije vrijeme dovrši izazov, mogu postaviti još jedan. Imam kategorija

quote:
Originally posted by Tonto

preporucujem ti da s moje liste poslušaš Taal- Skymind, to bi se tebi moglo svidjeti(meni je genijalno).



Poslušat ću, hvala!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 25/01/2023 : 12:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ja ću teško tako brzo da složim sve. Hoću da probam da bude 100 različitih albuma i da u svakoj kategoriji bude 10 različitih bendova a nekad se uvatim jednog benda i slušam maltene samo njih po 2-3 nedelje
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/02/2023 : 10:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Znači da nije bilo Vukozecove liste, ne bi imao pojma da je Ryan Adams obradio cijelu Nebrasku. Ovo zvuči odlično!
Poslušaj i njegov remake albuma 1989 od Taylor Swift ako nisi, fenomenalno nešto.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/02/2023 : 10:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Znači da nije bilo Vukozecove liste, ne bi imao pojma da je Ryan Adams obradio cijelu Nebrasku. Ovo zvuči odlično!
Poslušaj i njegov remake albuma 1989 od Taylor Swift ako nisi, fenomenalno nešto.



Također i Blood on the Tracks.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/02/2023 : 18:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ne znam zašzo bi grammy bio problem, ne možeš naći 10 komada koji su ti dovoljno zanimljivi? Dylana ću riješit sutra ujutro na poslu.


https://www.popvortex.com/music/grammy-awards/album-of-the-year.php



Slušam baš novi Dylanov "bootleg", došli su na red Time Out of Mind Sessions, da se podsjetim kakva je to albumčina. Nakon brat bratu 20 godina laganog utapanja u srednjostrujašku, srednjovječnu irelevantnost (makar je i u tom periodu bilo više genijalnih trenutaka nego u većini karijera), isporučio je album koji ne samo da je najbolji na ovoj gore listi, već je i jedan od najljepših ljubavnih albuma, i ne samo to nego sam empirijski utvrdio da ne postoji album koji mi više paše u dugačkim vožnjama po D1. Pada mi na pamet puno legendarnih rock prvoboraca koji su s vremenom potonuli u srednjovječnu srednjestrujašku irelavntnost (zapravo, to je većina), no ne pada mi nijedan drugi koji se uspio vratiti sa jednako jakim djelima kao što su mu bila ona kanonska na početku karijere, i zato je između ostalog Dylan GOAT (da, ne spominjemo da je nakon Time Out of Minda nastavio izbacivati jednako dobre albume, i da mi spomenuti uopće nije najdraži iz tog perioda - taj je Love and Theft).

E da, na Time Out of Mind je i pjesma koja mi je bila prvi ples na svadbi...
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 26/02/2023 : 09:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

Ne znam zašzo bi grammy bio problem, ne možeš naći 10 komada koji su ti dovoljno zanimljivi? Dylana ću riješit sutra ujutro na poslu.


https://www.popvortex.com/music/grammy-awards/album-of-the-year.php



Slušam baš novi Dylanov "bootleg", došli su na red Time Out of Mind Sessions, da se podsjetim kakva je to albumčina. Nakon brat bratu 20 godina laganog utapanja u srednjostrujašku, srednjovječnu irelevantnost (makar je i u tom periodu bilo više genijalnih trenutaka nego u većini karijera), isporučio je album koji ne samo da je najbolji na ovoj gore listi, već je i jedan od najljepših ljubavnih albuma, i ne samo to nego sam empirijski utvrdio da ne postoji album koji mi više paše u dugačkim vožnjama po D1. Pada mi na pamet puno legendarnih rock prvoboraca koji su s vremenom potonuli u srednjovječnu srednjestrujašku irelavntnost (zapravo, to je većina), no ne pada mi nijedan drugi koji se uspio vratiti sa jednako jakim djelima kao što su mu bila ona kanonska na početku karijere, i zato je između ostalog Dylan GOAT (da, ne spominjemo da je nakon Time Out of Minda nastavio izbacivati jednako dobre albume, i da mi spomenuti uopće nije najdraži iz tog perioda - taj je Love and Theft).

E da, na Time Out of Mind je i pjesma koja mi je bila prvi ples na svadbi...



Još jedan glas za Love and Theft - kasniji Dylanov period mi tako dobro leži
Njegovi akustični folkie albumi - Good as I Been to You i World Gone Wrong - su također fantastični, malo prije tog perioda Dylanovog "revivala", ali svejedno taj period od ta dva albuma pa sve do Sinatrinih covera mi je tako fantastičan da je to neopisivo.

Ipak, od Time Out of Mind, najdraža pjesma mi je i dalje Cold Irons Bound, pogotovo u ovim outtake i live verzijama gdje zvuči baš onako grubo, rokerski i močvarno-blatnjavo Dylan rastura i kao starčić, zadnji album mi je također vrh...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/02/2023 : 09:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macbeth


Dylan rastura i kao starčić, zadnji album mi je također vrh...



Zadnji album jedva da se može nazvati tako, bolje bi mu odgovarala neka druga etiketa, tipa great american novel ili tako nešto. Stari je prešao u neku drugu dimenziju, na neku novu artističku formu. Šteta što ostatak tijela neće još dugo izdržati, jer mozak na pogon eruditskog iskustva je danas možda jači nego ikad i svašta bi nam još mogao ispričati...
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 27/02/2023 : 13:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Macbeth


Dylan rastura i kao starčić, zadnji album mi je također vrh...



Zadnji album jedva da se može nazvati tako, bolje bi mu odgovarala neka druga etiketa, tipa great american novel ili tako nešto. Stari je prešao u neku drugu dimenziju, na neku novu artističku formu. Šteta što ostatak tijela neće još dugo izdržati, jer mozak na pogon eruditskog iskustva je danas možda jači nego ikad i svašta bi nam još mogao ispričati...



Njegove albume uvijek asociram s nečim u vlastitom životu jer mi uvijek nekako uspije obilježiti taj period s nekim albumom. Blonde on Blonde, Blood on the Tracks, Desire, Highway 61 Revisited... ili je neka studentska "ljubav", ili težak period u životu (opet zbog žena ), općenito lutanje i filozofiranje oko života i ljudi na kavi oko bivšeg fakulteta...

Međutim, kad sam prije dvije godine poslušao Key West (Philosopher Pirate) točno se sjećam gdje sam bio i što sam radio, ništa se posebno nije odvijalo tad, ali me ta pjesma jako pogodila. Kao da pročitaš roman o Americi. Više boli ono o čemu nije pjevao u toj pjesmi, a nekako naslutiš što bi to moglo biti. Kao što kažeš, nadišao je tu neku razinu pripovijedanja. Genijalno.

Nažalost, kupio sam ovu njegovu posljednju knjigu... žali bože para, neka se drži pjesama
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 01/04/2023 : 14:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Završio sam s izazovom!
Bilo je zanimljivo, otkrio sam dosta nove glazbe, preslušao neke stare favorite...
To je 100 različitih albuma različitih izvođača u četiri mjeseca. Nije loše!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 12/09/2023 : 21:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Finito
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2023 : 15:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Novi izazov već čeka spreman

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 22/09/2023 : 12:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
To od januara?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000