forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Ovaj kaos od aukcija nakon uvođenja eura
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mariola69
Starting Member

3 Posts

Member since 10/02/2021

Posted - 16/01/2023 : 11:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mariola69 a Private Message  Reply with Quote
Znači vjerujem da nisam jedini koji je uočio podosta problema, za neke od njih sam pitao Markosa koji je citiram rekao da "nema volje ni živaca" mijenjati išta i da baza svega ostaje 1€

Dakle, problem 1.
Stripovi i stvari koji vrijede manje od jednog eura, znači automatski je nestala mogućnost za prodaju bilo čega jeftinijeg od jednog eura što je samo po sebi presmiješno jer ima hrpa stvari koji vrijede manje i što bi trebali ljudi s njima? Platiti više? Prodavač ih uopće ne prodavati? On mi kaže da stavim dva stripa u jedan oglas, komedija, pa ja prvi ne bi kupio dva stripa a da mi drugi ne treba.

Problem 2.
Recimo kupujem strip koji vrijedi 1-1,3€ (8-10kn u davna vremena), početna je famozni 1€, ja udarim ponudu od ne znam 1,75€, i ako netko opali 1,90€ on će ga platiti, 2,75€, i eto nas sa sa stripa vrijednog 8-10kn na skoro 21kn... Znači udar na stripove koje većina nas kupuje, a pod tim mislim na ove stripove do cca 40-50kn, jer ono, nemamo svi za napumpane glancere

Ista stvar kao i kod prodaje, zapravo će biti tko prvi baci ponudu njegovo, jer zbog minimalnog bida od 1€ se nikome neće isplatiti dati još jedan euro za nekakav jeftini strip, što će dovesti do toga da prodavači neće htjeti poklanjati stripove što će opet dovesti do toga da će biti manje stripova i manje prodaje, što za dotičnog kojem se ne da i nema živaca valjda nema nikakve veze, pa ni financijske

U svakom slučaju, početna cijena od 1€ je previsoka, nismo mi Njemačka ni Luksemburg nego je..ni Balkan i ovi na minimalcu od 600€ to nisu u stanju podnijeti, bilo koja manja bi bila bolja.
Isto tako, minimalni bid od 1€ je besmislen, kao da centi ne postoje, i slažem se da ne moramo u najmanju decimalu ali majkumu po deset centi ima više smisla i puno je bliže onome što je bilo

A pogotovo umjetno dizanje ponuda, idem opet s prvim primjerom, ako sam ja stavio 1,75€ ponudu, netko drugi 1,90, kakvom magijom to može doći na 2,75€? Na 2,75?? Stvarno?? Pa koliko možeš zaraditi na 3% od 0,9€? 2,5 centa pa daj me nemoj drapat. Ako već hoćeš povećati cijene pa brate digni jedan posto a ne da ubiješ svima gušt tih aukcija, baš top znači, top

Živo me zanima koliko će to dugo trajati, ja prvi više ne prodajem i ne kupujem ništa ispod 5-7€ jer nema smisla da svaki drugi strip preplatim pa idem prodavati svoje viškove koji će otići za ništa... I stvarno majstore, na to bi se trebali naviknuti jer 0,1€ izaziva takav logistički problem? Ma molim te

Eto molim kolege stripaše istomišljenike (i one druge) da daju svoje mišljenje i impresije jer vidim da nisam jedini a njega boli ona stvar...

hešteg € down € down

Edited by - Mariola69 on 16/01/2023 11:43:49

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/01/2023 : 12:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
"Majstore", evo, po STOTI put: NE DA MI ZAJEBAVATI S AUKCIJAMA i INCREMENTIMA od 0,1 euro i NE DA MI SE ispunjavati vaše muzičke želje.
Ako vam se ne sviđa, internet je dovoljno širok za sve, nađite aukcije/servis koji vam odgovara i problem riješen.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mariola69
Starting Member

3 Posts

Member since 10/02/2021

Posted - 16/01/2023 : 13:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mariola69 a Private Message  Reply with Quote
Majstore eto kad baš hoćeš nije po stoti put, nego sam ti postavio dva pitanja u inbox, jednog za početnu ponudu i jedno za bidove koji se zaokružuju na € više i rekao što mislim da ne valja na što nisi rekao ni be, valjda je to "ne da mi se" bio dovoljno dobar odgovor i valjda to kao korisnik platforme nisam smio ni pitati jbte jer je tvoja inkomodacija prevelika... Nego samo se poviti bezveznim pravilima velikog vođe i put pod noge ako mi ne paše jel? Što i je tako, nemaš ti vremena za miševe i ti možeš polubezobrazno odgovarati jer kaj, ja sam ti ništa? Koliko nas koji smo ništa u tvojoj slici ima? Pa valjda tri četvrtine stripova koji se prodaju su obuhvaćeni sa tvojim ne da mi se.
Al dobro, priroda će riješiti svoje a ti ćeš biti prvi s aukcijama gdje se stripovi kupuju na okruglo euro samo ne znam tko će ti ih prodavati i kupovati tako.

Sretno majstore!

P.S. I generalno jel, ako te nešto smeta onda ignoriraš, otprilike onako kao što si ignorirao mene u poruci, i ne zaljepiš se za mene ovdje dok iznosim legitimne probleme na stranici, i btw za to ima vremena i živaca jel?
I uostalom nisam tražio tvoje očitanje, ti si mi svoj "odgovor" dao, ako te smeta tema izbriši ju ili ju ignoriraj a nemoj mene ganjati za muzičke želje koje sam naveo jer se tebi ne da

Edited by - Mariola69 on 16/01/2023 13:12:40
Go to Top of Page

Mariola69
Starting Member

3 Posts

Member since 10/02/2021

Posted - 16/01/2023 : 13:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mariola69 a Private Message  Reply with Quote
I bez brige idem čim riješim što trebam, jer kaj ću tu, plaćati nečije nesankcionirano podbidavanje, poklanjati i preplaćivati stripove, valjda vesla cuclam 😂😂
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/01/2023 : 13:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja ću ti olakšati izbor. Ukinut ti je account na stripovi.com, doviđenja, "majstore".

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2023 : 13:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Južina u Zagrebu

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2023 : 13:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nego nisam shvatio ono staviš 1,95 eura a platiš 2,75 eura?
Pa ne može ti aukcija sama povisiti bid osim ako je ti sam ne potvrdiš?
A onda nisi ostavio 1,95 eura nego 2,75 eura.
Aukcija nudi a nas niko ne prisiljava da to i napravimo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 16/01/2023 : 13:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Žestoka južina danas. Ali brate ako ti ne paše na scomu imaš grupe na fejsu, njuškalo i još tonu načina za prodavat/kupovat stripove. Bilo bi fino kad bi se moglo bidat za manje od eurića, a ali ne može i šta sad. Postaviš koliko si voljan dat za strip i ćao.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 16/01/2023 : 13:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Ništa ne dirati. Ovo sa 1 euro minimalnim bidom je odlicno kao što sam napisao vec. Pogotovo kvari racunicu onom bezveznom nakucavanju cifre po dvije kune od pojedinaca zadnjih pola minute prije kraja aukcija samo da ti napucaju cijenu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2023 : 14:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zar sad ne mogu napucati 7,5 puta više?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 16/01/2023 : 14:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
A evo bas napisao u temi ispod. Može, ali nije isto kuckati po dve 2kn ili 7.5. Onaj koji kucka vecinom racuna koliko ima lufta do granice po kojoj se strip obicno proda i nije spreman platiti nesto vise od toga. Vjerujem da ce im to biti problem posebno za ove jeftinije stripove do 100kn gdje se gleda upravo svaka kuna i svaka kuna je cinila razliku. Onaj tko hoce kupiti, lupi cifru.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/01/2023 : 14:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Došao je tiho i ušao u legendu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/01/2023 : 17:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Nedavno se registrirao ali je odmah banovan :D

Buda: oslobodi se zelje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/01/2023 : 17:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Malo je pisao
Ali provokatorski i glupo :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 16/01/2023 : 18:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Nedavno se registrirao ali je odmah banovan :D

Buda: oslobodi se zelje




a jbt stari,prekrasno....
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 16/01/2023 : 18:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
ali da,ta pizdarija sa 1kn-1e ...čovjek je u pravu.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/01/2023 : 18:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Evo, ja ću ti olakšati izbor. Ukinut ti je account na stripovi.com, doviđenja, "majstore".



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 16/01/2023 : 21:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nego nisam shvatio ono staviš 1,95 eura a platiš 2,75 eura?
Pa ne može ti aukcija sama povisiti bid osim ako je ti sam ne potvrdiš?
A onda nisi ostavio 1,95 eura nego 2,75 eura.
Aukcija nudi a nas niko ne prisiljava da to i napravimo.


Na primjer, bid je 1e, pocetna također 1e, ja ostavim prvu ponudu od 2.75, ali ti vidiš samo da ima jedna ponuda od 1e, sistem ti nudi najnižu od 2e, ti odlucis stavit 2.95, šta je za samo 20 centi više od mene, ali je ipak više.
No, kako je najmanji dozvoljeni bit jedan euro, sistem tvoju ponudu automatski podiže na 3.75 jer je to 1e više od moje ponude.
Dakle, iako si ponudio 2.95, na kraju placas 3.75.
Za dodatna pitanja, stojim na raspolaganju.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/01/2023 : 22:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by jaki

Nego nisam shvatio ono staviš 1,95 eura a platiš 2,75 eura?
Pa ne može ti aukcija sama povisiti bid osim ako je ti sam ne potvrdiš?
A onda nisi ostavio 1,95 eura nego 2,75 eura.
Aukcija nudi a nas niko ne prisiljava da to i napravimo.


Na primjer, bid je 1e, pocetna također 1e, ja ostavim prvu ponudu od 2.75, ali ti vidiš samo da ima jedna ponuda od 1e, sistem ti nudi najnižu od 2e, ti odlucis stavit 2.95, šta je za samo 20 centi više od mene, ali je ipak više.
No, kako je najmanji dozvoljeni bit jedan euro, sistem tvoju ponudu automatski podiže na 3.75 jer je to 1e više od moje ponude.
Dakle, iako si ponudio 2.95, na kraju placas 3.75.
Za dodatna pitanja, stojim na raspolaganju.


Ako staviš 2,95 onda će ponuda i biti 2,95...sistem ti neće podići ponudu na više od onoga što nudiš jer je to isti sistem koji je i prije bio na aukcijama.
Ne znam od kuda vam ovi podaci da sistem diže ponudu na više od onog što kupac ponudi?
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 16/01/2023 : 22:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ja sam to doživia još dok su bile kune, ponudia (karikiram) 95.01kn u zadnjim sekundama, ispalo da je lik koji je do tada ima najvecu ponudu ponudia 95.00, na kraju sam ja osvojia za 96.00 kuna.
Meni je to korektno, jer ruku na srce, jesam ponudio više, al bid je tada bio kunu i sistem je podigao za kunu.

EDIT; Pa kad si vidia, po završetku aukcije, da je razlika između najbolje i druge najbolje ponude manja od kune/eura?

Edited by - Edi B on 16/01/2023 22:28:03
Go to Top of Page

Swiper
Starting Member



30 Posts

Member since 03/10/2010

Posted - 16/01/2023 : 22:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Swiper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by jaki

Nego nisam shvatio ono staviš 1,95 eura a platiš 2,75 eura?
Pa ne može ti aukcija sama povisiti bid osim ako je ti sam ne potvrdiš?
A onda nisi ostavio 1,95 eura nego 2,75 eura.
Aukcija nudi a nas niko ne prisiljava da to i napravimo.


Na primjer, bid je 1e, pocetna također 1e, ja ostavim prvu ponudu od 2.75, ali ti vidiš samo da ima jedna ponuda od 1e, sistem ti nudi najnižu od 2e, ti odlucis stavit 2.95, šta je za samo 20 centi više od mene, ali je ipak više.
No, kako je najmanji dozvoljeni bit jedan euro, sistem tvoju ponudu automatski podiže na 3.75 jer je to 1e više od moje ponude.
Dakle, iako si ponudio 2.95, na kraju placas 3.75.
Za dodatna pitanja, stojim na raspolaganju.


Ako staviš 2,95 onda će ponuda i biti 2,95...sistem ti neće podići ponudu na više od onoga što nudiš jer je to isti sistem koji je i prije bio na aukcijama.
Ne znam od kuda vam ovi podaci da sistem diže ponudu na više od onog što kupac ponudi?

diže diže...Sistem diže ponudu do 1 eura od zadnjeg bida. Znači, bila je aukcija 7 eura, ja bidam na 7.05. Sistem zaokuzuje na 1 eur vise od zadnje ponude...i tako sad ako osvojim aukciju, platit cu 8 eura
Go to Top of Page

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 16/01/2023 : 22:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
[/quote]
Ako staviš 2,95 onda će ponuda i biti 2,95...sistem ti neće podići ponudu na više od onoga što nudiš jer je to isti sistem koji je i prije bio na aukcijama.
Ne znam od kuda vam ovi podaci da sistem diže ponudu na više od onog što kupac ponudi?
[/quote]

nije tako...ako je bila ponuda 2,75 € (naravno skrivena, vidiš samo bid od 1€)...ti si spreman platiti strip recimo 2,9 €...sistem ti avtomatski nabaci cijenu od 3,75€ (1€ više od najviše ponude koju ne vidiš)
Go to Top of Page

Swiper
Starting Member



30 Posts

Member since 03/10/2010

Posted - 16/01/2023 : 22:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Swiper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gombi



Ako staviš 2,95 onda će ponuda i biti 2,95...sistem ti neće podići ponudu na više od onoga što nudiš jer je to isti sistem koji je i prije bio na aukcijama.
Ne znam od kuda vam ovi podaci da sistem diže ponudu na više od onog što kupac ponudi?
[/quote]

nije tako...ako je bila ponuda 2,75 € (naravno skrivena, vidiš samo bid od 1€)...ti si spreman platiti strip recimo 2,9 €...sistem ti avtomatski nabaci cijenu od 3,75€ (1€ više od najviše ponude koju ne vidiš)
[/quote] e , točno tako! Onaj tko ne viruje neka proba
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/01/2023 : 22:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kod mene se desio taj slučaj neki dan na aukciji jednog Fibrinog stripa. Stavim 12,5 € u zadnjoj sekundi i onda vidim da sam ga osvojio za 13 €. Tada skontam da je lik par sekundi prije mene stavio 12 € što je automatski moju veću ponudu povećalo još za pola eura.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/01/2023 : 22:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Sada sam malo proučavao završene aukcije i vidim da je svaka najveća ponuda za minimalno 1€ veća od pratitelja, no ima i onih gdje je najveća ponuda za 2 € veća od pratitelja što definitivno nije uredu...npr:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-bids&BidItemID=20140306
[url=https://postimg.cc/7C3nMK3M][/url]

https://www.stripovi.com/aukcije/fibrine-novogodisnje-aukcije-treci-zavjet-komplet/20140306/

Kada netko neki kiosk strip umjesto 2€ bude trebao platiti 4€, e onda će biti problema...

Edited by - Oki on 16/01/2023 23:07:35
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/01/2023 : 23:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Znao sam odmah da Markos čovjeka nije izbacio zato što je počeo postavljati pitanja koja imaju smisla te zbog žalbi na nelogičnosti kod aukcija..Markos nije mogao podnijeti jer je čovjek kajkavac i zato mu je zaključao accaunt!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000