forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Posvajanje djece
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 12:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ajde da otvorimo poseban topic onaj ste skroz zasrali.
A i red je da imamo topic o ovome ,mozda nekom pomogne ako misli o posvojenju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 12:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Posto je slucaj Zambija aktualan,sjetimo se ovoga
https://www.focusonafrica.info/repubblica-democratica-del-congo-perche-parlare-di-adozione-e-a-volte-cosa-rischiosa/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 12:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ka sta znamo posvajanje dice u Hr je u domeni sf-a zbog vise razloga.(iako se malo popravilo zadnjih par godina)
Da spomenemo neke,nema toliko sirocadi,bioloski roditelji se rijetko odricu roditeljstva(sta je i normalno),birokracija pojede vrime a vecina usvojitelja ide da usvoji manje dite.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 12:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
E sad dolazimo na onaj najzanimljiviji dio ,usvajanje dice iz zemalja 3.svita.
Logicno je da usvojitelji iz Hr nemaju sanse za usvajanjem iz zemalja Eu,usa i slicnih.
Usvajanja iz Ukrajine i Rusije su uglavnom sumnjiva jerbo ta dica imaju problema.
Logicno da ce se neko tesko odlucit usvojit dite s poswbnim potribama,jebga al tako je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 12:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovde selekcijom dolazimo do nekoliko zemalja bitnih za usvajanje.
Uglavnom se radi o istim zemljama iako moze varirat od godine do godine.
Spomenimo neke ,Kina je nudila djevojcice sakon i kapon,sad su malo pritisli kocnicu al jos to ide.
Kvaka je da ljudi nesto nece Kineze pa ih i ne usvajaju toliko.
Etiopija,oni su imali dosta int.usvajanja ne znan kako sad stoje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/02/2023 : 13:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da, uvijek je bio taj problem s posvajanjem djece. Hrvatska je tu baš komplicirana s posvajanjem. Meni je rođak u Zagrebu pokušao posvojiti dijete, ali je vrlo brzo odustao kad je vidio da je to gotovo nemoguća misija.

Što se tiče BiH imam jedan konkretan primjer iz svoje obitelji. Sestra mi je prije dvije godine posvojila dvoje djece. Dvije sestrice od 3 i 4 godine, odrasle u sirotištu u Sarajevu, napuštene od majke, a otac im u zatvoru. Prvo ih je bila udomila, bila je to duža procedura, pola godine je s mužem išla na edukaciju za udomitelja, pa su stupili u kontakt s tim sirotištem, pa pola godine posjećivanja djece i upoznavanja s njima, pa komisije koje su morale ustanoviti jesu li ona i muž udovoljili svim zahtjevima.

Onda je išlo udomljavanje djece oko godinu dana, pa zahtjev za posvajanje koji je sud usvojio. Zatim je taj otac iz zatvora imao pravo na žalbu koje nije podnio i nakon toga više nije bilo nikakvih pravnih prepreka da ne posvoje djecu.

Djeca su sad tu, jedno je već pošlo u školu. Lijepo je vidjeti njihova sretna lica kao i lica sestre i zeta. Dug je tu put još pred njima, ali veliko je ovo stvar na kraju ispala. Pogotovo kad vidim njihova vedra mala lica kad ih usporedim s licima kad su tek bili došli.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 13:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast za sestru.
Al eto ,onda si sam priko nje moga skužit koliko je to komplicirano u nas. (Mislin na cilu Evropu osin gorespomenutih RUS/UKR)
A na Balkanu je dodatna zajebancija s birokracijom.
Ima i zanimljiva šema recimo ja ka samac bi po hr zakonima moga posvojit (bar teorijski) dite. Da oden u Burundi (koji slično Malawiju ima uredno riješeno posvajanje) mora bi bit u braku minimalno 5 godina.
Odeš ko samac u burundi i doživiš slučaj Zambija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2023 : 13:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ka sta znamo posvajanje dice u Hr je u domeni sf-a zbog vise razloga.(iako se malo popravilo zadnjih par godina)
Da spomenemo neke,nema toliko sirocadi,bioloski roditelji se rijetko odricu roditeljstva(sta je i normalno),birokracija pojede vrime a vecina usvojitelja ide da usvoji manje dite.


Imaš sad i novi "problem".
Neznan nikoga od svoje generacije iz bliže okoline ko je usvojia dite, ali znan ogroman broj ljudi koji su imali problema sa pravljenjen dice.
Ljudi se danas tek iza tridesete odlučuju na dicu, sa 35 skuže da imaju problem, do četrdesete se zajebavaju sa epruvetama po klinikama, a onda su prestari za usvajanje.
Ovi koje ja znan su svi na kraju uspili. Neki prirodno, neki umjetno, ali da nisu, usvajanje u Hrvatskoj bi in sa 40 godina bilo praktički nemoguće. Nakon 10 godina mučenja i frustracija bez rezultata, i ja bi prova kupit dite. Žuto, crno, bilo, sve isto.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/02/2023 14:05:12
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 13:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Da nastavimo,većina te crne dječice šta je posvojena u nas je iz DR Conga.
Tamo ima čudo siročadi i u biti svak šta u dobroj mjeri želi tu dicu dovest u neku normalniju državu i pružit in nešto je faca na kvadrat.
Normalno komplikacije su itekako stvarne pošto su te države ala DR Kongo
baš pravi pakal na Zemlji.
Ono danteovi opisi pakla su goli kurac za tako nešto.
Međutim DR Congo je zabranija izlazak dice ,znači posvojit može ali da dođeš živit tamo


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 13:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

Ka sta znamo posvajanje dice u Hr je u domeni sf-a zbog vise razloga.(iako se malo popravilo zadnjih par godina)
Da spomenemo neke,nema toliko sirocadi,bioloski roditelji se rijetko odricu roditeljstva(sta je i normalno),birokracija pojede vrime a vecina usvojitelja ide da usvoji manje dite.


Imaš sad i novi "problem".
Neznan nikoga od svoje generacije iz bliže okoline ko je usvojia dite, ali znan ogroman broj ljudi koji su imali problema sa pravljenjen dice.
Ljudi se danas tek iza tridesete odlučuju na dicu, sa 35 skuže da imaju problem, do četrdesete se zajebavaju sa epruvetama po klinikama, a onda su prestari za usvajanje.
Ovi koje ja znan su svi na kraju uspili. Neki prirodno, neki umjetno, ali da nisu usvajanje u Hrvatskoj bi in sa 40 godina bilo praktički nemoguće. Nakon 10 godina mučenja i frustracija bez rezultata, i ja bi prova kupit dite. Žuto, crno, bilo, sve isto.



Neplodnost je ogroman problem i biće i sve veći.
Za usvajanje triba gomila love,mislin ovo internacionalno.
To ispod 30-40k usd teško ide

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2023 : 13:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Onda je išlo udomljavanje djece oko godinu dana, pa zahtjev za posvajanje koji je sud usvojio. Zatim je taj otac iz zatvora imao pravo na žalbu koje nije podnio i nakon toga više nije bilo nikakvih pravnih prepreka da ne posvoje djecu.




I zato je dobro za tu dicu da kad su već u takvoj situaciji ti loši roditelji budu do kraja loši, pa ih se odreknu. Na kraju su takvi bolji od onih kojima je kao stalo, a u stvari sjebu dici život jer ih ne daju na posvajanje.

Najbolji očev prijatelj i žena nisu mogli imat dice, i još u Jugi su obavili usvajanje. Nakon pustih godina čekanja otišli su po curicu od godinu dana u Srbiju u Kraljevo.
Imali su sriće oni, a još više ona, jer je bila peto dite materi obrtnici koja se bavila najstarijin zanaton. Otac se nije ni zna, a ona je se odrekla čin je rodila.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 10/02/2023 : 14:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Znam dvije žene (doduše površno) koje su posvajale. Obje su rekle da se isplatilo, ali nikad više. To valjda dovoljno govori o količini progutanih govana u tom procesu.
Jedna od njih je na kraju uspjela roditi prirodnim putem, što je bilo ugodno iznenađenje, ali ta djeca su danas sretna kao brat i sestra i žive sasvim normalno.
Svaka čast bilo kome tko se odluči na to. To je baš pravi dokaz roditeljske ljubavi i požrtvovnosti.
Negativnih slučajeva, nažalost, svugdje ima. Dijete ne može birati tko ga donosi na svijet. Ništa nije garantirano, ali potencijalno spasiti nečije odrastanje od kaljuže je neprocjenjiva šansa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39115 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/02/2023 : 14:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Da, uvijek je bio taj problem s posvajanjem djece. Hrvatska je tu baš komplicirana s posvajanjem. Meni je rođak u Zagrebu pokušao posvojiti dijete, ali je vrlo brzo odustao kad je vidio da je to gotovo nemoguća misija.

Što se tiče BiH imam jedan konkretan primjer iz svoje obitelji. Sestra mi je prije dvije godine posvojila dvoje djece. Dvije sestrice od 3 i 4 godine, odrasle u sirotištu u Sarajevu, napuštene od majke, a otac im u zatvoru. Prvo ih je bila udomila, bila je to duža procedura, pola godine je s mužem išla na edukaciju za udomitelja, pa su stupili u kontakt s tim sirotištem, pa pola godine posjećivanja djece i upoznavanja s njima, pa komisije koje su morale ustanoviti jesu li ona i muž udovoljili svim zahtjevima.

Onda je išlo udomljavanje djece oko godinu dana, pa zahtjev za posvajanje koji je sud usvojio. Zatim je taj otac iz zatvora imao pravo na žalbu koje nije podnio i nakon toga više nije bilo nikakvih pravnih prepreka da ne posvoje djecu.

Djeca su sad tu, jedno je već pošlo u školu. Lijepo je vidjeti njihova sretna lica kao i lica sestre i zeta. Dug je tu put još pred njima, ali veliko je ovo stvar na kraju ispala. Pogotovo kad vidim njihova vedra mala lica kad ih usporedim s licima kad su tek bili došli.



Koliko su meni ove price velike!!!! Ja stvarno skidam kapu tim ljudima!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/02/2023 : 14:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/02/2023 : 14:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.



iskreno se nadam da ćete uspjeti

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2023 : 14:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.


Sritno Hercule.
Od srca ti želin da uspijete.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/02/2023 14:21:05
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/02/2023 : 14:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@ken2, @NESVRSTANI hvala!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2023 : 14:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.



Za mi je to cut,al nadan se da ce na kraju uspit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/02/2023 : 14:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.


Drži se Hercule, držim i ja palčeve da uspiješ.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2023 : 14:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@ken2, @NESVRSTANI hvala!


Svaka situacija je drugačija, tvoju neznan, pa možda pričan pizdarije, ali dvoje(odvojene priče) mojih i ženinih bliskih prijatelja su bili u beznadežnoj situaciji. Ženina najbolja prijateljica i muž nakon pustih godina epruveta su konačno od likara dobili savjet da prestanu jer nema smisla. Par miseci nakon toga je prirodno zatrudnila. A onda kad je rodila, niti pola godine kasnije zatrudnila opet. Danas ima dva momka od 10 i 11 godina.
Moj i ženin najbolji prijatelj, ista priča. Pomirili se sa sudbinon. Posli smo se zajebavali da se mala tribala zvat Margarita, al možda i godinu dvi nakon šta su odustali, naruče pizzu(margaritu), dok su čekali dostavljača se povatali, i ona zatrudni. Dvi godine posli dobili su i sina.

Možda je tvoja priča skroz drugačija od ovih, al ono šta bi tribala bit poanta je da ne smiš odustat. Čak i kad ti se čini da je gotovo, ne mora značit da je stvarno gotovo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/02/2023 14:47:30
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/02/2023 : 15:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako smo u demografskoj banani onda bi posvojiteljima koji hoće posvojit dite iz inozemstva,država iz sebičnih razloga trebala pomoć usvojit dijete.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/02/2023 : 15:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam onaj drugi topic, pa ovdje nisam ni gledao.

Sretno Hercule, zaista se nadam da ćete uspijeti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/02/2023 : 15:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Inače što se tiče priče oko moje sestre tu je ona uključila i svoju prijateljicu koja također nije mogla imati djecu. I ona je nakon nje prošla sličan postupak i posvojila također dijete od 5 godina iz sirotišta iz ne znam sad kojeg bosanskog grada.

Ali ima sve to nažalost i svoju drugu stranu. Poznajem osobe iz svog grada, valsnici nekih ljekarni koji su na potpuno "drugačiji način" posvojili dijete. Znate kako to kod nas ide, veza, kontakt s nekim lokalnim političarem, lova ispod ruke i nakon nekog vremena osvanuli s bebom od 3 mjeseca u narjučju.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/02/2023 : 15:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.



Sretno!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/02/2023 : 15:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nas ravnatelj na poslu ima pored svoje djece i jedno posvojeno, a imao je i jednog u udomiteljstvu, ali su ga na kraju njegovi roditelji uzeli nazad, mada je malome bilo tesko jer nisu bili najbolji roditelji, ali takav je zakon. Cak i da to dijete na kraju bude (ponovno) zlostavljano ili zabrede u kriminal, zakon treba poslusati. :/

Trenutno na poslu (u vrticu) imamo primjer gdje su oboje roditelja narkomani, majka se uopste ne briga za dijete, otac tek sad malo pokazao interes, pa dijete cijelo vrijeme odgaja baka (ne znam tacan status dijeteta). Ali ako ona ode... posvojenje. No, ako oni na sudu dobiju opet dijete natrag (jer ako niste znali u Sloveniji vam se vise isplati ne raditi jer su socialni transferi veci od minimalca, a minimalac je vec za sve do VI. stupnja obrazovanja)...

Zapravo zalosno da ljudi moraju vani ako zele posvojiti dijete. Sumnjam da to netko radi zbog neke kalkulacije, ono "zaradit" cu time. Ima par takvih primjera oko udomiteljstva, gdje muz i zena uzmu vise takve djece jer im to donosi novac, a djeca tamo trpe. Naravno, ti su manjina ali nazalost i takvi postoji. No samo zbog njih ne treba sve trpati u isti kos.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 10/02/2023 15:55:33
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39115 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/02/2023 : 16:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.



Meni su ovo stvari koje se moraju resavati u roku od nedelju dana. Naravno da treba svasta proveriti pre nego sto se dete nekom da ali ovde deca trpe i umesto ljubavi u porodici zive u sirotistima. Jebem sunce svakom birokrati zbog ovog.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000