forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 195 - Korak anđela
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

LudensovPotrcko
Average Member

605 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 14/02/2023 : 16:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Dylan ponovno sjetan... možda bi čovjek trebao na antidepresive.



Scenarij i crtež: Simeoni
Broj originala 368.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12832 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/02/2023 : 17:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Preskačem.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16361 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/02/2023 : 17:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ponekad se i u ovoj revoluciji natapa na neku solidnu priču, pa makar i s pretjerivanjima. Ono što mi je prvo upalo u uči je psovka, nekako mi djeluje neprimjereno za strip kao što je Dilan Dog da se u tekstu nađe rečenica "I nek se jebe!" (ne znam kako je u Ludensovom izdanju) I ako je revolucija, možda je malo previše. Prikaz metoda koje se koriste u školi prevazilazi priče o strogosti iz 19. vijeka. Nešto ne vjeurjem da danas sa svim ovim ljudskim i dječijim pravima postoje mladi Evropljani (tj. Evropljanke) koji pristaju da trpe bič na času i sve ostale razne surovosti. Atmosfera je više dampirovska, a što se tiče nacista nije prvi put da se Dilan sreće s njima, tako da to nije čudno. Malo je čudnije da Dilana vidimo u nekom odijelu i s đozlucima, kao i da ga salijeću neke klinke i da prvi put vidimo Raniju bez marame... A na kraju se nagovještava i ljubavni trougao!
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 14/02/2023 : 19:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni se epizoda svidjela... baš onako čisti horror

My username was a mistake.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



628 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 15/02/2023 : 10:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
kakvo preskakanje, sve se uzima i skuplja, predobra naslovnica kao i sve u zadnje vrijeme
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/02/2023 : 10:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Gigi Simeoni? Ovo mora biti dobro?
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



446 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 18/02/2023 : 10:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima, mislim da čak od jučer.Nisam siguran.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2942 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 19/02/2023 : 10:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
Ogroman sam fan Simeonija, što crteža što scenarija pa ću ovo kupiti iako ne kupujem DD
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7307 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/02/2023 : 17:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
a što ja moram sam, na kraju, da si posložim i zaokružim priču? tko? gdje? kako? i zašto? i to na temelju gomile elemenata pobacanih po priči, ali niti u jednom (krajnjem) trenutku sjedinjenih u nekakvo takvo-kakvo razjašnjenje?

gigi simeoni je smor prepun bedastih i balavih priča. nije niti čudno da je, u posljednje vrijeme, najviše angažiran na maxi ediciji.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/02/2023 : 22:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I meni nikako nije jasno po kom osnovu se ljudima dopada Simeoni. Price su mu u rangu od ocajnih do jedva prolaznih. Crtez je tako- tako, ni dobar ni los.
Pricalo se da je sklonjen iz DD tima nadam se da je tacno, ali mislim da i dalje pise za regularnu seriju :/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 20/02/2023 : 16:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
Počne super, sa određenim "suspiria" ugođajem; ali brzo je upropraste
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1159 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 05/03/2023 : 18:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

Počne super, sa određenim "suspiria" ugođajem; ali brzo je upropraste



Da i mene je početak podsjetio na ''Suspiriu'' (a i naslovnica smrti me podsjetila na film ''Cemetery Man'')...i lijepo je bilo napkon vidjeti neko dijabolično čudovište (scena sa frižiderom) i dobar šokatni prikaz ubijene osobe...

al me iznenadilo kad je Dylan spomenuo Texa Willera (''-Možda nisam Tex Willer, ali jamčim ti da sam pogodio nešto u toj kući'') na 61 str. ...

Jel još tko primjetio tu izjavu?

p.s. - kako Dylan zna tko je Tex Willer?

https://www.youtube.com/channel/UCSVFRt10CqkxsU_hZWeo_JA?view_as=subscriber - HororFilm Playground predstavlja

Edited by - Dr.GonZo on 05/03/2023 18:02:24
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/03/2023 : 20:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr.GonZo

quote:
Originally posted by maddjuro

Počne super, sa određenim "suspiria" ugođajem; ali brzo je upropraste



Da i mene je početak podsjetio na ''Suspiriu'' (a i naslovnica smrti me podsjetila na film ''Cemetery Man'')...i lijepo je bilo napkon vidjeti neko dijabolično čudovište (scena sa frižiderom) i dobar šokatni prikaz ubijene osobe...

al me iznenadilo kad je Dylan spomenuo Texa Willera (''-Možda nisam Tex Willer, ali jamčim ti da sam pogodio nešto u toj kući'') na 61 str. ...

Jel još tko primjetio tu izjavu?

p.s. - kako Dylan zna tko je Tex Willer?



Pa, dijele univerzum

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/03/2023 : 20:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije to toliko loše, atmosferična epizoda ali, opet Simenoni priča priču kao da svi znamo što i kako razmišlja. Ajde, što ubojstva sa početka ne objasni ali niti ne da nikakav hint kako i što i zašto su izvedena. Nacisti su u ovoj priči skor najmanji klišej.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000