forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi za kutak Miroslava Cmuka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 13/03/2023 : 07:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Iako u početku nisam namjeravala objavljivati postove s pojedinim paketima s poklonjenim stripovima, ali ovo jednostavno moram staviti.

Sve ovo na sljedećoj slici je poklon jednog jedinog člana koji je želio ostati anoniman.

Trebalo mi je dvije noći da ih sortiram, pobrojim i sve zapišem u tablicu.

Kapa do poda!


Edited by - P.Ivana on 13/03/2023 09:35:44
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2023 : 09:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Taj je bija bas siroke ruke.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/03/2023 : 09:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Da lepo je to samo treba izvuci maksimalnu mogucu korist (za decu) sa obzirom na prostorne kapacitete ali to ce Ivana i drustvo dobro resiti.
Dve noci sa zapisivanjem auu bravo na trudu :). Zagora je ovde barem 150-200 komada? Vise je, videh excel spisak :)

Prvih petnaestak bleka i marka. Rekao bi da je tu vece uzivanje u citanju marka? :).

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 13/03/2023 09:30:56
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 13/03/2023 : 10:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Evo i malo više podataka o samoj akciji koja se provodi u VI. OŠ:

http://os-sesta-vz.skole.hr/?news_hk=1&news_id=6731&mshow=1168#mod_news
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/03/2023 : 11:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja sam baš htio Blekove poslati, ali nećemo zatrpavati knjižnicu s istim naslovima. Drago mi je da je netko bio brže ruke, ja ću već probrati nešto drugo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2023 : 11:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ja sam baš htio Blekove poslati, ali nećemo zatrpavati knjižnicu s istim naslovima. Drago mi je da je netko bio brže ruke, ja ću već probrati nešto drugo.



Pa zasto ne? Vise dice ce istovremeno moc uzet Bleka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/03/2023 : 11:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma koji su kapaciteti knjižnice. Mislim da je bolje da ponuda stripova bude raznovrsnija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2023 : 11:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ma da,tih par tvojih Blekova bi se moglo prelit priko prozora.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 13/03/2023 : 18:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nemam pojma koji su kapaciteti knjižnice. Mislim da je bolje da ponuda stripova bude raznovrsnija.



Kada smo kretali s ovom akcijom, mislili smo da će škola na poklon dobiti par stripova. Ovo što se događa, premašilo je sva očekivanja. Računali smo da će nam trebati koja polica više, ispada da nam treba cijeli ormar

Ne žalimo se, snaći ćemo se, to su slatke brige... Smislit ćemo adekvatno rješenje

Tako da, koji god strip da dođe, a da je primjeren za osnovnoškolce, vjerujem da će razveseliti klince. Ako škola dobije i koji "dupli" strip, s obzirom da ima više od 700 klinaca, sigurno neće propasti
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 19/03/2023 : 23:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Nisam bila u prilici javiti se neko vrijeme. Ali eto da obavijestim o napretku.

Danas sam u Varaždinu preuzela prilično velikodušnu kolekciju poklonjenih stripova. Svi su ubačeni u tablicu. I prema najnovijim podacima, trenutno se nalazimo na 699 poklonjenih stripova!

Hvala svima koji su se uključili u akciju. Nitko nije očekivao da će biti toliki uspjeh i da će se odazvati ljudi iz cijele Hrvatske. Ako se tako nastavi, VI. OŠ će imati jednu od najbogatijih i najopsežnijih kolekcija stripova :)
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/03/2023 : 09:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by P.Ivana
S obzirom da smo jučer zaprimili prve stripove, tablica je popunjena s prvim podacima. Ima možda malo više podataka od potebnih ali radi brzine i ažurnosti, podatke sam "čupala" iz baze stripova koju vodim za kolekciju od sinova.

Tablica je dostupna na: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_whFiTcsFlei_8MH7CqiI4V5gWYdyRMrinkHJyG3dv8/edit?usp=sharing

Iako je dostupnost tablice testirana, u slučaju da postoji problem s poveznicom, molim da javite da pokušamo to otklonici.

Isto ako postoji problem s podacima, isto tako molim da mi javite da vidimo gdje je došlo do greške.


Kako ide sa ovim sudeci po tablici dobro? Ima poprilicno finih stvari
svaka cast onima koji su poklonili

Za
7 života kopca, album 1
nisam bas nesto siguran da je za deciju biblioteku ili gresim? :)

Da li bi mogao Bookglobe nekako da se prikljuci akciji... cini mi se da oni imaju
ponesto prikladno...

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 23/03/2023 09:45:42
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 23/03/2023 : 11:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Samo da javim update kako bi svi imali istu informaciju..

Sutra navečer smo u Zagrebu privatno. Pa ukoliko ima netko tko još uvijek čeka da dođemo u ZG usred tjedna da preda stripove, a nismo se još osobno čuli evo prilike :)

Isto tako, u subotu smo u Koprivnici, idemo po stripove koji nas tamo čekaju...

A dogovor sa školom je pao da idući tjedan vozimo stripove i predajemo ih školi. Tako da bude sve posloženo i spremno za otvaranje kutka 03.04.

Iako je bilo inicijalno planirano da vozimo stripove u školu na sam rođendan, htjeli bismo da djeca mogu do stripova već na taj dan i da kutak bude uređen u potpunosti, tako da smo malo pomaknuli datum predaje stripova.

Naravno, ukoliko se dogodi da su stripovi na putu i isti stignu i nešto kasnije do Varaždina, oni će naknadno biti predani školi :) Nijedan poklonjeni strip neće proći ispod radara, i svi će završiti na policama školske knjižnice :)
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 23/03/2023 : 12:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Polica ima dovoljno?
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 23/03/2023 : 12:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Polica ima dovoljno?



Vjerovali ili ne, izgled da opet nema :)

Brat od Miroslava je školi donirao police koje su bile u Miroslavovoj kući, kao i 4 banana kutije Miroslavovih stripova.

Bili smo uvjereni da će to biti dovoljno :) Ali onda su počeli stizati stripovi :)

Tako da me brat zvao jučer da li knjižnica treba još polica? :)

Izgleda da to na kraju, velikim dijelom zahvaljujući vama, neće biti kutak... nego cijelo krilo knjižnice :)
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 27/03/2023 : 21:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Nisam se dugo javljala, pa samo da objavim kratki update :)

Zahvaljujući vama, trenutno smo na 920 naslova iliti poklonjenih stripova koji su sad već ozbiljno zakrčili moju dnevnu sobu :)

Na sreću, neće dugo. U srijedu ih vozimo i službeno predajemo školi. S obzirom na broj kutija, primopredaja će potrajati neko vrijeme :)

Sa sigurnošću znam da to nisu svi stripovi koji stižu ali velika je želja škole da MC kutak bude funkcionalan idući tjedan u ponedjeljak na veliki dan pa smo se malo požurili da sve bude spremno.

Uskoro objavljuem slike kako to izgleda :) A pravi update stiže nakon 3.4., odnosno nakon Školskog dana stripa kojim ujedno obilježavamo i 40 rođendan od Miroslava :)
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 29/03/2023 : 12:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Malo sam u gužvi ali samo da javim da je prva tura stripova upravo predana školi :)

Kad obradim i pripremim sve slike, objavit ću malo bolji update. Ali samo da dobijete osjećaj koliko je toga:



No to nije sve. Stiže još stripova iz Zagreba i Rijeke :) Jer stripova nikad dosta :)

Klinci su danas na iglama čekali dolazak stripova te imam informaciju da ih već raspakiravaju i slažu u kutak :)

Hvala vam svima još jednom!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/03/2023 : 13:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Možete li na PM poslati podatke Tiska na koje bi mogao poslati paket? Nezgodno mi je do pošte.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 03/04/2023 : 08:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Stigao je i dan D. Detaljan izvještaj s današnjeg dana bit će objavljen na stranicama škole. Bit će tu svega.. Ali vjerujem da vas najviše zanima MC kutak sa stripovima..

Pa dok čekamo službena izvješća.. Pripremila sam kratki filmić da vidite kako je to izgledalo :)

https://youtu.be/sDLYcnJwpUI

Uživajte

I hvala Vam! Svima koji su poklonili stripove i svima čiji stripovi tek stižu!

Edited by - P.Ivana on 03/04/2023 11:32:33
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 03/04/2023 : 10:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Super video i lijepa priča.
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 15/04/2023 : 13:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav!

Evo bilo je malo zatišje i zbog hrpe događanja i zbog praznika, no pokušat ću nadoknaditi sada to.

Ovih dana sam ili pokupila dodatne stripove ili su još naknadno stigli na moju adresu. Tako da smo sada na 1144 prikupljena stripa i hvala vam svima od srca na tome. Info koji sam dobila iz škole prije nego su počeli praznici jest da klinci stvarno uživaju u svom novom kutku i da se stripovi jako puno čitaju.

A što se sve događalo taj dan, super je opisala knjižničarka škole koja je članak objavila i na službenim stranicama škole i on je dostupan na ovoj poveznici: http://os-sesta-vz.skole.hr/?news_hk=1&news_id=6765&mshow=1168#mod_news

Na poveznici se vidi i par slika kutka ali i igre koje su klinci osmislili. I igre su i prilično igrive. Iduća ideja kojom se poigravam je da osmislimo nešto na temu Trivial Prsuit igre na temu stripova. Ima dobrovoljaca da pomogne oko osmišljavanja pitanja? :)

Dodatno, različiti mediji su došli u školu ili su objavili/pisali o akciji u školi. Info koji imam jest da se vrtjela vijest u nekoliko navrata na lokalnoj radio postaji i da su u svakom od tih emitiranja naravno spomenuli i veliki doprinos ljudi s foruma bez kojih bi kutak bio puno siromašniji.

Dodatno, u školu su došli i HRT novinari i snimili prilog koji je emitiran u regionalnom dnevniku. Prilog je moguće vidjeti ovdje: https://www.facebook.com/100037636223319/videos/146145841524983/

Navodno da je u pripremi i puno veći prilog te, u slučaju da ga emitiraju, svakako ću vas obavijestiti.

Osnovan je i klub stripoljubaca koji će započeti s radom nakon školskih praznika, dizajnirali smo iskaznice za njega... A koliko imam infomraciju u dva dana se već više od 20 klinaca učlanilo u njega. Tako da izgleda da pomladka neće nedostajati :)

Dakle, sve u svemu, zahvaljujući svima vama akcija je bila stvarno velik uspjeh i škola ima ogroman kutak posvećen stripovima i Miroslavu. I započeli smo tradiciju obilježavanja dana školskog stripa. Tu akcija nije gotova, naravno, ali eto, to je ono što je do sada odrađeno.

Veliki bonus je da sam zahvaljujući toj akciji imala priliku hrpu vas upoznati i osobno i zahvaliti vam.

S time, da ukoliko netko još uvijek (ili bilo kada) želi pokloniti stripove školi, uvijek me možete kontaktirati. Kao što je knjižniraka kazala, stripova nikada dovoljno :)

I naravno, ukoliko želite ili odobravate, vrlo rado bih i iduće godine kojih mjesec dana prije školskog dana stripa ponovno objavila na ovom forumu poziv na poklanjanje stripova za klince :)

A s vremena na vrijeme ću vas obavijestiti i naravno o dodatnim aktivnostima koje se događaju u MC kutku.

I još jednom, velika hvala svima koji su omogućili da se taj kutak uredi!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/04/2023 : 15:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by P.Ivana

Iduća ideja kojom se poigravam je da osmislimo nešto na temu Trivial Prsuit igre na temu stripova. Ima dobrovoljaca da pomogne oko osmišljavanja pitanja? :)



Prije tri godine (kad je krenula korona i nastupio lockdown) ovdje smo pokrenuli strip-kviz ligu. Vjerujem da forumaši koji su radili kvizove još uvijek imaju negdje sačuvana pitanja i da su ih voljni podijeliti, samo se bojim da bi mogla biti preteška za klince.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/04/2023 : 19:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Treba samo poslati pitanja iz prvog Bushidovog kviza.
Šalu na stranu, meni je isto palo na pamet što i Shaneru, ali bez poznavanja onoga što djeca čitaju i znaju, bilo bi poprilično teško izabrati prikladna pitanja ili prilagoditi ostala.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 17/04/2023 : 12:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bilo samo pitanje iz šale, ali sada kada spominjete to... Uopće nije loša ideja iskreno da kažem. Mogli bismo dizajnirati dvije vrste kartica koje se mogu koristiti na istoj ploči). Jedne za klince s lakšim pitanjima prilagođenima njihovoj dobi i interesu, a jedne za odrasle :)

Sad već polako zupčanici u mozgu rade i razmišljam o kategorijama pitanja..

A što djeca čitaju.. Načelno odgovor je za sada prilično jednostavan.. Ono što ste im poklonili...

Zamolit ću malo u školi da se prati što se najviše posuđuje i da se malo pogledaju statistike.. Ali sviđa mi se ideja.. sve više i više :)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000