forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Paketomati - pouzdana posta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/05/2023 : 09:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Khm… znate li da HP ima kategorizaciju pa nisu sve pošte dostavne. Obavezni su dostavu do 2 kg a za sve priko toga ide “žuti papirić”. Možda čak samo preporuke do 2 kg.
Ponekad tu leži razlog naših nesporazuma sa poštarima.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/05/2023 : 11:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

5. Tamo ljudi iz Sudana, Gane, Eritreje, Somalije bacaju pakete i slažu u velika srebrna kolica.



Nisam woke ali kakve veze ima da li mi paket bacaju ljudi iz Sudana ili Hrvatske?
Radnik je radnik a nezadovoljni i preopterećeni radnik je nezadovoljni i preopterećeni radnik.
Davno sam gleda na Rivi kako djelatnici HP igraju nogomet s paketima a sigurno nisu bili Sudanci.Siguro su onda bili Srbi.?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/05/2023 : 11:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by stripnik

5. Tamo ljudi iz Sudana, Gane, Eritreje, Somalije bacaju pakete i slažu u velika srebrna kolica.



Nisam woke ali kakve veze ima da li mi paket bacaju ljudi iz Sudana ili Hrvatske?
Radnik je radnik a nezadovoljni i preopterećeni radnik je nezadovoljni i preopterećeni radnik.
Davno sam gleda na Rivi kako djelatnici HP igraju nogomet s paketima a sigurno nisu bili Sudanci.Siguro su onda bili Srbi.?





Ima veze. Zato jer su ti ljudi dovedeni tamo na 3 mjeseca. I onda ih vraćaju nazad. Mjenjaju ih stalno. Oni uopće ne znaju gdje su. Žive u selu pokraj. Mislim da većina nikada nije bila u Kasselu koji je udaljen 15ak kilometara. Često ne govore niti jedan jezik. Imam jednog od njih u dugačkom kadru gdje vozi kolica na otvor gdje stoji kamion za taj grad. Došao je blizu drugih kolica i uspoređuje brojeve na svojim kolicima sa brojevima na kolicima koje već stoje tamo. Ne bih se iznenadio da je nepismen. Njemu su brojevi bili slike.

Ne radi se o rasizmu. Razgovarao sam sa tehničkim osobljem tamo.
Jednostavno, jako su jeftina radna snaga. Za taj posao ne moraju biti članovi Mense.
Oni su tamo kratko vrijeme i moje je mišljenje da rade loše i presporo. Iskreno, mislim da im nije niti stalo. Sreo sam i pokojeg Nijemca ili Poljaka. Bili su rijetki na tim trakama. Oni su u odnosu na njih radili kao Formula 1 prema jugiću.

Zapravo, taman dok počinju shvaćati gdje su pošalju ih kao sezonske radnike natrag doma.
Jednostavno izgledali su mi totalno nezainteresirano. Ne krivim ih. Kriv je DHL i eksploatacija. Ne tretiraju ih baš kao ljude. Odrade im posao za koji inače ne bi pronašli radnu snagu i pošalju ih doma.
Stvar je u tome da rade loš posao. DHL se ne buni jer ih malo koštaju.

Ti si Jaki naravno odmah vidio rasizam.

Edited by - stripnik on 18/05/2023 12:02:15
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/05/2023 : 11:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa i ovi Hrvati su "radili" ukurcu.A zamisli tu i žive i znaju jezik..
stvar je u motivaciji tj.plaći i obimu posla.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/05/2023 : 12:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ljudi su nepokretni i ne žele se trgnuti. Godinama rade na poslovima koji im ne odgovaraju, ali ne žele se pomaknuti i napredovati.
I onda su im svi za to krivi. Ja imam 57 godina i stalno sam na tečajevima i prezentacijama. Ne marim za godine. Godišnje osim godišnjeg odmora možeš u Njemačkoj koristiti 2 tjedna i otići na tečajeve ili doškolovavanje. Ja koristim mjesec dana godišnje minimalno.


Iako im posao u pošti ne odgovara. Iako je posao monoton, sa previše radnih sati, bez mogućnosti poboljšanja oni ne razmišljaju o mjenjanju posla i napretku.
I onda kad dobe žutu minutu igraju nogomet sa paketima.

Jednom sam snimao godišnju feštu na Brijunima Atlantic grupe. Emil T je napravio brzi upitnik sa sudionicima o tome jesu li sretni na poslu i da li ih posao ispunjava.
Kad je vidio rezultate ankete zastao ne na minutu. Otišao je na pozornicu, lagano sjeo na stol, zamislio se čitajući rezultate ankete i nakon minutu dvije pitao ih:
"Zašto provodite više od trećine svog dana na poslu koji vas ne ispunjava i guši?" Zašto ste na lošem mjestu za vas više od polovice svakog svog dana? Zašto nešto ne promjenite?

Edited by - stripnik on 18/05/2023 12:31:53
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/05/2023 : 12:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik
Svjetski prvak u kašnjenju je bila e-trafika.



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51518&whichpage=1

Čovek otvori temu o ovome, i iako mu ljudi, kao i kolege forumaši, lepo objasne o čemu se radi, on i dalje nakon tri godine kategorički tvrdi da je e-trafika jedini krivac.

Genijalno.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/05/2023 : 12:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a jebate....
misliš da svi mogu promjeniti posa kako im se ćefne?
i jesu li uopće sposobni za tako nešto?
što se tiće radnika koji šutaju pakete,nisu oni problem nego njihovi šefovi koji im toleriraju šutanje.
a toleriraju im zato:što su po vezi,šta ih malo plaćaju pa njima više ostane za bonuse,što ih nije briga.
problem je u organizaciji(u što spada i plaća).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NIXA
Starting Member



Croatia
94 Posts

Member since 24/04/2005

Posted - 18/05/2023 : 14:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NIXA a Private Message  Reply with Quote
znaci paket mi stoji u branimirovoj u sortirnici od 12.05 zato sto nemaju slobodnu ladicu u paketomatu da ga stave da se preuzme..
ne mogu ga preuzeti tamo na licu mjesta, nego sam morao preusmjerit paket na poštanski ured i mogu ga sutra podici na salteru

..sortirnica im je u branimirovoj, gdje je i posta..i ispred poste je doticni paketomat...

znaci glavno sranje je jer ekipa ne podize pakete...nego stoje u paketomatima...

kada saljete paketomatom radije izaberite postanski ured pa si preuzmite..biti ce brze..
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000