forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Princ Valijant - Zagrebacka naklada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/04/2014 : 00:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kakvim tempom objavljuju Valianta tko bi se više sjećao onoga što je čitao recimo u 2. knjizi ako to radi odmah po izlasku iste.




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/04/2014 00:14:49
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 23/04/2014 : 15:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
'ko bu došel? :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/04/2014 : 23:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Bilo je vrlo zanimljivo i edukativno.
Maligec je bio kratak i nenametljiv, njegova supruga je ispočetka krenula s lekcijama za osnovnoškolce, doslovno od jaja (strip su dvije ili više sličica poredane u nizu koje pričaju neku priču, prvi stripovi pojavili su se bla, bla...), ali se brzo korigirala.
Bartolić je lijepo pričao o Fosteru, njegovim počecima u ilustraciji i potom u stripu koji se bolje plaćao, pa o radu na Valiantu, svojim doživljajima samog stripa i sve u tom smislu.
No onda je uslijedila prevoditeljica Maja Tančik koja se pokazala kao pravo otkriće i erudit (ili se izvrsno pripremila?), pa je izuzetno tečno i zanimljivo pričala o arturijanskim legendama i romanu iz 12. stoljeća na kojima se inicijalno temelji strip, o Fosterovu razvijanju stripovskog svijeta i likova, o detaljističkom crtežu i (ne)poštivanju mjesta radnje i autentične odjeće, te o svojim prevoditeljskim nevoljama i ključnim odlukama u kojima joj je znatno pomogao prevoditelj Marketprintovih knjiga (zaboravio sam ime), koji je napravio sjajan posao s puno pjesničke slobode i nadopisivanja Fostera.
Ona se u dogovoru s Maligecom ipak odlučila na veću vjernost originalu, na nešto škrtiji i suhoparniji ali svejedno izvrstan prijevod za koji dobiva brojne pohvale.

I na kraju osobno: u nagradnoj igri u završnici kao mislim četvrti broj izvučen je moj, ali nisam znao odgovor na pitanje gdje je rođen Valiantov sin.
Mislio sam da li da lupnem "u Americi", ali sam odustao, makar se to pokazalo točnim odgovorom koji je umjesto mene također lupnuo slijedeći izvučeni.
Mogao sam tako kući ponijeti 9. knjigu, ali me Berni na licu mjesta utješio riječima da dobitniku ipak više znači jer nije kolekcionar, dok ću ja prije ili kasnije doći do svog primjerka, što dotični vjerojatno ne bi.

Sve u svemu, lijepa i iznenađujuće dobro posjećena večer posvećena stripu, pri kraju koje sam upoznao i kolegu forumaša Spidermana.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/04/2014 : 00:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Žika Bogdanović je prevoditelj :)

Nemam ništa drugo nadodati :)

Pučko zadovoljstvo mi je što sam upoznao forumaša Difoola :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/04/2014 : 00:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Točno, Žika Bogdanović je vrsni prevoditelj i izuzetno srdačan čovjek koji se Maji pokazao od iznimne koristi.

Zadovoljstvo je i moje!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/04/2014 : 08:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Točno, Žika Bogdanović je vrsni prevoditelj i izuzetno srdačan čovjek koji se Maji pokazao od iznimne koristi.

Zadovoljstvo je i moje!



zanimljivo da je CK u prva dva broja odbacila prevod Valijanta Zike Bogdanovica, i da je odlucila da 'osavremeni' prevod. i to je kod ogromnog dela publike proslo bez ijedne trzavice, ono koga briga za Ziku.
drug Anto je najavio da od 3. broja CK prelazi na Zikin prevod.

Edited by - kasper on 24/04/2014 08:13:40
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/04/2014 : 08:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
1.Jeste, to je nezvanična informacija od mog prijatelja čika Andrije koji je blizak prijatelj Žike Bogdanovića i koji mu je rekao da će od trećeg broja prevod biti njegov.

2.Džoni, sramota je da si zaboravio ime jednoj istinskoj strip legendi iz bivše nam države (Princ Valijant,Zlatne godine MM i Kad je Miki bio mlad, biblioteka Nostalgija,.... + kultna edicija Plava ptica).
BTW, hvala na iscrpnom izveštaju.Da li se pominjalo šta po pitanju užasno sporog ritma izdavanja?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/04/2014 08:55:01
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/04/2014 : 09:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
sramota je da si zaboravio ime jednoj istinskoj strip legendi iz bivše nam države (Princ Valijant,Zlatne godine MM i Kad je Miki bio mlad, biblioteka Nostalgija,.... + kultna edicija Plava ptica).



hm, ne bih da dramim, al njega je ogromna vecina ne samo zaboravila, nego mu okrenula ledja

Edited by - kasper on 24/04/2014 09:21:15
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/04/2014 : 13:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kaspere, možeš li malo pojasniti to za Bogdanovića?

Koliko ga se ja sjećam, to je veliki znalac od kojega sam naručivao Pegaze.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/04/2014 : 22:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

1.Jeste, to je nezvanična informacija od mog prijatelja čika Andrije koji je blizak prijatelj Žike Bogdanovića i koji mu je rekao da će od trećeg broja prevod biti njegov.

2.Džoni, sramota je da si zaboravio ime jednoj istinskoj strip legendi iz bivše nam države (Princ Valijant,Zlatne godine MM i Kad je Miki bio mlad, biblioteka Nostalgija,.... + kultna edicija Plava ptica).
BTW, hvala na iscrpnom izveštaju.Da li se pominjalo šta po pitanju užasno sporog ritma izdavanja?




Ako me to može iskupiti, Marketprintovog Valianta nisam uzeo ni jedan (jesam samo onu kratku kiosk-ediciju), Pegaz sam tek površno i tu i tamo pratio, a od biblioteke Nostalgija imam samo po jednu knjigu Mandraka, Fantoma i Ciska Kida.

Edit: razmišljam o kupnji jedne knjige Bricka Bradforda iz biblioteke Nostalgija, ali me strah da će mi to danas biti sasvim zastarjeli strip kojeg ću bez čitanja držati na polici.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 24/04/2014 23:38:15
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/04/2014 : 23:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
iz ove biblioteke, po meni, masthevuše su Popaji,Brik i Stiv Kenjon - pre 20+ godina su mi bili genijalni, a i skoro sam ih nešto listao i čituckao i učinilo mi se da je i dalje to to.
Cisko Kid mi je onda bio jako dobar strip, a verujem da bi bio i danas.
Za Fantoma i Mandrkja već nisam siguran kako bi mi danas legli.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/04/2014 23:45:37
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/04/2014 : 23:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

iz ove biblioteke, po meni, masthevuše su Popaji,Brik i Stiv Kenjon - pre 20+ godina su mi bili genijalni, a i skoro sam ih nešto listao i čituckao i učinilo mi se da je i dalje to to.
Cisko Kid mi je onda bio jako dobar strip, a verujem da bi bio i danas.
Za Fantoma i Mandrkja već nisam siguran kako bi mi danas legli.




Sve tri knjige imam valjda već i 15-ak godina i nisam ih odavno provjeravao, Stevea Canyona sam prije par godina nabavio 7 knjiga u izdanju CheckerBPG (od 1947. do 1953. godišta) pa mi Nostalgija nije prioritet, a ako naiđem na Popaja uzet ću ga.
Još se odlično sjećam koliki mi je gušt bilo čitati Mandraka u Super Eksu, pa se nadam da je nešto od toga još uvijel preostalo. Iako, ovo su stare priče koje je vjerojatno pregazilo vrijeme. But what a hell!
Zahvaljujući tvojoj preporuci što prije ću uzeti i Bricka, grazie!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 24/04/2014 23:59:08
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2014 : 16:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
10. tom
http://www.zg-naklada.hr/index.php/katalog-izdanja/stripovi/princ-valiant-tom-9-417-detail

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/04/2014 : 15:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.f18bbdf32a7e4f259d811e2b608f955c.princ-valiant-knjiga-9.aspx

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/10/2014 : 08:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote


http://princevaliant.org/finalBridge/index.html


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/11/2014 : 15:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
S Facebooka:

quote:
Još jedno izdanje koje se sa nestrpljenjem očekuje, a biti će objavljeno za sam Interliber, deseti je svezak našeg popularnog stripa Princ Valiant.



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2014 : 22:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Stigla je i deseta knjiga. Može se kupiti na Interliberu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2014 : 23:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2014 : 23:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
taman sam hteo da pitam kolika je cena za PV 10 ,ali me je stari dobri Bushido pretekao.
Koliko košta 9-ka?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 13/11/2014 : 09:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
@Anto

Jel ti pratis ovo izdanje ili Carobnu knjigu?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2014 : 09:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim

@Anto

Jel ti pratis ovo izdanje ili Carobnu knjigu?


jedini serijal koji dupliram;odnosno, koji planiram imati i u cb i u kolor varijanti.
Imam prvih 8 od ZN,od MP 10,12 i 13 u mekom, i 15-19 u tvrdom povezu.

Planiram da skupim od ZN od 9 do 14, i da tako imam kompletnog crno belog Valijanta u HC.

Valijant od Čarobne knjige se normalno skuplja i nemam reči kojima bih ishvalio ovo izdanje (kvalitet,cena).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/11/2014 09:41:16
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/11/2014 : 09:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/11/2015 : 02:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Na Interliberu će nas dočekati i 11. knjiga Princa Valianta.

http://wp.zg-naklada.hr/princ-valiant-11-knjiga-i-svijet-tame-henryja-kuttnera/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2015 : 07:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
e,taman sam hteo da pitam ide li možda novi Valijant,kad me Bušido preteče.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/11/2015 : 11:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Na celom ovom topiku nigde slike unutrašnjosti ovog izdanja, nekih stranica.

Ne kaže se ni da li je crno-belo ili u boji, a kamoli kakva je štampa, koja varijanta izdanja u poređenju sa svetskim izdanjima itd.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000