forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Balkanska fukara nemoze vise trpit demokraciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 23:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Slovenci bi isli i u norvesku namore samo kad bi piva bila dzabe..
.kakva bolan albanija.eto ja sam bio u dracu par puta..neke velike zgradurine kao hoteli.onda plaza pjescana siroka 50m a onda moras jos ko debil hodat 50m.po plicaku da bi mogao plivat..jednostavno nije to to..i svim tim drzavama fali jedna kljucna stvar..ova borovina
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 23:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
https://invest-in-albania.org/investment-tips-2/why-albania-3/
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 14/06/2018 : 00:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
I nijedna borovina ne gori kao domaća.
Ko to more platiti?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 00:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Zakaj bi neka djedovina išla sa oca na sina?
Ionako djecu bedinamo do tridesete i još bi im uz otplatu kredita trebali ostaviti nekretnine.
Ja svoje školujem za van i ima da nestanu odavde.
Nebuju oni moju pivu pili, nek si kupe sami onu lošu norvešku.
Kad osjetim da dolazi taj trenutak rastanka, sve bum spalio i susjedovo ako treba.
Poslije mene ništa.


Boli te briga, posli tebe oce li sunce sijat?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/06/2018 : 09:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Snaga sindikata je kratkoročno dobra za ljude koji se u njima nalaze, ali dugoročno ubija poduzetništvo i radna mjesta, potiče mediokritetstvo, a suzbija izvrsnost.



more, more!

treba li ti kakva kutija da se uspneš na nju?

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/06/2018 : 09:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Da, norveska pogotovo nije nikakav primjer uspjeha..jer dok nisu pocinili genocida nad kitovima i odkrili nafte bili su obicna zaledjena vukojebina u kojoj sabah ne rudi nit aksam pada...



a da smo mi slučajno našli i napravili istu stvar, bili bi u najmanju ruku Venecuela

al to je generacijska razlika, imaš narod koji vjekovima preživljava u ledu i snijegu, i narod koji vjekovima ladi jaja u mediteranskoj klimi i ne jebe državu jer je država uvijek negdje drugdje....šta su ovi moji iz Vlajlenda imali slušat nekog austrijskog kralja kad je taj Beč bija u pičku materinu daleko i osim lokalnih ulizica, od kraljeve se svite nikad niko nije spušta po selima.

Nema ta razlika Norveška - Balkan veze s resursima

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/06/2018 : 09:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma nema tu ispod cijene...jednom kad si prodao, gotovo je. S dobrom ili losom cijenom. To vise nije tvoje. Sta sa tim novcem koji dobijes, nesto tako dobro kao sto si imao, neces naci ponovo... Ja ne bi prodao nikad, pogotovo ne strangeru.



Je sigurno, pogotovo kad ko moji prodaš "didovinu" u Poljicima

nit će iko od nas ikad više tamo, nit iko ima volje/godina opet okopavat ledinu

I onda je bolje da to stoji tamo zapušteno i propalo nego da se proda, a od prodanog uloži na druga mista

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 14/06/2018 : 11:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by tinton

Snaga sindikata je kratkoročno dobra za ljude koji se u njima nalaze, ali dugoročno ubija poduzetništvo i radna mjesta, potiče mediokritetstvo, a suzbija izvrsnost.



more, more!

treba li ti kakva kutija da se uspneš na nju?



Uz takve riječi šanse da se preživi revolucionarni teror drastično padaju... Just sayin'

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/06/2018 : 11:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Prokletnik!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 14/06/2018 : 19:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Evo dokaz da je hrvatska jos uvijek na balkanu..ok.stanje nije tako lose kao u srbiji ili bosni.al taj fetis parkiranja pola na plocniku pola na cesti ili na bus stanici je posebnost samo na balkanu i na jugu italije.


Edited by - KRAS on 14/06/2018 19:29:07
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2018 : 19:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A di cu parkirat? Po na korniz, po na cestu, naravno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 14/06/2018 : 20:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A di cu parkirat? Po na korniz, po na cestu, naravno.



Pa da..a to sto men stvarate probleme to nista a..al neka u srbiji se uopce ne opterecuju.parkiraju na srid ceste i boli ih kita sto ja onda sto problema imam u zivotu..al stat.ovo je ovde balkan
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 14/06/2018 : 20:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice prometa odgovorno tvrdim uz mnostvo slikovitih dokaza da nema vece bagre od zapadno balkanaca.cak je i rumunjska pojam kulture za bosance srbijance i hrvate

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/06/2018 : 20:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by KRAS

Da, norveska pogotovo nije nikakav primjer uspjeha..jer dok nisu pocinili genocida nad kitovima i odkrili nafte bili su obicna zaledjena vukojebina u kojoj sabah ne rudi nit aksam pada...



a da smo mi slučajno našli i napravili istu stvar, bili bi u najmanju ruku Venecuela

al to je generacijska razlika, imaš narod koji vjekovima preživljava u ledu i snijegu, i narod koji vjekovima ladi jaja u mediteranskoj klimi i ne jebe državu jer je država uvijek negdje drugdje....šta su ovi moji iz Vlajlenda imali slušat nekog austrijskog kralja kad je taj Beč bija u pičku materinu daleko i osim lokalnih ulizica, od kraljeve se svite nikad niko nije spušta po selima.

Nema ta razlika Norveška - Balkan veze s resursima



Ladimo jaja, al da ih vjekovima ladimo nije istina. Ladimo ih otkad smo se pomirili s nijemcima.
Šta se ove države koja je daleko tiče, i državi smo mi uvik bili daleko tako da je nama država uvik bila neprijatelj. Zato smo i zasrali ovu sad, frišku državu. I nju tretiramo ka neprijatelja, i to najgoreg.
Pa najveći hrvatski klub se Hajduk zove. Mi drumske bandite slavimo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/06/2018 : 20:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Zakaj bi neka djedovina išla sa oca na sina?
Ionako djecu bedinamo do tridesete i još bi im uz otplatu kredita trebali ostaviti nekretnine.
Ja svoje školujem za van i ima da nestanu odavde.
Nebuju oni moju pivu pili, nek si kupe sami onu lošu norvešku.
Kad osjetim da dolazi taj trenutak rastanka, sve bum spalio i susjedovo ako treba.
Poslije mene ništa.


Neki sanjaju dicu arhitekte i doktore, al ja san svojima odredija sudbinu.
Nikakvi fakulteti i slične pizdarije. Trogodišnja strukovna je i više nego dosta.
Stariji će u vodoinstalatere, i kod dide na šegrtovanje.
Mlađi će u automehaničare. Za njega ću provat nać vezu u Bihaću jer kažu da u Bihaću ima jedan šta će ga naučit sve šta triba. Kažu da nije neki meštar al da zna 1000 načina za zajebat čovika.
Ako se zalomi treće dite, ide KRASu. Sa 12 će bit dovoljno star da dili vodu po autobusu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/06/2018 : 20:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by ivanl

A di cu parkirat? Po na korniz, po na cestu, naravno.



Pa da..a to sto men stvarate probleme to nista a..al neka u srbiji se uopce ne opterecuju.parkiraju na srid ceste i boli ih kita sto ja onda sto problema imam u zivotu..al stat.ovo je ovde balkan


Pa sta te boli kita. Imas avion? Imas! Znaci, poribaj ih. Jos bolje da stavis neke zeljezne sipke oko aviona (ugledaj se na Isilovce). A valjda imas bejzbolj kij kod sebe ako se neki seronja uznemiri.


Drukcije istina, nigdje veceg govna (sto se tice kulture) na cestama nego na Balkanu. U Sloveniji smo duboko u kurcu. Svaki debil misli da moze normalno voziti na levoj traci na autoputu. Pa i oni koji voze 90 km/h. Ili se zaljepiti nekome za rit i blendati. A onda krenuti preticavati sa desne strane, preko crte. Obicno bembare sa tamnoputim domacinima.

Ili voznja kroz Trst. Ne daj boze vise takvih iskustava.



A vec kad dođes u Austriju, svi voze normalno iako imaju u prosjeku bolja kola. Ako te vec preticaju nece ti blendati ili se zaljepiti na pola metra i vikat na tebe.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 14/06/2018 20:49:53
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 14/06/2018 : 21:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ja moram priznati da mi je taj austrijski mentalitet ne shvatljiv..dakle vozim kroz neko selo.ogranicenje 50kmh ja ga ladno picim 70kmh jer znam da tu nema radara osim toga kazna je pickin dim nekih 36e..ali ljudi se voze po ogranicenju a pjesaci mi onako sa prstom na slijepocnici pokazuju da sam lud..zasto mi nemozemo postivati cpp nije mi jasno a kazne su kudikamo vise nego u austriji
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/06/2018 : 00:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Ja moram priznati da mi je taj austrijski mentalitet ne shvatljiv..dakle vozim kroz neko selo.ogranicenje 50kmh ja ga ladno picim 70kmh jer znam da tu nema radara osim toga kazna je pickin dim nekih 36e..ali ljudi se voze po ogranicenju a pjesaci mi onako sa prstom na slijepocnici pokazuju da sam lud..zasto mi nemozemo postivati cpp nije mi jasno a kazne su kudikamo vise nego u austriji



zato jer imamo pametnijeg posla dok vozimo nego da gledamo znakove. Ljudi su na mobitelu, piju pivo, puše cigarete, surfaju po radiju i traže neku pjesmu, gledaju u navigaciju, gledaju djevojke u prolazu i trube,...takve stvari.
Ja npr uopšte ni ne primječujem znakove, često se pitam, da li sam ja još u gradu pa je omejitev 50 ili sam več izašao iz grada pa mogu 90 ili 70, pa onda od oka vozim tamo nekih 70 i baš me briga, kaznu ionako neču platiti haha i uz sve to ipak to nekako funkcionira j ajoš nikada nisam imao sudar npr.... važnije od znakova je da znaš predosječati šta če onaj ispred ili onaj straga napraviti, ja sam več par puta spriječio neki sudar jer držim odstojanje, razmišljam unaprijed šta sve se može dogoditi i nemam vremena gledati non stop na števec. Ja sam sigurno bolji vozač pa i da vozim 70 u gradu nego netko tko če voziti 30 ili 50 pa če zajebati nešto ili nekoga.
Ja sam ko onaj Iceman iz TopGun-a, jer ostanem priseban, mrtvo hladan, skuliran za volanom i znam šta radim iako slušam Metalicu na puno, gledam za djevojkama, štelam radio,...da samo ima više ovakvih vozača kao ja, 22 godine vozačkog staža i nijednog sudara!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 08:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by ivanl

A di cu parkirat? Po na korniz, po na cestu, naravno.



Pa da..a to sto men stvarate probleme to nista a..al neka u srbiji se uopce ne opterecuju.parkiraju na srid ceste i boli ih kita sto ja onda sto problema imam u zivotu..al stat.ovo je ovde balkan


Ako mislis na prolaz tarabase, nema beda...ima mjesta za proc. Inace ovdje ti komunalni redari ili oni sluzbenici na "pauku", izmjere 1 metar slobodnog prostora za prolaz pjesaka. Ako si van tog metra nema kazne. A sa druge strane je cesta dovoljno siroka da nemas problema...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/06/2018 : 10:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro


Ja recimo često idem u Hrvatsku na more, ali to je za mene izlet, ne trebam se čak ni pakirati, obrijati, sve što mi treba je pasoš (a uskoro neče mi ni to trebati, kada uđete u šengen) obučem one kratke gače koje su i kupače gače, da se ne trebam presvuči, uzmem 100 kuna za pizzu i sok ili 20 eura i ciao i čitav dan se kupam i sunčan u Hrvatskoj.





Već ti ne treba putovnica za prelazak HR-SLO granica
I to već duže vrijeme
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/06/2018 : 10:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by 1Euro


Ja recimo često idem u Hrvatsku na more, ali to je za mene izlet, ne trebam se čak ni pakirati, obrijati, sve što mi treba je pasoš (a uskoro neče mi ni to trebati, kada uđete u šengen) obučem one kratke gače koje su i kupače gače, da se ne trebam presvuči, uzmem 100 kuna za pizzu i sok ili 20 eura i ciao i čitav dan se kupam i sunčan u Hrvatskoj.





Već ti ne treba putovnica za prelazak HR-SLO granica
I to već duže vrijeme


Možda da ti ne dijeliš savjete po pitanju prelaženja granice?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/06/2018 : 11:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by 1Euro


Ja recimo često idem u Hrvatsku na more, ali to je za mene izlet, ne trebam se čak ni pakirati, obrijati, sve što mi treba je pasoš (a uskoro neče mi ni to trebati, kada uđete u šengen) obučem one kratke gače koje su i kupače gače, da se ne trebam presvuči, uzmem 100 kuna za pizzu i sok ili 20 eura i ciao i čitav dan se kupam i sunčan u Hrvatskoj.





Već ti ne treba putovnica za prelazak HR-SLO granica
I to već duže vrijeme


A valjda Ales nema osobnu, pa je zato pomenuo putovnicu (covjek putuje, pa mu vise treba putovnica nego osobna izkaznica, a zasto imati oboje kada je to strosak ).

Nego, trenutuno ju je pametno imati, svejedno osobnu ili putovnicu, sa sobom kada se prelazi granica unutar Sengena, posto te uvijek i u svakom trenutku moze zaustaviti policija, a i na granici se svake toliko vrsi pregled (Austrija npr.).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 15/06/2018 11:13:38
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 15/06/2018 : 11:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Dokument je obavezno imati uza se.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/06/2018 : 11:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Dokument je obavezno imati uza se.


Naravno.
A i meni je draže nositi pasoš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 13:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Dokument je obavezno imati uza se.


Nosim uvjek i osobnu i putovnicu.
Ali kako je putovnica ispecatirana od prve do zadnje strane, onda izbjegavam davati taj dokument na ovim bliskim granicama,(Slo.Italija...), jer carinici imaju nezgodan obicaj, pitati a sta je ova Koreja, Japan, Egipat...
Sta ih ima to biti briga. Terorizam, sverc, sto li im pada napamet. Dokle moze s osobnom, to bolje...bez dodatnih pitanja...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000