forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 100

IGMAN2
Senior Member

2134 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/07/2017 :  22:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by IGMAN2
Mislio sam kupiti ovo Darkwoodovo izdanje, iako imam to u originalu, ali kada sam vidio da su prevodili i sve zvukove... pa tko još prevodi zvukove- Dnevnikovo vrijeme je davno prošlo...

Pa živimo u takvom podneblju gdje ako neko nešto smisleno uradi odmah to treba osuditi

Ne osuđujem, već mi je to jako nepotrebno i smiješno.
Tko voli - nek izvoli, ali ja ne čitam Batmana radi humora.
I naravno da je smisleno, pa tko bi to išao raditi- ispravljati sve zvukove u stripu s preko 300 str. - slučajno
Pogotovo što su se potrudili da font tih zvukova bude sličan originalu.
A i nema osude dok imaš mogućnost izbora
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
9075 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/07/2017 :  10:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mogu da shvatim da tu nešto može da smeta. Bilo bi normalno da svi to rade, ali izdavačima je to dodatni trošak, posao i šta sve ne, pa to uglavnom ne rade, inače bismo se svi navikli na to. Onomatopeja je dio jezika i besmisleno je da se ostavlja na stranom jeziku.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
23406 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/07/2017 :  12:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

jwl ovaj parker
ken parker????
:D

iz kog tisucljeca si ti zeljko?

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member

Croatia
9728 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/07/2017 :  16:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by zeljko

jwl ovaj parker
ken parker????
:D

iz kog tisucljeca si ti zeljko?

prvog

10.08.2003
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
10638 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/07/2017 :  17:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ja ne mogu da shvatim da tu nešto može da smeta. Bilo bi normalno da svi to rade, ali izdavačima je to dodatni trošak, posao i šta sve ne, pa to uglavnom ne rade, inače bismo se svi navikli na to. Onomatopeja je dio jezika i besmisleno je da se ostavlja na stranom jeziku.

Problem je u tome što je onomatopeja često sastavni dio crteža. Tekst u oblačićima, unutarnjim monolozima i didaskalijama nije problem mijenjati, jer je upisan u prostor koji je neovisan o crtežu, i s kojim se može nesmetano manipulirati. Međutim, kada kreneš mijenjati onomatopeju onda automatski mijenjaš i crtež.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Senior Member

Serbia
2370 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/07/2017 :  18:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:

Problem je u tome što je onomatopeja često sastavni dio crteža. Tekst u oblačićima, unutarnjim monolozima i didaskalijama nije problem mijenjati, jer je upisan u prostor koji je neovisan o crtežu, i s kojim se može nesmetano manipulirati. Međutim, kada kreneš mijenjati onomatopeju onda automatski mijenjaš i crtež.

Danas, kad se stripovi (neki, američki većinom) obrađuju i rade kompjuterski, pa se "zvučni efekti" kucaju mašinski (kompjuter), još je i moguće izbaciti lejer sa originalnim onomatopejama, a ubaciti sa "prevedenim", pa još i naći slične ili iste fontove i efekte za slova.

Na starijim stripovima se menjanjem "zvučnog efekta" menja i crtež ispod, a ponovo nacrtani ili prepravljeni tekst skoro nikada nema kvalitet tj lepotu izvornog.

Onaj ko bi pokušao da menja efekte u Betmenu iz 70-ih, koga je crtao Marshall Rodgers, zaista bi zasluživao osudu i bojkot. "Srećom" niko nema nameru da objavljuje ovog Betmena (Strange Apparitions).
Go to Top of Page

solar
Moderator

Croatia
11645 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/07/2017 :  22:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Intervju sa urednikom Darkwooda - Milanom Jovanovićem:

http://www.hellycherry.com/2017/07/milan-jovanovic-izdavacka-kuca-darkwood.html
Go to Top of Page

Peyo
Senior Member

Croatia
1916 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/07/2017 :  23:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Intervju sa urednikom Darkwooda - Milanom Jovanovićem:

http://www.hellycherry.com/2017/07/milan-jovanovic-izdavacka-kuca-darkwood.html

Nekoliko interesantnih najava:

... Nadam se da ćemo uskoro moći na srpskom da čitamo klasike kakav je Lon Wolf and the Cub ili Tezukine stripove.

Objavićemo kompletnu Modesti Blejz, spremamo srpsko izdanje mange The Ghost in the Shell, izdavaćemo serijal Skalpirani (takođe jedan od najboljih savremenih američkih stripova, a koji je crtao naš crtač r.m.Gera), Kena Parkera, Miraclemana, biće novih Dedpula, dva albuma Mila Manare... I pored svega toga još velikih najava sledi u narednom periodu.
Go to Top of Page
Page: of 100 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000