forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/03/2019 : 13:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Nemojte me kamenovati, ali Papillon nisam nikada gledao (a baš i ne namjeravam),





Ma šta nemojte, zbog ovog boldanog vidit ćeš ti boga svoga.

PS: Asterios je himalajski vrh. Jesam li to već rekao?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/03/2019 : 17:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Da, stvarno Shaneru...šta te to tačno odbija od filma Papillon? Egzotični setting, dva sjajna glumca, potencijal da se pusti suza?
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/03/2019 : 18:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Da, stvarno Shaneru...šta te to tačno odbija od filma Papillon? Egzotični setting, dva sjajna glumca, potencijal da se pusti suza?


Emotivac je nas Shaner
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2019 : 19:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Da, stvarno Shaneru...šta te to tačno odbija od filma Papillon? Egzotični setting, dva sjajna glumca, potencijal da se pusti suza?



Ma lista filmova za pogledati je beskonačno duga, a Papillon nije ni blizu njenog vrha pa se bojim da jednostavno neće doći na red u ovom životu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 26/03/2019 : 19:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ni mene Papilon nije baš privlačio, dok nisam saznao da je bratov drugar radio na setu za novi Papilon (2017). Pošto ne volim rimejkove, reko' da vidim kakav je original, pritom ga je moj ćale nahvalio, a on je strastveni filmofil.

Uprkos atraktivnoj i egzotičnoj lokaciji, film je vrlo gorka psihološka drama, i svakako ne ostavlja ravnodušnim.
Za sada mi je sigurno u top 50 40 filmova ikada odgledanih

Ako ti se Papilon svidi, preporučujem Sorcerer (1977), mada mi je Papilon ipak klasa iznad.



Edited by - Jocko on 26/03/2019 19:52:00
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/03/2019 : 21:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Je, dobar je Sorcerer, ne rade više takve. Ali ipak je to druga priča u odnosu na Papillon u svakom pogledu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2019 : 22:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav Sorcerer, onda valjda treba(m) pogledati francuski original (sto i planiram u nekom trenutku).

Nego, da ne bude da samo oftopičarim, pročitao Kraj epohe. Falange sam već čitao u onom starom, crno-bijelom izdanju i boja im nije nešto specijalno pomogla. I dalje je to uglavnom dosadno. Ništa bolja nije ni Lovačka Družina, a onaj Epitaf mi je pak potpuno bezveze. Najjača karika ovdje je svakako Bilal, pogotovo u Družini, ali ni on ne može činiti čuda. 4

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 26/03/2019 : 22:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Sorcerer nisam gledao, ali ako je to remake francuskog filma Nadnica za strah, onda zaista prvo pogledati izvrstan francuski film iz 1953.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/03/2019 : 23:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ako vam je toliko stalo do originala (premda bi pravi originali u svim ovim slučajevima zapravo bile knjige) , obavezno onda pogledajte i Scarface iz 1932. prije onog iz 1983., kao i The Thing iz 1951. prije onog iz 1982.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/03/2019 : 02:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ako vam je toliko stalo do originala (premda bi pravi originali u svim ovim slučajevima zapravo bile knjige) , obavezno onda pogledajte i Scarface iz 1932. prije onog iz 1983., kao i The Thing iz 1951. prije onog iz 1982.



Šta se tiče Stvora, iako sam ja i dalje mišljenja da ga se može zvati rimejkom, on to u biti nije.

Though it’s often cited as a remake of the 1951 film The Thing from Another World, it’s really not. Though the two films do share the same source material—John W. Campbell Jr.’s 1938 story, “Who Goes There?”—Carpenter was clear that he “didn’t want to compete with the old film, which was greatly beloved by me. So I went back the novella [on] which both films were based.” Unlike the 1951 film, Carpenter’s movie features a creature that can perfectly imitate its victims.

Carpenter does, however, pay homage to the earlier film, most notably in the scene where he shows the alien’s icy tomb that has been removed from the snow and in the main title sequence.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 27/03/2019 : 03:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Je, dobar je Sorcerer, ne rade više takve. Ali ipak je to druga priča u odnosu na Papillon u svakom pogledu.



Ima neke sličnosti - prljavština, egzotika i psihofizičko mučenje likova do krajnjih granica izdržljivosti. A i oba su u duhu sedamdesetih (mada šta ja znam o tome, nisam tad ni bio rođen).

Ali dobro, poenta mog posta nije toliko u Sorcereru, koliko da navučem(o) Shanera na Papilon. Bezuspešno izgleda


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/03/2019 : 08:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko
Ali dobro, poenta mog posta nije toliko u Sorcereru, koliko da navučem(o) Shanera na Papilon. Bezuspešno izgleda



Shaner homofob (muškarci u zatvoru, brrr ...) .

Papillon iz 1973. je baš odličan film sa 2 vrhunska glumca.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/03/2019 : 12:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Kod stripova u poslednje vrijeme bas i nisam plakao, ali kad sam gledao obe sezone serije Handmaid’s tale, e tu jesam. Brutalno, sve vrvi od emocija. Jedva cekam zavrsetak ove godine.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/03/2019 : 20:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, gledajte filmove. Nemojte se zamarati s time što je remake, a što original.

Dopustite da vas film iznenadi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 27/03/2019 : 20:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Nove najave, jebeni naslovi.

sangue navajo
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2019 : 20:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ne sjećam se suza, niti potrebe za suzama, ali čitao sam ga davno.

Ako se dobro sjećam glavni lik je iritantan i odbojan, narcisoidni seronja (ili šupak kako bi rekao frend Non-aligned).

Zanimljiv strip u izvedbi i detaljima, a odlično je i tiskan, vjerno američkom izdanju što nije bio mali pothvat.



Upravo tako dragi kolega. Šupak, prkno ili čmar.
Ovo je moj upis na Asterios temi
Počea čitanje, i kako se strip približava sredini ima san sve veći poriv da uđen u strip i isprebijam šupčinu Asteriosa na mrtvo ime.
I to ne na foru "en gard" ili rukavica u lice, nego baš ono dočekan u mraku i pribijen ka pasa, jer je najobičniji smrad.
A onda sve ode u drugon smjeru...


Kad kažeš izvedba i detalji, misliš na izdanje ili sami strip?




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/03/2019 : 22:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Kad kažeš izvedba i detalji, misliš na izdanje ili sami strip?



I jedno i drugo poštovani kolega.

Vezano za izdanje citiram:
quote:
Originally posted by Markos

Izdanje je po svim specifikacijama (format, papir, uvez, dizajn, tisak) identično originalu i svim ostalim svjetskim izdanjima, jer se tiska na posebnom papiru u jednoj jedinoj tiskari na svijetu, u Kini. Ne možeš dobiti prava ako ne pristaneš na te uvjete (uz još niz drugih).


Dakle sam dizajn knjige je poseban, zatim crtež, a ne treba zaboraviti i da je Marko tu odradio sjajan posao sa fontovima.

Vezano za strip bolje je to pročitati u vrlo dobroj recenziji Boston Jacka budući da se on izražava puno bolje od mene:
https://www.stripovi.com/recenzije/asterios-polyp-aspo-klo-sp3-asterios-polyp/1799/
Izdvajam:
„Strip zavidne slojevitosti, prepun detalja, intelektualno zahtjevan, a s druge strane tako čitak i jasan. Strip koji će se beskrajno svidjeti ljubiteljima dizajna.
Ono što je izuzetno zanimljivo i dopadljivo je niz tema o kojima likovi diskutiraju u stripu, što scenaristički diže osnovni kostur priče. Priča se tako o dizajnu, arhitekturi, astrologiji, filozofiji, umjetnosti, politici, tehnologiji, ljubavi, nizu zanimljivih tema, na dosta inovativan stripovski način.“

Mazzucheli me inače crtežom oduševio u Batman: Year One i Daredevil: Born again, a dodatno me oduševila i ova njegova moć transformacije i inovacije u Asteriosu.
Nadam se da ćemo imati priliku čitati i neke njegove druge stripove.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/03/2019 : 07:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Mazzucheli me inače crtežom oduševio u Batman: Year One i Daredevil: Born again, a dodatno me oduševila i ova njegova moć transformacije i inovacije u Asteriosu.
Nadam se da ćemo imati priliku čitati i neke njegove druge stripove.




Imaš 'Grad od stakla' u izdanju Komika ako nisi već čitao:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45184

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2019 : 10:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hvala, imam Komikov "Grad od stakla" zaboravih ga spomenuti.

Pročitao sam "Grad od stakla" na engleskom i dvaput Komikovo (vrlo dobro) izdanje pa ipak još nisam načisto što da mislim o ovom neobičnom djelu (možda ga zato čitam toliko puta da nađem odgovor).

Mogao bih se ponoviti: Zanimljiv u izvedbi i detaljima .
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/03/2019 : 12:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Pročitao sam "Grad od stakla" na engleskom i dvaput Komikovo (vrlo dobro) izdanje pa ipak još nisam načisto što da mislim o ovom neobičnom djelu (možda ga zato čitam toliko puta da nađem odgovor).



Ja na prvo čitanje nisam apsolutno ništa skužio, htio se riješiti stripa, pročitao ga ponovo da mu dam još jednu šansu i sve pohvatao. Sad sam, srećom, ponovo sve zaboravio pa će se obnavljati brzo :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 03/04/2019 : 18:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Ubojica 2

Davno započet serijal, 1998 godine, a traje i danas. Vidim da je najavljena i završna treća knjiga, jedva čekam. Prolistao sam na brzinu prvu knjigu i gotovo se ničega ne sjećam. To mi je obično znak da mi strip i nije bio nešto dobar. Najbolje stripove pamtim zauvijek ili ako ne onda je dovoljno samo prolistati ih da se svega sjetim. Stalno sam odgađao čitanje ove knjige i vidim da sam pogriješio! Odličan strip usprkos nesimpatičnom glavnom liku! Ima tu svega, odličnih dijaloga i monologa, političkih spletki, korporacijskog nadmudrivanja, kritike zapadnog svijeta punog lažne demokracije... Scenaristu Alexisa Nolenta zvanog Matz zamišljam kao tipa koji posvađan sa svijetom živi na osami i piše priče.

U ovoj drugoj knjizi priča je nešto kompleksnija, Ubojica se nakon četiri godine mirovanja vraća starom poslu. Ovoga puta mu je ponuđen i "legalan" posao u vezi istraživanja naftnih izvora na granici Kube i SAD-a, što dovodi do zanimljivih situacija i potrebnih egzekucija, gdje ubojica pliva kao riba u vodi.
Odličan crtež! Ima prosječnih dijelova, ali ima i vinjeta koje su mi odlične! Pogotovo otvoreni prostori i priroda. Lako lijepo.

8/10

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2019 : 19:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U zadnjih desetak dana pročitao popriličan broj Kolorki. Sve skupa nisam nešto posebno impresioniran, iako je, naravno, bilo i više nego dobrih naslova. Vječni rat mi je bio razočaravajuć. Zbrzan, površan, i s bezveznim likovima, te vizualno neupečatljiv. Razočarali su me i Sami i Markiz od Anaona. Prvi serijal kreće dobro da bi sa svakom slijedećom epizodom padao sve niže, dok drugi kreće slabo i tek pred kraj se počinje popravljati. Ne znam više što bih mislio o tom Vehlmannu, ali na temelju radova iz Fibrinog kataloga rekao bih da mu svakako bolje leže jednopuci nego serijali. Treći zavjet i Zlato i krv me nisu razočarali, ali samo zato što od njih nisam ništa posebno ni očekivao. Oba su pokušaj nekakve epske avanture (iako različitog tipa) i oba (po meni) nisu baš uspješni, iako su sasvim u redu za pročitati i ubiti koji sat slobodnog vremena. Ono što me s druge strane ugodno iznenadilo je Fantomasov gnjev. Kako to samo izgleda! Priča, naravno, nije baš originalna, ali je sve posloženo tako da bude napeto i zanimljivo, i iako me kraj na prvu ostavio razočaranim, mogu reći da sam sveukupno zadovoljan. No ovdje je glavna stvar vizualni dojam, koji je besprijekoran. A kad smo kod vizualnog dojma, pročitao sam i Lepageove Jednog proljeća u Černobilu i Putovanje na Samotne otoke. Riječ je o, ako mogu tako reći, putopisno-dokumentarnim djelima koja su meni jako dobro legla, iako mi je jasno da se mnogima ta forma neće svidjeti. Ali zapravo jednom kad otvorite strip (bilo koji od dva navedena) i krenete ga čitati sve to nije toliko bitno jer je pred Lepageovim crtežom nemoguće ostati ravnodušan.

Za one koji vole brojke:
Lepage - 8
Fantomasov gnjev - 7
Zlato i krv - 5
Treći zavjet - 5
Markiz od Anaona - 5
Sami 1 - 5
Sami 2 - 4
Vječni rat - 4

http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 06/04/2019 19:08:46
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/04/2019 : 21:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
@Shaner
I pre primetih da ti bilo šta političko/epsko ne leži, a meni često skroz suprotno. Zlato i Krv je meni sjajan strip a treći zavjet mi je potpuno bezveze. Ostalom bih dao iste ocene ko i ti, Lepage je sjajan kad su mu putopisi u pitanju, s tim da bih Černobilju ipak dao ocenu više. I drago mi je da ima još onih kojima je Fantomas dobar. Kada ga kupih uopšte nisam bio siguran kako će mi leći, preview me je nekako držao u nedoumici kako će mi sva ta groteska, apsurdnost i superbrz tempo na kraju se činiti, ali ispao je pun pogodak.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/04/2019 : 22:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zlato i krv i Markiz od Anaona su sjajni, sjajni stripovi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/04/2019 : 22:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
@ Shaneru,

Lepage 8 a Vjwčni rat 4!?
Jesi pio nešto dok si čitao?

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000