forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1072

RAKOSI4
Advanced Member

3071 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/09/2019 :  02:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

@Solar
Dobro si kešnuo za table, mene bi bilo strah apostola veraba,morskoga i duhovnog vođe Valtera.
Dosta došu, nisam znao da su tako skupe, mene to nekako ne privlači.

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member

13479 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/09/2019 :  02:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Pa to mi je prva u životu, nisam do sada ništa slično kupovao.

Pa vrijedi imati ako voliš.
Ja sam recimo razmišljao uzeti repliku ufc pojasa oko 230 e.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik

20264 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/09/2019 :  07:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, svakom svoje. Nisam ni ja ljubitelj originalnih tabli, ali eto imam jednu.
Inace, imao sam i repliku WWE sampionskog pojasa. Ne znam sta mi bi pa sam prodao, super stvar.
Go to Top of Page

koze123
Starting Member

38 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 22/09/2019 :  13:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Zlatna Serija 11 - Zagor: Vuk samotnjak

Činjenica da bih mogao još da pišem, ali evo ukratko utisaka

Još mi je pod znakom pitanja zašto se pored živih i zdravih odabranih priča Zagor regularna serija trpa i u ZS, dok mi je koncept jasan kada je u pitanju Teks (i oberučke ga prihvatam).

Sve u svemu, ovo je počelo prilično naivno i nije me na početku kupilo, dijalozi su bili slabi a na sve strane su prštala nepotrebna objašnjenja onoga što vidimo na slikama. Ali ubrzo je evoluiralo u jednu sjajnu Zagorovu priču, u kojoj je Sklavi koristio one elemente koji su za njega kasnije postali zaštitni znak. On je te elemente upotrebio na Zagorovo okruženje i pre svega lik Vuka samotnjaka koji kako priča odmiče stvarno postaje kompleksan lik vredan pažnje i jedan od najbolje obrađenih generalno u Zagorovim stripovima. Sklavijevo hodanje na granici melanhonije i depresije je nešto što je i serijal Dilana Doga diglo u nebesa i načinilo ga onim što jeste danas, a sasvim je jasno da je autor deo sebe ostavio u liku Vuka samotnjaka, lutanja, tužan pogled na svet i besmisao nakon silnih gubitaka, ali na kraju i pobedu života nad smrću, pobedu radosti nad tugom. Donateli, koji mi inače nije specijalno drag autor, je to fenomenalno ispratio svojom snežnom i kišnom atmosferom, te sam u ovom stripu uživao mnogo više nego što sam mislio da hoću. Jedan od boljih Zagora koje sam čitao uopšte, sa kompleksnijim temama, i jedan od retkih gde sam se pitao može li uopšte dobro da prevagne na kraju, jer je Sklavi uz to postavljao i pitanje održivosti mira i ravnopravnosti koja se toliko proklamuje kroz ceo serijal. Svaka čast, meni je ovo bio pravi gušt. Alternativna naslovnica skroz dobra.

P:9 S:8 C:9 N:8

Edited by - koze123 on 22/09/2019 13:33:30
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
11720 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/09/2019 :  13:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by manhunter

quote:

quote:
Htio sam samo pitat, kako se oni uopće odluče na prodavanje tabli? Da li one budu u vlasništvu Bonellija ili dotičnih crtača koji su ih izradili pa se netko od njih odluči to prodati? Nekad vidim na aukcijama da isto ljudi prodaju table od nekih stripova.

Originalne table su isključivo vlasništvo crtača i oni s njima raspolažu.

Viđao sam i ja par ovakvih tabli i mam par sličnih, ali su to sve ovakve tipa "Šuma i neko se šeta kroz nju/Zagor i Čiko u krupnom planu". Zanima me koliko bi koštale neke upečatljive scene iz onih legendarnih epizoda, na primer borba "divova" iz Demona ludila i sl?

Ova moja je bila dvjestotinjak eura a neke starije ili "prestižnije" sigurno bi bile skuplje.
Inače moj prvi izbor je bila neka potpuno druga ali trenutačni vlasnik je nije želio prodati premda sam mu ponudio i više nego pristojnu cijenu.

Ako nije tajna, koja je to tabla? Taj tvoj prvi izbor?
Go to Top of Page

solar
Moderator

Croatia
17553 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/09/2019 :  14:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nek ostane tajna, još nisam završio s time...

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
11720 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/09/2019 :  14:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 1072 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.55 seconds. Snitz Forums 2000