forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/09/2019 : 13:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Da, Segna mi je uvjerljivo najgori od Zagorovih crtača koji su crtali više od jedne epizode.

On mi je zasada na dnu nekakve moje ljestvice a i da se ispravim malo, stavio sam Pepea na 3.mjesto, a zaboravio da sam se "upoznao" sa još jednim crtačem koji jako podsjeća na Ferrijev stil, a mislim na - Torricellija. Znači, neki top 5 dokud sam stigao sa pričama u ovom trenutku mi je ovako:

1. Ferri
2. Donatelli
3. Torricelli
4. Pepe
5. Bignotti

PS. ne znam jeste li gledali proteklog četvrtka kviz "Milijunaš", vratio se na male ekrane, ja samo malo gledao. I bude ovo pitanje, a lik se misli i misli (a inače se pravi neki pametan) i još na ovo troši joker o bože dragi, pogledajte (ako niste) od 22:08 minute videa:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 26/09/2019 : 17:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ne brini se, uskoro ce nas Bog sve raznjet...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/09/2019 : 17:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by manhunter

Što se Pepea tiče, meni je on jedan od najgorih crtača svih vremena u Bonelliju. Cenim svačije mišljenje, ali šta vi u njegovom crtežu vidite, pojma nemam.

Jel ti Pepe gori od...hm, recimo od Segne?



Tu su negde. Mislio sam da je jedan od najgorih od "stare garde". U novije vreme (poslednjih desetak godina) ima i gorih.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/09/2019 : 17:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by manhunter

Što se Pepea tiče, meni je on jedan od najgorih crtača svih vremena u Bonelliju. Cenim svačije mišljenje, ali šta vi u njegovom crtežu vidite, pojma nemam.



Daaaaaajjj...Oš' ti na hlađenje?



Nö.

Šta je problem reći svoje mišljenje? Meni je on negde malo bolji od Željka Ferrija, pa sad ti vidi...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2019 : 18:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by manhunter

Što se Pepea tiče, meni je on jedan od najgorih crtača svih vremena u Bonelliju. Cenim svačije mišljenje, ali šta vi u njegovom crtežu vidite, pojma nemam.



Daaaaaajjj...Oš' ti na hlađenje?



Nö.

Šta je problem reći svoje mišljenje? Meni je on negde malo bolji od Željka Ferrija, pa sad ti vidi...



Ja sam davno citirao forumaša Pirgavog:Svatko ima pravo na moje mišljenje!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 26/09/2019 : 19:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@ljudolovac, Pepe nije bio bogznašto tijekom starog perioda, jerbo se tada brzinski radilo i nitko nije bio naročito dobar. Baci pogled na kasniji period, npr. epizodu "Bijeg u slobodu", tamo je Pepe odličan- jedan od najbolje nacrtanih Zagora uopće.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 27/09/2019 : 09:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Baci pogled na kasniji period, npr. epizodu "Bijeg u slobodu", tamo je Pepe odličan- jedan od najbolje nacrtanih Zagora uopće.



Taj strip je crtačka kolaboracija Pepea i Della Monice.

Cenim tvoje mišljenje, al' objektivno gledano, u crtačkom smislu, ovo je poprilično daleko iza Povratka Kejna, Bisijevog Helgejta ili Izgubljenog sveta od Rubinija.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/09/2019 : 10:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pepe mi je uvek bio odlican
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/09/2019 : 10:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

U novije vreme (poslednjih desetak godina) ima i gorih.

Aha, vidio sam ove "novije", naročito u onim maxi izdanjima sa kratkim pričama. Slažem se, stvarno ima svega tu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/09/2019 : 14:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Dexters

Baci pogled na kasniji period, npr. epizodu "Bijeg u slobodu", tamo je Pepe odličan- jedan od najbolje nacrtanih Zagora uopće.



Taj strip je crtačka kolaboracija Pepea i Della Monice.

Cenim tvoje mišljenje, al' objektivno gledano, u crtačkom smislu, ovo je poprilično daleko iza Povratka Kejna, Bisijevog Helgejta ili Izgubljenog sveta od Rubinija.




Zato i dijelimo crtače na novu i staru gardu. Vidimo i mi da stvari s vremenom poprimaju nove oblike. Al isto tako volimo dati časti i počasti ovima iz stare garde,jer su i oni dali puno u svom vremenu. Onih pravih, svevremenskih je i ovako i onako malo i to je još jača kategorija.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/09/2019 : 15:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Dexters

Baci pogled na kasniji period, npr. epizodu "Bijeg u slobodu", tamo je Pepe odličan- jedan od najbolje nacrtanih Zagora uopće.



Taj strip je crtačka kolaboracija Pepea i Della Monice.

Cenim tvoje mišljenje, al' objektivno gledano, u crtačkom smislu, ovo je poprilično daleko iza Povratka Kejna, Bisijevog Helgejta ili Izgubljenog sveta od Rubinija.




Nisam znao, ali ima smisla, jer je tu priču Pepe radio pred kraj života. Ma gle, za mene je Rubini grafički vrh Zagora, Bisi i Andreucci su isto u samom vrhu. "Bijeg u slobodu" sam upamtio jer me je stvarno pozitivno iznenadila, doduše zadnji put sam je čitao prije cca 10 godina.
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 28/09/2019 : 08:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Ludens Zagor knjige 13-16 na NSK

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/10/2019 : 13:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Još ne vjerujem da je Ludens opalio 4 odjednom.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/10/2019 : 15:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ludens poput starca, rijetko opali, ali se barem daleko čuje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/10/2019 : 22:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Još ne vjerujem da je Ludens opalio 4 odjednom.


Ma gdje? Ima li kakav link?Gledam na snk i ne vidim ništa.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 04/10/2019 : 22:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
NSK nije SNK. "Zagor 13-16"

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."

Edited by - RadioClash on 04/10/2019 22:59:41
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/10/2019 : 23:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tu smo Tonka o tome malo više prokomentirali, pa pogledaj od ovog komentara nadalje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39994&REPLY_ID=2275165

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/10/2019 : 23:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Reem.
Znači nije još izašlo, samo u najavi je.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/10/2019 : 23:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Koji je ovo broj?
Da li netko zna.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/10/2019 : 06:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Saddle Town, originalni broj 627, neobjavljen kod nas.
Pretpostavljam da je to neki pirat.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/10/2019 : 20:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Zagor Extra
268: Dani strave (od 77 str.)
269: Gospodar vremena
270: Ubojica od kamena (do 58 str.)

Scenarist: Marcello Toninelli
Crtač: Marco Torricelli

Zagor i Čiko pridružuju se ekspediciji koju predvodi Bat Batterton, a cilj je pronaći Jeda Crabba, čovjeka koji je misteriozno nestao prije 20 godina na području Bijelih planina..

Čim se spomene nekakva ekspedicija, odlazak u nepoznato ili nekakvo zabranjeno područje, ja sam odmah uzbuđen jer uvijek očekujem neku dobru i zanimljivu pustolovinu, sa puno događanja. Velik sam fan takvih priča, a nerijetko se događaju na drugom mi omiljenom liku, Mister Nou. Još kad na početku imamo smiješan uvod sa šašavim Batom, reko ovo ne može da ne valja. Pored Bata, upoznajemo i njegovog rođaka Binga, koji je na prvu onako možda pomalo mrzvoljan, ali saznajemo da je izvrstan kuhar. I nekako najbliži Čiki po ponašanju. Bat je ovaj put dobio klijenta po imenu Jim Crabb, koji traži svog oca. Otac mu je bio vrhunski lovac i vodič, ali nestao je prije 20 godina sa još jednim antropologom po imenu Wordell..



Priča je zaista krenula odlično, po mom ukusu. Ali nekako raspoloženje mi je splasnulo kad su se privremeno zaustavili u utvrdi, gdje su prihvatili jednog suputnika gdje se iz aviona vidi (po kosi i odjeći) da je to isti lik koji im je napravio zasjedu. Iako je ostalo zanimanje, kakvu on to tajnu čuva i na koju foru je besmrtan. Priča mi se opet podiže kad Zagor ostaje zarobljen u spilji, pa ti trenuci dok je tražio izlaz su jako uzbudljivi. To je bilo jako dobro i veliko iznenađenje kad je naišao na onaj kip, trenutak kad se naježiš - odlično! Sam kraj isto dobar.

Torricelli izvrstan, ja sam skoro svo vrijeme mislio da je Ferri crtač. Baš mi paše njegov crtež. Naslovnice odlične!

(priča: 8, scenarij: 7, crtež: 9, naslovnica: 10) = 82%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/10/2019 : 20:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Joj kako ti se da više.
Evo ja na šestoj knjizi Mister Noa, nikako se natjerati da napišem nešto.
Gledam kako u kratkim crtama to sve.
Vidim da i ti sve više " režeš ".

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/10/2019 : 20:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Saddle Town, originalni broj 627, neobjavljen kod nas.
Pretpostavljam da je to neki pirat.


Hvala ti, čini mi se jako dobra priča.
Da li je pirat ne znam i nije me briga, vidio na Fb-u.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/10/2019 : 21:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Reem: Ovog puta se ne slažem.
Ukratko, jako loša adaptacija Dorian Graya. Scenarij, začinjen gomilom nelogičnosti i gluposti, pušta na sve strane. Istina, nisam ovo čitao kao dijete, pa iz moga komentara progovara okrutna objektivnost. Crtež u globalu vrlo dobar. U mračnim scenama odličan, ali u akcijskim prekrut. Naslovnice atraktivne, posebno druga.

4, 2, 8, 9 - 51%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/10/2019 : 23:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Joj kako ti se da više.
Evo ja na šestoj knjizi Mister Noa, nikako se natjerati da napišem nešto.
Gledam kako u kratkim crtama to sve.
Vidim da i ti sve više " režeš ".

Imam veliku volju za čitanjem, samo se moram strpit još malo da nađem više vremena (znam, ovo moje "nemam vremena" se stalno ponavljam, ali ne znam kako da drugačije se izrazim). Malo mi se nakupilo neplaniranog posla, ali ide. + počeo malo intezivnije pratit nogomet i UFC, pa nekako kombiniram to uz čitanje. A komentar ko komentar, nekad imaš inspiracije pa nešto više napišeš, a nekad ti se neda ni slova ali reko bar nešto se uvijek napiše, da se nekako to malo rezimira..

quote:
Originally posted by Spock

@Reem: Ovog puta se ne slažem.
Ukratko, jako loša adaptacija Dorian Graya. Scenarij, začinjen gomilom nelogičnosti i gluposti, pušta na sve strane. Istina, nisam ovo čitao kao dijete, pa iz moga komentara progovara okrutna objektivnost. Crtež u globalu vrlo dobar. U mračnim scenama odličan, ali u akcijskim prekrut. Naslovnice atraktivne, posebno druga.

4, 2, 8, 9 - 51%


Spock, ja ovo pročitao po prvi put, ovu priču volim ovakve avanture, ali mi je nekako sredina priče dosta opala, čak sam mislio u tom trenutku da ću se skroz razočarati. Ali nakon što je Zagor zatrpan bio, pa to njegovo traženje izlaza iz te naizgled bezizlazne situacije mi se svidjelo i na neki način donekle "popravilo" priču.

Vidio sam tvoj, Kingov komentar i još nečiji.. svi ste spomenuli Dorian Graya, a ja prvi put čujem za njega kad stigneš, da sad ne guglam, mislio sam te pitat o njemu, o čem se tu radi, pretpostavljam da je neki književni lik, možda postoji film ili serija (sad bubam napamet).. ali nisam skužio usporedbu, sorry

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.11 seconds. Snitz Forums 2000