forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija i Lunov Magnus Strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/05/2019 : 08:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

dođe i taj dan - prijatelju,koji je ozbiljan prodavac stripova na Limundu/Kupindu sam dao svu svoju preostalu ZS/LMS kolekciju (nešto preko 1200 stripova;ZS #500-do kraja,LMS #400-do kraja) da je proda;u narednih nekoliko dana odradiće sortiranje (po očuvanosti),fotografisanje i onda u promet.

Iznenadio sam se koliko imam sjajno očuvanih primeraka.Hebi ga,mislim da nisam dirnuo kolekciju najmanje 10-15 godina.Nije mi bilo baš svejedno kad smo pakovali stripove u kutije i iznosili ih iz prostorije u kojoj su bili bezmalo 40 godina,ali sa obzirom da me nostalgija odavno više ne radi,da ne vidim da moje klince zanima išta od toga,a da mi je prostor sve veći problem,za sat vremena sam sve zaboravio.

Ali opet mi je bilo teže da se rastanem od njih neko kad sam utopljavao one stare ZS/LMS,daleko vrednije - ove stripove sam sve lično kupovao i skladištio,i kod većine njih se dobro sećam kad sam ih kupio,gde i emocija koje sam tad dožive.

Jedino sam se zamislio kad sam došao do Teksovih priča,tamo negde oko broja 800 (ili nešto pre);da li da njih ostavim - ali verujem da će neko kad tad pokrenuti Oda-brane priče u pristupačnoj varijanti,pa ću to već ponovo nekako skupiti - barem one najbolje epizode.


Dobro si Anto to napravio, jer bolje sad da si uradio (kad je već i krajnje vrijeme) nego za 20 godina kad je pitanje hoće li uopće biti kupaca za ovako nešto. Bolje ne živjet u prošlosti i rješit se nekih stvari, iako naravno, nisi stroj, emocije prorade unatoč svemu. Ali dobro da si se tomu othrvao i što gledaš naprijed nadam se da ćeš uspjet prodati i nekoga drugoga istovremeno usrećit.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2019 : 08:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Anto, slicno razmisljamo. I ja sam prije vremena prodao skoro sve sto sam jos imao od ZS, i vecinom su to bili brojevi od xy pa do kraja, kao i neki rani, niski brojevi. Isto vecina ocuvana za peticu, pa priznajem da mi je kasnije bilo malo tesko, ali hebiga. Kolekcionar ne zelim biti, ionako vec previse hrckam, a citat ih sigurno vise necu. Ionako su tu skenirani na netu pa... Naravno, Texa sam zadrzao, kao i Nika Rajdera, mada njega kupujem u LL varianti pa ne znam tacno zbog cega sam ga ostavio.

No, nekoliko ZS/LMS kupusa mi je jos preostalo i to ide veoma slabo na burzama/sajmovima. Mozda potpalim na kraju. Na balkonu recimo?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/05/2019 : 09:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja isto Poli imam još par tih "kupusara", čuvam ih u nekoj kutiji a ne bih ih mogao zapalit, neka ih, čisto da ih nekad s vremena na vrijeme pogledam, a i ne zauzimaju nešto mjesta

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2019 : 09:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I ja ne bih (srce bi me mozda izdalo... ili ne ), ali dobro se cuje.

No, jedna kutija je ipak tu zbog njih, znaci meni zauzimaju nekoliko mjesta. U podrumu ali svejedno.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/05/2019 : 09:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ja isto Poli imam još par tih "kupusara", čuvam ih u nekoj kutiji a ne bih ih mogao zapalit, neka ih, čisto da ih nekad s vremena na vrijeme pogledam, a i ne zauzimaju nešto mjesta



Kupusari isto mogu odraditi funkciju za koju su namijenjeni, isto kao i glanceri, a ako smetaju uvijek ih možeš pokloniti. Imam nešto praktički bezvrijednih ZS i LMS kupusara koji zauzimaju posebno mjesto u mojem srcu, stavio ih u dvije kutije i nikome ne smetaju, a nije rečeno da ih opet neću čitati. Neke Zagore ponovno izdane u Extra seriji sam nedavno poklonio jer ne volim duplirati iste epizode.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11200 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/05/2019 : 10:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ja sam, kad sam se ponovo vratio stripovima, jurio uglavnom ZS i LMS i nakupio dobar broj stripova. Onda ukapirao (eh) da sve to ima, ili ce ga biti, u boljoj opremi i bez cenzure, nedostataka itd. Nisam rasprodao to sto imam, ali ne pamtim kad sam nesto od ZS ili LMS nabavio. Iako sam zakacio Dnevnik (doduse u finisu) i kupovao na kioscima,nista me to ne radi.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 09/05/2019 10:31:06
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2019 : 11:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Sa "kupusari" sam ja mislio na pretezno stripove bez naslovnica, zadnjeg
lista, izgrizeni, naglodani...


I da, pri "povratku stripovima" sam i ja jurio dobar dio ZS/LMS. Cak i pilota kojeg sam onda ipak odlucio uzeti u LL ruhu zbog cenzure i krsa u LMS (do spajanja sa SD).
I koje glupe cifre sam ostavio na tim starim papirima. Dobro, nista dramaticno u smislu vise od 5€ ali svejedno, i npr. 3€ je bilo previse.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 09/05/2019 11:07:31
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
579 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 09/05/2019 : 11:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Uh, ja neke ZS/LMS ne dam nikada, imam lijepe uspomene u vezi nekih brojeva i previše mi znače da bi ih dao... idu samnom u "grob"... ostale sam podijelio i rasprodao :)
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11200 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/05/2019 : 11:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
To mi je ok.
Nelogicno mi je da sad jurim, recimo, Zagora sve ono sto je Dnevnik izdao, kad sve to postoji u kvalitetnijim izdanjima.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 09/05/2019 11:32:20
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/07/2019 : 00:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

dođe i taj dan - prijatelju,koji je ozbiljan prodavac stripova na Limundu/Kupindu sam dao svu svoju preostalu ZS/LMS kolekciju (nešto preko 1200 stripova;ZS #500-do kraja,LMS #400-do kraja) da je proda;u narednih nekoliko dana odradiće sortiranje (po očuvanosti),fotografisanje i onda u promet.

Iznenadio sam se koliko imam sjajno očuvanih primeraka.Hebi ga,mislim da nisam dirnuo kolekciju najmanje 10-15 godina.Nije mi bilo baš svejedno kad smo pakovali stripove u kutije i iznosili ih iz prostorije u kojoj su bili bezmalo 40 godina,ali sa obzirom da me nostalgija odavno više ne radi,da ne vidim da moje klince zanima išta od toga,a da mi je prostor sve veći problem,za sat vremena sam sve zaboravio.

Ali opet mi je bilo teže da se rastanem od njih neko kad sam utopljavao one stare ZS/LMS,daleko vrednije - ove stripove sam sve lično kupovao i skladištio,i kod većine njih se dobro sećam kad sam ih kupio,gde i emocija koje sam tad dožive.

Jedino sam se zamislio kad sam došao do Teksovih priča,tamo negde oko broja 800 (ili nešto pre);da li da njih ostavim - ali verujem da će neko kad tad pokrenuti Oda-brane priče u pristupačnoj varijanti,pa ću to već ponovo nekako skupiti - barem one najbolje epizode.


samo da javim kako sam prošao - a prošao sam bolje nego što sam očekivao.
Od 1200 stripova,u prvoj turi prodaje,otišlo je skoro tisuća sveski;možda je čak neko od vas i kupio neki moj strip (teodora33 je prodavac).I mogu reći,uzeo sam baš lepe pare.I sve će to otići na druge stripove.

Preostali su ubačeni u drugi turnus,i ovih dana ću saznati kako su oni prošli.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4803 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 13/07/2019 : 00:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Pametno, prodat stare stripove pune gljivica i kupit nove

Imaš li osjećaj da si neke ovce ošiša
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/07/2019 : 09:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dosta si ti to Anto brzo rješio, pa prošlo je svega (samo) 2 mjeseca reci mi, jel taj teodora33 možda ikako šalje za HR i kako idu uplate? Ili samo prodaje unutar Srbije.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/07/2019 : 10:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Pametno, prodat stare stripove pune gljivica i kupit nove

Imaš li osjećaj da si neke ovce ošiša


da ti iskreno kažem,slabo sam pratio aukcije,čak iako su u pitanju moji stripovi i moji novci.
Koliko sam video,otišlo je to za neke realne pare;bile su kategorije 100,150,200,250...500 dinara

Najveće iznenađenje je što su neki zadnji brojevi otišli po cenama od 100-ak kuna u dinarskoj protivvrednosti.Ali tek poneki.


@reem
zato sam te i pitao nekoliko puta koliko si plaćao one Markove.
Slušaj,ako te nešto zanima od onoga što je preostalo,a mislim da bi ti tu bilo i zanimljivih stvari po (za tebe) krajnje korektnoj ceni,lako bi se dogovorili za primopredaju.
A da,kao što rekoh,obojica (i prodavac i ja) smo bili zatečeni kako je roba brzo otišla - skoro 1000 komada je prodata za mesec dana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/07/2019 10:01:30
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 13/07/2019 : 18:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
E jbg.... da sam znao pa da si ispeglam malo ove zagore na 400 i 500
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/07/2019 : 18:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

@reem
zato sam te i pitao nekoliko puta koliko si plaćao one Markove.
Slušaj,ako te nešto zanima od onoga što je preostalo,a mislim da bi ti tu bilo i zanimljivih stvari po (za tebe) krajnje korektnoj ceni,lako bi se dogovorili za primopredaju.
A da,kao što rekoh,obojica (i prodavac i ja) smo bili zatečeni kako je roba brzo otišla - skoro 1000 komada je prodata za mesec dana.


Jasno mi je sad Ajd onda ja ću kroz par dana složit popis pa ti na p.m. poslat što me sve zanima, pa ćeš ti vidjet što imaš od toga. Naravno, ako se može nekako uplatit u HR i ako može slat iz HR, jer skupe su te uplate u dr. državu. Meni nije problem što prije uplatit, a što se tiče primopredaje i slanja, ja mogu pričekat koliko treba.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2020 : 16:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
gledajući nešto o slavnom dizajnu jugo kioska, naletim na ovu fotku
lms 305 duga puška i dakote - to sam odmah prepoznao
a pored njega lms 304 mali traper - to sam zaključio gledajući naslovnice na sajtu

https://imgur.com/VYC538l


if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 23/04/2020 16:19:19
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2020 : 17:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A fotka je napravljena u centru Ljubljane, na Tromostovju (3 mosta preko Ljubljanice). :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2020 : 17:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
a vrijeme je negdje travanj/svibanj 1978.

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 23/04/2020 21:47:51
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/04/2020 : 19:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da se lijepo vidi...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/04/2020 : 14:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
zlatna vremena...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/04/2020 : 14:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da se i tad držao propisani razmak

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/04/2020 : 14:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

zlatna vremena...


što se tiče stripova i nije.
danas ima puno više stripova i razovrsnijih stripova a da ne pominjem tisak,papir i prijevod.
Zlatno doba stripa u nas je započelo tamo polovicom dvijetisućetih s pojavom LL i Fibre uz otprije prisutne SA,BG,Lu i pojavom srpskih izdavača DW,VČ,ČK te ostalih "manjih" izdavača i traje još uvijek.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/04/2020 : 14:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
danas imamo svega više a ničemu se više neznamo veseliti...to sam mislio u komentaru...
Mali traper i Duga puška istovremeno na kioscima....
baš me zanima kakav je to šok bio za onog, ko je uzeo oba pa uz extra popularnog Bleka otvorio prvog Kena...
a zapravo sad 40 godina kasnije vidimo da je jedan bio vrhunski strip a drugi vrhunski šund...
iako je bar naslovnica tog Malog trapera bila odlična.
ta trafika još tamo stoji, bar stajala je nedugo nazad, samo nije više bogokletno crvena jer je neke ljude boja bockala u oči...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/04/2020 : 14:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

a vrijeme je negdje travanj/svibanj 1978.


he he, mali Poli je vec punio pelene



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/04/2020 : 17:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by teller

zlatna vremena...


što se tiče stripova i nije.
danas ima puno više stripova i razovrsnijih stripova a da ne pominjem tisak,papir i prijevod.
Zlatno doba stripa u nas je započelo tamo polovicom dvijetisućetih s pojavom LL i Fibre uz otprije prisutne SA,BG,Lu i pojavom srpskih izdavača DW,VČ,ČK te ostalih "manjih" izdavača i traje još uvijek.



sve je to točno
danas je izobilje svega i raznovrsno i kvalitetnije
realno je sto puta bolje za nas koji smo onda postali zaljubljenici u strip, a sada uživamo
ali
kad zbrojiš tiraže stripova onda i stripova danas
ustanovit ćeš ogromnu razliku

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000