forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 38

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/08/2018 : 11:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

Palaciosov crtež

9/10 do 10/10


baš tako

quote:
Originally posted by izivko


Darkwood nije najbolje odradio posao. Kad vidim njem. izdanje, vidim da se moglo bolje. Jbg


možeš li možda da uslikaš dw i nemačko izdanje i postaviš uporedni prikaz?


Evo ti njemačko izdanje pa pogledaj sam i uporedi!

http://www.avant-verlag.de/comic/mac_coy

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2018 : 12:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
važi,hvala,pogledaću.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 29/08/2018 : 13:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Ma daj, koja osmica, to bi bilo kao da sam pljunuo u lice mnoštvu crtača a primarno sam bonellijevac, jbg. Boja pravi određenu pomutnju, ne znam koliko je tu Drakwood dobro odradio posao, ali crtež mi je generalno loš ili, hajde, kao kod Milzza treba vremena da ga svarim.


Pa baš kad se upoređuje sa bonelijevim crtačima, ocena bi morala da bude još veća.
Ali, ako ti ne prija ni Milacov crtež, jasno je da ti odgovaraju samo "čistiji" crtački stilovi.

Boja upravo, u slučaju kod ovog stripa, daje jednu dodatnu dimenziju i pojačava vizuelni efekat, kao da gledam film.
Možda je otisak mogao da bude jači, ovo što izivko navodi i što je Peyo prvi pomenuo na temi o Mek Koju:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=48757#2076227
Ima pojedinih tabli na kojima je baš izraženo da fali oštrine,
ali ja, recimo, nisam toliki perfekcionista, bar ne po tom pitanju, tako da mi ne smeta.
U poređenju sa starim izdanjima u strip revijama, ovo mi je super.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Ja sam inače malo stroži i po ocjenjivanju priča, ali slažem se da se Mek Koj, za razliku od Kena, može uvijek čitati. Ipak, na neki ga način možda ubija ova forma, ograničenost po broju stranica.


Da, to što su epizode ograničene samo na po jedan album jeste donekle nedostatak,
posebno će biti primetno u nekim narednim epizodama - Đavolji tesnac i Biskup bezbožnik,
koje mi spadaju u bolje među onima što sam čitao, ali se suviše naglo završavaju.
Opet, meni to ne kvari drastično doživljaj.
Moj ti je predlog da nabaviš i treći album kad izađe.
E, ako ti se i te epizode ne svide, onda već možeš da razmisliš o odustajanju.

quote:
Originally posted by anto
Teks Viler aka Teks Viler - šta znam,izgleda da mi je on tip stripa kao tebi Mek Koj - ma koliko da mi se nekada nešto kod njega ne dopada,važi [i]ali mene ovaj strip toliko opušta i zabavlja, čistokrvni starinski western,bez dramatizovanja i filozofije i leži mi u bilo koje doba dana i noći.


Pa, meni i Teks i Mek spadaju u taj tip stripa, samo što mi je kod Meka jači vizuelni doživljaj.
Kod Teksa je problem što ima previše epizoda da bih ga redovno kupovao, a nemam od koga da ga pozajmljujem na čitanje.
Možda kada bi izlazile "Teks - odabrane priče", al' izdavači nikako da ispune te puste želje forumaša.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/08/2018 : 16:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ma nabavit ću treći broj i ići do kraja, u mene je ili odustati na 1. broju ili do kraja. Ovo da ću odustati nakon 2 broja sebi mažem oči.
Da, u pravu si kad kažeš da mi odgovaraju "čistiji crtački stilovi" ali ovdje stvarno smatram da sam priče ocijenio realno po dojmu i taman da je crtao Ferri, De Angelis ili Villa (pali su mi prvi na pamet, da ne bi ispalo da su mi top 3 u Bonelliju) da se dojam o kvaliteti priča ne bi puno promijenio. Mora to bolje

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 29/08/2018 16:07:59
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2018 : 00:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zasto je ovaj topic uvek tako tesko naci, sto ne moze biti barem jos (Darkwood) na kraju naslova?




Konan – Rođen na bojnom polju

Moram priznati, da me je strip kar navdušil. Risanje sicer kakor kje, a v celoti mi je bolj sedel kot Kralj Konan. Najprej imamo kratko zgodbo, ki jo je (jasno odlično) narisal Nord in katera je prejela nagrado Willa Eisnera za najboljšo posamično zgodbo leta 2004, nato sledijo Ruth v glavni zgodbi. V knjigi je precej obširen uvod in oris Petra Jandrića ter predgovor Eda Brubakerja. Na koncu je še precej risb Rutha in njegovi komentarji, beležke, kako se je lotil risanja itd.

Imamo mladega Konana ter zgode in prigode iz njegove mladosti, prve ljubezni, občutek, da je drugačen od ostalih, a ima karizmo in ljudje mu sledijo, čeprav se ga nekateri tudi boje ter recimo uvid v kako bo postal to, kar poznamo kasneje. Precejšnjo vlogo ima tu njegov ded, ki je (bil) en tak protokonan.
Mislim, da je Busiek lepo vključil svojo pripoved v Howardov "mit".

Darkwoodov predogled, kjer sicer vidite res bolj malo stripa, samo celotno prvo zgodbo
http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/Konan%20%E2%80%93%20Ro%C4%91en%20na%20bojnom%20polju%20preview.pdf

Iz časovnice se lepo vidi, kako je izhajala naša zgodba Born on the Battlefield - glupi wiki url naslovi, treba c/p celi donji naslov, zajedni sa )
https://en.wikipedia.org/wiki/Conan_(Dark_Horse_Comics)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2018 : 14:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Vejd&Ros:Carstvo tvoje (Darkwood)

Nakon upoznavanja sa Rosovim crtačkim kvalitetom u Čudesnima,"na prvu" sam nabavio ovaj strip;na žalost,Vejd nije Bjusijek,pa je izostalo oduševljenje kojeg sam priželjkivao.

U odsustvu nama poznatih superheroja (Supsa,Betsa,Čudene žene...koji su se iz raznih razloga povukli) pojavili su se neki drugi nadljudi koji su umesto da budu od pomoći ljudskoj rasi,svojim delovanjem nanose štetu civilizaciji - te Supermen okuplja staru ekipu i kreće u očitavanje lekcije novopečenim moćnicima.

Uglavnom pretencioznija priča,koja mi je varirala od odlične do smarajuće,sa mnoštvo tuče koja mi nije omiljeni motiv u stripu ovakve vrste,sa pregršt likova u kojim sam se malo pogubio.

Nije da mi je strip loš,čak naprotiv,ali nije to što sam očekivao.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/04/2019 16:29:28
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/11/2018 : 15:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Navikavam se polako na različite stripove, ali zadnje što bi uzeo čitati su američki superheroji, ali nikad se ne zna...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2018 : 15:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Navikavam se polako na različite stripove, ali zadnje što bi uzeo čitati su američki superheroji, ali nikad se ne zna...


ništa nisi pogrešio

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 21/11/2018 : 15:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Navikavam se polako na različite stripove, ali zadnje što bi uzeo čitati su američki superheroji, ali nikad se ne zna...



Ha, da..... ako kao klinac nisam baš čitao (izuzev nešto malo Spidermana) superheroje nekako mi se ne čini da ću s godinama početi..... ali za razliku od filmova koji su mi u biti dobri

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2018 : 16:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by tex2

Navikavam se polako na različite stripove, ali zadnje što bi uzeo čitati su američki superheroji, ali nikad se ne zna...


ništa nisi pogrešio


Ne bih se složio.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2018 : 17:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
slazem se sa antom
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/11/2018 : 17:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
začuda i ja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/11/2018 : 17:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by tex2

Navikavam se polako na različite stripove, ali zadnje što bi uzeo čitati su američki superheroji, ali nikad se ne zna...


ništa nisi pogrešio


Ne bih se složio.


Da je uzeti u obzir samo one Darkwoodove Osvetnike usudio bi se reći da je tvrdnja točna. Svi su na isti kalup i često imamo hrpetinu likova na jednoj stranici kako se tuku svi protiv svakoga. Ponekad je iritantno, kao i njihovi dijalozi.

Ali ako uzmemo u obzir neke dobre epizode Spidermana i Xmena onda tvrdnja nije točna. Kako kome paše, u tome je cijela bit.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2018 : 17:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
istina,dobar je Spajdermen - barem mi se sviđaju one Lijeve priče.
Xmeni su mi sa druge strane užasno dosadni - ne sećam se kada me je neki strip namučio kao što su to bile prve dve knjige Xmenovih esencijala - obe po skoro 500 stranica,a ja rešio da ih pošto poto pročitam do kraja - bože,koji mazohizam.

sa druge strane,mislim da su se ti isti Xmeni mnogima dopali.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/11/2018 : 19:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da, i ja sam čitao samo SD Spidermana i bio mi je ok, za razliku od X-mena, ali jednostavno uopće ne volim pojam superheroja, strip još možda i pročitam, a film ne bi sigurno gledao! Ali, naravno o ukusima se ne raspravlja, svakom nešto više odgovara!

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by tex2

Navikavam se polako na različite stripove, ali zadnje što bi uzeo čitati su američki superheroji, ali nikad se ne zna...



Ha, da..... ako kao klinac nisam baš čitao (izuzev nešto malo Spidermana) superheroje nekako mi se ne čini da ću s godinama početi..... ali za razliku od filmova koji su mi u biti dobri


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/11/2018 : 19:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by tex2

Navikavam se polako na različite stripove, ali zadnje što bi uzeo čitati su američki superheroji, ali nikad se ne zna...


ništa nisi pogrešio


Ne bih se složio.


Da je uzeti u obzir samo one Darkwoodove Osvetnike usudio bi se reći da je tvrdnja točna. Svi su na isti kalup i često imamo hrpetinu likova na jednoj stranici kako se tuku svi protiv svakoga. Ponekad je iritantno, kao i njihovi dijalozi.

Ali ako uzmemo u obzir neke dobre epizode Spidermana i Xmena onda tvrdnja nije točna. Kako kome paše, u tome je cijela bit.





+1

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/11/2018 : 19:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod Mek Koja, za Mek Koja sam spomenuo jednom davno da sam se nekako prisilio doći do 70 stranice, dalje nisam htio, jednostavno mi ne leži takav strip, sad možda je takav samo broj 1, što kažete?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/11/2018 : 20:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Uff...Kingdom Come je jedan od retkih stripova za koje sam promenio mišljenje za 180 stepeni.
Kad je izašao, pao sam na dupe na taj Rossov statični hiperrealizam , dok mi je priča uz sve manjkavosti bila solidna.

Danas, to jest pre koji mesec kad sam ponovo pročitao ovaj strip, i kad je splasnulo oduševljenje crtežom, skoro sam ga zafrljačio kroz prozor. Dramoserska kenjanja o teretu na nečijim plećima i iskupljenju. Waid, kao i samo hrišćanstvo odviše nabija na nos antropološki pogled na svet (stalno drobljenje kako je ljudski život jedina bitna stvar). Najgori je sam Supermen koji se ponaša kao fašista i diktator i sve naravno mora da klizi ka neizbežnoj apokalipsi jer ta distopijska budućnost jadna pati od manjka idealizma...toliko je sve odviše reakcionarno da ga ni današnji Frank Miller ne bi do pola svario.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/11/2018 : 20:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kad smo kod Mek Koja, za Mek Koja sam spomenuo jednom davno da sam se nekako prisilio doći do 70 stranice, dalje nisam htio, jednostavno mi ne leži takav strip, sad možda je takav samo broj 1, što kažete?



Nije kvalitetom priča ni dvica nešto bolja, ako si zapeo sa 70. stranicom prvog broja serijal ti jednostavno ne leži iako tvrde da kasnije dolaze bolje priče ali pitanje je kad kasnije.
A što ti inače kažeš za crtež u tom stripu? Jel te i on odbio?

loading...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 21/11/2018 : 21:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

istina,dobar je Spajdermen - barem mi se sviđaju one Lijeve priče.



Kad ćeš početi da čitaš Desne?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/11/2018 : 22:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Vejd&Ros:Carstvo tvoje (Darkwood)




fibrina naslovnica Kraljevstva je jedna od najljepših fibrinih naslovnica, a vjerojatno i stripova uopće
šteta što Darkwood nije istu upotrijebio na svom izdanju

p.s. Anto, sori na boldanom
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2018 : 23:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by anto

Vejd&Ros:Carstvo tvoje (Darkwood)




fibrina naslovnica Kraljevstva je jedna od najljepših fibrinih naslovnica, a vjerojatno i stripova uopće
šteta što Darkwood nije istu upotrijebio na svom izdanju

p.s. Anto, sori na boldanom


slažem se - a ne kapiram za to sa boldanjem.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by tex2

Kad smo kod Mek Koja, za Mek Koja sam spomenuo jednom davno da sam se nekako prisilio doći do 70 stranice, dalje nisam htio, jednostavno mi ne leži takav strip, sad možda je takav samo broj 1, što kažete?



Nije kvalitetom priča ni dvica nešto bolja, ako si zapeo sa 70. stranicom prvog broja serijal ti jednostavno ne leži iako tvrde da kasnije dolaze bolje priče ali pitanje je kad kasnije.
A što ti inače kažeš za crtež u tom stripu? Jel te i on odbio?


zaista,ni dvojka nije mnogo bolja - ali stvarno kasnije dolaze dosta bolje priče, u stvari već u trećoj knjizi bi trebao biti scenaristički pomak.
Meni je Palaciosov crtež odličan.

quote:
Originally posted by Red Marquis

Uff...Kingdom Come je jedan od retkih stripova za koje sam promenio mišljenje za 180 stepeni.
Kad je izašao, pao sam na dupe na taj Rossov statični hiperrealizam , dok mi je priča uz sve manjkavosti bila solidna.

Danas, to jest pre koji mesec kad sam ponovo pročitao ovaj strip, i kad je splasnulo oduševljenje crtežom, skoro sam ga zafrljačio kroz prozor.


ovo sam identično i ja pomislio kad sam završio strip,i odmah ga stavio na razmenu - ali onda pomislih "ma ajde,imam samo jedan strip o Supsu,daj da ostavim i ovog u kolekciji".I ostavih ga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/11/2018 23:40:56
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 21/11/2018 : 23:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ovo sam identično i ja pomislio kad sam završio strip,i odmah ga stavio na razmenu - ali onda pomislih "ma ajde,imam samo jedan strip o Supsu,daj da ostavim i ovog u kolekciji".I ostavih ga.



Bolje ga daj i uzmi All Star Superman od Darkwooda
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2018 : 00:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by anto

ovo sam identično i ja pomislio kad sam završio strip,i odmah ga stavio na razmenu - ali onda pomislih "ma ajde,imam samo jedan strip o Supsu,daj da ostavim i ovog u kolekciji".I ostavih ga.



Bolje ga daj i uzmi All Star Superman od Darkwooda


nespretno sam se izrazio,Mea culpa - htedoh reći "imao sam samo jedan strip o Supsu dok ovaj nisam nabavio".
Imam već All star,a planiram i Црвеног сина.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/11/2018 00:12:54
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/11/2018 : 01:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
nespretno sam se izrazio,Mea culpa - htedoh reći "imao sam samo jedan strip o Supsu dok ovaj nisam nabavio".
Imam već All star,a planiram i Црвеног сина.


Što znači da se ne razlikuješ od velikog fana Supermena, jer ćeš poput njih, time imati sva izdanja o Supermenu izdata ovde
Go to Top of Page
Page: of 38 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000