forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

izivko
Advanced Member

Germany
7262 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/08/2018 :  11:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

Palaciosov crtež

9/10 do 10/10

baš tako

quote:
Originally posted by izivko

Darkwood nije najbolje odradio posao. Kad vidim njem. izdanje, vidim da se moglo bolje. Jbg

možeš li možda da uslikaš dw i nemačko izdanje i postaviš uporedni prikaz?

Evo ti njemačko izdanje pa pogledaj sam i uporedi!

http://www.avant-verlag.de/comic/mac_coy

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11135 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2018 :  12:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
važi,hvala,pogledaću.

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"
Go to Top of Page

Jozzinelli
Average Member

510 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 29/08/2018 :  13:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Ma daj, koja osmica, to bi bilo kao da sam pljunuo u lice mnoštvu crtača a primarno sam bonellijevac, jbg. Boja pravi određenu pomutnju, ne znam koliko je tu Drakwood dobro odradio posao, ali crtež mi je generalno loš ili, hajde, kao kod Milzza treba vremena da ga svarim.

Pa baš kad se upoređuje sa bonelijevim crtačima, ocena bi morala da bude još veća.
Ali, ako ti ne prija ni Milacov crtež, jasno je da ti odgovaraju samo "čistiji" crtački stilovi.

Boja upravo, u slučaju kod ovog stripa, daje jednu dodatnu dimenziju i pojačava vizuelni efekat, kao da gledam film.
Možda je otisak mogao da bude jači, ovo što izivko navodi i što je Peyo prvi pomenuo na temi o Mek Koju:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=48757#2076227
Ima pojedinih tabli na kojima je baš izraženo da fali oštrine,
ali ja, recimo, nisam toliki perfekcionista, bar ne po tom pitanju, tako da mi ne smeta.
U poređenju sa starim izdanjima u strip revijama, ovo mi je super.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Ja sam inače malo stroži i po ocjenjivanju priča, ali slažem se da se Mek Koj, za razliku od Kena, može uvijek čitati. Ipak, na neki ga način možda ubija ova forma, ograničenost po broju stranica.

Da, to što su epizode ograničene samo na po jedan album jeste donekle nedostatak,
posebno će biti primetno u nekim narednim epizodama - Đavolji tesnac i Biskup bezbožnik,
koje mi spadaju u bolje među onima što sam čitao, ali se suviše naglo završavaju.
Opet, meni to ne kvari drastično doživljaj.
Moj ti je predlog da nabaviš i treći album kad izađe.
E, ako ti se i te epizode ne svide, onda već možeš da razmisliš o odustajanju.

quote:
Originally posted by anto
Teks Viler aka Teks Viler - šta znam,izgleda da mi je on tip stripa kao tebi Mek Koj - ma koliko da mi se nekada nešto kod njega ne dopada,važi [i]ali mene ovaj strip toliko opušta i zabavlja, čistokrvni starinski western,bez dramatizovanja i filozofije i leži mi u bilo koje doba dana i noći.

Pa, meni i Teks i Mek spadaju u taj tip stripa, samo što mi je kod Meka jači vizuelni doživljaj.
Kod Teksa je problem što ima previše epizoda da bih ga redovno kupovao, a nemam od koga da ga pozajmljujem na čitanje.
Možda kada bi izlazile "Teks - odabrane priče", al' izdavači nikako da ispune te puste želje forumaša.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member

3279 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/08/2018 :  16:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ma nabavit ću treći broj i ići do kraja, u mene je ili odustati na 1. broju ili do kraja. Ovo da ću odustati nakon 2 broja sebi mažem oči.
Da, u pravu si kad kažeš da mi odgovaraju "čistiji crtački stilovi" ali ovdje stvarno smatram da sam priče ocijenio realno po dojmu i taman da je crtao Ferri, De Angelis ili Villa (pali su mi prvi na pamet, da ne bi ispalo da su mi top 3 u Bonelliju) da se dojam o kvaliteti priča ne bi puno promijenio. Mora to bolje

Kad tvoj brod pocne puštati korijene u nepokretnosti luke, otisni na pucinu.

Edited by - Dwayne_Looney on 29/08/2018 16:07:59
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000