forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 02/11/2020 : 18:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
I meni je El Diablo, prema sjećanju, bio vrlo dobar, a čitao sam ga prije kakvih 4-5 godina.
Ali neću ga tražiti po policama, ormarima i kutijama... nego ću vjerovati postojanosti svoga sjećanja

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/11/2020 : 08:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN / ELMER FUDD: Pway For Me



Scenarij: Tom King
Crtež: Lee Weeks
Izdavač: DC Comics
Žanr: neo-noir



Nije tajna da je Tom King jedan od najzanimljivijih strip autora današnjice (bar za nas koji pratimo superherojske naslove). Povrh već sada dugoročnog angažmana na glavnom Batman naslovu, King ponajviše ostao zapamćen po fenomenalnim limited serijama poput Vision, The Omega Men i Mister Miracle. Ovdje pak imamo jedan one-shot, kratku priču u kojoj se susreću Batman i Elmer Fudd, dobro nam poznati lovac iz Warner Bros crtića.

Kada je DC odlučio 2017. godine izbaciti seriju one-shot brojeva u kojima su se njihovi superjunaci susretali s raznoraznim Looney Tunes likovima, teško je bilo očekivati da će iz toga izaći išta pozitivno, a kamoli pamtljivo. Međutim, po tko zna koji put se već pokazalo da je strip medij u kojemu je sve moguće, te je kvalitetnu priču moguće napisati neovisno o tome koliko nam likovi koji su u njoj pojavljuju na prvi pogled izgledali nespojivo. King je ovdje još jednom nadmažio sam sebe i pokazao sav raskoš talenta kojim raspolaže.

Pway For Me je jedna sirova neo-noir priča koja bi komotno mogla stajati bok uz bok najboljim poglavljima Millerovog Sin Cityja. Beskrajno veliki grad, kiša koja djeluje kao da nikada neće prestati padati, zadimljeni barovi, duboko izmučeni likovi, femme fatale veća od života, svi elementi za jedan klasik su tu. Skoro pa je moguće čuti kišne kapi kako lupaju od aute i prozore dok spora muzika tiho svira u pozadini... Priča je kratka, ne želim otkrivati ništa vezano uz radnju već ću samo reći da je ovo obavezno štivo.

Ovo nije superherojski strip. Ovo je noir crn kao najcrnija ponoć i Tom King u svom najboljem izdanju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/11/2020 : 09:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Bravo Paka01 za kratke rezove !!!
Navukao si me izvrsnim osvrtima ..pročitao u komadu svih 11 strana...Odlično i super informativno za one (mene) koji ne prate toliko detaljno američki superherojski strip.
Još jednom ..palac u zrak..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/11/2020 : 10:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Paka, hvala na ovoj informaciji (BATMAN / ELMER FUDD: Pway For Me) jer me ponukala da malo istražim i dobro se zabavim.

Ovdje su još neke dodatne informacije koga zanima :
https://www.cbr.com/batmanelmer-fudd-special-1-2/

Tu su i prve 4 stranice karikaturno crtane dodatne epizode: Rabbit season, a ovdje još par stranica sa poznatim Zekoslavovim urnebesnim dijalozima: Ja sam, ti si, ne ja sam, ne ti si ...



Sorry ako ti uneređujem topic. Ako treba javi da brišem post.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/11/2020 : 10:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Bravo Paka01 za kratke rezove !!!
Navukao si me izvrsnim osvrtima ..pročitao u komadu svih 11 strana...Odlično i super informativno za one (mene) koji ne prate toliko detaljno američki superherojski strip.
Još jednom ..palac u zrak..



Drago mi je čuti ako kojim slučajem pročitaš štagod od ovih naslova, svakako ostavi i svoje dojmove!

quote:
Originally posted by Peyo


Tu su i prve 4 stranice karikaturno crtane dodatne epizode: Rabbit season, a ovdje još par stranica sa poznatim Zekoslavovim urnebesnim dijalozima: Ja sam, ti si, ne ja sam, ne ti si ...


Da, ta pričica je isto super, totalno drugačijeg tona nego ova glavna.

quote:
Originally posted by Peyo


Sorry ako ti uneređujem topic. Ako treba javi da brišem post.



Ma o čemu pričaš glavno da se piše.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/11/2020 : 19:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao ponovo El Diablo. Što ti je vrijeme... Kaže goodreads da sam ga čitao pred sedam godina i dao mu pet zvijezdica. Sad mi je za tri. Kao što Paka reče, ok strip za skratit vrijeme. S obzirom na (ne)moralne aspekte priče i Žeželja zaduženog za crtež, moglo/moralo je to bolje, no što je tu je.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/11/2020 : 19:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i Pway For Me i svidio mi se. Kratko i efektno. Samo nastavi s preporukama Paka!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/11/2020 : 21:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bit će sutra novi tekst. Imam dosta toga napisanog na lageru

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2020 : 03:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l moze neko da mi pošalje gde mogu da pročitam Pway for me?

@Paka da li postoji još stripova koji su radili autori sa animirane serije i koji su u duhu Batman the animated series pored ovog Lude ljubavi, ovog Batmana što si spomenuo na prethodnoj stranici i Dinijev run na Detective comicsu (koji si isto recenzirao na prethodnim stranama)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2020 : 09:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Paul Dini i Bruce Timm su (osim Lude Ljubavi) zajedno još radili mini-serijal Harley & Ivy koji je skupljen u deluxe hardcover izdanju koje sadrži još neke kratke priče koje su zajedno radili.

Što se ostalih autora tiče, postoje mnogobrojni naslovi vezani za animiranu Batman seriju. Njih nije striktno pisao baš Dini (iako bi tu i tamo znao upasti kao autor), no ništa od ovoga nisam čitao tako da ne znam kakva je kvaliteta. To su Batman Adventures (vol. 1), Batman Adventures vol. 2, Batman Adventures: The Lost Years, Batman: Gotham Adventures, Batman and Robin Adventures Također, postoji i serijal Batman Beyond koji prati događaje iz istoimene animirane serije.

Što se tiče samog Dinija, pisao je baš gomilu Batman naslova koji spadaju u regularni DC univerzum, odnosno nisu vezani za animiranu seriju. Onih par trejdova koje sam recenzirao prije nekoliko stranica na ovom topicu su početak njegovog runa na Detective Comics, al ima tu još materijala... Pisao je npr. i serijale Streets of Gotham te Gotham City Sirens i još neke.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2020 : 12:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE MARVELS PROJECT



Scenarij: Ed Brubaker
Crtež: Steve Epting
Izdavač: Marvel
Žanr: superherojski / pulp



Kada se na zajedničkom projektu nađu Ed Brubaker i Steve Epting, teško je ne imati visoka očekivanja. Ukoliko vam se svidio njihov angažman na Kapetanu Americi, mislim da će vam i The Marvels Project vrhunski sjesti. Ovdje imamo osmodijelni mini-serijal u kojem Brubaker obrađuje vrijeme neposredno prije Drugog svjetskog rata, odnosno godine u kojima su se Marvelovi superheroji tek počeli pojavljivati po prvi put. Ukratko, zamislite ovaj mini-serijal kao detaljniju i širu razradu prvih par poglavlja Marvelsa Kurta Busieka i Alexa Rossa.

Glavnu ulogu ovdje preuzima Thomas Halloway, znan kao Angel, danas već pomalo zaboravljeni superheroj. Iako je bio jedan od najpopularnijih Marvelovih (tj. Timelyjevih) junaka Zlatnog doba, danas ga u stripovima rijetko susrećemo (za razliku od recimo Kapetana Amerike, Namora, pa čak i originalnog Human Torcha). Kroz njegove oči i naraciju pratimo dolazak superheroja na svjetsku scenu te kroz prizmu ulaska SAD-a u rat upoznajemo mnogobrojne likove iz Zlatnog doba američkog stripa. Brubaker pokazuje da je dobro zagrebao pod površinu uključivši i neke opskurne likove koji su se u stripovima tog vremena pojavili svega par puta.

Sama radnja je itekako zanimljiva, Brubaker majstorski održava čitatelja zainteresiranim, dok je miks rane superherojštine i pulp literature kasnih 30'ih i ranih 40'ih godina stvara ugođaj koji mi u potpunosti odgovara. Eptingov crtež je standardno odličan, ako ste ga voljeli u Kapetanu Americi (ili u Velvet npr.), ovdje će vam isto tako lijepo leći. Zajedno s atmosferičnim bojama Davea Stewarta, crtež prelijepo dočarava duh spomenutog vremena.

The Marvels Project je po meni odličan naslov ukoliko vas zanima svijet Marvelovih superheroja smješten u vrijeme kada su se oni tek pojavili. Ostaje jedino žal što za integralno izdanje nije odabrana neka bolja i reprezentativnija naslovnica. Ako ništa, barem neka na kojoj je zastupljen i Angel.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/11/2020 : 10:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SUPERMAN: Speeding Bullets



Scenarij: J.M. DeMatteis
Crtež: Eduardo Barreto
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Speeding Bullets je elseworlds priča u kojoj se postavlja pitanje što bi bilo da je raketa u kojoj je Kal-El stigao s Kryptona sletjela u Gothamu umjesto u Kansasu. U ovakvoj situaciji Kal zapravo odrasta kao Bruce Wayne i naposlijetku postaje Batman nakon što mu roditelji budu ubijeni. Očekivano, popratni likovi su svi redom iz Supermanovog mikro-univerzuma, dok su oni iz Batmanovog svijeta poprilično marginalizirani. Ovaj nam strip ne donosi ništa ekstra zanimljivo niti bih ga baš preporučio za čitanje. Radi se o dosta kratkom djelu koje se brzo čita te mu je razrada zbog toga poprilično štura. Elementi ovog drugačijeg svijeta su slabo istraženi i iskreno ne znam je li to zbog malog broja stranica ili zbog same nezainteresiranosti autora. Kako god, Speeding Bullets nažalost nije ništa više od čistog prosjeka.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/11/2020 : 13:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Da nam nije Pake, gomila stripova bi nam prošla ispod radara, pa tako i

BATMAN / ELMER FUDD: Pway For Me
A bila bi šteta, jer je Tom King nešto najbolje što se u poslednje vreme desilo Batmanu. Čovek piše poput Kirkmana, lagano, lepo, zabavno, sveže (koliko god je to moguće kad je Batman u pitanju).
SPOJLERI
Pway For Me ultra zabavan, iako je, ko što Paka reče, smešten u neku vrstu Sin City sveta. Već od prve strane i načina govora samog Elmera, do samog kraja King šiba svim dragim ludositma iz Loony Tunese na kojima smo odrasli: počev od Hosenfefera, preko pogrešnog skretanjua kod Albukerkija, pa pojave u ljudskom obliku i Tweetyja, i Tasmanijskog đavola, i Silvestra i Sime Strahote i Patka Dače, i zečice Lole... ma svih. Posebna zabava je upravo to prepoznavanje likova.
kraj spojlera
Kad čitam Kinga, prosto mi dođe žao što Markos troši toliko vremena da objavljuje bezličnog i precenjenog Snydera i njegov run.
Citat za kraj: You're dethpicable!

Life and Times of Scrooge McDuck
Da mi je neko rekao pre nekog vremena da ću sa 50 godina da čitam stripove o Baji Patku, mislio bih da me zajebava.
Ne lezi vraže...
Još nisam počeo da čitam tih deset knjiga "UNCLE SCROOGE & DONALD DUCK", ali "Žitije Baje Patka" koje je Fanta objavila u dve knjige jesam i apsolutno ga preporučujem. Prva knjiga sadrži originalnih 12 priča koje su zamišljene kao neka vrsta celine i zaokružuju ceo Bajin život, a druga sadrži priče nastale malo kasnije, dodatne, dopunske, čija se radnja dešava negde između tih originalnih.
Don Rosa ne samo da je najdraži (verovatno i najbolji) crtač koji je radio na Diznijevim stripovima, već su mu i priče veoma zabavne, dobro osmišljene i veoma duhovite. Meni su naročito drage onih nekoliko koje se dešavaju u samoj Škotskoj. Da ne spojlujem, ali sve što vas je ikad zanimalo o Baji je u ove dve knjige: kako je zaradio prvi novčić, kako se obogatio, gde je sve bio, odakle mu odelo, naočari, šešir, kako je napravio trezor...
Nije sramota čitati stripove o Baji Patku i sa pedeset godina (bar tako sebe uveravam ), slobodno navalite.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/11/2020 : 13:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@KuntaKinte

Najbolje patke je radio Barks. Rosa u svojim radovima ima dosta zabavnih detalja i referenci ali mi nije i kada je najbolji na razini Barksa što ne znači da nije vrlo dobar, pa i odličan, ali Barks je ipak genijalac.

A osvrnuo bih se na čitanje patki sa 50 ili više godina. Ja sam ih čitao u djetinjstvu, a najdraže su i bile upravo Barksove epizode nemajući pojma tko je autor. S odrastanjem sam napuštao takvo štivo da bih se preko Gottfredsonovog Mickeya (zahvaljujuči prijatelju koji je tada kupovao Mikijev zabavnik) vratio i Barksovim radovima još jednom prepoznavajući i potvrđujući njihovu neprolaznu kvalitetu. Dapače kao odrasliji čitatelj imao sam mogućnost još boljeg uvida u kvalitetu tog štiva za sve uzraste i u majstorstvo autora. Najbolji Barksovi radovi su mi njegova prva dekada (negdje do 1955. otprilike).

Na ovom forumu je nažalost već bilo spuštanja tipa, čitaj Disneya (od pojedinaca slabo upućenih u širu sliku o kvalitetnom strip sadržaju) u slučaju kritika na neke drugačije strip sadržaje. Gottfredson i Barks su vrh svjetskog stripa uopće uz bok Asterixu i sličnim stripovima, a tko to ne prepoznaje sam sebe zakida. Nije sramota što čitaš takve stripove bez obzira na tvoje godine, dapače to samo potvrđuje da znaš prepoznati kvalitetu i u njoj uživati.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/11/2020 : 20:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Gottfredson i Barks su vrh svjetskog stripa uopće uz bok Asterixu i sličnim stripovima, a tko to ne prepoznaje sam sebe zakida. Nije sramota što čitaš takve stripove bez obzira na tvoje godine, dapače to samo potvrđuje da znaš prepoznati kvalitetu i u njoj uživati.



Ovo.

Neki stripovi su jednostavno univerzalni i nadilaze granice dobi čitatelja. Jednako u njima mogu uživati djeca, tinejdžeri, ljudi srednjih godina i penzioneri. Ništa sramotno nema u čitanju takvih stripova. Onaj tko u njima traži avanturu, naći će je. Zabavu i humor isto tako, baš kao i čistu i iskrenu ljubav prema prijateljima i obitelji. Iako su Barksovi i Gottfredsonovi stripovi stvoreni prije mnogo desetljeća, oni i dan danas djeluju svježe i zanimljivo, nije ih načeo zub vremena. Naravno, ima tu još mnogo Disneyevih autora za koje se može isto to reći (upravo je Don Rosa glavni primjer), ali da ne idemo previše u širinu...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/11/2020 : 22:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Naravno, ima tu još mnogo Disneyevih autora za koje se može isto to reći (upravo je Don Rosa glavni primjer), ali da ne idemo previše u širinu...



Ipak bih dodao još bar dvojicu, to su: Al Taliaferro i Paul Murry.

A ima ih još u ovoj izvrsnoj Fantagraphicsovoj seriji knjiga:

https://www.fantagraphics.com/collections/disney
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/11/2020 : 09:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
FANGS



Scenarij: Sarah Andersen
Crtež: Sarah Andersen
Izdavač: Andrews McMeel Publishing
Žanr: romansa / slice of life



Na ovaj sam strip naišao sasvim slučajno te sam ga odlučio provjeriti čisto zbog intrigantne naslovnice. Nažalost, nakon čitanja se pokazalo da je to praktički jedina stavka vrijedna pamćenja.

Fangs je periodični web-strip koji u obliku jednostraničnih epizoda prati zajednički život neobičnog ljubavnog para. On je vukodlak, ona je vampirica i strip nam prikazuje svakodnevne probleme s kojima bi se jedan takav par mogao susretati. Ima tu nekoliko simpatičnih skečeva koji izmame osmijeh na lice, no sveukupni dojam je poprilično mlak. Ovih 70-ak stranica se pročita u manje od 10 minuta, tako da je teško očekivati neko iole kvalitetno štivo. Crtež je također poprilično jednostavan i rudimentalan, gotovo pa u potpunosti lišen detalja na kojima bi pogled mogao zastati. Imam dojam da je ovaj strip prvenstveno osmišljen kao autoričina vježba za samu sebe, a ne kao kompletno djelo koje ima glavu i rep.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/11/2020 : 09:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
PROPHET







Scenarij: Brandon Graham
Crtež: Simon Roy, razni autori
Izdavač: Image
Žanr: SF



Kako objasniti Propheta nekome tko ga nikad nije čitao? Kako sastaviti nekakav suvisli opis svih nepredvidivih ideja koje je Brandon Graham utkao u ovo remek-djelo?

Prophet je militarni SF smješten desetak tisuća godina u budućnost. To je saga koja nadilazi poimanje svega onoga što smo do tada doživljavali kao SF, mašta bez ikakvih ograničenja i jedinstven world-building kakav se rijetko viđa. Stražnja korica prve knjige kaže ovo:

Na Zemlji u dalekoj budućnosti, promijenjenoj vremenom i tuđinskim utjecajem, John Prophet se budi iz kriosna. Njegova misija: popeti se na tornjeve Thailu Vah i ponovno pokrenuti Zemaljsko carstvo. Međutim, vijesti o povratku Zemaljskog carstva plijeni pažnju starih neprijatelja i saveznika iz dubina beskrajnog kozmosa.

To je samo početak. Jer ono što Graham donosi u sljedećim poglavljima je gotovo pa nemoguće predvidjeti. Zemlja i svemir s kojima se ovdje susrećemo su hladna mjesta, u potpunosti lišena emocija. Ljudski utjecaj u sveukupnoj slici je stvar prošlosti, marginaliziran je i gotovo zaboravljen. Dubine i širine svemira su pune raznoraznih vanzemaljskih bića i civilizacija, često nedokučivo različitih od svih naših poimanja. Graham škrto opisuje te civilizacije i daje nam taman toliko informacija sa spoznamo koliko su različite od dobro nam poznatih ljudskih karakteristika. Kroz cijelu ovu sagu Graham će postavljati više pitanja nego što će nam dati odgovora. Prophet je djelo koje testira i našu maštu te nas tjera da sami posložimo neke djelove slagalice. Kroz ovih pet trejdova biti će spomenuto mnogo događaja koji su prethodili glavnoj priči, a koji neće biti u detalje razjašnjeni.

Prophet ostavlja okus europskog SF-a i teško da u američkom stripu ima radova sličnih njemu. Radnja teče polagano, kompleksna je i puna nevjerojatnih podzapleta vezanih ne samo za glavne likove, već i za gomilu sporednih. Ovo je epska saga u punom smislu tih riječi. Za crtež su zaduženi mnogobrojni autori, ovisno kojeg lika u datom trenutku pratimo. Graham dopušta crtežu da diše i da nosi ogroman dio radnje, bez nepotrebnog opisivanja onoga što vidimo. Upravo je crtež najvećim dijelom zaslužan za tako uvjerljiv prikaz hladne i strane nam budućnosti. Na momente često eksperimentalni stilovi kojima se crtači služe fantastično odgovaraju tonu priče. Živa bića su raznolika i nisu samo klasiča humanoidna varijacija na već poznate teme. Tehnološki i biološki svijet se ovdje često isprepliću do te mjere da granice među njima gotovo pa i ne postoje.

Prophet je za mene jedan od najboljih stripova koje sam ikada čitao i vrijedan je svake utrošene kune. Ama baš ništa ne gubi ponovljenim čitanjem; čak naprotiv, mnoge nove detalje sam otkrio upravo nakon što sam ga drugi put pročitao. Mogao bih o njemu pričati satima, secirati svaki detalj i svaku zanimljivu stvar koju je Graham utkao u narativ, ali moram se negdje zaustaviti Iako je u SAD-u konstantno dobivao odlične ocjene i recenzije, čudi me što nikako nismo dobili neko deluxe hardcover izdanje, već je cijeli serijal skupljen u pet trejdova i to je to. Šteta, jer ovakav strip zaslužuje deluxe tretman. Dok se to ne dogodi, ljubomorno čuvam svoje trejdove na polici.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/11/2020 : 10:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Slažem se od reči do reči, i ja sam ove godine obnavljao Propheta i ne da se ništa nije izgubilo na kvaliteti već što je za ne poverovati mislim da sam još više uživao u čitanju negoli prvi put

Nešto najbolje što SF ima u svojoj ponudi
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2020 : 20:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
znači,Prophet je završen serijal?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2020 : 21:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,sad videh da je završen

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/11/2020 : 22:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
E taj Propheth mi je uvijek bio interesantan, ali nikako da ga se dohvatim za pravo. Jednom sam čitao prvi TPB u scanu i pogubio se i odustao. Računam da bi to ipak bio strip za pažljivije čitanje, na papiru ali me taj prvi pokušaj obeshrabrio da ga naručim. Nekako se sve nadam da će jednom izaći omnibus sa cijelom pričom, pa poslije onda i jeftini SC omnibus pa da ću ja tu uletit

Od Grahama sam inače bio čitao King city i to mi je bilo dobro. Kao cjelina je znao vrludati, ali imao je scena koje i danas pamtim, a to nije sitnica.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/11/2020 : 22:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Uf da King City, jel to beše onaj strip kada glavni junak vucara u kofi onu mačku sa specijalnim moćima... Kako je to otkačen strip
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/11/2020 : 22:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kofa s mačkom, je Otkačen, ali je imao šarma. A Brandon Graham ima i lijepu liniju. Mislim da je u Scott Pilgrimu referencirno na njega pa sam ga bio nabavio.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/11/2020 : 23:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01



Imaš li stripove ili si čitao skenirane?
ako imaš,kakav je papir u tvom izdanju i koje je?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000