forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/08/2017 : 09:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ti koji su cenzurirali su ziher fanovi pjesme "dotak'o sam dno zivota",u ovom slucaju "case".
A ima tu na topiku negdje slicica s Mnoom kako pije i pjeva tu pjesmu. 😙

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 26/08/2017 : 10:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pročitao epizodu Prorok, jedna od par koje je Dnevnik preskočio.
Priča sama po sebi nije nešto posebno, ali tek sad sam video suštinske razloge preskakanja.
Religija,.mesijanski pokreti, krstovi i ostalo. U to doba nedopustivo za omladinu.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2017 : 12:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima koji je razlog što je Bignotti crtao tu jednu naslovnicu za Streljački vod, a Diso je već bio preuzeo tu dužnost od Ferrija nekoliko brojeva prije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 26/08/2017 : 13:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Verovatno iz nekog razloga Diso nije stigao da nacrta

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 26/08/2017 : 13:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Verovatno iz nekog razloga Diso nije stigao da nacrta

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2017 : 13:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zato je Bignotti znao imati ubitačno brz ritam.
Evo, npr. crtao je dvije priče zaredom koje skupa imaju 600 stranica; Hodnik za pakao i Uskršnji otok.
Ako je tu količinu posla mogao odraditi za manje od godine dana i pri tome ne izgubiti na kvaliteti onda je stvarno bio majstor vrijedan respekta.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Guthrum
Starting Member



12 Posts

Member since 20/08/2017

Posted - 26/08/2017 : 15:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Guthrum a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zato je Bignotti znao imati ubitačno brz ritam.
Evo, npr. crtao je dvije priče zaredom koje skupa imaju 600 stranica; Hodnik za pakao i Uskršnji otok.
Ako je tu količinu posla mogao odraditi za manje od godine dana i pri tome ne izgubiti na kvaliteti onda je stvarno bio majstor vrijedan respekta.

Naravno.Jedina mana mu je kada iskopira nekog lika od,recimo,Ferrija,ima toga dosta u Zagoru.Ali svejedno,Jedan od moja top 3 crtaca.

Edited by - Guthrum on 26/08/2017 15:38:06
Go to Top of Page

Guthrum
Starting Member



12 Posts

Member since 20/08/2017

Posted - 26/08/2017 : 16:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Guthrum a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Baš me zanima koji je razlog što je Bignotti crtao tu jednu naslovnicu za Streljački vod, a Diso je već bio preuzeo tu dužnost od Ferrija nekoliko brojeva prije.

Svejedno,Bignottijeva naslovna prilicno dobra.
Go to Top of Page

Guthrum
Starting Member



12 Posts

Member since 20/08/2017

Posted - 26/08/2017 : 16:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Guthrum a Private Message  Reply with Quote
Evo i te cuvene naslovne:

Edited by - Guthrum on 26/08/2017 19:25:46
Go to Top of Page

Guthrum
Starting Member



12 Posts

Member since 20/08/2017

Posted - 26/08/2017 : 19:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Guthrum a Private Message  Reply with Quote
Mister No libellus 1:Mister No

Meni najbolja epizoda Mister Noa zato sto je legendarna prva i zato sto ju je u potpunosti nacrtao veliki Ferri,i zato sto u njoj vidimo mr Noa u najboljem svijetlu.Posebno mi se svidja dio gje on razmislja sta bi sve mogao sa nagradom od pronadjenih dijamanata,i onaj gdje ne moze zaroniti i uhvatiti torbu s dijamantima.Crtez Ferrija ubija.U potpunosti prati Nolittinu pricu koja se postepeno razvija.Naslovna pun pogodak,kao stvorena za prvi broj.Iako vise volim Zagora, prva epizoda Mister Noa mi je mnogo bolja od Zagorove.
Toplo preporucujem ovu poslasticu od epizode.

Edited by - Guthrum on 26/08/2017 19:24:07
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2017 : 21:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A tu scenu dok Mister No razmišlja o whiskyju i namigušama je Dnevnik izbacio ako se ne varam, kakav amaterski potez.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2017 : 21:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Guthrum

quote:
Originally posted by DODSFERD

Baš me zanima koji je razlog što je Bignotti crtao tu jednu naslovnicu za Streljački vod, a Diso je već bio preuzeo tu dužnost od Ferrija nekoliko brojeva prije.

Svejedno,Bignottijeva naslovna prilicno dobra.


Da, meni je drago što se upravo ona našla na Libellusovoj knjizi.
Bignotti je to zaslužio, a na kraju krajeva i nacrtao je tu epizodu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/08/2017 : 23:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ajmene, prva prica najbolja ... sta jos necu procitati. Jedino lebgendarno kod nje je upravo to sto je prva i nista drugo. Drukcije prica nevrijedna spomene.

Ali ok, o ukusima se ne raspravlja. I da, Ferri ju je nacrtao. Uf!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2017 : 23:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koliko god mu Mister No ličio na Zagora Ferri je ipak odradio osjetno bolji posao nego kasnije Donatelli, a o onom zločincu Marraffi da ne govorim.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/08/2017 : 00:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Oko Donatellija se slazem, no Maraffa ima neki svoj stimung ... jos danas vidim one njegove brzostrelke. Treba odmisliti koju konjsku glavu i aliensko tijelo, ali moze proci. Zapravo, dalo bi se reci da je covjek bio rođeni komicar. Barem tako disu njegovi crtezi. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2017 : 00:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno moram staviti ovu ''divotu'' od crteža za malo nasmijati se.
Koje su to proporcije, a pozadina kao da se tuku ispred kino platna a ne u prirodi.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 27/08/2017 : 01:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Marraffa je odličan, na ovoj tabli se vidi upravo njegova specijalnost - scene tučnjave koje tako verno dočarava.
Što se tiče proporcija, ne moraju da budu idealne, bitno je da prizor ostavi utisak na posmatrača, to je umetnost.
A ako je neko poznat po belim pozadinama, onda je to Diso, začudo vam kod njega ne smetaju, a kod Marraffe tražite dlaku u jajetu.

Donatelli je svakako najgori crtač na Mister Nou, još su mu zapale (na sreću) slabe priče.
Ferri jeste bolji od njega, ali od Marraffe, bar što se tiče ovog serijala, nikako ne bih rekao.
Ova naslovnica prvog broja kurcu ne valja, kakva crna legendarna naslovnica,
pogledajte na šta liči Mister No na njoj (ne, ne liči na Zagora, ako je neko slučajno to pomislio)

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2017 : 01:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Šteta što tu Marraffinu umjetnost ne cijeni baš puno ljudi, ako je suditi po ovome. http://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-44-izgubljena-utvrda/1566/
A što se tiče praznih pozadina kod Disa, ne sjećam se da je on ostavljao baš cijele table prazne kao što je ovdje slučaj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/08/2017 : 02:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je Marafa jedan od dražih na Mister Nou i prvi crtač kojeg sam počeo precrtavati još tamo prije osnovne škole. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2017 : 13:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Traži se Carlos Gomez


Gledajući od početka serijala ova priča mi za sada najmanje odgovara i svrstao bih je tek u običan prosjek, izgleda da broj 13 ni ovaj put nije donio sreću.
Kao što smo navikli, početak je samo zagrijavanje za glavnu stvar, a nevolje sa plavušom namigušom i njezinim bratom imaju zadatak da ubace malu dozu humora.
I ovaj put je Mister No naletio na klijenta prevaranta, taj je dugo skrivao svoju pravu ćud tako da se neoprezniji čitatelj već pomalo ''opusti'' smatrajući da nema nikakve opasnosti od njega.
Ideja sa plaćenim ubojicom se pojavila već ranije u epizodi Tango Martinez, ali dobro, ovdje se radi o trojici tako da se ne može govoriti o identičnom slučaju. Međutim, problem nije u tome već u nečem drugom.
Do polovine je sve išlo svojim normalnim tokom, nakon što je Brandao otkrio svoje pravo lice a Cristina se iznenada pojavila, umjesto da dobije neki viši smisao priča je pala u mojim očima.
Naime, ne mogu nikako progutati razlog zbog kojeg je Galindo unajmio plaćene ubojice da srede jadnog Carlosa Gomeza.
Možeš misliti kako ljubomora može ići do te granice da ideš ukloniti nekoga tko živi stotinama kilometara daleko i uopće ti ne predstavlja konkurenciju. A ni Cristina ničim nije dala povoda da bi njezin muž posegnuo za takvim krajnjim rješenjem.
Potajno sam se nadao da će do kraja izaći na vidjelo nešto prihvatljivije od ljubomore, ali ništa od toga.
Meni je to potpuno bezvezan razlog zbog kojeg odmah ide nekoliko ocjena niže za ukupan dojam, bez obzira što je to jedini veći propust, dok je kasnije bilo nekoliko preokreta koji su pomogli da priča dobije dodatnu napetost.
Preokret sa Carlosovim poslodavcem Chavezom mi se posebno sviđa jer pokazuje kako je čovjek na sve spreman kada ga pritisnu dugovi, a do novca kojim bi ih vratio ne može na pošten način.
Onaj preokret sa Garcijom je malo vjerojatan, ali kako mu je Mister No pružio drugu priliku recimo da je njegov potez na kraju bio iskupljenje za sve nevolje koje je napravio.
Završna scena, kada Garcia ponudi isti odgovor kao i Mister No ranije na isto pitanje, je idealna za zaključiti epizodu.
Ostaje žal što nije ponuđen i bolji motiv za lov na Carlosa Gomeza, jer je priča imala potencijala da postane nešto više od južnoameričke sapunice.

Bez obzira da li operiraš ''gore'' ili ''dolje'' važno je biti dobro podmazan(a).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2017 : 19:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U cijeloj epizodi riječ Cerbatana se spomenula samo jednom, ali to je bilo dovoljno da ovima završi na naslovnici.
A kako je samo Mister No docrtan, pa toga nema ni u predškolskoj dobi.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/08/2017 : 20:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Pa šta misliš šta se za 30 dinara moglo očekivati, današnji Libellus?
Ima Dnevnikovih izdanja u kojima radnja kompletne epizode ne da niti naslutiti na upotrebljeni naslov, a kamoli da se isti bilo gdje pojavi, odn., radnja ni ptibližne veze nema s naslovom.
Prema tome, to jedno Čerbatana je još super.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 27/08/2017 20:02:39
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2017 : 20:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Pa šta misliš šta se za 30 dinara moglo očekivati, današnji Libellus?


Mogli su barem angažirati nekog učenika 3. razreda osnovne, on bi to bolje odradio za kutiju Topsa ili što je već slično postojalo u ono vrijeme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/08/2017 : 23:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Meni je Marafa jedan od dražih na Mister Nou i prvi crtač kojeg sam počeo precrtavati još tamo prije osnovne škole. :)


Meni je na Mister Nou loš. Ona epizoda sa izgubljenin avionon mi je OK nacrtana, ostalo šta je na Mister Nou radija mi je baš užasno. Doduše, opet bolje od Ferrija i Donatellija.

S druge strane, Maraffa mi je na Kenu odličan. Nemilosrdni Buch mi je jedan od najdraže nacrtanih Kenova.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2017 : 23:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na Kenu se trudio dok je na Mister Nou odrađivao posao preko kurca.
Tu je dosta neujednačen, znao je odraditi koju dobru vinjetu i onda sve pokvariti sa hrpom jako loših, kao da mu se nije dalo.
Ipak, iz te epizode sa nestalim avionom mogu se izvući scene koje ostaju u dobrom sjećanju, npr. ona kada mravi zašivaju ranu na ruci Mister Noa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.54 seconds. Snitz Forums 2000