forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 110

Poli
Advanced Member

Slovenia
27940 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/03/2019 :  10:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prokleti - Pre poplave (System comics), u originalu Before the Flood

Ukratko, zesce sranje.

Tek malcice opsirnije...
Imamo biblijsku pricu o Kajnu koji je od Boga proklet jer je ubio brata Abela, ispricana na "Mad Max" nacin, moderne psovke i spika. Posto me vec tema sama uopce ne zanima, mislio sam da ce barem crtez odvagati, ali qrca. Negdje se uopste nista ne vidi, i stvarno ne znam zasto je ovo trebalo ici u c/b umjesto u koloru. Bezvezan strip i nije mi jasno zasto ga System Comics uopste izdao, jedino ako su mislili da ce da zajase Skalpirani val, ali đaba. Ovo sranje nije ni do koljena Skalpiranima.

Moze se procitati ali kupiti ga jedino ako ste mazohista.

Ja sam ga na svu srecu samo isposudio.

Nije sve zlato sto svijeti (Skalpirani).

P.S. Mozda toliki "animozitet" upravo zbog odlicnih Skalpiranih, a mislim da od ovoga cak i nisam nesto previse ocekivao jer sam procitao vec prije u par navrata da ne valja mnogo.
A iskreno, ovo mi vise pase u neku stripovsku reviju i objavljivanje u nastavcima. "Nevredno" objave u albumskom obliku, to jest, nepotrebno.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 27/03/2019 09:52:22
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
7740 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2019 :  15:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Toliko loše?!
Po meni solidno-dobar strip, doduše ja sam čitao obojano izdanje

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
7740 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/04/2019 :  18:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ich wär so gerne Ethnologin… (Carlsen 2012, 168 str. / J'aurais adoré être ethnologue 2009)

Album je objavljen u ediciji For Ladies Only (dobra ideja!), a u prijevodu Voljela bih da sam etnologinja…

Margoux Motin rođena je 1977, studirala je vizualnu komunikaciju na Visokoj školi za primjenjene umjetnosti u Parizu. Poslovnu karijeru počinje u magazinu za mlade Muteen, slavna postaje 2008 sa svojim blogom na kojemu neodoljivim humorom i prelijepim slikama govori o svom životu žene srednjih 30-tih, majke, samostalne ilustratorice i priznate fetišistice prema cipelama. Danas radi kao ilustratorica za razne magazine (Cosmopolitan, Fémina, Glamour, Elle…)
https://margauxmotin.typepad.fr/

Kada žena kaže Ne, to onda znači Da
Smiješne slikovite priče jedne žene o ženama. Bez imalo ustručavanja i s mnogo samoironije Margoux se našalila sa svojom ludom svakodnevnicom…

Šaljiv, zabavan i nadasve duhovit prikaz obične svakodnevnice jedne žene. Posao, šoping, njega, ljubav, seks, obitelj, roditeljstvo, samo neke su od tema. Naravno, sve ovo je već poznato i mnogo puta viđeno ali nikad dosta. Iako se autorica obraća prije svega ženama, neće škoditi ni muškarcima ako bace pogled i još jedanput se prisjete zbog čega je tako teško razumjeti ova divna stvorenja. Album jekao stvoren za poklon, ne samo ženi. Preporuka i izdavačima!

- Sve u svemu...

…dragi, što se tiče moga rođendana, zaboravi sve…hoću penis!

- Zlatna pravila kako se ukusno odjenuti
Pravilo br. 1: Prekrasna torba spašava nešto nemarnu odjeću

Pravilo br. 2: Dovoljne su dobre cipele

Pravilo br. 3: Mama kaže: Obuci uvijek lijepo donje rublje jer nikad ne znaš što slijedi…

- Oho, nove su?..mmh, zločesta cura… - Sviđaju ti se? Sestrine su!

- Ušlepa li mi se Bob Marley u idućih 30 sekundi, znak je da ih ne trebam kupiti.
- Hvala ti Bože!

- Život – stalna borba

- Moje prijateljice i ja, sve dobro podnosimo alkohol.
- Dolje s odjećom! Sise, kite i muda!. Upišat ću se…

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
7740 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/04/2019 :  16:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Lone Sloane (Avant-Verlag 2015, 80 str. / Les Six Voyages de Lone Sloane 1972)

Glavno djelo francuskog strip autora Philippea Druilleta nastalo prije skoro 50 godina. U Njemačkoj je izlazilo početkom 80-tih godina u dijelovima u magazinu Pilot
a sada po prvi puta u albumskom izdanju. Dosad su objavljene dvije knjige: Šest putovanja Lonea Sloanea i Delirius.
Moguće da su neki dijelovi objavljeni u nekom od magazina u bivšoj državi. Stariji čitatelji bi morali znati.

O čemu se radi? Lone Sloane je svemirski pirat, odmetnik i lutalica koji na povratku na Zemlju po raznim ekstremnim planetima bije svoje bitke. I to bi bilo to.
Priče ovdje nisu toliko bitne, one su u drugom planu a teško ih je i pratiti jer crtež stalno odvraća pažnju. A crtež je ekscentričan, surrealan, boje snažne i prodorne, likovi monstruozni, arhitektura gigantska.
Jedinstveno i neponovljivo. Pravi psihodelični rock! Druillet je morao uzimati neka sredstva dok je ovo stvarao! Preporuka!

Tko bi se usudio ovo objaviti?

Zahtjevno je za prevesti a ja se, evo, uz malo pjesničke slobode, usudih i okušah.

Okupan u svjetlo pakleno lebdi, klizi Sloane besvjesno, u ritmu vražjem monstruoznih strojeva i dozivanju svećenika.
Zov života njegova odjekuje u srcu užasna ništavila u kojem spava Crni Bog...

Otoci neobuzdanih vjetrova
Brod velikog pirata Shonge bori se sa razuzdanim elementima Oceana ludila, jedne od mnogobrojnih površina vodenih ovoga planeta što lebdi nad bezdanskim ponorima kosmosa –
planet čijeg imena nitko se ne sjeća.

Prazne očne duplje pramčane figure fiksiraju nešto duboko u magli, putovanja cilj. Na jednom od mnogih mostova broda pomorca dva pogledima traže paru prodrijeti…

Pusti onog što šalje nam noć, neka stupi. Priđi bliže glasniče oluje, znaj da straha nemam od tebe! Ne pitam te ni tko si ni odakle si.
To što na ovom prokletoj stijeni si i vatreni pogled tvoj kazuju o tvojoj božanstvenosti.

Niko pobjeći neće od sudbine, Shonga. Vjekovima mnogi su već što primami ih metal okončali u bezdanu blještavom, otrgnuti od čuvara života.

U ono doba izdigoše se na ruti ka terestričkim galaksijama zidine titanske mosta zemaljskog, carstvo Torquedara Varenkora. Torquedara imaše oduvijek slabost veliku, dosađivaše se stalno,
te stoga sultan-vještac iz razonode putnicima otkupninu odredi i duše im orobi u kosmičkoj igri vlastitog izuma svog… (Neki crteži u originalu su navodno veličine od skoro 1 m.)

I tako se desi. Pobjedonosno vrati se kolut doma gospodaru svom, u nutrini njegovoj iskra pulsirajuća što ne bijaše duša Zemljanina…

Evo par slika iz druge knjige - Delirius

Delirij, ime zvučno! Milijunostruko slijeću putnici svaki dan na jedini kontinent ludoga planeta pripravni spiskati imetak. Ovaj kontinent je jedan vrveći, neobuzdani grad golemih razmjera.
Sva zadovoljstva ovoga svijeta stiskaju se ovdje na sedam milijuna četvornih kilometara. Delirij i njegovi rajevi! Njegova raskošna kazina i mračne kockarnice! Njegove tvornice snova!
Njegovi hramovi bluda! Njegove kuće opuštanja! Njegove krvave arene! Njegove čudesne spilje! Njegove predstave!
Delirij, jedan ludi, novcem, silom i korupcjom vođen svijet… nepresušan izvor prihoda za Imperatora i njegove lakaje…!

O Sidarta uroni u slike strave, užasnuta posada stade s potragom, sakri se u hibernatore. Sjena Crvenookog nadvi se nad brod. Samo meštri i oni posljedni odupiru se još…

I zaori se silni, reski zvuk fanfara dajući znak za početak. Uz paklenu huku nasrnuše odmah motorizirani ratnici ispruženih termičkih kopalja jedni na druge.
Strahovit je sudar, mnogi borci popadoše iz sedla. I nastavi se turnir na tlu i pretvori u beskonačno okrutno klanje…

O, Ritayo, moćna kraljice, donesi od najboljeg za mene i moje drugove! I neka ne zafali rujnoga vina što dušu grije i donosi sne. Danas ćemo uživati.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
7740 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/04/2019 :  16:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Druilletova djela sigurno su imala ogroman utjecaj na druge umjetnike u glazbi, stripu i filmu...

Izradio je i neke omote za ploče, a ova je za Hendrixov album za francusko tržište, Electric Ladyland (1975)

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2212 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/04/2019 :  17:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dobro to izgleda. Bilo bi lijepo vidjeti domaće izdanje.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
1868 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/04/2019 :  05:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Izgleda predobro!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Average Member

Serbia
790 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/04/2019 :  09:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ljudi se više i ne drogiraju kao nekad, nekad je to bar imalo nekog smisla.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
7740 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/04/2019 :  14:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nije lako današnjim umjetnicima općenito, bilo u stripu, filmu, glazbi, književnosti...

Nemaju slobodu kao nekad, moraju biti korektni, robuju nekim bezveznim normama, mediji ih lako pokopaju i nema ih nigdje.
Da se to lako primijetiti na njihovim djelima.
Društvo je inače u kurcu.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 110 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000