forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 112

Ernie Pike
Senior Member

Croatia
1530 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/06/2019 :  00:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Zidrou je jako dobar scenarist. Njegovi stripovi su mi uvijek prioritetni za kupovinu i čitanje.
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2320 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/06/2019 :  06:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Pročitao sam sve njegove radove (osim knjige Emma G. Wildford) koje je objavila Fibra i ne dijelim tvoje mišljenje o njegovoj sjajnosti. Nije loš, ali mi nije sjajan.

Od onog što je objavila Fibra meni je Emma najbolja, tako da bih svakako preporučio da ju pročitaš. Inače se slažemo što se tiče Zidroua.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jozzinelli
Average Member

597 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 14/06/2019 :  03:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by izivko

Po meni ovo nimalo ne zaostaje za Bonhommeovom verzijom. Preporuka!

Ne da ne zaostaje, nego je ova verzija bolja. Bonomova verzija nije ništa naročito. Ova već deluje interesantno.

otkud ti znaš da je ova verzija bolja?

A Bonomova je do jaja;inače.

Govorim o crtežu, Buzarova verzija mi se mnogo više dopada.

Bonomova verzija mi je toliko privlačna da nisam imao želju ni da je pročitam.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
7855 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/06/2019 :  01:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ponukan komentarima cijenjenih forumaša o ovom stripu, uzeh ga u ruke i pročitah još jednom, pa evo par svježih dojmova. Bio mi je ostao u sjećanju kao solidan, ništa posebno.
Koja zabluda! Kako sam se samo prevario u ovom stripu! Ayroles je meštar svog zanata.

Garulfo (Splitter 2009-2010, 104 str. / Garulfo 1995-2002)

Serijal se u Njemačkoj pojavio sredinom 90-tih ali je zapeo na 4. albumu. Novoosnovana izdavačka kuća Splitter 2010. je objavila kompletnu priču u 3 predivna dupla albuma.

Zašto mijenjati svijet? Dobar je ovakav kakav jeste. Dovoljno je biti na pravoj strani.

Bijaše jednom jedan žabac zvani Garulfo. A taj je imao samo jednu želju: Postati čovjek! Nasuprot njemu ljudska suprotnost, umišljeni princ Ronaldo.
Obojicu povezuje ista kletva: Garulfo se pretvori u princa a princ se nađe u tijelu žabca! Samo im poljubac princeze Hermine može vratiti prvotni izgled…

Izuzetno duhovita, inteligentna i zabavna priča, koja kako odmiče postaje sve bolja i bolja dok na koncu autor sve niti ne poveže u jednu cjelinu.
Crtež standardno dobar, dinamičan, živ, čak bi rekao da raste kako priča odmiče. Koja uživancija! Ovo je grom! Golema preporuka!

- Zašto sam rođen kao žaba? Ah, sretni čovječe, što ti znaš o ovoj mojoj patnji!

- Žaba! Da vidim hoće li upaliti!

- Umalo da završi kao sastojak čarobnog napitka stare vještice Malveliande

- Ja sam mali, i zelen, ja sam žaba!

- Ako sam te dobro razumio, jedni imaju više nego je potrebno, dok drugi muku muče da prežive. To je nepravedno.
- Ma ne. Baš suprotno. Nepravedno bi bilo kad zasluga ne bila nagrađena.

Have mercy
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
5921 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/06/2019 :  09:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

Tiziano Sclavi - Werther Dell'Edera
Le voci dell'acqua
Glasovi iz vode

Prvi Sclavijev grafički roman! Zvuči pogrešno, zar ne? Pa ipak, zar je moguće da u svom svojem opusu nema nešto što bi se svrstalo u to pomodnu kategoriju? S druge strane, njegove serijske radove je uvijek pratio jak autorski pečat, zar je moguće da nema ničeg takvog? Zar je moguće da je ovo nešto novo?
Nije, naravno. Ovo je dobri stari Scalvi, koji i dalje raspravlja sa svojim strahovima, koji se i dalje nama ispovijeda. Ovaj put, kako nema fiksnog lika preko kojeg bi se sukobio sa problemom, već tu djeluje sam, izgleda da mu do odriješenja, izlječenja manje stalo, da je pomireniji. Možda su i godine. S vremenom počinje se referirati na samog sebe (ima jedna scena iz Dugačkog pozdrava koja lišena mladenačke nevinosti, djeluje sasvim drukčije) ali sa istom kritikom kao prema tuđim djelima prije.
Crtež je drukčiji od očekivanog. Dell'Edera je tu bliže zadnjoj epizodi Dylana koju je crtao i Vrani nego crtežu iz Siročadi.

Zaključno, nije ovo loše ali nije ni revolucionarno. Brzo se čita i ne gnjavi pa nekad ti i ne treba više.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 112 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000